Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
7. zář 2008

no prave, ze uz "jsem na rade", to me trosku desi 😅 Ja si fakt zatim nedovedu vubec predstavit, ze bych mela treba do 14-ti dnu porodit ... ale tasku do porodnice jsem si dneska uz taky pro jistotu pripravila, fial presne jak pises, taky me obcas chyta panika, ze i kdyz je vsechno v pohode, tak ze dne na den to muze byt jinak ... murecko no a ze to utika, to je fakt, taky mi to prijde neskutecny, ze uz je to cca pul roku, co si tu s vama pisu a najednou nas tu ma za par dni tolik rodit (a tolik uz i odrodilo) ...
murecko a fial - vsak vy taky mate pekne naslapnuto na to, abyste mi pomohli zvysit ten horni porodni limit 😀 😵 !! Tak hlavne, at je vsechno v poradku i v pristich dnech a tydnech !!

murecka
7. zář 2008

holky, nějak se to na nás hrne 😅. Mě to přijde až neskutečný, že bych měla nejpozděj za měsíc porodit(nebo aspoň všude píšou, že jednovaječńáky nechávají do 36.týdne), ale zas na druhé straně je to břicho čím dál těžší, spaní horší a vůbec celková existence značně náročná. Zatím se cítím v pohodě - myslím tím, že mi břicho netvrdne nějak extrémě, nešpiním, otoky mám jen malinko, ale před každou kontrolou se bojím, v jakým stavu mám čípek, jestli u holek nevzniká TTTS, jestli rostou stejně, prostě plašák. A taky se bojím, když je tam mám tak zašmodrchaný, jestli cítím obě, nebo jestli se mi tam protahuje a hodlá vyskočit jen jedna 😒. Škoda, že se nevyrábí nějakej domácí utz, abychom si ty mimany mohly zkontrolovat 😀.

fiallinka
7. zář 2008

muri, mně vůbec nedošlo, že máš jednovaječná dvojčátka, tak ty ten průměr nahoru taky nezvedneš... já taky pořád plaším, blbnu, není mi kromě napuchlých noh a ruk (no, dnes jsem rozbila vajíčko a misku s rybí pomazánkou..., asi to bylo těma rukama 🙂 nic, břicho netvrdne... jeden kope víc, jak druhý, takže taky pochybuju, ale když se oba vyboulí, tak je cítím naštěstí oba, dělají takové vánočky 🙂... a mám pocit, že se tam už ani nemůžou vlézt... taky mám pocit, že by snad bylo nejlepší, kdyby to břicho bylo průhledné...

murecka
7. zář 2008

fial, úplně mi mluvíš z duše s tím průhledným břichem 😀. Já mám jednu hlavou dolů a druhou napříč (ve 29.týdnu tak byly a nevěřím, že se dokázaly otočit). Tu napříč cítím pořád a ta hlavou dolů byla až za ní
jakoby dovnitř, takže si myslím, že od ní cítím u pupíku nožičky, protože ta napříč by měla mít u pupíku hlavičku a nožičky na mým pravým boku. Jenomže u toho pupíku to taky můžou být ručičky té napříč..., no chaos, jak se v tom mám orientovat?

dada134
8. zář 2008

Ahoj holky,maminkám moc moc gratuluji ke krásným miminkům,jsem zvědavá,jaké budou ty naše miminka a jak budou vypadat,už se na ně moc těšíme.
Jinak mám na vás otázku,trošku už pokukuji po oblečkách,prosím vás,když mám termín v únoru,i když dr.řekla,ať počítáme s lednem,když bych chtěla kupovat kombinézky,jakou byste mi doporučili velikost a myslíte,že využijeme ty úplně zimní nebo ty trošku lehčí?Moc děkuji za váš názor.

daiquiri
8. zář 2008

Skarbek: konečně jsem koukla na ty tvoje poklady, jsou fakt nádherný 🙂

Holky, nebojte! Já se taky bála, začla jsem i málem panikařit, že vlastně nevím jestli je zvládnu a tak...
Teď jsou na světě a jsem šťastná. Hlavně jsem i ráda, že jsem nemusela tak dlouho nosit ten pupek.
Rezi: jak ho máš teď velký? Dřív jsme poměřovaly břicha co? 😉

Marrha: objevuješse tu? měla bych na tebe pár dotazů kvůli tomu nekojeni, už nevěřím, že se mi to rozjede.

Posílám pár dalších fotek:
http://cermacci.rajce.idnes.cz/Barca_a_Pavlik_-...

jirule33
8. zář 2008

Dauquiri, krásný miminka 🙂 Takový malinký zlatíčka 🙂 Kolik už váží?

dada134: já mám termín v prosinci,/ taky budou mimča určitě dřív/ a pořídila jsem jen vel.56 obě kombinézky mám do 4,1kg, těžko radit, buď je využiješ nebo ne, ale určitě ber ty nejmenší 😉
Psala jsem si s maminkou, které se holčička narodila taky v prosinci měla 3,5kg a kombinézku měly do 5,5kg a "plavaly" v tom prý celou zimu, ale každé mimi je jiné, kluci budou třeva větší cvaldové a jedlíci 😉

simonac
8. zář 2008

ahojky holky

dai...mrkla jsem na fotky a fakt krásní drobečkové 😉 , marrha se tu někdy zjevuje, ale nechceš k nám do diskuze Dvojčátka - jsme ve volných diskuzích?

rezinka
8. zář 2008

daiq jezis no ty jsou nadherny !!! jsem vzdycky z tech fotek miminek uuuuplne hotova 😅 !! a jak vidim fotku toho velkyho tatuldy s tema drobeckama, tak to me dostava uplne nejvic. No proste krasna rodinka 😵 !!!
daiq a v cem myslis, ze je problem v tom kojeni, spatne se chytaji nebo malo mleka ?
jo a daiq - k tomu memu pupku, dneska jsem namerila kulatych 100cm 😀

murecko, fial - moje rec, taky porad vse OK, ale pochybnosti hlodaji, hlavne, jestli hezky a stejne rostou, ponevadz pribiram hrozne malo a na utz jsem nebyla uz pres mesic ... ale zase kdyz se mi kazdy den kazda po svem vybouli a ta vpravo řádí v podstate skoro cely den, tak me to taky uklidni, alespon po strance pohybů . ale ten domaci utz bych teda taky brala 😀

dada na maly drobecky bych taky poridila urcite tu nejmensi velikost, asi ne 50, protoze je obleknes jeste pod kombinezku, ale tu 56. vetsi teplou kombinezu nema smysl kupovat, protoze pak uz zase za par tydnu zacne jaro a uz by jim v tom bylo treba teplo. takze po tom narozeni bych koupila teple kombinezky 56 a pak na jaro treba uz jen nejake fleesove ve vetsi velikosti (to bys pak uz prizpusobila podle toho, jak budou velke)

z359
8. zář 2008

Ladybird: Také mě to moc mrzí, ale jak psala fial, máš doma už jedno mimčo a to ti určitě pomůže 😉 . Drž se. A tý Donně bych nejraději rozbila pusu za tebe ☹

Skarbek: Moc gratuluju ke krásným chlapečkům, jsou opravdu rozromilý.

dada134
8. zář 2008

Ladybird:taky bych té Donně pořádně nakopala do p.....
Holky,díky za rady ke kombinézkám,jsem ráda,že mi někdo jako vy může poradit 😉

marrha
8. zář 2008

Ahoj holky,

Skrabek obrovská gratulace Tobě i manželovi....dětičky jsou nádherné...a připojuji s ek holkám...vůbec nejde poznat, že jsi po porodu 🙂 🙂

Daiq...klidně se ptej..., když tak písni do IP 😉

simonac
8. zář 2008

Skrabek...mrkla jsem na fotky děti jsou nááádherné, gratuluju, jo a máte úplně stejný kočárek jak my, jen my máme limetkový hluboký a orange sporták, jezdí se s ním fakt super, zatím jsem nenašla žádnou vadu!!!! tak at se Vám daří a přeji pěkné kočárkování 😉

daiquiri
8. zář 2008

Simonac:pridam se,vedela jsem,ze nekde je,ale hledala jsem v rodine a nasle jen Dvojicky😉
Rezi:mam malo mlika-sotva pro jednoho- a deti jsou liny sat.Z lahvicky je to pohodlnejsi.
Jinak Pavlik ma 3400g a Barca myslim 2300g.
Marrha:ted pisu pres mobil,az budu u Pc tak ti pisnu do Ip.Dneska jsme byli u doktorky a radila jsem s ni a asi to kojeni vzdam.

fiallinka
8. zář 2008

dada: určitě budeš rodit v lednu, ne-li dřív, takže 56 teplé kombinézky (resp. 62), u těch kombinézek se to často označuje 0 - 3 měsíce, tak to uvidíš, pak můžeš koupit větší flaušové
muri: mně se včera vyboulil Ondrášek tak, že jsem si byla skoro jistá, že má hlavu nahoře - tak to teda ne, předtím ji měl dole 🙂, no jsem zvědavá, jak tam nakonec budou, minule jsem myslela, že to u toho jednoho fakt vím a bylo to naopak 🙂... psal mi pan "skarbek" 🙂, že byli oba hlavou dolů, takže se taky ještě od 29. týdne otočili...
dai: jsou nádherní 🙂

fiallinka
8. zář 2008

dai: ještě musím pochválit tu první fotku se psem 🙂 - a mimochodem, jak to psíci zvládají a jak to zvládáte vy s venčením?

jaanja
8. zář 2008

Jééé, už tu máme další miminka, skarbek, velká gratulace, ať se vám dál daří a vypadáte pořád tak spokojeně (a cítíte se tak) 🙂

S tím vyboulováním to máte teda dobré, mně se zatím nic nevybouluje, jen cítím kopáníčko. 😀

Pořád mám zmatek v tom oblečení, každá kamarádka radí nějak jinak, jaké množství oblečení se prosím osvědčilo (těm maminkám, co už děti mají)? A co nejvíc frčÍ (= špiní se)? A je nějaký rozdíl v Lovela prášku a gelu?

fiallinka
8. zář 2008

jaanja: ani malinké bouličky? ty mně začaly asi ve 23. týdnu, teď už jsou to spíš obří balvany 🙂, ale neboj, těch se určitě dočkáš.

rezi, muri: holky, a vytéká vám něco z prsou..? mně nic, tak nevím, jestli nemám být nervózní, no ale nutné to prý není... a rezi, máš občas nějaké poslíčky nebo tvrdnutí břicha? Já opět nic 🙂, tož nevím, jestli nejsem výjimka 🙂

rezinka
8. zář 2008

fial me taky nic nevyteka, ani nevim, ze by melo, kdyby se to stalo, spis by me to asi vylekalo 🙂 , tak jsem rada, ze zatim nic takoveho. no a poslicky ani tvrdnuti bricha taky nemam, jen pozoruju, ze mi brisko uz trosku klesne, ale to je zatim tak jedina zmena za posledni dny ...
holky nektera jste se tu nedavno ptala na kalhotky do porodnice, jake si poridit kvuli vlozkam apod., ja jsem zvykla na tanga, nosim je i cele tehu, no a do porodky jsem si koupila takove ty sitove specialni poporodni kalhotky, daji se i prat (ale myslim, ze existuji i jednorazove). No a pak si tam vezmu urcite i nejake normalni moje bavlnene "netanga"

murecka
8. zář 2008

fial, mě tečou prsa asi od 24.tt, hlavně v noci, přes den jen minimálně. Měla jsem to tak i s Martinkem. Někomu to dělá a někomu ne, není na tom závislá následná tvorba mléka, tak se holky neděste, že vám nic neteče.

rezi, břicho mám dole od začátku těhu, vypadám, jako bych měla rodit zítra (ale nechystám se 😀 )

jo a poslíčky taky nepoznám, i když už jsem rodila. Porod jsem měla vyvolávanej a je to tak dávno, že si to skoro nepamatuju 😀.

fiallinka
8. zář 2008

rezi: jsi můj vzor, jsme na tom asi tak nějak podobně bezproblémově, teda zatím, myslím 🙂
muri: já právě vím, že to hodně holkám dělá, no ale nějak po tom netoužím 🙂

fiallinka
8. zář 2008

rezi: no teď jsem se dívala na poslední fotku tvého břicha 🙂 a naopak se mi zdá, že stouplo, ale to je asi blbost 🙂

marrha
8. zář 2008

ahojky...

hlky jak píše Murečka..vůbec se neděste..mě teklo od poloviny těhu a řádně...u obou těhu..a ani jednoho jsem neměla pak mlíko....takže to opravdu nemá vliv...a to mi každý říkal...Ty budeš mít mlíka....a houby...

a poslíčky jsem taky neměla.... 😀 oba porody byly vyvolávané..a to jsme si vždycky přála jet do porodky na poslední chvíli...taky mi to nevyšlo 😀 😀

Daiq....s kojením mi pomáhaly sestřičky v porodce fakt hodně...a stejně nic..sama primářka dětského mi pak říkala, že si z toho nemám dělat hlavu..že to tak prostě někdo má....a že mám zkusit kojit vždycky jednoho z obou prsů a druhému dát Um a další krmení je prostřídat...ať si oba vytáhnou to důležité....jenže i když jsem jednoho nakojila z obou..tak měl málo..a sestřičky mi pak říkaly, že je v noci na kojeneckém málem snědli 😀 asi to chudáčci doháněli....tak pry vypili i dvojtou dávku než co měli...pak teprve usli 😀 😀

rezinka
8. zář 2008

holky a da se to kojeni nejak dopredu ovlivnit? dopredu asi ne, co? pak se vsude rika a pise, ze se ma hodne pit, jsou specialni caje apod., ale marrho a daiq to jste urcite vsechno plnily na 100%, ze? a jestli ani potom stejne nic, tak to je holt asi uz nejak dane ... 😒
fial no me to na tech fotkach taky vubec neprijde, ze by mi kleslo, ale uz mi to reklo nezavisle na sobe nekolik lidi a je fakt, ze me uz proste tahne trochu dolu, je to spis o tom, ze to citim, nez ze by mi buh vi jak kleslo na pohled ...
fial a murecko, no jsem na nas fakt zvedava, kdy budem rodit, aby nas jeste nektera maminka cekatelka tady nepredbehla 😀 Ale to snad neeee

fiallinka
8. zář 2008

rezi: néé, nepředbíhat, a tebe tipuju, že vydržíš co nejdýl 🙂, já bych ostatně ráda taky, ale po kontrole ve čtvrtek budu moudřejší. Asi nezbude, než si vybrat nějaké pěkné datum a na to se upnout, abysme vydržely 😀

daiquiri
9. zář 2008

fial: zatím je manžel doma, tak zvládáme i venčení. Pak holt budu muset zapojit rodiče a pejsky trochu ošidit, to se nedá nic dělat 😖

Přesně jak píše Marrha, taky mi mlíko trochu teklo už v těhu, dokonce jsem kolikrát měla promočenou košili a teď mám mlíka strašně málo, takže se tím opravdu neřiďte.

Marrha: to mi doktorka říkala taky, že to mám takhle dělat, ale Barča nikdy nevytáhla tolik kolik by měla vypít, i když měla obě prsa a Pavlík to samý.....písnu ti do IP

rezinka
9. zář 2008

daiq a co vubec noha, uz je to lepsi? kdy jdes zase na nejakou kontrolu, skouknout ti to rentgenem ?? a co jizva, hoji se dobre? a jaky mate rezim s miminkama, da se to zvladnout? co v noci, jak spinkaji ?? to je otazek, vid 😅 ? ale to vis, za chvili nas to tu taky ceka, tak at vime, na co se pripravit ... 🙂

fial, ja jdu na kontrolu zitra, uz se mam sejit konecne i s nejakou doktorkou, tak jsem taky hrozne zvedava, co se dozvim. kez by me poslala na utz nebo me alespon prohlidla. doted mi kazdy tyden kontrolovali "jen" tep srdicek miminek, tak to bylo nastesti vzdy v poradku, ale uz bych prece jen byla klidnejsi, kdyby mi skoukli uz treba zase i cipek apod. ... No ja si rikam, ze bych chtela vydrzet jeste alespon 14 dni 🙂

daiquiri
9. zář 2008

rezi: chodím už bez berlí, vlastně to skoro vůbec nebolí, hlavně nemám čas na to ani myslet. Akorát si pořád nemůžu lehnout na bok, ale to je to nejmenší 🙂 Jinak už je to paráda. Na kontrolu už nepůjdu.
Jizva docela dobrý, akorát tam jak se mi udělala ta boule a pak to krvácelo, tak mám pořád trochu bouličku, doufám, že se to zatáhne.
V noci spinkají celkem dobře, budí se většinou první Barča po těch třech až čtyřech hodinách, Pavlík by myslím spal i dýl. Přes den pořád dodržujeme ty tříhodinový intervaly. Běhěm dne si už trochu vynucují pozornost, takže je vyndáme s postýlky a chováme je a je to dobrý.

z359
9. zář 2008

Holky, hlavně vy, co už mimča máte, kolik máte nakoupených bavlněných plen, budu je používat jen do postýlky, na krmení, odříhnutí atd. Tak aby mi stačili a nemusela jsem je denně prát a zase abych jich neměla zbytečně moc

fiallinka
9. zář 2008

rezi: tak zítra držím palce, dnes jsem byla jen ráno u sestřičky na krev a opět mne varovala, ať se připravím, že tam zůstanu, tak já nevím...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru