Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
16. dub 2008

Tak nějak, černý ani zelený čaje není zrovna vhodný, ani cola. Ale to je jak z kafem, když si uděláš dvě slabý denně, tak to nevadí. Prostě všeho s mírou 😀 Já hodně piju ovocný čaje.

fiallinka
16. dub 2008

rezi: myslím, že holky už odpověděly vyčerpávajícím způsobem - v kafi i černém a zeleném čaji jsou kofein a tein, což je dost silné povzbuzovadlo a pro mimča to není ideální, ale při nepřehnané spotřebě to nemůže vadit (bez ranního černého čaje se ani neproberu), ale určitě doplňovat vodou, zředěnými džusy, atd... ovocný čaj je ok, ale kdybys pila jen ten, tak se překyselíš 🙂, a taky některé bylinné jsou vhodné pro těhotné...

naštěstí mám pocit, že čajový problém brzo přestanu řešit, začne být teplo a přejde mne na ně chuť, v zimě vařím čaje pořád, vlastně i teď 🙂

daiquiri
16. dub 2008

fiallinka: piju ovocný čaje na litry, ale ještě jsem se nepřekyselila 😀 Ale je pravda, že je hodně střídám. Taky je dobrý roibos, nebo speciální čaje pro těhotný, někde jsem četla, že třeba čaj z maliníku je dobrý.

U mě vedou minerálky, ale ty se taky moc nemají 🙄

fiallinka
16. dub 2008

dai: ono to prý vadí někomu hlavně ve vyšším stupni těhu, když dojde na pálení žáhy, kyselé věci to podporují 🙂

daiquiri
16. dub 2008

Aha, to mě nikdy nenapadlo a žáha mě pálí poslední dobou dost často 😠 Hlavně po kafi a po sladkých a poslední dobou i ráno, když mám ještě prázdný žaludek ☹

murecka
16. dub 2008

Ahojky kočenky,
tak mám kontrolu za sebou a mimísci jsou v pořádku. Vytvořila se mezi nimi přepážka, takže jeden na druhýho nemůžou 😀. Oba mají 4,82 cm a byli naprosto úžasní, jak se tam mrskali a hýbali ručičkama a nožičkama. Bylo to prostě naprosto jedinečný. Ještě bysme měli absolvovat NC screening, zítra tam musím brnknout a objednat se, tak doufám, že i tam bude všechno OK. Holky, já mám takovou radost! Zítra už se zase budu bát, ale dneska si ten bezva pocit užiju 🙂.

rezinka
16. dub 2008

dekuju za rady 🙂 !! podle toho, co jsem stacila na netu vycist, je to presne tak, jak pisete - asi se muze vsechno, ale vseho s mirou. ja mam cerny caj taky skoro kazde rano, stridam to s ovocnym, ale ac jsem nikdy nemela rada colu (ani jine sladke veci - zato ted mam kousek cokolady kazdy den 😀 ), tak ted, kdyz si ji dam s citronem a ledem, tak si na ni vylozene pochutnavam. ale neprehanim to, max. sklenicku za 1-2 dny ...

a taky jsem si koupila bylinkovy caj pro tehotne, je hrozne jemny a fakt mi moc chutna, davam si ho vecer u TV, ma na me uplne uklidnujici ucinky. a taky jsem si koupila HIPP pro tehulky, je granulovany a je v nem spousta vitaminu, takze ho stridam ob den s Mamavitem. ale ten mi moc nechutna, chutna jak ohraty dzus. ale da se i za studena, tak to brzo asi vyzkousim ...

rezinka
16. dub 2008

murecko tak to je bezvadny 😵 😵 !!! uplne zive si vybavuju, jak jsme tenhle utz prozivali s manzelem my (je to nedavno) a taky jsme byli uplne pryc z toho, jak tam radili, no proste krasny zazitek, vid 🙂 !? A za jak dlouho bys mela jit na ten NT screening?

fiallinka
16. dub 2008

murecka: to je krása, už se taky strašně těším na příští týden, jen mám trochu strach... a ta přepážka je dobrá, ne? Myslím, že s ní je tam míň rizik... který jsi dnes přesně týden + den těhu?

murecka
16. dub 2008

na ten screening se musím zítra objednat, doktorka říkala, že se toto vyšetření pouze doporučuje, takže se platí - kolem 1500,-Kč, je to sice hodně peněz, ale půjdeme do toho. Byl tam se mnou přítel a taky byl z těch mimi úplně vedle. Byl to fakt moc krásnej zážitek.
Fiallinko, jsem dneska 11+2. Ta přepážka je tam proto, že když jsou to jednovaječná dvojčata, tak by měly mít každej svůj vak nebo tady tu přepážku, aby byly od sebe aspoň trochu oddělený, je zde pak menší nebezpečí transfúzního syndromu. Ale týká se to myslím jen jednovaječných, protože dvojvaječné mají každý svoje vajíčko,ne?

rezinka
16. dub 2008

ja tam mam taky tu prepazku, na tom NT screeningu mi ji i zmerili, je silna 2,5 mm. jinak na tom byla - no, myslela jsem si, ze jsem v 11tt (coz se vsude doporucuje na tohle vysetreni), ale doktor mi do zpravy napsal, ze jsem ve 12+2 🙂 a nicemu to nevadilo, i tak to bylo jeste porad krasne videt. tak dej pak murecko vedet, na kdy te objednali ...

tak pro dnesek se loucim, mazu k segre, mame dneska "damskou jizdu" - ja, segra a 8-leta neter, ale zadna velka kalba to tentokrat asi nebude, jelikoz ja nesmim pit a segra drzi dietu 😀

tindra
16. dub 2008

ahoj holky,moc gratuluju k rostoucím mimíšům.
K otázkám kojících triček - já používám rozepínací košile,když někde sem,prostě rozepnu knoflíček a mlíkárna je venku 😉 ,když jsem třeba u našich,kojím kluky každého zvlášť, dohromady potřebuju koj.polštář,páč poloha do kříže mi už s nima moc nejde,Luky sebou tak mele,že ho udržet v klidu dá celkem práci.Jinak ty návštěvy raději zvu k nám,protože někam se dostat s kočárkem je dost makačka.
A taky je to hrozně únavné,nezapomeňte že všechno je 2x 😀 takže i je pak někde přebalovat a tak,no s mrňousama zatím nic moc,ale samo že každý to má jinak 😅 a tak nejraději mám návštěvy,které přebalují a hlavně moc nechovají(to bych se pak když jsem sama zbláznila 😀 )
ale to máte ještě daleko,zatím si jen krásně užívejte prvních pohybů,až je tam budete mít namačkaný,tak nepřetržité kopání do žeber už nebude tak romantické 😀

issaga
16. dub 2008

ahoj holky,
ja jeste kdyz vidim, ze probirate piti - doporucuju Gravimilk... je v tom spousta vitaminu a pokud mate rady sladke, tak je to mňamka 😉 ...mne to doporucila kamoska a pak i v lekarne mi rikali, ze je to lepsi nez tehotenske vitaminy a pije se to jak v tehu, tak pri kojeni... prichute jsou vanilka a cokolada 🙂
murecko gratulace ke kontrole 🙂

fiallinka
17. dub 2008

muri: já jsem myslela, že jsi právě už byla na tom NT - já no to mám jít 11+6, ale spíš si myslím, že to bude jen ultrazvuk bez krevních testů, ale doktor mi výslovně říkal, že se budeme dívat na projasnění šíje - on je primář v nemocnici - no tak uvidíme... jj, já jsem to tak s tou přepážkou myslela, u dvojvaječných je to jasné, ale u jednovaječných je lepší, když tam je, přesně jak píšeš 🙂

a na ten týden a den se tě ptám, ať mám s kým srovnávat velikost miminek 🙂, jsem dnes 10+6, jestli to dobře počítám, takže chvilinku za tebou 🙂

rezinka
17. dub 2008

tindro prosim te mohla bys mi popsat, jakym zpusobem kojis s kojicim polstarem oba kluky najednou? za prve si ani neumim predstavit, jak si je sama bez pomoci nastavim dokojici polohy a za druhe mi porad neni uplne presne jasny, v jake poloze je ten kojici polstar... jakoby ta kratka strana je zepredu a ty dlouha ramena do stran a deti na nich lezi?

murecka
17. dub 2008

Ahojky všem,
issaga, taky jsem ujela na gravimilku, čokoládovým, opravdová mňamka, ze začátku mi to přišlo moc práškový, ale pak jsem si na to zvykla, a co hlavně, když jsem měla žaludek jak na vodě, bylo to to nejlepší na zklidnění.
fiallinko, já si myslela, že jsme na tom tak nějak stejně 🙂 , teď jsem volala do Brna, tak mě objednali na 22.4. na 7,30, což je fajn, ráno mi bývá nejlíp a hlavně se nemusím nervovat až do odpoledne - a že se nervovat budu, i když si to 100x zakážu ☹ . Jo a mě říkala moje doktorka, že se tam s nima můžu domluvit, jestli chci jen ten utz, nebo i ty krevní testy, tak se tam na to zeptám, když už tam budu.

daiquiri
17. dub 2008

holky a to gravimilko se kupuje v lékárně nebo kde? A není to moc sladký? Zase nechci být jak bečka, už takhle bych mohla čokoládu po kilech 😀

murecka: mně ty krevní testy - tripple testy doktor nedoporučil, prý maminkám s dvojčátkama vycházejí často špatně a pak se zbytečně stresují. 😖

fiallinka
17. dub 2008

murečka: no jo, jsme skoro stejně 🙂, a jak jsi na tom, už přibíráš? Já jdu na ten ultrazvuku 24.4., vezmu i manžela, a myslím, že to bude bez krevních testů...

dai: taky jsem slyšela, že vycházejí špatně - on je totiž vyhodnocuje počítač, tam se zadá spousta kritérií včetně věku matky, a prostě je to vyhodnocování postavení na předpokladu, že máš jedno dítě... sice na ně asi půjdu, ale jeslti vyjdou špatně, stejně nevím, co bych dělala - amniocentéza u dvojčat určitě není ideální, navíc kdo ví, které zrovna "napíchnou", nevím, jak by poznali, které je které a navíc pravděpodobnost, že by měly problém obě je malinká... no, uvidíme....

takže ty jsi na ty testy vůbec nešla, že?

murecka
17. dub 2008

dai - to nejsou tripple testy, ty mi bude brát moje doktorka v 16tt normálně v ordinaci, tohle by měli být nějaké testy spojené s tím screeningem. Já tomu moc nerozumím, ale holky tady někde o tom myslím psaly. Že se to pak vyhodnocuje nějak společně - nebo tak nějak? Já se na to hodlám v tom Brně zeptat a zařídím se podle toho, co mi poradí. Jo a ten gravimilk se kupuje v lékárně, stojí kolem 100,-, chutná to jako lepší kakao, když ho nebudeš chtít moc sladkej, tak si tam dáš míň lžiček 🙂, ale mě se nezdá nějak přehnaně sladkej. Já měla jen ten čoko, ale moje ségra si kupovala i ten vanilkovej, ale ten prej není nic moc.

daiquiri
17. dub 2008

fiallinka...nešla, mám doktora co zároveň pracuje v Gennetu, to je centrum asistované reprodukce a má tam spoustu dvojčátek, takže mu v tomhle věřím. Prý když ti ty první testy na screeningu /šíjové projasnění atd../ vyjdou dobře, tak ten tripple test není nutný.

murecka... já teda nevím jaký jiný testy jsou??? To by podle mě mělo být ono. Nic jinýho se nedělá.

murecka
17. dub 2008

Dai, mě řekla doktorka, že mi můžou udělat jen ten utz nebo i krevní testy, že se můžu rozhodnout, co budu chtít. Možná, že to opravdu bude ten tripple test, co se bere v 16tt, fakt nevím. Zeptám se v úterý. Tys na tom screeningu už byla, že jo? Jak to probíhalo a jak jsi dopadla - jsem líná se podívat pár stránek zpátky 😅.

fiallinko - mě vystouplo bříško a zvětšily se mi prsa(tohle kdyby ještě pokračovalo, vůbec bych se nezlobila 😀), ale zhubla jsem 2 kila. Myslím, že hlavně proto, že mi přestalo chutnat sladký, a že mám skoro každej den žaludek jako na vodě, takže jsem na tmavým pečivu, medu, polívkách, kakau a gravimilku. Strava to sice není nejpestřejší, ale škodí mi nejmíň 🙂.

daiquiri
17. dub 2008

Jéje, to už jsem byla dávno, někdy ve 13 tt. Krevní testy jsou právě ty tripple 😀 Ten ultrazvuk probíhá jako normální, jen je mnohem větší a podrobnější, měří to šíjové projasnění, úhel nosu, prostě všechno možný. Právě, že výsledky jsem měla lepší než je průměr mého věku 😉 Byl tam se mnou i manžel, on je tenkrát viděl poprvý, tak byl z toho úplně hotovej 😀 Příští týden jdeme na ten ve 20 tt, tak snad budu už vědět co se mi tam schovává 🙂

No holky, to zhubnutí vám závidím, já se teď vážila a mám + 9kg 😅

fiallinka
17. dub 2008

murečka: já mám pořád stejnou váhu (mně není moc špatně, taky žaludek jak na vodě, ale nezabraňuje mi to jíst - takže hubnout nešlo 🙂 a to přesto, že se dost cpu... ale břicho už mi taky docela vylézá, už nezapnu některé kalhoty....

a ty testy, ony se fakt dělají dva - NT+ znamená ultrazvuk a krevní testy, je to na riziko vad a především to není automaticky hrazené pojišťovnou, proto o tom někteří doktoři ani nemluví a není to obecně známé - dělá se to totiž jen v kombinaci s tím ultrazvukem a počítač to pak někak vyhodností (to je mezi 11 a 14 týdnem

pak jsou tripple testy z krve, taky na riziko vad, jsou plně hrazené, proto taky obecně známé, ale v podstatě jsou výsledky podobné jako u těch prvních..., a ty jsou okolo 16. týdne.

murecka
17. dub 2008

Já z toho mám docela strach - vlastně jako ze všeho, co se týká mimísků 😅. Taky nejsem nejmladší a fakt je to tam všechno vidět? Můj přítel byl se mnou i včera a byl unešenej a v úterý jede zase se mnou - nedokážu projet autem Brno ☹, musím se ještě hodně učit. To je bezva, že už bys mohla příští týden vědět, co to bude. Necháte si to říct, že jo? Když jsem čekala Martina, tak jsem až do 5.měsíce přibrala jen 3 nebo 4 kg, ale měla jsem bezva těhu, žádný nevolnosti, nic. Pak mi vyhouplo bříško a do konce těhu jsem přbrala ještě skoro 8 kg, rodila jsem ve 42. týdnu. Tak jsem zvědavá, jak to bude probíhat tentokrát.

juliet
17. dub 2008

já jsem byla na obou testech, ve 12 tt na krev a NT ultrazvuk a v 16 tt na trippl testy ... a oni pak dali ty výsledky krve z 12 a 16. týdne dohromady a vylezl konečný výsledek, který byl v pořádku

juliet
17. dub 2008

holky, koukněte na to ... já si málem pobrečela

https://www.youtube.com/watch?v=wIYZ9HRKags
rezinka
17. dub 2008

juliet to je kraaasny video!! ja si teda nepobrecela malem, ale rovnou 😅 Hned jdu skouknout i ta osatni videa, na ktera jsou tam vpravo odkaz ...

rezinka
17. dub 2008
fiallinka
18. dub 2008

vidím, že tu dnes nikdo není...

daiquiri
18. dub 2008

Ale jo, já jsem tu, ale jsem dneska nějaká ospalá, nemohla jsem usnout, pak když jsem konečně zabrala, tak mě ve dvě vzbudili sousedi, měli nějaký mejdan, tak mi dupali nad hlavou, pak od půl šestý zpíval nějakej pták 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru