Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

murecka
4. črc 2008

Ahojky holčiny,

fial: u nás byla v noci šílená bouřka, takže ze spaní nic moc nebylo, ke všemu mě zas večer chytly záda, takže jsem nemohla najít polohu, ve které bych vydržela ležet, co budu dělat až budu mít mega břicho fakt nevím. V baráku je pořád kolem 25 stupňů, včera večer bylo 27, teď to ale po té bouřce kleslo, mám otevřený okna, ale ani průvan už moc nepomáhá.

fiallinka
4. črc 2008

muri, jsem na tom úplně stejně, uff

murecka
4. črc 2008

Včera jsem odepisovala na inzerát na kočárek, tak jsem zvědavá, co se dozvím. Paní chtěla osobní odběr v Praze nebo v Liberci, což od nás z Moravy opravdu nedám, tak jsem se ji snažila v mailu ukecat, aby ho poslala přes PPL. Tak uvidím. Vůbec mi teď nedělá dobře delší cesta autem, když jedeme do Brna (asi 60 km) a zpátky, tak jsem úplně vyřízená a bolí mě celej člověk.

daiquiri
4. črc 2008

rezi: bohužel nepřešlo ☹ Mámy kamarádka říkala, že zase nějaká její známá to měla taky. Ale ve středu jdu
na kontrolu, tak se o tom zmíním, ale myslím, že se s tím stejně nic nedá dělat ☹

fiall: kdybys viděla dneska moje kruhy pod očima.....Nejenom, že už nevím jak si lehnout, ale bolí mě nejenom ten skříplý nerv, ale i záda, kolena, chodidla, prostě všechno. Pořád se budím a každou hodinu chodím na záchod 😖 Přes den se snažím na chvíli usnout, jenže to mě zas tak strašně pálí žáha, že se mi to většinou nepodaří, takže paráda. Těšila jsem se, že se ještě ty poslední dva měsíce vyspím, ale asi to nehrozí.
Ke všemu nám v předsíni zatýká do bytu, tak tam máme kýbl a hadr, fakt hrozný.

fiallinka
4. črc 2008

dai: no vidím, že se mám ještě na co těšit, ale už k tomuhle stavu taky spěju, je ze mne troska, doplazila jsem se o půl osmé do práce a v jednu to už asi zabalím.. paradoxně mám v práci skvělou židli, ale jak dojdu domů a sednu si jakkoliv, tak mne bolí záda ☹ a o těch rukách a nohách ani nemluvím, skoro se divím, že se ještě trefím na klávesnici 🙂

aspoň se mimíši po ránu rozpohybovali tak, že se mi celé břicho vlnilo, konečně to šlo pořádně vidět i zvenku, udělali mi radost - ty pohyby se mi fakt líbí 🙂, hned mám pocit, že tam fakt jsou a můžu jim i něco říkat...

fiallinka
4. črc 2008

muri, a nemáš v praze nebo liberci někoho, kdo ti to přebere, aby se na to osobně podíval? Já jsem takhle poslala ségru, přece jen se mi zdálo lepší, když to před odběrem někdo uvidí.. a je moc pěkný. Jaký kočár jsi vybrala?

skarbek
4. črc 2008

Ahoj holky!

daiq: tak to se máme na co těšit 😖 ne žebych byla úplně bez jakýchkoliv potíží,ale totok... taky mi dělá problém se večer uložit,o vstávání z postele ani nemluvím,připadám si jako slon...nejdřív překulit na bok a pak vylézt... 😅 a taky mi od neděle 2x ztvrdlo břicho...nemáš s tím nějaké zkušenosti či informace?

rezi:jasně,že všechny mimina vypadají stejně,obzvlášť na těch fotkách z uzv 😀,ale každá z nás si o těch svých myslí,že jsou nej,no ne!!! 😀 tedy ja rozhodně! 😉 A ty sis změnila termín porodu v profilu,asi dle uzv,že?Pokud mě pamět nešáli,měla jsi původně 13.,teď je tam 6.,všecko vidím,nemysli si. 😉

muri: a jaký budete mít vůz pro holky? Někteří jsou strašně nepružní...vždyť na tom nic není to poslat... snad přesvědčíš! 😅

skarbek
4. črc 2008

fial: zdravím Ondráška a Juráška! 🙂

Včera večer jsem si vzpomněla na xen a její klučíky,měli včera přesně měsíc...už!To to letí.... Jakpak se jim asi daří,že?

daiquiri
4. črc 2008

muri: v Praze bych ti to mohla přebrat já, ale jestli by to bylo k něčemu 🙂

fiall: a máš alespoň sedavý zaměstnání? Stejně tě obdivuju, jsem nakonec ráda, že jsem byla od toho 21tt doma.
Hlavně když mě tenktrát tlačila holčička do žeber, tak bych to tam stejně nevydržela. A nedovedu si představit vstávat do práce. Vstávám sice brzo, ale než se vyhrabu, tak mi to teď děsně dlouho trvá.

skarbek: bude hůř 🙂 Já s tvrdnutím břicha zkušenost nemám, nestalo se mi to ani jednou, prý je to i bolestivý?? Jen jsem slyšela, že pak si máš lehnout a odpočívat, nic víc 😒

fiallinka
4. črc 2008

skarbek: ahoj, zbojníci tě taky zdraví a já taky 🙂, taky jsem si na xen vzpomněla, asi je to záhul, ale určitě se ozve 🙂, jo a to tvrdnutí břicha - pokud to není žádná hrůza, tak magnézium párkrát denně, jestli ho ještě nebereš a nejdeš k doktorovi teď hned, koupíš ho i v lékárně a ublížit tím nemůžeš, kdyby to bylo moc, tak někoho by si asi mohli nechat i v nemocnici, ale určitě to ještě tak zlé nebude - a jak jsi to poznala... asi to nejde přehlédnout, že...

skarbek
4. črc 2008

fial+daiq: no zatím se to stalo 2x,v po jdu do poradny,tak skonzultuju.Ptala jsem se švagrové,jak se to pozná,ji břicho tvrdlo asi od cca 22tt,ale neuměla to moc vysvětlit a já si to představit,ale jak se to stalo hned jsem věděla,že je to ono.Bylo to zrovna,když jsem stála u dřezu.Děloha prostě najednou nachvilku ztuhne a ztvrdne,ale vždycky to za okamžik přešlo,ale strašně nepříjemný pocit,naštěstí mě to nějak výrazně nebolelo!Chtěla bych,aby se mi takové nepříjemnosti vyhly,ale to asi každy... 😨

daiquiri
4. črc 2008

skarbek: našla jsem tohle: http://www.rodina.cz/dotaz726.htm, hned pak pod tím se rozklikne odpověď.

skarbek
4. črc 2008

daiq: díky!tak to můžu být asi klidná 😅 Švagřice taky říkala,že pokud to není pravidělně,tak se nemám strachovat(to ji řekli ve špitále,když ležela v těhu),ale když se to přihodí,jsou pocity všelijaké 😅 nicméně díky za odkaz.Ještě uvidím,co na to doki v poradně...

fiallinka
4. črc 2008

dai: no, sedím pořád a navíc teď skoro nic nedělám, protože jen dodělávám svoji práci, aby to po mně nemusel nikdo přebírat, super 🙂
skarbek: tak pak dej vědět, ale tipuju tě na to magnézko a klidový režim

já někdy cítím takové tlaky v pobříšku, ale myslím, že to je spíš, když se mimísi natlačí na jednu stranu, není to ale přímo kopání... kdoví, co to je...

daiquiri
4. črc 2008

Mě to taky zajímalo, tak jsem si to našla, třeba se mi to taky bude dít 🙂

fiall: to já mám tlaky po celém břiše, říkám tomu, že se děti vybulují 😀 Vždycky cítím hrozný tlak a pak
se mi břicho zdeformuje do různých stran, asi jak se prcci protahujou 😀

jaanja
4. črc 2008

Jééé, fiall promiň, já jsem pako! Jak jste tu motaly ty holky, kluky, tak jsem fakt myslela, že budeš mít holčičky.. četla jsem včera v práci Koníka potají a rychle, tak to takhle dopadlo 🙂 To teda budeš mít doma pěknou armádu 🙂 😅

Muri, kočárek z Liberce by se mi hodil 😉 , já zas nacházím jen inzeráty z Plzně, apod. Bohužel se ale v těch kočárkách ještě tak dobře neorientuju, tak bych ti ho ani nemohla omrknout 😒

jaanja
4. črc 2008

Holky, přesně nevím, jak to bude s tím vším papírováním kolem mateřské a rodičovské. Četla jsem, že k mateřské by mi snad měla dát papír moje dr., a ten bych odevzdala zaměstnavateli. Na rodičovskou asi bude nějaký formulář, a jakou formou se to oznamuje zaměstnavateli? Nevíte?

barag
4. črc 2008

ahoj holky, omlouvám se, že Vám lezu do tématu, ale potřebovala bych od Vás radu a informace, pokud byste byly tak moc hodné. Včera jsem byla na odběru Hcg, vyšlo krásný číslo - přesně nevím, protože to bylo jen přes telefon - ale měla sem přes 5000 jednotek. po předchozích patáliích a únorovém biochemickém těhu mě to fakt potěšilo. ale na 23.den mi to číslo přijde celekm vysoké (myslím 23.den od ovulace)

mohly byste mi prosím Vás říct jakou hladinu Hcg jste měly, který den (předpokládám, že aspoň některé z Vás budou zhruba znát termín ovulace nebo den od OPU)

předem moc děkuju

murecka
4. črc 2008

ahojky,
skarbek: kočárek máme vybranej spider swing, novej stojí 17000, tak sháním z druhé ruky, jestli se mi podaří dát fotka do alba, tak to tam večer hodím. Jo a s tvrdnutím břicha mám bohaté zkušenosti. Pokud je to občas, tak se nic neděje, dá se to jakoby rozdýchat do břicha, ale pokud by se ti to opakovalo častěj, třeba 10x za den nebo to bylo bolestivý, tak je lepší jít k doktorovi. Mě dali na 4 dny kapačku magnézia na sklidnění a pak mě převedli na tabletky a po dalších 2 dnech mě pustili dom. Teď beru magnézko 3x2 tablety denně a zatím je to dobrý.
Dai: to by vážně šlo? Ta paní se mi zatím neozvala, tak nevím, jak se rozhodla. Je z Liberce a byla by ochotná ho dovést do Prahy.

murecka
4. črc 2008

Tak už se mě tam ta fotka podařila dát, hlavní bylo, že má nafukovací kola a projede 80-ti centimetrovýma dveřma a vleze se nám do kufru u auta.
jaanja: ty bys mi ho mohla omrknout přímo v Liberci 🙂, jen bys kukla na to, jestli není moc rozhrkanej, jestli při jízdě neletí na stranu, fungují brzdy a funguje přehození na sporťák 😀. Kosmetický vady neřeším 😀. Jde mi především o funkčnost, zbytek se dá vždycky nějak vyřešit, i kdybych z toho měla udělat nejoriginálnější kočár široko daleko 😀.
barag: ráda bych ti byla nějak nápomocná, ale vůbec nevím, kolik jsem měla HCG, v 5.tt tomuto týdnu odpovídalo a byl tam jeden váček, dvojčata se objevili až v 8.tt 🙂. Ale samozřejmě moooc gratuluju k těhu a držím palečky, aby bylo všechno ok.

jaanja
4. črc 2008

Muri, já na mimiaukci sledovala taky jeden spider swing, moc se mi líbil, ale já moc nevěřím té trojkolce. Ale asi je ještě k mání a píšou, že by ho dopravili, koukni na http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=1628608

murecka
4. črc 2008

Jaanja, díky, my jsme sice na holčičky chtěli červenej, ale zkusím se spojit s tou paní a uvidím. V aukci se neprodal, tak třeba bude ještě k mání. Já si říkám, že je to třetí kolo dvojítý a navíc taky nafukovací, a my na tu dědinu musíme mít nafukovací, tady na ty rozbitý cesty a na zimu do sněhu. A zas když je otočný, tak se mi s kočárkem bude líp manipulovat. Snad nedělám chybu.

marrha
4. črc 2008

Ahoj holky...

já měla taky jako první kočárek Spider swing..a nemůžu si stěžovat....byl naprosto super..kupovala jsme ho taky z druhé ruky...s tím,že si na jaro pořídím sporťák....
takže jsme ho před měsícem a něco prodala.....škoda,že jsi Murecko neřekla..prodávala jsme ho za 4000,- a byl moc pěkný..akorát sem tam škrábanec na konstrukci,ale tomu se nedá zabránit,při vjezdu do dveří...
a stabilní byl....dobrá manipulace díky otočnému kolu...klidně bych šla do něho znovu..... 😉

jo apaní jsme ho posílala z Ostravy až do Dubí..a dalo se,ale PPL nám to nevzala..berou zboží jen zabalené do papírové krabice.....a neberou na dobírku..paní ho chtěla na dobírku...
tak jsme ho posílali poštou..pošta byla myslím 360kč....
ale blbě se to teda balilo..to je fakt....

murecka
4. črc 2008

Ahoj marrho, jé to jsem ráda, že s tím kočárkem máš zkušenost! To je fakt škoda, že jsem se nezmínila dřív. A jak jste ho nakonec zabalili? Třeba se mi tu paní podaří ukecat nebo se jí nikdo neozve, ten inzerát je tam od 28.5.(trochu naivita, že?). Jo a prosím tě, jakej byl v terénu? A ve sněhu? Dalo se to uřídit?

jaanja
4. črc 2008

A nafukovací kolečka jsou lepší do sněhu a do terénu? Nás právě o víkendu v jednom obchodě strašili, že se ta kolečka můžou propíchnout, k nám do Liberce je tak lepší s plnýma kolama.. 😨 tak já už fakt nevím, co je dobré a co ne, ach jo 😕

marrha
4. črc 2008

Murecko do sněhu nevím...letos tu žádný nebyl 😀 😀

a v terénu byl super....já si nedokážu představit kočárek pro dvojčata s nearetovacími koly....když jsme scháněla já kočárek,tak jsme četla na Spidera jen samou chválu...pár negativních taky...ale to je o tom,že každému vyhovuje něco jiného....já ho hlavně chtěla kvůli korbiček...vložné tašky by nám byli na nic...a taky se mi líbilo,že byli dětičky od sebe odděleně a nerušili se...a měli každý svou budičku...
já fakt byla spokojená...ani jednu negativní věc nemůžu na něho říct...ale prodala jsem ho,protože jsme chtěla něco lehčího a skladnějšího....

Jaanjo..jo jo propíchnout se dají...,ale dají se zalepit nebo v cyklistice koupit nové duše 😉

no a zabalila jsem ho takovou tou smršťovací folií a přelepili jsme ho izolepou.....je fakt,že to bylo hodně těžké ten kočár,když tam byli svázané i ty korbičky a všecko do hromady...a někdo z toho může mít strach to posílat... 😉

septim
4. črc 2008

Skarbetek: ja teda tvrdnuti mam, ale jestli to mas 2 denne tak to nic neni. Ja jsem to mela treba i 8krat za hodinu. Nejdrive jsem brala 3 magnezka denne, dnes jich beru 6 denne. Musim rici ze to polevilo. jestli tvrdnuti zacne tak jeste doktorka kontroluje jestli to ma nebo nema vliv na delozni hrdlo. Nastesti to je v pohode. Jinak vas vsechny zdravim, chodim se na vas sem koukat kazdy den moc rada si vas ctu. 😉

fiallinka
4. črc 2008

dai: já ty tlaky mám už dlouho, ale až teď se mi začalo vyboulovat to břicho a už je mi to jasné, že to dělají mimíši - pořád jsem přemýšlela, jestli to není to tvrdnutí, ale to se mi nezdálo 🙂

barag: já si to snad jako jediná pamatuju (pořád jsem hledala, jestli to budou dvojčata 🙂, 12. den po ET (tedy asi 14 - 15. den po ovu, jestli se to tak dá počítat) jsem měla 567 a asi o 8 dní později to bylo něco přes 6000, myslím, že máš docela hodně - nedávno se tu někdo ptal a házela jsem tu odkaz na nějaké tabulky, jenže to je hrozně orientační u těch dvojčat. Ale na ultr. už by mohlo být něco vidět, tak dej vědět 🙂

fiallinka
4. črc 2008

přihodila jsem jednu fotku do alba - ať vidíte, jak se u nás doma používá teď kojící polštář... ani se k němu nedostanu 😉

barag
4. črc 2008

Děkuju holky moc, stejně se to dozvím až 15.7.kdy jdu na první Uz, pokud se do té doby nic nepokazí a možná ještě dýl 🙂 na začátku jsem četla, že jedna mamulka se to dozvěděla až 14 tt 😕

sem napnutá jak kšandy, dvojčata by mi nevadila, ale stejně sem napnutá, protože sem už měla nějaká fiaska a tomuhle zázraku pořád nemůžu uvěřit

tak ještě jednou moc děkuju a přeju hezký zbytek těhulkování 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru