Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
1. led 2013

@patraska1 Ahoj a vitej mezi nami 🙂 snad se ti tu bude libit 😉 ja cekam jednovajky, termin mam v breznu, ale uvidime, kam se dopracujeme... 😎

patraska1
2. led 2013

Děkuji za přijetí 🙂 . Každá rada a každý pokec s maminami s podobným problémem je super a vítán 😉 .

kacikaci
2. led 2013

@amallie ahoj, tak ta cena mě celkem pobavila :D ten teda pořizovat nebudeme..ale díky za tip..
@jarkalada my teda naštěstí výtah máme, ale i tak to bude síla, nést dvě mimča, vést dvouleťáka, pak ještě věci, bude to sranda

nakladalova
2. led 2013

maminky mam takovy problem bydlime v byte a kocarek pro dvojcata tady bude docela orisek nemate nektera nejake typy? dekuju moc

adriene
2. led 2013

@nakladalova To záleží, jaké máš na kočárek požádavky (max. šíře, zda vedle sebe, či za sebou korbičky, jeho cena, zda sportovní, či neřešíš terén a zda máš kam kočárek dávat... ) ? 😉

zvalentova
2. led 2013

@nakladalova dvojčecí kočárky jsou všude problém. Skoro bych řekla, že k dvojčatům by se měl fasovat barák. 😉
Nicméně výběr je naštěstí dost omezený a úzkých kočárků není mnoho. Zastav se u manželů Caltových z kocarky.cz, mají širokou nabídku a určitě si vybereš. Já mám EW duo a jsem za něj moc ráda.

oli_k
2. led 2013

Ahoj holky, po přečtení diskusí jsem se k vám musela přihlásit, vaše zkušenosti i rady ostatním jsou přesně to, co budoucí maminku čekající dvojčátka tolik zajímá a pomáhá. 😉 Naše dvojčátka mají termín 2.7.2013, jsem dnes 14+1. Až na občasné celodenní nevolnosti si to zatím celkem užívám, i když už od 5.týdne musím být doma. Závidím těm, který už "se to krátí", já si ještě skoro půl roku počkám a občas mi to čekání přijde nekonečné. 🙂

nakladalova
2. led 2013

@zvalentova jj fasovat barak by se na ne mel to je pravda ale potrebuju aby sme se vesli s´vsude a chci kocarek aby deti byli vedle sebe

venuss
2. led 2013

ahoj holky, dnes jsem byla u doktorky na kontrole, jsem 31+5 a holky jsou obě otočené hlavičkama dolů, čipek je uzavřenej, tak je všechno o.k. Ve 34 týdnu budu volat do porodnické ambulance. Doktorka mi vypíše žádanku na císaře... Už se na prďolky těším.🙂

evikj33
2. led 2013

Je nám se to tady pěkně množí 🙂 vítám všechny těhulky.Rady se hodí vždy.Já zase řeším problém s běhavkou mám pocit že jak bylo celé těhu Ok,tak ted ke konci se to nabaluje 😖 jsem ve 36tt a do porodu budu asi na suchejch rohlajzech a čaji.Zítra nás čeká poradna mimi byla hlavou dolu tak snad už se nic nemění a mužem se těšit na přirozenej porod 🙂 Jinak pokud jde o kočárek -máme to velké štěstí že máme domeček tak to není takovej problém koupili jsme z druh ruky Herkules Raptor Twin na cesty do lesíka nám to stačí a jak prdelky odrostou koupíme nějakej lepší golfač.Do Busu nás stejnět nevemou,takže pak musíme autem.

patraska1
2. led 2013

My vážně uvažujeme o Easy Walker duo, známá ho má a chválí ho,že je poměrně úzký,přitom místa pro prcky je dost. Lehce se prý ovládá. Pro první dceru také máme Easy Walker (single)a nevyskytnul se žádný problém, kočár je lehký, vhodný do terénu, pohodlný, neměnila bych!
Proto budeme opět volit tuto značku. I když je trošku dražší, vyplatí se investovat! Z druhé ruky se dá pořídit za docela slušné peníze!!! 😉
Můj názor je, že je lepší kočárek vedle sebe.

adriene
2. led 2013

Hezky se nám to tu rozrůstá, vítej @oli_k 😉

Já jsem dnes nějak unavená, spíš bych jen spala 😀 No ale zítra též poradna, jako @evikj33 a pak šup hned do školy na zkoušku 😉
Též se mi to pomalu krátí... letí to letí, z počátku to ale takhle rychle neutíkalo.
@nakladalova Kočárků sice na výběr tolik jako pro mono maminky není, ale dá se vybrat. Já chtěla, aby byli prckové vedle sebe, aby byl od miminek a následně i sporťák, šíře max. 80 (abychom projeli dveřmi), aby byl kvalitní a hned se nerozpadl (což se bohužel také dost často u těch nekvalitních stává), aby byl spíš do terénu (budeme jezdit spíš po polňačkách), byl i skladný do auta a aby se nám líbil. Nakonec jsme sehnali 1,5 roku použitý Teutonia team cosmo.

kacikaci
2. led 2013

tak jsem zjistila, že dveře do našeho sklepa mají taky 70 cm, já si jdu skočit, asi budu mít kočárek jen tak v domě v přízemí na chodbě, kočárkárna u nás nefunguje a jiné místo není 😀 čím dál zajímavější

adriene
2. led 2013

@kacikaci No tak to je vážně TOP!! 😀 pamatuji si na jednu holčinu z nějaké diskuze, která měla podobný problém a manžel udělal kladku z okna. Přijeli domů, uvázala kočár na kladku, vzala děti nahoru v taškách a pak si vytáhla do bytu kočárek 😀

kacikaci
2. led 2013

@adriene tak o tom už taky začínám přemýšlet 😀 ale nevim, jestli by to prošlo u sousedů a vedení družstva 😝

adriene
2. led 2013

@kacikaci Hele a nějaká větší bedna se ti do společných prostor dole nevejde?

gyty
2. led 2013

ahoj holky! vitam nove tvare jsem za vas rada, jak to procitam co jsem tu nebyla tak se to mnohym z vas uz krati. jinak vsem preji vse nej do noveho roku!!!
ja tu nebyla protoze jsem se rozhodla absolvovat nakonec cestu !!protoze mi to navi spatne spocitala nebylo to 400 ale 500! takze prekvapko ale stalo to za to. sem rada ze sem se tam koukla. zejtra mam naplanovanou kontrolu v TP a snad se kouknem co dela hematom a miminka. jak sem se si to tu procitala tak vidim, ze vsechny nove resime kocarky! ja kdyz uz myslim ze mam vybrano tak me neco prekvapi a zjistim, ze to neni uplne in. treba tfk co se mi libil tak sem se divala na youtube na video a zjistila jsem ze poloha u sportaku se meni zipama. coz sem videla u kamosky a spatny. tak zas nevim. ten donkey je hezkej az na tu cenu, nasla jsem ho od 27 000 nejlevnejsi ale i za 45 000!!! este se mi libil emmaljunga a teutonie ale nechci vlozne tasky protoze mi pride ze korby jsou prostornejsi nez tasky a ty teutonie prave ma. ach jo! budu muset vyrazit nekam do prodejny a kocarek si osahat a prohlidnout. a pak hledat nekde na bazarku az budu konecne vedet ktery kocarek chceme!
takze jeste jednou vitam vsechny nove a ostatnim preju at miminka vydrzi co nejdyl to pujde!

kacikaci
2. led 2013

@adriene to právě ne ☹ na tento už jsem taky koukala, vypadá celkem dobře, ale má plastová kolečka tuším..nevím, jak by obstály na polních cestách, v lese, apod.

adriene
2. led 2013

@kacikaci Fakt plastová jo?? A nemají možnost jiných koleček? Jinak plastová blbý... to je jasný 😒

gyty
2. led 2013

@adriene
@kacikaci
co se tyce ABC tak sem ho mela pro malyho a nebyla jsem s nim spokojena. malej mel pul roku v lete a este nesedel ale do hluboky korby uz se mi nevesel. tak sem musela vyndat sportak ale ten nesel dat do uplnyho lehu tak v nem byl celej zkroucenej a ja se bala o zadicka. nakonec jsem koupila vetsi golfky co sly uplne polozit a sportak sem nepouzila vubec protoze kdyz mu byl rok - uz byla zima a do sportaku se mi opet nevesel s fusakem. nevim jak je na to tom s rozmerama ted tohle bylo v roce 2008 ale znova bych do nej nesla. ale treba je kolekce 2012 lepsi to chce vyzkouset.
tak to je moje zkusenost s abc design pro 1 mimi.

kacikaci
2. led 2013

@adriene nikde jsem nenašla, jestli jsou plast. nebo nafuk., ale vypadají, že nebudou nafukoací, tak nevím..plasotvá bych si troufla leda do města, ale my jezdíme často do přírody a tak, takže plastovky nepřichází v úvahu...jak si má člověk vybrat, když má tolik požadavků 😀 u prvního prcka jsme to měli bez práce, podědili jsme kočárek po švagrové, naštěstí je super, takže jsme nemuseli nic řešit..

adriene
2. led 2013

@kacikaci My třeba u teutonie také nemáme nafukovací, ale plasťáky to také nejsou...
Jinak jsem koukala ještě na tento: http://www.spuntik.cz/icandy-sportovni-kocarek-...

adriene
2. led 2013

@gyty Je dobře, že jsi si výlet užila a vše dobře dopadlo 🙂
Co se týče kočárků, je lepší toho více shlédnout a pak se rozhodnout pro ten nej, aby člověk nebyl zklamaný. Určitě si obejdi pár obchodů... pak už vážně stačí si na ten svůj počkat někde na bazárku 😉

hasalovak
2. led 2013

ahojky maminy, tak mi čekáme dvojčátka v květnu.Sleduji Vaši diskuzi o kočárcích. My máme stejné dilema jako většina.Kde jsme byli v obchodě s kočárkama tak žádný výběr. Mají jeden,dva a tím to končí. Asi počkáme na výstavu v Brně a tam se snad rozhodneme.

brusle
2. led 2013

Ahojky Holky, občas sem k Vám nakouknu a vidím, že řešíte kočárek, my máme EW a jsme teda naprosto spokojená, objeli jsme s ním všechny tereny včetně Alp ve vysokém sněhu a je super, vejdeme do každých klasický dveří, super se ovládá v pohodě i jednou rukou, dobře skladný do auta. Kupovali jsme ho na výstavě v Brně, kde nám dali i super ceny, měli tam i výprodej, tak se vyplatí tam jet a počkat. Kdyby měla některá maminka zájem prodávám korbičky tmavě modré barvy k EW, top stav, používali jsme pouze 7měsíců. tak přejeme klidné a pohodové těkulkování, těm, co už to mají za pár, aby ještě chvilku vydržely, a těm ostatním, ať to rychle uteče 🙂

koksi
2. led 2013

@venuss tak to se máš a užívej. JSem skoro stejnej týden jen já už jsem otevřená na 2cm a mám nařízen klidový režim a už mi píchají i injekce - kortikoidy na dozrání plic miminek jelikož u nás je to prý už na spadnutí.... A proč když máš obě holky hlavou dolů budeš mít CS? to se dá rodit přirozeně ne?? Já mám první hlavičkou dole, druhé KP a dnes na kontrole mi řekli že klidně můžu rodit přirozeně jelikož miminko co je hlavičkou dolů ty porod.cesty roztáhne a ten KP se krásně porodí. ,-)

koksi
2. led 2013

@oli_k Vítej a přeji ti aby ti to rychle uteklo, což doma asi moc nehrozí že?? Proč musíš být doma?? Ale neboj..ono to uteče..mě to uteklo jak nic a za chvíli budu rodit ,-)) tak se taky dočkáš neboj ,-) a červenec je super termín - tedy jestli vydržíš až do konce, tiše závidím ,-)) Není nad to si v létě dát jen tuniku, sukni nebo jen šaty na to velký břicho... já mám šílený ototky takže se nevlezu do žádných boty ( zlatý nazouváky co bych mohla mít třeba v létě ,-), bunda..no do své se nevlezu už od 6.měs., teď mám půjčenou od kamarádky vel. 44 (normálně nosím 38tt) a jak jsem dnes jela na KO tak jsem ji tak tak zapla... no ještě že mám klid.režim a nikam už nejezdím bo bych nevěděla do čeho se nasoukat..a to nemluvím že už tak je člověk jak slon a díky zimnímu období je 2x tak tlustej 😀D ale naše chyba, holt jsme si to špatně naplánovali 😀 😀 😀

koksi
2. led 2013

@patraska1 Mám na dvojčátka uplně stejný kočárek a ikdyž v praxi ještě použit nebyl tak i přesto s tebou musím ve všem souhlasit ,-) aspon co jsem si ho jen tak na "sucho" zkoušela při koupi povozit atd ,-)

adriene
2. led 2013

@koksi Já mám dojem, pokud si dobře pamatuji, že @venuss čeká, tak jako já, jednovaječná dvojčata a u těch se císař doporučuje, navzdory tomu, jak jsou děti uložené... hrozí totiž při porodu mnohem více komplikací (jako transfuzní syndrom, atd), než u jednovajek, kde se nedá přirozeně porodit leda příčná poloha, či když je Ačko KP a Bčko hlavičkou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru