Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

simonac
28. bře 2008

dia...www.mall.cz a tam si najdi obchudek pevné zdraví 🙂

daiquiri
28. bře 2008

aha, předtím byl ten odkaz jiný 😉
Zase abych ty peřinky mohla používat i potom, když budou trochu větší... 😲

simonac
28. bře 2008

já jsem si objednala 2 bílé do kočárku, a dvě medvídkové na doma, myslím, že až budou trochu větší tak v tom stejně už nebudou, malého jsem měla v září, tak to byl v peřince chvilku, pak už fusak .... takže nevím 😉

daiquiri
28. bře 2008

Já si oblíbila tyhle stránky http://www.dvojcatka.cz/
dokonce teď koukám, že tam mají i peřinky, to jsem si dřív nevšimla 😀

daiquiri
28. bře 2008

Holky, taky vám bylo někdy zle i takhle v pozdější fázi těhotenství? Já mám dneska od rána
žaludek na vodě 😠

simonac
28. bře 2008

ahojky holky, kde jste dneska všechny ☹

murecka
28. bře 2008

Ahoj holky, je to sice předčasné, ale mám dotázeček - vy, co už máte koupenej kočárek, vleze se vám složenej do kufru auta? Myslím tím normálního auta, ne dodávky 😉 , jen jsem tak mrkala na kočárky a s hrůzou zjišťuju, že snad všechny, které se mi líbí, jsou i ve složeném stavu větší než kufr mého stařičkého citroena. Když si spočítám, že s takovým kočárkem neprojdu dveřma od autobusu, tak asi strávím MD pouze v rodné vsi 😅 .

simonac
28. bře 2008

nám už docela hoří termín a kočár furt nemáme, ale chtěli jsme jané, nebo firstwhells a vzhledem k tomu, že už máme dítě stejně jako ty budeme kupovat i větší auto, já mám fabii, manžel octávku, neumím si představit, kdybychom jeli někam na dýl. že by nám do kufru vlezlo něco jiného než kočárek ☹ 😉

juliet
28. bře 2008

murecka: co jsem četla diskusi na http://www.dvojcata.cz/forum.php?idtema=36 , tak většina kočárků se do auta vejde, max. musíš odmontovat kolečka ... zkus se tam mrknout a poptat se holek

simonac
28. bře 2008

no to je paráda, pořád odmontovávat kolečka, zumíte si to představit ☹

murecka
28. bře 2008

holky díky moc, já byla dneska přeměřit kufr toho mýho staříka,(přítel má fábku, hatchback-naprosto bezpředmětný), tak snad, kdybych odmontovala ty kolečka, tak bych ho tam narvala 😒 . My si nemůžeme moc vyskakovat, máme 2+kk, takže budeme hlavně šetřit na něco většího, což si stejně budeme moct dovolit až se budu moct vrátit do práce, takže v tom krcálku budeme muset vydržet 😝, ale hlavně když se máme rádi,ne 😀 ?

fiallinka
28. bře 2008

murecka: já si taky začínám taky uvědomovat, že do naší felicie sotva kočár vleze, a předpokládám, že budu jezdit často, takže jsme začali předběžně uvažovat o změně auta - no, asi to záleží na tom, jak dlouho ještě vydržím chodit do práce a vydělávat, protože když vezmu, kolik budou stát věci na děcka, tak nevím nevím, kde bysme na nové vzali....

murecka
29. bře 2008

Dobré ránko,
fiallinko, já jsem už měsíc v PN, dělám v obchodě, takže nemám ani šanci se během těhu vrátit do práce, ke všemu mám těhu značně rizikový, takže my toho teď už moc nenašetříme. A z toho, co se nám podaří naškudlit, budeme muset trochu upravit byt a koupit věci pro ty naše beanky(mimi). Míníme investovat hlavně do kočáru a zbytek pozháníme jak se dá. Auta máme dvě, ale i kdyby jsme je prodali obě a koupili 1 větší, tak s ním stejně bude muset přítel jezdit do práce, protože se jinak nedostane a nic se tím nevyřeší. Prostě musím koupit kočár, kterej se tam vleze a hotovo 🙂.

daiquiri
29. bře 2008

Ahoj holky, my už kočárek máme - Hartan. Manžel má fabii v kombíku, já fiat punto. Když jsme si ten kočár vezli domů, tak jsme museli mít sklopený i zadní sedačky ☹ Do punta nemá šanci se vejít. Ale počítám, že zas tak často jezdit nikam nebudu, kamarádky mám hodně kolem sebe a přinejhorším pojedu jenom s autosedačkama nebo holt budeme muset jet dvouma autama ☹

A nikdo jste mi neodpověděl jestli vám taky bylo někdy zle i po prvním trimestru? 🤐

issaga
29. bře 2008

dobre rano tehulky i maminy 🙂
vidim, ze mate debatu o kocarkach. my mame "Baby Welt Ohio Twin ALU" - koupili jsme k nemu tasky na vlozeni (vyborna cena za cely komplet s taskami, nanoznikem a plastenkou je v internetovem obchode Caryfuk) a jsem s tim naprosto spokojena. cena dobra a je docela lehky a vyborne ovladatelny. jen predni kolecko je trosku tvrdsi, nenafukovaci, ale i to docela jde. chtela jsem hlavne dobre polohovatelny sportak a k tomu jen dokoupit na chvili tasky - a tenhle kocarek odpovida moji predstave.

murecko vidim ze jsi z olomoucka, v pripade potreby prijed ke mne, si to vlozeni do autika vyzkouset 😉

daiquiri mne nebylo spatne ani na zacatku tehu, takze ja ti neporadim.

pekny vikend vsem! 😎

issaga
29. bře 2008

my mame kombika, jak se vleze do jinyho autika nevim... ale myslim, ze by docela mohl...

xenie131
29. bře 2008

ahojky holky, můžu se přidat?

issaga
29. bře 2008

xenie dalsi tehulka z olomoucka a s jednovajecnymi dvojcatky? 🙂 to je nahoda 😕

xenie131
29. bře 2008

issage: ahojky, četla jsem tvou diskuzi a kukala do albíčka, taky čekáme jednovaječná dvojčátka, klučíky, u nás to poznali hned na začátku, tak ted chodíme co 14 dní na kontrolu, ale řeknu ti, furt mám strach a hrůzu, jestli se ten syndrom projeví nebo ne, dr mě uklidnoval, že je to ojediněli, ale strach je velkej....

já sem měla mazdu 121, celkem taky menší auto, něco jako fabie a museli sme ji prodat, teda stojí v bazaru zatím, a budemem muset koupit kombika, aby se nám tam kočárek vešel, kočárek přijde v úterý - Tako Happy Twings

víc mám v albíčkách, kdybyste se chtěli kuknout a tak 😉

daiquiri
29. bře 2008

issaga... mně právě taky nebylo ani na začátku špatně, tak proto se ptám jestli se to stává.

Ta maminka od které jsme kočárek kupovali, tak měla taky kombíka, už teda nevím co a tam se vešel pohodlně, mám pocit, že to bylo mondeo. Holt fabia je i v kombiku prťavá.

ahoj xenie: vítámě tě, jasně, že můžeš 😀

xenie131
29. bře 2008

issaga: ty jsi od olomouce? fakt? na nikoho sem tu ještě nenarazila. Už jsem jednou tohle téma začínala, ale oak mi napsali z těch slovenskych dvojčat, at du k nim a nezačínám zbytečně další téma... tak sem to vzdala....

od Baby weltu mám trojkolku sporták Alaska Twin, taky je v albíčku 😉

xenie131
29. bře 2008

daiquiri: ahojky, díky. Mě bylo zle do cca 4 měsíce těhu, nebylo to nějak strašny, ale sem tam sem zvracela a žaludek jak na vodě, zhubla sem 5kg, i když se to nezdá, ael už sem to zdárně dohnala. Ted mi ještě taky sem tam je divno,a el naštěstí nezvracím....

xenie131
29. bře 2008

issaga: a chodila si do porodnice do poradny k doc. dr. procházkovi?

daiquiri
29. bře 2008

xenie... děkuju, to si mě uklidnila, já včera taky nezvracela, ale prostě jsem to měla až v krku a celkově mi bylo na nic...

xenie131
29. bře 2008

daiquiri: neboj, není na tom nic zlyho ani divnyho, když ti ještě sem tam bude zle, někdo to hold má cely těhu, někdo nic a někdo sem tam... mě bývalo celkem ze začátku i po tom 4 měsíci zle, tak sem se naučila co chvila jest po trochách něco, páč když sem se natlápla najednou, bylo mi zle, cítila sem se, že snad prasknu a bylo mi hodně těžko, když sem zas nejedla, tak mi bylo zle z hladu a to bylo ještě horší pak něco snít, ted sem dá se říct od ledna doma ale zklidnila sem se a našla cvik až zed za poslední cca 3 týdny, co se uklidnil i shon z práce po mě a tak, ale jak říkám, není to nic nenormálního, když ti bývá špatně 😉

xenie131
29. bře 2008

omlouvám se, že sem sem tak vlítla, ale sem děsně ukecaná a zvědavá, tak se vám předem omlouvám 😵

xenie131
29. bře 2008

no nic, asi se vám budí ratolesti a vaše drahé polovičky, tak jás e zatím loučím, papa

murecka
29. bře 2008

issaga: díky za nabídku, teď jsem si ten kočárek prohlídla na netu a nevypadá vůbec špatně. A ta cena mě odrovnala. My jsme se začali smiřovat s Herqulem, ke kterýmu se musí všechno dokoupit, takže na to padne celé porodné. Mohla bys mi písnout na IP na kolik vás vyšel se vším všudy a jak se s ním jezdí v terénu? A dají se sundat kolečka? Já mám citroen ZX, má mnohem větší kufr než krátká fabia, ale kombík to není. Herqules by se mi tam - podle rozměrů, které udává ve složeném stavu, měl bez 2 koleček vejít.

xenie ahojky, nakukla jsem k tobě do albíčka a mám naprosto stejnou "diagnozu" jako ty na začátku. Mimi jsou v jednom vajíčku a nemají každej svůj obal. Ale říkala dr. že snad ještě nebyl vidět a nebo se může ještě vytvořit. Dál říkala, že mně tím nebude zatěžovat, ale pokud se nevytvoří, že by to mohl být problém. A u vás to dopadlo dobře, tak snad budeme mít taky štěstí.

xenie131
29. bře 2008

murecka: jééé, další olomoučanka, to mám radost a to mi dr říkala, že jednovaječny dvojčátka jsou moooooooooc vyjímečny, asi je dobry podněbí poslední dobou 😀 můj první dr se tím nějak nezabíval, jen mi řekl, že sou tam dvě v jednom domečku a at se na ně nepoutám, že se muže stát, že jedno umře nebo obě, byl to pro mě šok, víc se k tomu nevyjadřoval, otěhotněla sem v září a až do 20.12.2007 jsem nevěděli, jak to bude. Rodině sme to oznámili až na vánoce, kdy sme se před tím na genetice od moooc hodné pí dr dověděli konečně více informací, k mymu dr sem už pak nechtěla a chodím do poradny do porodnice k doc dr procházkovi, kterej se dvojčaty zabývá a sem trocha klidnější. Uvidíš, taky to dobře dopadne, ten začátek je dycky nejistej,a el mooooooc vám držím pestičky, určo to bude dobry a zvládnete to, hlavně hodně odpočívej, já ze začátku chodila do práce a byla sem odpoledne ko, to mi doc dr prcházka trocha vyčinil, že riskuju.... ted sem doma, sice mám jen 5 hodin denně vycházky, ale sem v klidu, když chcu, tak si lehnu, schrupnu, už je to víc a víc znát to těhu.. ale je to krása, moc moc držím pěstičky

murecka
29. bře 2008

xenie: já nejsem přímo od Olomouce, tak napůl mezi Olomikem a Brnem, ale jsme ještě Olomoucký kraj. Moje doktorka říkala, že je to opravdu zázrak, tím spíš, že jsme se jí sešly dvě v jednom týdnu. Taky mě varovala, že je tady veliký riziko, zvlášť, když nejsou nijak oddělení, ale že by se tam mohly ty váčky ještě objevit, nebo že tam jsou, ale nebyli vidět. Beankám(fazolkám) krásně bila srdíčka a byly obě zhruba stejně velký 1,5 a 1,65 cm. Otěhotněla jsem úplným zázrakem hned po 1 MS po revizi(zmlklé těhu-hned po novém roce) a ta druhá kočena taky tak, takže z nás byla dr. tak trochu na větvi. Na kontrolu jdu za 3 týdny, beru utrogestan, listovku, ascorutin (měla jsem malej hematonek) a opravdu hodně odpočívám. Taky mi přestalo být blbě, takže den je hned o trochu veselejší. První těhotenství před 9 lety jsem měla naprosto luxusní, nebylo mi vůbec nic, jen mi trošku vyrostlo bříško 🙂. Tak snad to beanky zvládnou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru