Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mrnakova333
27. dub 2013

Ahoj maminky, omlouvám se, že vám sem takhle vpadám do rozjeté diskuse. Mám jen malý dotaz a nechci kvůli němu zakládat novou diskusi.
Prosím poraďte. Také čekám dvojčátka, dvojvajky a jsem ve 27. týdnu. A na jiném serveru mi dvě maminky napsaly, že jim doktor dělá UTZ na každém vyšetření. Já bych asi nechtěla pokaždý ale tak vlastně od 20. týdne jsme mimča neviděli a nikdo je nekontroluje jak se vyvíjejí a tak a to mi přijde divný. Doktor mi řekl, že další UTZ bude až ve 32. týdnu.
Najde se tu někdo, kdo ví, na kolik UTZ mám nárok? Jsou to opravdu ty 2 nebo 3 jako u normálních těhulí nebo je můj doktor lempl? Jsem u VZP.
Předem děkuji za odpovědi a všem přeju aby si těhotenství jen užívaly 🙂

jarkalada
27. dub 2013

@mrnakova333 já chodila na kontroly každé 2 týdny, utz pokaždý - nebo pokud jsem sama chtěla, chtěla jsem 🙂
Říkal, že u dvojčatových těhulí to na pojišťovnu snadno napíše, že se prostě musí víc kontrolovat 😎

barusmackova
28. dub 2013

@mrnakova333 ja mam dr hodne peclivou ale take jsem byla na utz ve 20tydnu a pak bych sla az 30 tyden kdybych si nenechala udelat 3D ale kluci v poradku ted po 30 tydnu jsem byla na vazeni o 3 tydny pozdeji pak vlastne minuly tyden a ted pujdu pristi pondeli znovu ale my zu finisujeme takze proto a taky kvuli tomu ze ma jeden min plodovky

ratatooy
28. dub 2013

@mrnakova333 prosím te muj doktor delá utz na každe prohlídce i s jedním,co by mi jinak prohližel?😀to bych tam nemusela chodit takže utz prohlidka každe 4týdny,neni to že je stanovenej počet pro každou pacientku

mrnakova333
28. dub 2013

@jarkalada No já teda fakt nejsem odborník ale myslim si, že jako těhule s dvojčatama spadám do té rizikové skupiny, že bych neměla bejt omezená počtem těch UTZ ☹
@barusmackova Ty jo tak to jsi úplně první, to už jsem se ptala mezi maminkama na jiném serveru a tam taky psaly, že jim dělaj UTZ pokaždý. A nebyla jsem nervozní? Já jak je teď takovej ten blbej tejden už, tak se šíleně bojim aby se něco nepoprdělo ☹
@ratatooy On právě je stanovenej počet na pacientku ☹ Pojišťovnou, nebo aspoň u VZP to tak je ale pak je tam výjimka pro rizikový pacientky, nebo to alespoň píšou na stránkách VZP tak to budu muset zjistit. No tak on mi třeba prohlíží ještě čípek, měří tlak a dávám moč, takže nemůžu říct, že tam chodim zbytečně ale tak nějak bych ten UTZ častějc uvítala.

kacikaci
28. dub 2013

@mrnakova333 ahojky, mě dělá mudr UZ každou kontrolu, tzn. co tři týdny..když je těhu s jedním mimčem, tak si musíš připlatit, když chceš UZ při každé kontrole..ale nevím, co je norma, každý doktor si to dělá asi po svém..já jsem kvůli tomuhle přístupu změnila mudr, protože moje stará mi při minulém těhu neudělala ani při vstupní kontrole při zjišťování těhu..

carllita
28. dub 2013

@mrnakova333 Ahoj! Já už to tady psala několikrát, protože mě taky dělal UTZ jenom ve 21tt a teď bude ve 32tt, tak mi to přijde málo. Tak sem si teda jeden vyškemrala navíc mezi tím......Ale myslím, že kdybych chtěla, udělá mi ho kdykoliv si řeknu. Ale já myslím, že dvojvajky nejsou tak rizikový, takže asi proto. Zkus si mu říct, ať ti je prohlídne, podle mě ti vyhoví ;) Držím palce!

jarkalada
28. dub 2013

@mrnakova333 však jo, já ho měla pokaždý 🙂 a to jsem čekala dvouvajky a taky u vzp

mrnakova333
28. dub 2013

@jarkalada Tak jsem ráda, že si to nemyslim sama 🙂
@kacikaci Ach jo, tak doufám, že až se ho zeptám, že mi to nějak vysvětlí. Jak je možný, že ordinujou tak nezodpovědný doktoři? To by vůbec nemělo bejt jako ☹
@carllita No tak já uvidim, teď chceme jít s manželem na ten 3D tak po něm uvidim a zeptám se ho. A když se bude cukat tak rovnou odejdu do poradny do nemocnice nebo k jinýmu doktorovi. Jako já bych nechtěla, aby mi je tam měřil každýho půl hodiny ale jen takový ty základní věci, jako vidět je a fofrem zkontrolovat, jestli se správně vyvíjej ☹

ratatooy
28. dub 2013

@mrnakova333 tak ja sem u vzp nevim jestly sem byla o ivf vedena jako riziková pacientka je to možny,ale utz se dela každou navštevu

ratatooy
28. dub 2013

@mrnakova333 vždyt kvuli tomu tam hlavne jdeš aby zkontroloval deti ne?

ratatooy
28. dub 2013

@mrnakova333 ještě me napada že zaleži asi dr od dr pač nekterej ani nemá v ambulanci utz a náš si udelal ted akreditaci na provádění NT už v 10tt

mrnakova333
28. dub 2013

@ratatooy No jako smysl mi to dává, aby kontroloval i děti, vždyť o ně jde. Ale kromě těch dvou ultrazvuků, co už mi dělal, tak kontroluje jen mě ☹

ratatooy
28. dub 2013

@mrnakova333 hm to je asi špatnej lekař a nebo chce šetřit ,že napiše na pojiš.že ho delala aby to dostal proplaceny a neudelá,no je to divny no protože takovou dobu nesledovat vyvoj muže bejt s fatalnima nasledkama

mrnakova333
28. dub 2013

@ratatooy To si právě taky docela myslim, že je u těch dvojčat velký riziko a že na tom by se šetřit nemělo. Já to jako nechápu, že on si řiká: těhotenství s normálním průběhem, tak UTZ dělat nebudem ale co když se zrovna něco poprdí? A pak je za to ale zodpovědnej on ne? Že to nepohlídal, tak proč neni zodpovědnější?

ratatooy
28. dub 2013

@mrnakova333 jako ono i s jednim je vždycky riziko že s eneco stane,utz by delat mel normlane časteji,no jo doktoři si pak žanou vinu na sebe nevezmou pokud je to nejakej minimalni standart vyšetření tak je tím krytej asi nebo ja nevim

mrnakova333
28. dub 2013

No je to docela na hovínko no ☹ V pondělí zavolám na ten 3D a uvidim kdy mi daj teda termín a když mi řeknou, že za dlouho tak ve středu si na něm ten UTZ vydondám. Aspoň tak nějak vim, čim se ohánět 🙂

koksi
28. dub 2013

@mrnakova333 ja teda nevím ale když jsem byla těhotná s jedním dítětem a i teď u dvojčat tak mě vždy u každýho těhu UTZ udělal. Každou poradnu. Nedovedu si představit , že by to někdy vynechal... vždy jsem se těšila na to jak děti uvidím a hlavně budu vědět že jsou v pořádku , že rostou, říkal mi váhy-míry... ale asi to záleží fakt na dr. mě by teda 3 UTZ během celýho těhu nestačily :-/ určitě bych bojovala o to mít jich víc ,-) zvlášť u dvojčat! ,-)

jarkalada
28. dub 2013

@mrnakova333 souhlasím s Koksi. A hlavně je to pro toho doktora chvilinka. Pokud se nejednalo o ty velký utz, tak prostě na to jen na půl minutky hlídnul a byli jsme všichni spokojení 🙂

mrnakova333
28. dub 2013

@koksi
@jarkalada No fakt to je asi hodně o tom doktorovi ☹ No zejtra to budu muset pořešit ☹ No já bych právě taky nechtěla sáhodlouhý měření nebo tak, jen aby jsme viděli, že jsou v pořádku. Navíc prej by se od určitýho týdne měl u dvojčat ještě kontrolovat průtok pupečníku ☹

gyty
28. dub 2013

@mrnakova333
ahoj
ja chodim kazde dva tydny a pokazde mi delaji i utz jesli jsou obe miminka stejna...

kacikaci
29. dub 2013

ahojky, tak jsme byli na další kontorle, kluci mají 1600 a 1400 g, od minule fakt hodně povyrostli..A zůstává hlavou dolů, B se stále točí, tak snad se nakonec otočí taky správně, ale ještě má čas..měli jsme velký UZ a vše naštěstí v pořádku..já jsem akorát poprvé v životě ucítila, co to jsou poslíčci, a teda nic příjemnýho :(

karlisska
29. dub 2013

@kacikaci tak gratuluju k úspěšné kontrole. Mě čeká až za dva týdny :( poslíčky jsem měla taky, minulý týden, jinak u mě zatím vše ok 🙂 čípek jsem měla na poslední kontrole skoro 4 cm 🙂 Chodíš ještě pořád ke svému gyn nebo už někde do poradny a kde budeš rodit?

kacikaci
29. dub 2013

@karlisska díky, chodím k mé doktorce ještě, a doufám, že ještě chvilku u ní vydržím, mám to 10 minut pěšky z domova, a te´d už budu chodit na ko každých 14 dní, tak to bych se nacestovala.. zaregistrovaná jsem na Bulovce, sice s ní z prvního porodu moc dobrou zkušenost, ale manžel to tam má kousek z práce, takže kdybych tam ležela nějak dýl, tak budu mít aspoň každodenní návštěvy..

karlisska
29. dub 2013

@kacikaci já taky chodím ještě ke svému gyn, ale zase se do nemocnice se těším, jsou tam na mě příjemnější 🙂 tak doufám, že mě doktor předá tak nejpozději 34-35.týden 🙂 a chodím ještě pořád co tři týdny :( jsem vždycky před každou návštěvou nervozní jak pes 🙂 A rozhoduju se ještě kde budu rodit. Uvažuju buď porubu nebo Frýdek, Frýdek mám blíž a i ty návštěvy by byly četnější, v porubě mají zase super péči o děti, hlavně menší a nedonošené. V porubě mě budou tlačit do přirozeného porodu, ve Frýdku se přiklánějí k císaři. No měla bych se už rozhodnout. Co tašku máš sbalenou? Já pořád ještě ne... chystám se na to tento týden 🙂

kacikaci
29. dub 2013

@karlisska já mám právě doktroku výbornou, takže s emi od ní nehce.. a co bys radši přiroz. porod nebo císař? já určitě klasiku, už jen proto, že vím, do čeho jdu a hlavně to bude naposledy, takže bych si to chtěla užít přirozeně, dofuám, že se klukům bude chtít.
tašku jsem si sbalila o víkendu, ještě do ní musím teda přidat pár maličkostí, ale zádklad už tam mám, tak jsem trochu klidnější

karlisska
29. dub 2013

@kacikaci já nevím, jsem prvorodička a strašná poseroutka, spíš bych brala císař.

dexin
29. dub 2013

@karlisska odkud jsi? Já taky právě řeším, jestli FM nebo Porubu! Cyhstám se napsat primářům, jak se staví k porodům přirozenou cestou a dotepání pupečníků u dvojčat. Ty už ses informovala?

carllita
29. dub 2013

@dexin A jak mají dvojčátka zatím polohy?

kacikaci
29. dub 2013

@karlisska taky sem poseroutka, mám sníženej práh bolesti 😖 , první porod trval 17 hodin, ale dala jsem to a stálo to za to, ten konec po tom boji 🙂 je úžasnej a neopakovatelnej zážitek..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru