Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

smilers
23. črc 2008

no rezi budu kupovat 50 a uvidime, oni si tam stejnak par tydnu pobudou

fiallinka
23. črc 2008

ježiš holky, vy jste toho nakecaly, a to jsem tu nebyla jen tři dny 🙂

Zdravím všechny nové těhule a blahopřeju 🙂

z: v pase se měřím, teď mám 108, ale nevím přesně, kolik byl pas původně, tak okolo 84, spíš víc, myslím....

ivka76: blahopřeju k mimčům, mně po ivf neschopenku nutili, ale nechtěla jsem ji, a nakonec mi dali zapravdu, že pokud se cítím dobře, můžu do práce chodit, pokud není nijak riziková - já jsem to teď zabalila až na zač. i 25. týdne. Hodně záleží na tom, co děláš a jak se v práci cítíš, jestli je ti blbě, a tak.. ale povinnost to není, být doma 🙂. Řeknu ti, kdybych měla být celou dobu doma, fakt by mne to nebavilo... Hodně taky záleží, proč bylo ivf - u nás problém ve mně nebyl, takže z tohoto důvodu taky neschopenka nebyla nutná. Na sex jsem se vyloženě ptala a poté, co jsem se konečně zbavila hyperst. syndromu, mi byl povolen 🙂, prý to není problém, jen ke konci nebo při jakýchkoliv komplikacích už se sexovat nemá. Ale přiznám se, že se mi do toho moc nechce, hlavně mám pořád pocit, abych mimčům nijak neubížila, i když vím, že je to blbost 🙂

Dai: držím pěsti, jak můžu, a klidně bych sms předávala, to není problém, ale je lepší, když to tu napíšeš sama, aspoň je to úplně aktuální

Rezi: Sára i Nela je pěkné, ale Terezka se mi taky moc líbí... i když se přiznám, že mám u všech těch jmen pocit, že je jich dnes čím dál víc... no a taky hodně záleží na příjmení...

fiallinka
23. črc 2008

skarbek: ještě pro tebe 🙂 - taková "road movie", jeli jsme přes Brno se zastávkou u ségry, pak ještě do Moravského krasu, Třebíč, Telč, a pak zpátky spodem, a nakonec ještě povinná zastávka (manžel řval hrůzou a navíc se mi fakt špatně navigovalo, když jsem nevěděla přesnou polohu Ikei 🙂) v Ikea - pro nafukovací přebalovák, krásné osušky a pár hraček 🙂 a pak ve Zlíně pro komodu, na kterou mi musí můj drahý vyrobit přebalovací pult. No za tři dny jsem toho viděla fakt dost 🙂, ale mimča i já jsem to kupodivu zvládli fakt dobře, mám pocit, že někdy je mi příjemnější chodit nebo stát než ležet a sedět...

skarbek
23. črc 2008

Čaute!
...tady to dneska žije... 😀 a tolik nových těhulí...pěkně zdravím,vítám,gratuluju a držím palec za všecky! 😉

fial: čau po dovči!Tož to jste pěkně povyletili,hlavně,že se cítíš dobře a užila sis to se vším všudy..i s nákupy 😀 Akorát to počasi se nepěkně pokazilo 😒,když si odjížděla vypadalo to "trochu"jinak...

iv: o syndromu tež nic netuším 😨 nejlépe poptat se mudra či pozjišťovat na netu.Každopádně snad se to v dobré obrátí!Na PN jsem od začátku,přesně od transferu,i když jsem zvažovala možnost návratu do práce,to ovšem jen při jednom mimiňákovi,u dvojek mi dr.doporučil pokračovat v PN,ale já měla náročnou práci,kterou bych nemohla dělat těhu... tož tak...

skarbek
23. črc 2008

smil: dnes už druhý den nosila ten těhu pas a vřele doporučuju,obzvlášť tedy tobě!Včera jsem si "vyběhala" poukázku u nás ve špitále,tak zadarmiko 🙂,jinak za keš na tu chvilku už bych asi nepořizovala,ale takhle...proč ne,že 🙂 Sice se mi nezdálo,že by mě nějak břicho táhlo dolů či nějak extrémně bolely záda,ale když jsem dneska trajdala po městě,tak to bylo mnohem lepší!I kdyby už žádné jiné účinky,tak aspoň teda při té chůzi cítím,jak se mi to břicho o ten pás opírá a pomáhá mi ho nést.Fakt dobré!Tak pokud máš možnost splašit na poukázku,tak neváhej a pokud ne... tak i tak to zvaž.Máš ještě kus před sebou a tobě dle mě se bude fakt moc hodit! 😉

skarbek
23. črc 2008

rezi: o polohách v sedě mě taky včera mudra poučila,že lépe právě nesedět vzpříměné,ale spíše s vysazenou pánvi do předu či jakkoli na boku,aby ten tlak,co jde kolmo dolů,nešel přimo na por.cesty.Ještě něco zmínila o hydrostatické síle,která způsobuje předčasné otvírání hrdla... takže nějaké dlouhé stání či chození,to vůbec,spíše trávit většinu dne odpočinkem,ne doslova pupkem nahoru,jakože ležením,ale poposedáváním či jak je komu libo 🙂 a s tou váhou jsem právě na rozpacích,páč do 24.tt jsem byla +5,5kg a za poslední 4tt +2,8kg,takže to je pro mě celkem fikot 😅 na to nejsem zvyklá... to jsem i zvědavá kolik budou mít kluci za 14 dní v poradně.A když s tím grafem je to tak,jak píšeš,tak to můžu být v klidu... tož díky za info 😉

skarbek
23. črc 2008

No nic jdu do pelechu,vyspěte dobře a zítra přeju všem hezký den! 😵 Jo,holky,už vám některé teče mlezivo? 😨

fiallinka
23. črc 2008

skarbek, rezi: holky, tomu říkáte přibírání! Okamžitě se běžte pořádně najíst, já nechci přibírat sama... už mám asi +9 kg... jo, a neteče nic 😉

issaga
24. črc 2008

ahoj holky,

zdravim hlavne nove tehulky a preju pohodove tehotenstvi 🙂

nico napsala jsem ti do interni posty, ja s transfuznim syndromem mam zkusenost

daiquiri
24. črc 2008

Ahoj holky!
Zdravim vsechny nove tehulky a preju bezproblemovy prubeh.
Nam se to zkomplikovalo,prutoky mam nulove,takze jsem dostala vcera prvni injekci kortikoidu,dneska bude druha a zitra v pul osme jdu rodit:-/Ke vsemu tady je nedostatek inkubatoru,takze budu rodit v jine porodnici.Nastesti mam dneska na noc propustku,vyspim se naposled ve sve posteli a sbalim v klidu veci.

simonac
24. črc 2008

ahojky holky
dai....tak to me mrzí, ale určitě vše dobře dopadne, akorát si s prckama trochu dýl poležíš v nemocnici, držím pěstičky a t jste v pořádku co nejdřív všichni doma
jo a jdes na cisare nebo normál,?

skarbek
24. črc 2008

Ahojda všichni!

daiq: neboj se ničeho,všechno dobře dopadne,věř tomu!!!V bříšku už to pro mimiňáky není... doktoři ví,co dělají!Dobře se na to doma vyspi a my na tě tedy vás budeme zítra myslet! 😉 Neboj,bude to dobré!...i když máš určitě strach a hlavu plnou obav... Budeme všechny držet pěsti! 😉

daiquiri
24. črc 2008

Pocitam tak tri tydny,snad ne dyl.Predpokladam,ze uz je to akutni,takze cisarem.

smilers
24. črc 2008

Ahoj holky, daiq drzim mooc palce, at je pak vse ok 😉 a neboj se, dopadne to urcite dobre

murecka
24. črc 2008

Ahojky všem,

Daiq, držím pěstičky, ať všechno dobře zvládnete a brzo vás pustí dom.

fiallinka
24. črc 2008

DAI, držíme všechny pěsti a palce, určitě to bude v pořádku, mimíši jsou už velcí. Ale je to teda rychlost...

z359
24. črc 2008

daiq: taky držím moc palečky, a věřím že to zvládnete

z359
24. črc 2008

rezi, fial: budu muset sehnat šaty opravdu dost volné, nakonec bude svatba 4.10 a to budu 27tt, ale snad se mi to podaří

petronelie
24. črc 2008

Daiquiri:
Ahoj Verunko, tedy zase sem nahlížím a čtu novinky. Určitě doktoři ví, co dělají. Tak mysli na to,jak zítra uvidíš své mimísky, všichni to zvládnete! Držíme vám s Martinem všechny palce a těšíme se na miminka.Papa

septim
24. črc 2008

Daiguiri: moc drzim palecky at vse dobre dopadne. Ted uz bude vse jen dobre uvidis.Myslime na tebe.

juliet
24. črc 2008

Dai, drzime vsechny palecky co mame. Mali to zvladnou🙂

fiallinka
24. črc 2008

z359: jen abys už neležela v nemocnici, nechceš ji udělat dřív 🙂? Moje břicho je tak velké, že by se už teď na svatebních fotkách moc nevyjímalo...

rezinka
24. črc 2008

daiq co to ctu ??? jezis tak to se samozrejme pridavam ke vsem maminkam a budoucim maminkam, ktere ti uz napsaly a vyjadrily podporu - tak mamco, drzte se, zitra to vsechno urcite zvladnete na jednicku!! Ty jo, z toho snad ani nebudu spat, uplne mam z toho husinu. 7:30 je cas, kdy tak vstavam, ale zitra nebudu moct urcite ani dospat, jak na tebe a na miminka budu myslet !!! Tak tam dneska zvladni to baleni a prevoz do jine nemocnice a zitra tfuj tfuj tfuj a niceho se neboj a jenom se tes na to, ze uz zitra uvidis vase krasna miminka 😅 !!!!!!!

jaanja
24. črc 2008

Ahoj holky,vrátili jsme se z krátké dovolené v Pradubicích, tak jsem všechno prolítla, a hlavně myslím na daiq, ať se na to pěkně vyspí, a zítra ať to jde všechno v pohodě, žádné strachy, určitě to bude dobré, držím také všechny palce!!! 😅

nico: k transfuznímu syndromu bohužel nic nevím 😒 Určitě poradila isaga, a taky jsem si všimla letáčku o tomto problému v Klubu dvojčat, takže když zavoláš na jejich linku, tak určitě poradí - www.dvojcata.cz. Moc přeju, aby to dobře dopadlo.

rezinka
24. črc 2008

fial to je dobre, ze jsi vsechno to výletění zvládla takhle dobre, ja uz bych na 3 dny asi nikam nemela silu vyrazit, doma vyluxuju a jsem hotova, rozlozim a vyperu vse z kocarku, pak to zase slozim a jsem hotova, jdu na kafco 20 min pesky k nasim a jsem hotova ... no zkratka me uz vsechno unavi ... teda az na nakupy, kdybych mohla zitra vyrazit do Letnan, tak tam beham cely den jak čamrda 😀 Ale vecer bych teda urcite padla za vlast.
jo a k tomu pribirani - fial to bys koukala, kolik ja toho snim, manzel si ze me dela srandu, ze jim vic, nez on, taky mi to tak nekdy prijde 😀
skarbek tak to jsme zatim pribrali uplne stejne, akorat ze kazda v jinych frekvencich 😀 A s tim, ze neni vhodna poloha k sezeni kolmo, jsi me teda moc nepotesila, protoze pro me je jakakoli jina nepohodlna - v polosede se mi dela blbe, no a na boku zase nez se uvelebim a vypodlozim bricho, tak je pulka filmu pryc 😝

fiallinka
24. črc 2008

rezi: já myslím, že za tři týdny taky nebudu nic zvládat 🙂, no ale samotnou mne překvapilo, že jsem zvládla i nějaké to chození a vše ok, nic nebolelo, zatímco doma se ráno vzbudím totálně rozlámaná, nevím jak si lehnout nebo sednout, všechno bolí - asi když na to člověk nemá čas myslet, tak je mu pak i líp 🙂... jo, a kdybys mne viděla, jak jsem 2x prolítla Ikeu,to byla rychlost...

rezinka
24. črc 2008

fial a tu prebalovaci nafukovaci podlozku sis koupila s tim, ze ji budes mit na prebalovacim pultu nebo prave nekde "v terenu", jak se ti to bude hodit? ja si ji chci totiz koupit taky, uz jsem si koupila v Ikee takove 2 frote (v 1 baleni) obaly prave na tuhle prebalovaci podlozku ...

fiallinka
24. črc 2008

rezi: já ji chci mít doma na přebalovacím pultu, někde v terénu s ní nepočítám, je sice malá, ale vláčet ji nikam nebudu, když děcko budu přebalovat jinde, určitě mi bude stačit velká utěrka, ručník, apod. A nekupovala jsem ani ty obaly na ni, i když se mi líbily, protože vím, že kámošky přebalují jen na tom igelitu, nebo na to dají plenku, a to samé i ty, které mají takové ty stabilnější podložky, ty jsou taky z pvc a na to se nic dávat nemusí... já jsem si totiž představila, jak mi na to ti kluci zlomyslně čurají proudem a pořád to peru 🙂, to u holek tak moc nehrozí 🙂

rezinka
24. črc 2008

fial ja budu mit prebalovaci pult od svagrove, rikala, ze je to vc. te prebalovaci podlozky, tak jsem si v Ikee na to prave koupila ty potahy ... jenze az ted jsem zjistila, ze to je typ prebalovaciho pultu, kde je ta podlozka jakoby usazena napevno, takze ty potahy na ni nejdou v podstate navliknout. No nic, to jsem zase neco uspechala 😅 No a prave premyslim, ze bych si dokoupila teda jeste tu nafukovaci, abych jako ty potahy vyuzila, ale prave nevim, kam bych si ji jako dala 😀 Taky si rikam, ze na jednorazove prebaleni nekde na gauci pouziju jen ty nepropustne papirove podlozky a bude ... tak holt nevim ...

holky a co jste kupovali za nepromokavou vrstvu pod prosteradla do postylky ?? mam vybranych nekolik variant a nevim, pro kterou se rozhodnout - asi bych radeji neco pres celou postylku, co se zastrci jako prosteradlo, no mam zkratka tyhle dva favority:

http://www.dacha.cz/?p=productsMore&iProduct=64...
http://www.hanysek.cz/detail.php?zbozi=490279

a nevim, pro ktere se rozhodnout. to prosteradlo mi prijde prakticke, ze je to proste rovnou i prosteradlo, jenze kdyz se to pocura a ja to hodim do pracky, tak nebudu mit nic nahradniho, proto bych radsi mozna zvazila jen tu tenkou prvni variantu a na to teprv normalni prosteradlo, ale zase kdyz to stoji stejne, tak fakt nevim ... 😕

fiallinka
24. črc 2008

rezi: já jsem ještě uvažovala, že bych mohla mít jednu tu podložku v koupelně na vaně, ale nejsou tam žádné zábrany, tak asi ne... a nekoupila jsi to v té ikei nedávno? Myslím, že to jde dost dlouho vrátit...

jinak s tou nepropustnou vrstvou do postýlky taky nevím, ale asi ještě počkám, říkám si, že nejdřív jsou mimča v zavinovačce a pak mají spacáček, tak hned tak na pročůrání prostěradla nedojde, pak to asi budu řešit... ale jestli ji budu kupovat, tak zvlášť, prostěradla už mám..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru