Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
19. kvě 2009

Maui, no, na to nelze nic rict.....jen mysli pozitivne, kocicko. Bude to v poradku! 🙂
Mne, nevim proc, tahaji na UTZ kazdych 14 dni - az doted. Od ted budu chodit jednou za 3 tydny. Panu doktorovi se totiz nelibi, ze nechci jit na rizikove 😀

maui
19. kvě 2009

No já se mu, Arwenko, moc nedivím 🙂 Mě chtěl taky hned nechat doma, ale domluvili jsme se, že do 20.týdne nejdéle budu pracovat a pak dobrovolně půjdu 🙂 Doma by mi to asi bylo od začátku dlouhý, ale teď už se fakt těším....hlavně na to, že budu moct zalehnout, kdy mě napadne 😀

arwenka
19. kvě 2009

Maui, uprimne, ja bych taky sla. Mam toho na pripravu vic, nez dost, ale nejde to, musim vydrzet delat do posledni chvile a pak co nejdriv znovu - pri materske. Kolikrat mam strach, kdyz nekde casto vylezam z auta a boli to jako cert - no co. Driv taky neexistovaly ultrazvuky, materske a rizikovky, zena ani nemela paru, ze ceka dve, makala na poli a hotovo. Snad to vsecko dopadne .....

lucy82
19. kvě 2009

Arwenko opravdu před tebou smekám, vím že nemáš jinou možnost tak snad bude vše ok 😉
A můžu se zeptat kolik platíte za ten byt?

Maui tak ty taky pracuješ?

arwenka
19. kvě 2009

Lucy, původně chtěl 11000 nájem a inkaso. Nakonec mi slezl až na 8500 za nájem - ale ten byt je nádhernej, obrovskej - 169 metrů, prostě paráda. POdzemní garáž, dva balkony, sluníčko, plno světla....nebudu ráda, kdybychom museli odejít z finančních důvodáů. Jistě lze namítnout, že bychom sehnali levnější pronájem - nesehnali. Tedy sehnali, ale pro nás pět už malej a vzhledem k tomu, že mamka bude často hlídat, bude nás tam šest. A 8000 tady v Jičíně chtějí za 3+1 zcela běžně - a to za menší a v paneláku, s mini balkónem, starými okny a bez garáže....

lucy82
19. kvě 2009

Arwenko tak to není tak moc, to je náhodou pěkná cena za tak obří byteček 🙂 To tady u nás chtějí 8tis jen za 1+1 a to je pak darda, za 4+1 chtějí dokonce kolem 20tis měsíčně 😠 Takže si myslím že to co máte je fakt dobrá cena 😉 A 169 metrů ty jo to je jak tři byty 🙂

arwenka
19. kvě 2009

Lucy, to je, ja se v noci vzbudila na malou a nez jsem tam dosla, malem jsem se pocurala 🙂 🙂
To myslis vazne s temi cenami u Vas? Vzdyt Jihlava neni tak velike mesto, to snad neni mozny....

lucy82
19. kvě 2009

No není ale jak tady postavily ty velké firmy Bosch a automitive lighting tak ceny bytů straně narostly. Mamka má novej byt kolem 70m2 i s balkonem a vyšel je před 3 rokama na 2 miliony. Známá má řadovku 100m2 a vyšla je na cca 4miliony i teda s nadstandartama ale stejně je to pálka. My máme půdní byt 105m2, dělaly jsme si ho samy, ve starý bytovce byla půda takže se z toho udělal byt. A vyšlo nás to na 900tis. teď by jsme to prodaly za ty tři mega určitě 😉
Takže buď ráda že máte takovej bomba byt za tak skvělou cenu 🙂 Protože takovýhle luxusní byty jsou tady hooooodně drahý, a u nás v něčem podobným (podzemní garáže, krásný terasy, mezonetový byty) bydlí jen rusáci a vietnamci 😀

maui
19. kvě 2009

Tý jo, Arwen, to je fakt parádní cena za takový mega byt! Ale pořád je to dost na to, aby člověk mohl mávnout rukou nad výpadkem jednoho platu, to je jasný ☹ Tak my ti budeme držet palce, aby ta tvá odvaha byla odměněna a aby ses nám po porodu nestrhala...každý tvrdí, že dvojčátek jsou plný vinty první rok.

arwenka
19. kvě 2009

Tak jsem zase zpatky. Holky, ja jsem se tak prezrala cocky a parku, ze jsem nemohla vyjit schody a ted tady funim jako sentinel.¨..

aannggiie
19. kvě 2009

tak jsem se na chvíli urvala k netu dočetla jsem vás.Tak vám můžu říct,že učitelku bych opravdu dělat nemohla já bych to tloukla no děs-zaučuju tu novou holčinu co mi tady bude dělat.. 😒
Luci-25.5 jdu na UTZ a tam mi už snad všechno řeknou i to jestli budu patřit mezi vás,ale snad jo,když mi to Arwe už přičarovala 😉
Maui-nevim jak se to počítá,ale snad hrozně chytrá budu po UTZ v pondělí.Jinak 13.4 mi brali vejce,18.4 zandali,2.5 testila-dřív jsem ani nechtěla,protože jsem se hrozně bála.4.5 mi řekli,že mám HCG 1250 a teď čekám na 25.5

naatasa
19. kvě 2009

Ahoj holky,
teda ty ceny bytů to je fakt děs...to bych nevěřila. to u nás, když jsme ještě bydlela v uherském brodě, jsem si s kamarádkou pronajaly před čtyřmi lety byt 3+1, tak nás stál měsíčně 5500 aji s vodou, plynem a elektřinou...
Ale vím, žeto šlo docela nahoru ale ty vaše pálky....+ inkaso, že? Můžu být šťastná, že jsme si našla muže s domečkem, sice taky sto stojí hromadu peněz, furt je cosi potřeba, hen střecha, hen chodník, hen zateplené, ale tak jaksi to pořád jen vrážíme do vlastního...

Jinak zítra mněčeká ten kontrolní UTZ kvuli tomu horším screeninigu, tak u teď mám bobky a zase se nevyspím. Dnes jsem byla na gyndě jen na krev a sestřička mi dala do průkazky ke kolonce razítko tripl test, to mě teda překvapilo, já na něj jít nechtěla a nikdo mi ani neřekl, že na něj pudu, protože v tom centru, kde jsme byla na screeninigu ve 12 tt mi řekli, že tripl mi raději dělat ani nebudou...tak jsme se docela naštvala :( i když zítra dopadne ten UTZ líp, než minule, tak budu mít nervy z tripla :((

A Lucy, ty myslím jdeš zítra taky, ne?

maui
20. kvě 2009

Krásné dobré ránko, dvojmamky 😉
Naatasa, triplu se neboj. Je to sice pakárna, že tě na něj ženou s dvojčaty, když už je všeobecně známo, že vypovídací hodnota triplu v tomhle případě je hodně pochybná, ale aspoň se nemusíš zbytečně nervovat. Držíme palečky na kontrolní UZV, bude to v pohodě, uvidíš! 🙂

lucy82
20. kvě 2009

Ahojky holky, včera už jsem se sem nedostala, tak píšu až teď 😉

Nataso: držím palečky na kontrolní UTZ, já jdu dneska v jednu a beru sebou přítele tak jsem zvědavá a zároveň se bojím aby bylo vše ok 😨
A teda taky nechápu proč tam máš napsaný tripple test, mě ho vůbec nedoporučily, prý u dvojčat je to zbytečný 😨
No včera mi volala odpoledne kolegyně že je těhotná, tak to bude v práci mazec až se to dozví šéfka 😀 To nechci radši ani vidět.

No a na tý svatbě jsme se dohodly takže jdu dneska zajistit termín a pak uvidíme co vše seženu 🙂

aannggiie
20. kvě 2009

ahoj hvězdy tak vám všem držim palce ať všechno dobře dopadne po zdravotní stránce a samozřejmě i po tý svatební 😉

arwenka
20. kvě 2009

Dobre rano, maminky.
Jdu nahlasit, ze sjem uplne ztratila hlas, nem,luvim uz vubec, mam rymu jak prase a nejradsi bych si lehla.
Preju vsem, co jsou na vysetreni, hodne uspechu a drzim palecky.
A jeste k triplum - mela jsem priserny nervy, co vam budu povidat - ale i pres ty prognozy, ze vychazeji zkreslene (pocitala jsem s moznosti amnia), vysly testy naprosto normalne a skvele. Nebojte se, kocicky, tam totiz staci nahlasit blbe datum posledni MS nebo vahu a hned je to jinak. Hlavu vzhuru a i kdyby nahodou vyslky spatne - amnio vam potvrdi zdrava krasna miminka 🙂

naatasa
20. kvě 2009

jééé, svatba, to byly krásné přípravy, když si na to vzpomenu, a to jsem byla původně přesvědčená, že se vdávat nechci, kdžy mě manža požádal o ruku, říkala jsem si, kde na to vezmeme, naštěstí nám jeho i moji rodiče přišpěli, tak jsme to měli jednodušší.
Měli jsme asi 30 lidí, utratili jsme asi 70 000 a 40 000 se nám vrátilo v penězích od svatebčanů a známých. TAk jsme za to jeli na dovolenou all inclusive, kterou bychom si jinak dovolit nemohli

arwenka
20. kvě 2009

No teda, ted po sobe tady ctu ten vyplod, omlouvam se za preklepy, ale jeste tady do toho pracuju a podle toho to vypada 😀

naatasa
20. kvě 2009

arwenko, já se právě toho amnia bojím, prý tam hrozí riziko potratu, u jednoho momika 1% a u dvou 3 %...když já se všude vlezu s těma nízkýma procentama :(
A hlavně ty nervy, tři týdny čekání...no a hlavně nevím, co by bylo potom, kdyby zjistilo, že jedno miminko je špatné???
četla jsme různé verze, že buď injekce do srdíčka a donosit do konce mrtvé (to si neumím představit), nebo nějaké operace, která ale může způsobit potrat druhého a nebo čekat, až se narodí a umře :(((

arwenka
20. kvě 2009

Nat - zakazuju Ti tyhle uvahy. Nezlob me. Fuj. Obe budou zdravy a v poradku, Nad takovymi vecmi zacni uvazovat az ve chvili, kdy by Ti nekdo neco takoveho potvrdil. A porad by bylo lepsi jedno zdravy na ukor toho nemocnyho - dnesni medicina je tak vepredu, ze by si urcite poradili. ¨
Premyslela jsem nad variantou, ze kdybych musela na amnio, zajela bych si na nejake pracoviste do Prahy, kde by ty vysledky meli hotove driv, abych ty nervy nemela tak dlouho...

lucy82
20. kvě 2009

Nataso nepřemýšlej o tom, dneska budeš chytřejší, a uvidíš že to bude v pořádku 😉 V kolik hodin jdeš?

Zdravím Arweno, teda takový teplo a ty jsi marod ☹ Tak se šetři 😉

arwenka
20. kvě 2009

Ahoj Lucy, taky to nechapu, ale je to humac! Aspon se nemuzu rozcilovat 😀 😀 Jak je dneska?

lucy82
20. kvě 2009

Rozčilovat se můžeš ale nikdo ti nebude rozumět 😀 No dneska to jde, ale mám nervíky z UTZ aby vše bylo ok, tak snad jo, Jdeme tam na jednu hodinu tak pak až se dostanu domů písnu 🙂 Vždycky se bojím aby tam byly oba dva, aby byly živý a v pořádku. Nevím jestli to tak máte taky nebo jsem jen já ta šílená 😅

naatasa
20. kvě 2009

lucy, v půl druhé

arwenka
20. kvě 2009

Lucy, nejsi, ja jsem do 12. tydne byla vystresovana, vyklepana, bala jsem se, ze to jedno nebo ani jedno neprezije, strasila jsem porad a sla s tim ostatnim na nervy. Pamatuj si jednu vec, ze kdyby se neco delo, budes krvacet, bude Te neco bolet nebo proste neco nebude OK. Di 12. tydne je to proste nejvetsi riziko, ale pokud dobre pocitam, tak Ty ho mas uz za sebou, ne????

lucy82
20. kvě 2009

Arwenko to už jsem 🙂 Já vím já jsem takový stresoň, včera jsem Davidovi říkala že se bojím aby tam třeba ještě byly, a on si klepal na hlavu a prej jestli si jako myslím že mi večer někam utečou 😀 No blázen, ale to je vždy před kontrolou až je uvidím na tom UTZ tak se uklidním a taky asi že beru Dava tak jsem nervozní o to víc 😔

naatasa
20. kvě 2009

lucy, já to mám uplně stejně, nejraději bych měla UTZ doma a kontrolovala e každý den.
Taky Ti držím pěsti, ať ti to dobře dopadne

arwenka
20. kvě 2009

Lucy, klídek. Mě to trošku přešlo, až teda na dnešní noc - to jsme měla takový divný dloubání až úplně dole v podbřišku, asi jsem je otravovala tím věčným smrkáním.....

Razím heslo, že pokud nejsou křeče a krev, tak se tam těm dvěma líbí 🙂

lucy82
20. kvě 2009

Arwenko to je pravda, já si říkám že je mi stejně pořád blbě tak se tam prckům musí líbit když mě tak trápí 😀 Ale břicho mě nebolí, tak snad se nám ukážou v celé své kráse 😀

arwenka
20. kvě 2009

Lucy, jasna vec, ze jsou holcicky nebo parecek v poradku 🙂 🙂 Nedam pokoj, co?
Kdepak jsi sehnala ty dekorace do pokojicku? To je pekny......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru