Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
3. srp 2009

Tak Arwi hlavně opatrně holka, mysli na sebe, Daníka a dvojčátka, nejsi tady sama, máš za ně zodpovědnost, tak to nepřeháněj. 😉

lucy82
3. srp 2009

Ahojík
Tak já byla s těhotnou kámoškou na obídku a pak jsme couraly po obchodech, a já si konečně koupila přebalovací podložku 🙂 Hurrááá sice za 500 ale kašlu na to lítat kvůli tomu už nikde nebudu.
Akorát nevím jakou budu používat podložku do vaničky? Jestli plast, látku nebo molitan:?! POraďte? A jaký teploměr? Normální digi di zadečku, na dudlíku, nebo ten lepší do ouška a na čelíčko?! 😕

Arwenko s chlapama to je zvláštní, naštěstí po mě nevyžaduje teplý obědy každý den, to by si nedovolil, takže každý den ted nevařím. Ale doma je pozornej hodnej, ale jako aby mi řekl to netahej nebo pojedu nakoupit já, to nehro, tahám to všechno v batohu a protože mi nechutnají šťávy s vodou tak si kupuji minerálky, a nenabídne se že mi je koupí třeba karton abych se s tím nemusela tahat. Nic. Věčně nechává pohozený po koupelně svoje špinavý věci, koš na prádlo má pár centimetrů od místa pohození a nic, já se musím shýbat a vše to tam házet 😠 Když jsem měla tu rýmu tak jsem musela fungovat normálně, on jak jednou zakašle hned má smrtelnou chorobu o který musí každý vědět 😀 No to by byl román, tak radši končím. Hlavní je že se zatím jakž takž stará, a snad až budou děti bude víc vypomáhat 😕

arwenka
3. srp 2009

Luciku, to jwa nemuzu rict, ze by Jarda vyzadoval teple jidlo, kdepak, on neni narocnej, ale kdyz jsem jednou zenska, tak bych asi mela varit. Jeho byvala pritelkyne totiz tohle absolutne nedelala a z jeho povidani jsem mela dojem, ze mu to celkem vadilo....nerada bych, aby o mne pak rikal, ze jsem stejna 😒

Do vanicky jsem mela to lehatko a teplomer rychlobezku do zadecku, ale asi bych ted teda poridila ten, co se nemusi nikam strkat 🙂
Budem mit dve a vsecko bude dvojnasob trvat 😒

lucy82
3. srp 2009

No právě takže to si asi připlatím a koupím ten lepší, nechce se mi to taky strkat do zadečku, zeslíkat a znova oblékat to by mě mohlo 😢 ´
No jdu ještě koupit nějaké pečivo nebo něco k snědku zase se mi nějak hůř dýchá, sakra to počasí mě štve, zase je tam pěkný dusno 😒

beruska5
3. srp 2009

Ahoj holky.Tak ja si stežovat nemužu.Holka je na svuj vek až moc samostatná.Chvíli čumí do bedny ale ináč si celéhodiny maluje,hrá a vubec me nepotrebuje ☹ Občas si semnou zahrá karty a človko aby se máma nenudila 🙄 vystačí si sama
no a moje polovička je užasná,začal péct,vařit,jediné co mužu je jíst,odpočívat a chodit na procházky 😀
Doufám že to vydrží i po porodu ale on bil vždy zlatíčko

baruska2
3. srp 2009

Zdravím všechny těhulky a maminy 🙂 . Vůbec nevím, co se tu momentálně děje a probíra, protože už není tolik toho času na net.
povím Vám novinku, 20.7.2009 se v 10,45 narodil přirozeně Milánek a v 11,15 císařským řezem Matýsek. Milánek měl 44cm a 2290g a Matýsek 46cm a 2380g. Kluci jsou zdraví jsme už tyden doma a jsem moc štastná.
Jinak holky je to teda mazec. Hodně teď odpočívejte, pak už nebude kdy. Krmíme každé tři hodiny a spánku opravdu moc není. Už mám po porodu 15kg dole. Přeju krásný den.

zuzka72
3. srp 2009

Barus gratuluji a proč šel druhý chlapeček císařem, to už nešlo? A měla jsi epidurál?

arwenka
3. srp 2009

Barusko, ahojky 🙂 Ty jo, tak strasne dlouho jsi tady nebyla a ted prijdes s tak bajecnou zpravou 😵 😵 😵
Obrovska gratulace !!!!!!
Popis nam porod, kocinko, mne to ceka co nevidet a zacinam mit hruzy.....

sindynka
3. srp 2009

Baruska2.Ono to není zas tak horký jak píšeš.Záleří na každý mamince jak si to všechno udělá,jak si maminku prckové omotají.Když se bude chodit při každém knournutí chovat,tak je jasný že maminka nebude mít potom nic jiného na práci než jenom chovat a chovat.Já byla v porodnici 2 týdny a tam jsem se naučila tolik věcí že jsem domu jela s uplně čistou hlavou a všechno se zvládalo raz dva.Doma jsem si udělala svuj režim a po 2 týdnech jsme byly zaběhlý.Manžel chodil na 4 směny,takže větčinu času jsem byla sama doma s klukama.Spaní u nás bylo nejlepší,bo kluci byly svázaný v zavinovačce a byly krásně v klidu,na mlíčko jsem je musela budit,takže jsem je nakrmila v 11 než jsem šla spát,Pak jsem si dala budíka na odstříkání a na krmění v noci a pak až ráno až se sami krásně vzbudily.Zvykly na na stereotip,vycházky a koupání ve stejnou dobu a to jim zustalo do ted.Budou mít 3 roky a od mala jsou zvyklý,že po koupání se jde spát a nejdýl v 8 v postely(ne,když je nějaká vyjímka).Kilogrami jsem neřešila,odešla jsem s porodky s jedním kg pod váhou před otěhotněním ale byly vánoce a hups 2 kg nahoře 😀 ..Takže ono jde vážně jak si to maminka udělá takový to bude mít a nemusí to bejd všude honička..

beruska5
3. srp 2009

Ahoj,taky se pripajim ke gratulaci.Mě se to taky už blíží ke konci a asi ti i závidím že to máte za sebou.Ak budeš mít trochu čas popiš víc porod,moc zvedavá 😀
Sindynka souhlasím s tvym názorem.První holce sme taky zavedli režim a neběhali pri kazdem zaknourání.Ve 4 měsícich nám spala pravidelne celou noc 12hod,drží ji to do dnes,a to mě všichni desili jak se minimálne 2roky nevyspím.

sindynka
4. srp 2009

Beruska..Ono to je asi jak u kazdyho miminka.Svagrova si to tak udelala.Malou za prví kojila co zabrecela,chovala.A ted nestiha ani navarit ani uklidit a to ma jedno miminko.Ono moje mamka říká at trenujou hlasivky,ale taky jsem to brala s mírou 😀 .

arwenka
4. srp 2009

ahoj tehulky, dobre rano 🙂
Jak jsme se vyspinkaly?

beruska5
4. srp 2009

Ahojky.Dobré ráno.Spaní fajn až na tí noční presuny na hajzlík ☹
A co ti?

arwenka
4. srp 2009

Beru, o tom mi ani nemluv, ja litam porad a to to jeste mam na hajzlik daleko, takze nez se mi povede vubec vstat a rozchodit se, je kolikrat malem pozde 😠 😠
a taky se mi porad zda o ruply vode 😠

naatasa
4. srp 2009

Ahoj holky,
Lucy, ta plastová podložka do vany je prý blbá pro kluky (ale ty vlastně čwkáš holčičky), no já koupila raději tu molitanovou a prý je dobrá i ta látková. Ta plastová mi přjde taková nepohodlná.
Na dudlíku teploměr je prý nepřesný, já mám ještě po měření BT digitální s ohebnou špičkou, takže se může dávat do zadečku, značku myslím Omron, nebo tak nějak.

Baruško gratulujuuuu!!!

sindynka
4. srp 2009

Já měla tu jak ještě za nás bývalo,takový komunistický lehátko... 😀 Ale nový.Teploměr jsme měly a máme digitální.Kámoška měla ten jak se přikládá a pak byly na pohotovosti a tam maj obyčejný a holčička jí řvala celou dobu,chudinka nevěděla co jí dělaj 😠

zuzka72
4. srp 2009

Tak jsem doma, ofotila jsem všechny zprávy a mám novy foto dvojčat, ale do albíčka dám až večer, protože to neumím dostat z mobilu. Nechala jsem se objednat na to vyšetření v I. trimestru(1400,-), takže 17.8. jdu na krev a 9.9. na UTZ vše u Dr. Polácha. Jinak Štěpán se se mnou rozloučil, až mi slza ukápla, říkal, že mu mám donést ukázet mimina až budou na světě a že skočime na pivo-takže už se těším a předal mě mýmu dr. Marušce nešla tiskárna, takže zítra tam jdu zase pro recept ne Utroš , mám ho brát ještě 10dní 2-2-2 a pak 10dní 1-1-1. Ptala jsem se štěpána, kdy má dovču, že to chcou vědět holky, tak se smál a říkal, že od příštího úterý 14dní v kuse. Jinak taky říkal, že jsem šikovná, že to tak zvládám a že mimča jsou ukázková. (přispívám do více témat a nechce se mi to psát 5x, tak si z toho každej vyberte, co kam patří 🙂 )
Jinak jsem dnes viděla na vlastní oči ten kočárek Domino iod Cipolinaprej Bulhaři-10let u nás na trhu) a musím říct, že je skvělej. U nás ho mají za 6990,-
http://www.babymax.cz/chipolino-kocarek-dvojcat...

lucy82
4. srp 2009

Ahojík holky, tak jsem se k vám dostala až ted, od jedenácti jsem vyklízela děcák a vyhazovala hadry co už nenosíme, no děs mám tady 11 igelitek na vyhození 😅 Ale jsem ráda že to mám za sebou, zabralo mi to dost času, já než se někam pohnu tak je to celkem na dlouho 😀

Nataso koukala jsem na fotečky, ju vy už máte vymalovaný pokojíček, tak to smekám já jsem zvědavá jestli my to zvládneme 😀 Zatím je tam bordel 😖

Barusko moc moc gratuluji, je to krásný 🙂 Určitě se zabehnete a budete to zvládat 😉 Já teda když komukoliv řeknu že čekám dvojčata tak na mě vyvalí oči a soucitně mi řekne že mi nezávidí teda že by je nechtěla po zkušenosti s jedním dítětem ☹ Začínám mít větší a větší strach 😒

Zuzi a na ten kočárek jdou i korbičky aby to bylo pro děti od narození? Nebo je to jen sporták? A jinak gratuluji ke kontrole, já jdu zítra tak se nesmím zapomenout zeptat kolik holky váží 😉

arwenka
4. srp 2009

Holky, ja ted mela poslika jako krava a zacinam mit peknej strach 😠 😠

Zuzi, ten kocarek je i pro mimisky malinky? Mne prijde jako sportak jenom, vis? Nevis, zda ma prehazovaci rukojet a jak je prostornej? Uz nemam moc casu na vyber ☹

sindynka
4. srp 2009

Awen..Jsi psala že máš už obědnanej?Tenhle nejde přehodit,ale při koupi tašek je i pro malý miminka..

zuzka72
4. srp 2009

A ještě jsem zapoměla ve čtvtek 14,30 jdu ke svýmu gyndr. primář Jabůrek.
Co se týká kočárku dá se do něj dát vložny tašky a mě přišel dost prostornej, ale víš, jak Arwi, to já jen podávám info, mám čas. VYDRŽ !!!

lucy82
4. srp 2009

Arwenko vydržžžž, a kdyby se děti ted narodily tak už je to pohodička ne? Už jsou dost velký.
Nu já jdu koupit něco do obchodu a odnést nějaký ty igelitky aby manžu nekleplo a nechtěl to přebírat jestli jsem toho nevyhodila nějak moc 😀

Holky když vám šáhnou chlapi na břicho kopají mimča? Včera kopaly jak divý a jen tam David šáhl nic ticho, večer to samý, pak i poslouchal co se tam děje a nic. Tak mi řekl že tam nic nemám a že to velký břicho mám asi jen z jídla a piva /jako kdybych nějaký pila 😀 / tak teda mě holky naštvaly že nejsou tátu schopni ani kopnout 😲

arwenka
4. srp 2009

Nechci neprehazovaci.....kdybych ovsem nasla o par tisic levnejsi kocarek, objednavku bych zrusila, ale kdyz neni prehazovaci, tak nic ☹

Lucinko, dlouhou dobu se mi stavalo totez - NIKDY Jardu nekoply a me o stosest - ted ovsem kopou porad a vsecky 🙂
Ja vim, ze uz jsou dost velky, ale prote zacinam mit strach

murecka
4. srp 2009

arwi, jestli si to dobře pamatuju, tak máš objednanej ten DorJan Danny Sport Twin, ne? A ten taky nemá přehazovací rukojeť, jen můžeš dát korbičky po směru a v protisměru. Jinak držím moc pěstičky, ať jste co nejdýl 3v1. Kolikátej týden seš teď přesně?

arwenka
4. srp 2009

Muri, jsem ve 35.tt a vim, ze nema prehazovaci rukojet, ale ma aspon ty nasazovaci korbicky v obou smerech a to staci 🙂
Tyjo, je tady mamka a uz me za stve ☹

arwenka
4. srp 2009

Holky, ja se toho svyho doktora uz nedockam vcelku....uz to zacina byt husty a tyden tomu teda nedavam ☹

lucy82
4. srp 2009

Arwenko máš bolesti? ☹ Jako už opravdicky stahy?

darling007
4. srp 2009

Arwenko, nebylo by lepší jít si teda lehnout rovnou do té nemocnice, raději dřív, aby ti mohli udělat ten císařský řez? Já vím, že je to těžký rozhodování, ale měla bys to vyřešené...

lucy82
4. srp 2009

Arwenko já bych taky šla, Danečka ti na pár dní pohlídá mamka ne? 😨

arwenka
4. srp 2009

Holky, mam bricho uplne dole a hlavickama mi tlacej na mocak, jako by mi do nej nekdo vrazel nuz, zacina mi byt i blbe od zaludku, nic moc ☹

Danulicka si bude brat jeho otec - asi zitra nebo pozitri, asi si tam opravdu lehnu....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru