Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
14. kvě 2009

Petulko to ti závidím že je ti už dobře 🙂 Mě je pořád blbě z pití, mám tay čaj a je mi z něj zle, pak jsem si koupila minerálku a ta se mi lepí na patro a je mi z ní taky zle ☹ Ach jo, co já mám pít, jídlo mi chutná ale po jídle je mi taky špatně ☹

petulka26
14. kvě 2009

Lucy, mě dost pomohly lízátka na těhotenskou nevolnost. Prodávají se v lékárně v různých příchutích. Vždycky když mi bylo špatně, tak jsem si jedno vzala, a většinou se mi hodně ulevilo.

lucy82
14. kvě 2009

no já si je taky kupila ale byly moc sladký a nepomohly mi ☹ Jen když jsem je lízala (to je divný slovo 😀 ) tak mi bylo dobře. No uvidím snad už by to sakra mohlo přestat 😀

petulka26
14. kvě 2009

Snad už ti bude taky brzo dobře. Bude to asi taky tím, že jsem doma a ty musíš chodit do práce, takže jsi víc unavená a organismus se s tím vyrovnává.

lucy82
14. kvě 2009

No určitě je to tím, unavená jsem jak kotě ☹ Ale tak před měsícem to bylo horší 😒

petulka26
14. kvě 2009

Já jsem zase byla hotová po utrogestanu, musela jsem ho brát až do konce třetího měsíce. Teď když ho už neberu tak je to úplně v pohodě.

doublemamca
14. kvě 2009

ahojte holky...lucy82 skusila si napriklad colu alebo iny sladky bublinkovy napoj (mirinda, fanta atd)? mne ked byvalo spatne, vzdy som utekala v praci kupit do automatu plechovku coly a hned mi bolo lepsie...neviem,mozno je to tym cukrom a mozno bublinkami, ale aj kolegyna, ktora je tehotna to riesila colou a zaberalo 🙂

lucy82
14. kvě 2009

Doublemamco mě právě ani ta cola nechutná, taky jsem o tom slyšela, ale nezabírá mi nic ☹ jen po pivu se mi trochu uleví ač jsem ho nikdy moc nepila. Ale teď si ho dám jednou za 14 dní, a jen sklenku.
Musím vydržet 😀 Doufám že mimča pak budou hodný když mě zlobí takhle ze začátku 😀
Já už ani nevím co to je aby mi něco chutnalo 😅

lucy82
14. kvě 2009

Petulko po utroši když jsem ho polykala tak jsem taky pořád spala a připadala jsem si jak zfetovaná, a pak jsem ho zaváděla do 11tt a to už mi nic nedělalo 🙂

doublemamca
14. kvě 2009

neboj lucy, hovori sa,ze cim viac ti je spatne pocas teha, tym budu deticky zdravsie 😉
ja som sa prave vratila od doktora...vsetko je v poriadku, moc, tlak, srdiecka pekne biju, tak som zasa na chvilku spokojna 🙂

aannggiie
14. kvě 2009

ahoj holky.Vůbec nic nestíhám.mám fofr v práci tak vás jdu dočíst-
arwe-to bylo překvápko,viď? 😉 Špatně otěhotníte a šup dvojky.Jak jste byli překvapený?

arwenka
14. kvě 2009

Omlouvám se, nával práce. A ve dvě porada.
Angie - já myslela, že mě odvezou. Já to už z toho testu tušila, ale když mi to potvrdili, seděla jsem v ordinaci, čuměla a nemohla mluvit. Pak jsem zvedla telefon a před doktorem vynadala příteli 😀

aannggiie
14. kvě 2009

tak tomu se opravdu říká překvápko,který nečekáš

arwenka
14. kvě 2009

A ještě jedna věc pro všechny - bylo mi zle skoro 4 měsíce!!!!! Nic to není, je to normální a přejde to 🙂

aannggiie
14. kvě 2009

arwe-jako od začátku? nebo odkdy dokdy

arwenka
14. kvě 2009

Kočičky, teď jsem dorazila z druhý práce a padám na hubu....

Angie - skoro od začátku, fakt. Když jsem čekala Danulíčka, neznala jsem to vůbec. Teď to bylo hustý.
Je tady někdo?

aannggiie
15. kvě 2009

ahoj holky
arwe-co děláš za dvě práce?Já hledám za sebe náhradu do práce,protože počítám,že ve 4.měsíci už budu jak bečka.Když jsem čekala mladýho tak mi začlo růst břicho až v 6.měsíci,ale to mi bylo 18 😉

arwenka
15. kvě 2009

Angie - jsem obchodní manažer v PC firmě a druhá moje práce spočívá v tom, že půjčuju peníze a zase je vybírám, takže pořád lítám. Jsem jako basa, sud, velryba a slonice dohromady, ale nedá se nic dělat 😀
Zrovna dneska přijedu bůhvíkdy ☹

aannggiie
15. kvě 2009

arwe-rozhodně se teda nenudíš 😉

lucy82
15. kvě 2009

Ahojky holky,
Tak dneska jsem byla na hematologii a výsledky jsou naštěstí dobrý, ale začaly mě ještě zlobit křeče v lýtku tak mi předepsal ještě hořčík. Jsem už jak chodíci lékarna 🙄
No a na to konto když jsem čekala na výsledky jsem se segrou zavítala do obchodu s vecmi pro mimi, tak jsem koupila pár ponožtiček, a dekoraci na zeď, ale úžasnou, mám z ní strašnou radost 🙂 No a pak jsme se s paní v obchodě daly do řeči a oni že jim přijde za tři týdny ten kočárek co chci, ale že bude hned pryč protože ho má někdo zamluvený. Takže hned jak přijde mi zavolají a já se tam na něj pojedu podívat. Sice je to 30km ale ráda si ten kočík vyzkouším naživo. Tak jsem z toho měla taky strašnou radost. ¨
Pak jsme přijely do Jihlavy a šly s mamkou a segrou do města, tam na mě chtěly narvat samý tuniky, a podobný těhu hadry a já se při pohledu na sebe do zrcadla rozbrečela, ach ty těhu hormony, ale fakt si připadám jak sud, absolutně antisexuální nepřiažlivej typ ☹ A to jsem v 16tt to budu bulet asi až do porodu 😀 😀 😀 Ach ty hormony 😠

naatasa
15. kvě 2009

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat?

Tuhle diskuzi čtu už přes týden, prvních 5é stránek sjem přečetla poctivě, sledovala jsem i ty smutné příběhy, které tam byly, dál už jsme nezvládla a dočetla posledních 5 stránek. Jsem ráda, že jsou tu těhulky, maminky se někam přestěhovaly, ale zase k nim můžem zajít na rady 🙂))

Dnes začínám 17 tt, čekám dvojvaječná dvojčátka po inseminaci, která se povedla hned na první pokus, o mimča jsme se snažili rok a půl.

Jak jste některé psaly, taky jsem při stimulce hodně přibrala, hlavně po injekcích do břicha, narostlo a už nesplasklo. Mám teď o 20 cm přes břicho víc a skoro 6 kg nahoru, nechci vidět, jak to dál poroste.

CHtěla jsem se vás zeptat, jestli jste byly na prvotrimestrálním screeninigu v cca 12 tt? Prý je přesnější než tripple testy. Mně sice vyšel negativní, ale riziko na downa je docela vysoké, 1:500, šíjové projasnění u jednoho miminka 2,5, což je hranice normálu :(. Jsem z thoo teď docela vyděšená, příští týden mě čeká kontrolní UTz a tam mi poví, jestli budu muset na odběr plodové vody.

Jo a nedočetla jsem se, kolik vám je let, tak jestli to není tajné? mně je 31.

Tak jsem se napoprvé rozepsala, dnes už tu asi nikdo nebude, mám problém se spaním, takže ponocuju 🙂 tak nakuknu zítra. 🙂

naatasa
15. kvě 2009

v tom prvním řádku má být prvních 50 stránek...ty moje překlepy....

aannggiie
16. kvě 2009

ahoj holky
naaty-já ti rozhodně z ničim neporadím.Já se dozvím až 25.5 jestli budeme mít dvojčátka a pak se připojím v plný parádě.Jinak je mi 37 a mám doma už 18.ti letého chlapečka

aannggiie
16. kvě 2009

lucy82-hned jak zkontroluješ kočár tak hned hoď zprávu jak se ti líbil,ikdyž koukám na datum.....no budu aspoň vědět dřív jestli ho budu potřebovat nebo ne 😉

lucy82
16. kvě 2009

Dobré ránko 🙂
Tady je hnusně zima, brrrr, noha mě od křeče pořád bolí tak nemůžu skoro chodit, tak budu dneska opět lenošit ☹

Nataso: Ahojky jasně že se můžeš přidat, čím víc tím líp 🙂 Držím palečky aby další UTZ bylo v pořádku. Já jsem na screeningu byla ve 13tt a šíjové projasnění u jednoho miminka bylo 1,2 a u druhého 1,3 a pan doktor říkal že je to v pořádku. Takže držím vše co mám aby to bylo v pořádku.
A blahopřeji že Vám to vyšlo hned po IUI 🙂 Já byla na IUI 4x a bohužel bez úspěchu.
Mě je 27let 🙂 ALe to je asi ze jména zřejmé 😀

petulka26
16. kvě 2009

Ahoj holky,

Nataso, vítej mezi námi 🙂 Já jsem byla na screeaningu v 13+4tt a šíjové projasnění máme 1,5 a 1,4. Je krásné že se Vám podařilo hned 1. IUI. U nás IUI bylo naprosto vyloučené, takže jsem musela jít rovnou do IVF. Budu na tebe myslet, aby ti ten kontrolní ultrazvuk dopadl na jedničku 🙂

Jinak mě je 26 let.

arwenka
16. kvě 2009

Ahojky 🙂
Je tady někdo, kočičky?
Já si ty hodnoty šíjového projasnění vůbec nepamatuju, ale chtěla bych vás - zvlášť Naatasu - uklidnit, protože u dvojčátek vycházejí triply HODNĚ často zkreslené, ty hodnoty se dají jen špatně odečítat, když jsou tam dvojčátka. Pak se teda posílá na plodovku, kde to většinou vyloušej - to čekánímusí být strašné, ale počítejte s tím, že můžou triply vyjít špatné a většinou se nic neděje!!!!

petulka26
16. kvě 2009

Ahoj Arwenko,

taky jsem četla že ty testy u dvojčat vycházejí zkresleně.

naatasa
16. kvě 2009

Ahoj holky, děkuju za přivítání.

To IUI nás taky překvapilo, že to věšlo při tak nízké pravděpodobnosti a ješt ke všemu dvojčátka 🙂

aannggiie : zdá se, že si dvoojčátka přeješ, četla jsme že se na ně už psychicky připravuješ, tak snad Ti vyjdou.

Na triple testy prý nemusím, když jsme byla na tom screeeningu, akorád záleží teď na tom UTZ, jestli mě pošlou na tu plodovku. Ten NT screening je prý mnohem přesnější, než tripple, od toho by se mělo začít pomalu ustupovat, protože zbytečně stresuje.
Ona ta krev vychází u dvojčat zkresleně, protože ten přístroj, který to vyhodnocuje počítá s jedním mimčem, tak proto, ale UTZ by měl být přesný, o to hůř :(

To se máte, že vám to tak hezky v yšlo,to je fajn.

A tady je taky hnusně

arwenka
16. kvě 2009

No tady od rána leje jako z konve. Dneska pojedu do bytečku, zase tam trošku něco uděláme, pokud mě to nepoloží 😠
A Nat - jsme stejně mladý 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru