Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kure18
30. lis 2016

Zdravím všechny maminky. Jsem tady nová a zjistila jsem, že tady je diskuze o dvojčátkách. Ukončila jsem 29. týdnů, začínám 30. a máme mít jednovaječné kluky. Je to moje třetí těhotenství a dvojčata jsou velké překvapení, spíš zázrak. Doktor to zjistil až ve 13. týdnu. A je to pro mě velká zátěž. Moje tělo se hlásí a já začínám hodně trpět bolestí, kdy ani ležet nepomáhá.
Zvlášť zdravím Kaczenku2 Jestli jsem dobře pochopila, tak je z okolí Třince a to já taky. A i termín asi máme podobný. Já mám 15.2., ale vím, že to bude dříve, tak počítám leden 2017

klarka22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kaczenka2
30. lis 2016

@kure18 Ahoj, také Tě zdravím 🙂 My čekáme dvojvaječné chlapečky 🙂 Jsem z Gutu 🙂
Já mám termín 17.2. 2017, ale počítáme, že koncem ledna kluci budou už s námi 🙂
Jinak pro nás to jsou první děti, takže alespoň o něco jednodužší 🙂

kure18
30. lis 2016

Já bydlím v Nýdku. Rodila jsem 2x na Sosně a ani jsem se ještě nedomlouvala s doktorem jaký bude porod. I když jsem neměla žádné komplikace, ani jsem neležela v nemocnici, tak určitě je to pro mě horší teď, než první těhotenství před 11 lety. Takže jsem zvědavá, jak dlouho vydržím.

kaczenka2
30. lis 2016

@kure18 určitě to bude v pořádku, to zvládneme 🙂 Já tak něják nevím pořád, kde bych chtěla rodit 😀 FN Ostrava, Třinec -Sosna, nebo Nový Jičín, vůbec netuším a ještě mi ani má paní doktorka neříkala nic k porodu, jestli jsou kluci dobře otočení, nebo ne, jestli to bude na císařský řez, nebo normální porod... Takže podle toho se asi rozhodnu 🙂
Ale zatím mám takový "plán" že pokud se porod rozběhne něják předčasně, tak půjdeme do Fakultky, kde je i neonatologie a pokud bude vše ok, tak půjdu asi do Nového Jičína - pracovala jsem tamna gynekologii, takže se s doktory znám a tak něják vím co od kterého můžu čekat 🙂

lola_lola
30. lis 2016

Ahoj holky, jsem tu nová, v 11 tt s dvojčátky a mám trochu obavy jak to všechno zvládnu (porod i následnou péči, asi to bude hodně "veselé"). Prý se většinou rodí předčasně a tak. Trpím nevolnostmi téměř celý den, co vám na to pomáhalo? Máte nějakou radu?

kure18
30. lis 2016

@lola_lola Ahoj, jestli jsi v 11. týdnu, tak ještě vydrž, brzy tě to přejde. Já jsem nezvracela, ale bylo mi špatně snad 24 hod. denně, i v noci. Nic jsem nebrala, snad jen mátový čaj.

milovnikkoni
30. lis 2016

@lola_lola Ahojky, já měla nevolnosti úplně celý den, i přes celou noc. Jediná rada dost odpočívat, nenechat se vyhladovět, takže jíst spíše málo a často nějaké neutrální jídla... já jedla jen suchary, rohlíky a musli. Skoro měsíc jsem nepozřela ani čaj, takže nějaké ty na nevolnosti byly pasé, ale pomáhala kola a zázvorová lízátka na nevolnost. Po nich se mi vždy ulevilo. Ale každý to má jinak a chce to vyzkoušet, co udělá dobře tobě.

kure18
30. lis 2016

@kaczenka2 Já taky nechci prosazovat svoje, protože nevím, co bude nejlepší, tak počkám, co řekne doktor. O Jičínu jsem ani neuvažovala a znám akorát jednu mladou doktorku ze Sosny, ta mě rodila u druhého syna. Je to skoro sousedka, ale neměla jsem to domluvené. 🙂

kaczenka2
30. lis 2016

@lola_lola Já jsem celý 1.trimestr pila hořký čaj s citrónem, to bylo jediné co mi uklidňovalo žaludek 🙂

lola_lola
30. lis 2016

Všem díky moc za rady a zkušenosti, je to moje 1.těhotenství (snažili jsme se min. 5 let) tak ještě nevím co a jak 😲 Ta kola mi pomáhá, ale dávám si jen tak dva hlty, protože jsem někde četla, že bych ji teď neměla pít. Budu trpělivě čekat, až začnou ustupovat, snad to bude brzy 🙂

kure18
30. lis 2016

@lola_lola Vím, co to je čekat. Prvního syna jsme měli hned, ani jsme ještě nechtěli a na druhého jsme čekali 3 roky, než jsem otěhotněla. Když tě přejdou nevolnosti, užívej si těhotenství. Přeji Ti to, ať máte krásné a zdravé miminka😉

kanka80
1. pro 2016

@lola_lola Ahojky, já měla taky nevolnosti 24h denně jak píše kure18 ☹
Mě pomáhalo nejvíc asi zázvorové nealkopivo 🙂 Mám doma ještě pár lízátek proti nevolnosti a Emesin, jestli bys chtěla vyzkoušet 😉 Jinak mě nevolnosti přešly v 15.týdnu. Některé maminky na ně trpí dlouho, uvidíš 🙂

zoot
1. pro 2016

Holky, tak našim dvojcatkum je uz 8 mesicu 🙂 Kojíci polštář chci poslat dal, kdybyste někdo mely zajem, mam ho tu na bazaru 🙂

kanka80
2. pro 2016

@zoot Ahojky, můžu se zeptat do kolika měsíců spinkaly spolu v postýlce? 🙂

broucziyk
2. pro 2016

@kanka80 ahoj u nás cca do 3 a půl potom se začli kopat tak jsme je dali do pokojíčku a spinkají celou noc 🙂

kanka80
2. pro 2016

@broucziyk Taky to tak mám v plánu 😉 díky za zprávičku ❤

zoot
2. pro 2016

@kanka80 Vubec spolu nespaly 😀 Tohle je jen fotka, jak si hrají. Prvni tri mesice jsme meli ty nemocnicni vozicky a pak rovnou do postýlek 🙂

odvarkova
2. pro 2016

@zoot 😍

nukyna
2. pro 2016

@kanka80 To naši klučíci spali spolu až do čtyřech měsíců (mají postýlky 140x70 tak se vešli na štorc) a už od porodnice jsem věděla že jsou klidnější když jsou spolu v kontaktu. A parťáci jsou do teď (fotka jak mi pomáhali s perníčky)

lola_lola
3. pro 2016

@kure18 Díky, vám taky přeji krásné, hodné a zdravé chlapečky. Trochu Ti závidím, že už si je za 3 měs. budeš užívat👶👶 Jsem strašně zvědavá na pohlaví. 12.12. jdu na první screening, ale to mi ještě asi neřeknou. Termín porodu mi snad řeknou, zatím jsem si to sama vypočítala na červen.

lola_lola
3. pro 2016

@kanka80 Ahoj, díky za radu, lízátka už mám a docela pomáhají, hlavně když jedu autem a není možnost zastavit.

kaczenka2
3. pro 2016

@lola_lola Mě pomáhaly hlavně slavie, když jsem jela autobusem a zabylo mi špatně, tak jsem cucala ty... 🙂 Někdy i 3 ks za jízdu (25min.) 😀 Neboj. nevolnosti přejdou a pak už bude jen to krásné 🙂 Já momentálně jsem šťastná za každý týden co jsou kluci ještě v bříšku - strašně se bojím předčasného porodu, aby jim něják neublížil... protože přeci jen dvojčátka jsou drobnější 🙂 Ale věřím, že vše bude ok, jak u nás tak u všech ostatních maminek 😉

zoot
3. pro 2016

Jinak holky, vsem, ktery se boji, jak to zvladnou atd - vubec se nebojte, teste se! Dvojcatka se od urcite chvile o sebe postaraji sama 😀 Minimalne se dokazou zabavit mnohem lepe, nez jedinacek 🙂 A je to opravdu dvojnasobna radost! Ze zacatku sice honky, ale to brzy pomine a je vsechno super 🙂

kaczenka2
3. pro 2016

@zoot Tak to já naštěstí nemám strach z ničeho, něják jsem to přijala a jsem i ráda, že jsou dvě, teď si ani nedovedu představit, že by se nám mělo narodit jen jedno miminko 🙂 Jediný strach mám o ně, aby byli v pořádku, vše ostatní se vždy dá zvládnout 🙂

kanka80
3. pro 2016

@kaczenka2 Jestli tě můžu uklidnit, tak známá rodila jednovaječné kluky ve 30.týdnu, měli oba přes kilo a nemají žádné zdravotní problémy. Už mají 3,5roku a jsou velcí draci 😉

pavlapavlapavlapavla
3. pro 2016

@kanka80 ja rodila jednovajky ve 32 tt ... a tuk tuk tuk ... vypada to, ze holky jsou uplne ready 🙂

kaczenka2
3. pro 2016

@kanka80
@pavlapavlapavlapavla

Děkuji holky 🙂 Já jsem teď ve 30 tt. a kluci měli před necelými dvěma týdny 1 078g a 1093g 🙂
Tak hlavně nemyslet negativně a bude vše ok 🙂
(A stejně jsem jim zakázala narodit se dříve jak po půlce ledna 😀

kure18
3. pro 2016

@lola_lola to není už 3 měsíce. Doufám, že vydržím aspoň do 36 týdne. Tak to mě čeká ještě 6 týdnů😉 Já jsem ráda, že tak tak utíká, protože od pondělka mám každé ráno ty bolesti pravé kyčle a oblast kolem toho, takže počítám dny. Není to příjemné mít 4 hodiny bolesti každý den😢 věcičky jsou nachystané, ale ještě pár důležitých musím dokoupit co nejdříve.

kure18
3. pro 2016

@kaczenka2
@kanka80
@pavlapavlapavlapavla

Já byla v pondělí a vážili 1200g, už je to slušné, ale taky se chci udržet do začátku ledna, ideálně do poloviny. Doktor říkal, že u jednovaječných jsou ty předčasné porody v tomto období už časté☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru