Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arabiana
31. kvě 2013

@dexin hi hi pekne namichana smes 😀
@anitta dekujeme 🙂
@carllita Jeee my teda jedem uplne stejnou linii 😀 mame maciky. No holka ryma potrapi, ja tady mela silenej kasel a diky tomu mi ta deloha tvrdla jeste vic, byl to ocistec. Co me napada zkus caj se zazvorem, nebo zajit do zdravicka a kup si susenej. To pocasi je hnus no, i tady v nemocnici je to dost depresivni.

@dexin Jsou hlavickama dolu, ale pujdou cisarem.

kacikaci
31. kvě 2013

@arabiana já už teda taky zvládám z posledních sil, břicho popraskané až nahoru, 120cm přes upík, takže už nemůžu sedět u stolu, ani nic, páč s ním všude narážím 🙂 nohy mi otékají v kotnících, těhu kalhoty jsou už schované ve skříni a teď nosím prostě zase klasický džíny, který mi ale strašně padají, jak je mám zapnutý až dole, a pak mi je jedna sukně, jinak nemám co na sebe, trička mám všechny do půlky břicha, o svetrech a mikinách ani nemluvě, bundu na zapnutí nemám 😀 takže fakt krize..
jinak fakt už většinu ležim, dcera teda trpí, ale naštěstí ji berou ven prarodiče, a nebo manžel když se vrátí z práce, tak s ní jde ještě na chvilku na hřiště
poslíčci každou chvilku

no ale dost stížností :D snažim se užít si poslední dny i přes všechny nepříjemnosti, který to s sebou přináší, v porodce mi řekli, že to vypadá, že do 38.tt vydržíme, tak jsem na to zvědavá, dneska jsme 34+3, tak snad ještě 14 dní dáme

tak ať se Vám v dalších dnech těhu daří co nejlíp!

arabiana
31. kvě 2013

@kacikaci Ja jsem 36+4 a holky co treti den silej a silej, nekdy tak natahnou nohy ze mam pocit ze ta kuze rupne🙂
Kor jak to popraskalo. Jako rano to jaks taks jde, ale vecir jsem totalne vyrizena, v noci jdu poslepu tady do koupelny, pak sebou zase prasknu na luzko, vylezela brazda tady v ty posteli uff 😀

No a co se tyce obleceni, tak musim rict, ze jsem docela rada ze nechodim ven,, uz bych taky fakt nic nemela, teplaky a jedno tehu tilko z lidlu, ktery bych v tomhle pocasi fakt vyuzila 😀

Dcerunce to vynahradis az budete chodit s mimi na prochajdy a do parku, urcite se na miminka tesi ne 🙂

Dovezli obed, tak se jdem dokulit do jidelny 😲

dexin
31. kvě 2013

holky, pro mě je to psych číst, co mě tak do měsíce čeká! Ale s tím oblečením máte pravdu. Jedny těhu gatě už teď neobleču. Věřím, že bude už jen tepleji, takže to vyřeším šatama. No prostě modelky hadr! Ale my jsme víc! 😉

arabiana
31. kvě 2013

@dexin No tak ted jsem cetla na centru, ze cerven, nebo alespon jeho zacatek bude stat opet za starou backoru 😠
To rikam od zacatku, slunicko ceka na nas az nas pusti 😀

No ale jestli to takhle bude pokracovat, tak ty fusaky budu muset koupit uz na leto 😖 Hlavne, ze mam nakoupeny pro kazdou co nejlehci letni deky a jeste ty hackovany derovany 🙄

dexin
31. kvě 2013

@arabiana já teď koupila do kočárku nádherné vložné tašky, v těch bude prckům i teplo. Dají se z nich pak vytáhnou ty pevné desky a udělat jarňopodzimní fusaky. http://www.chytramama.com/zbozi/3511/Vlozna-tas...

arabiana
31. kvě 2013

@dexin hi hi no to jsi chytra mama🙂pekny jsou

Problem je, ze ja jeste nas kocar poradne nevidela, jen v obchode.Domu prisel to uz jsem tady lezela 😢 jako vetsina vecicek.

dexin
31. kvě 2013

@arabiana a co jste vybrali za kočár?

gyty
31. kvě 2013

tak holky docitam vas a hlasim co my.vydrzeli jsme to 37 + 0 a prckove se prihlasili ze chtej na svet. Kontrakce na 3 cm otevrena slo to rychle takze pristoupili k cisari. Malej 2,5kg a segra 2,9g.takze presne dle odhadu 400g rozdil.holcina je sikula saje z prsa ale klucina je hodne spavej.nekdy mame stesti a udela i 30 a nekdy se na krmeni ani nedokaze probudit tak odstrikavama dokrmuji.snad se to zlepsi.narodili se v utery.jeste sem se neptala kdy nas pusti domu.jake mate zkusenosti vy co jste uz po?jinak vsem maminkam co jsou jeste 3v1 kazdy den je opravdu dulezity.vydrzte co nejvic.ja uz taky funela a prskala kazdy pohyb bolel vsechno svedelo bricho praskalo a palelo ....ty posledni tydny jsou nejhorsi ale kazdy den stoji za to udrzet je jeste tam kde maji byt.i ted vypydam jako bych v brisku mela stale 1 mimco pripravene k porodu a o plastice taky premyslim tolik volne kuze a tolik strii sem jeste nevidela.holky drzte se!diky vsem za podporu a rady v tehu. Doufam, ze cas nam vsem dovoli sem zavitat i po porodu na poradu ohledne trampot a radosti s jiz narozenymi dvojcaty

anitta
31. kvě 2013

@gyty je moc velka gratulace krasne vahy jsi dobra jak dlouho jsi vydrzela preji hodne stesti zdravi a at vas brzy pusti domu 😉

kacikaci
31. kvě 2013

@dexin je to fakt síla, ale každej tejden navíc je opravdu hodně znát 😀

@gyty juuuuu moooc gratulujeme, to jste měli krásné váhy! bříško se určitě časem stáhne a když člověk tomu pmůže cvičením, tak to uričtě půjde 😉 pár dní po porodu je to jasný..tak ať se V8m daří a jste s prďolkama co nejdřív doma!

dexin
31. kvě 2013

@gyty moc moc gratuluju! Děti mají krásné míry a doufám, že i chlapeček se pořádně rozpije! 🙂

oli_k
31. kvě 2013

@gyty Moc gratuluju, seš hvězda zářivá!! A váhy miminek úžasný!! My zatím držíme a dnes nám řekli termín - za 2 týdny, v 38.tt. Zatím jsme držáci, tak snad! 🙂

arabiana
31. kvě 2013

Take moc gratulujeme, jste sikulky 🙂 jak jste to zvladli. Takove krasne zpravy, miminkum i mamince jen to nejlepsi.
My jeste tyden a dva dny.
@gyty

arabiana
31. kvě 2013

@dexin Baby jogger city select, jsou za sebou. Na zimu chci jeste pouzitej Bumleride.

dexin
31. kvě 2013

@arabiana ten vypadá super skladně. My koupiůi EW sporťák a do něj ty vložné tašky. Ale tyk jsem už měla doma jané powertwin a ten byl super! Akorát není moc pro dvojčata! Škoda, jinak bych do něj šla.

arabiana
31. kvě 2013

@dexin ja to resila dlouho, z tadytoho jde udelat razem jednokocar, druhou vemem do nositka a rychlovka ve meste, na urade v obchode...Rozmyslela jsem toho Bumleridea, ale chtela jsem hrozne zkusit tenhle za sebou a v recenzich ho docela chvalili, i v Koline nam rekli, ze jestli chceme za sebou tak BJ
Ew mate novej? To je darda ☹ ale je masivni.

dexin
31. kvě 2013

@arabiana skoro nový. Našla jsem na mmb inzerát. Paní ho používala jen půl roku, pak jim rekonstruovali výtah a musela koupit kočár za sebou. Jinak bych po dvojčatech z druhé ruky měla strach koupit, přece jen ta konstrukce musí vozit pěknou váhu. No a navíc ten náš jako sporťák vlastně ani nepoužili. Bydlí kousek od nás a držela mi ho v rezervaci skoro 4 měsíce. Ještě je i v záruce. Takže značka ideál. My bydlíme v domku a já chtěla dvojčátka pěkně vedle sebe. Ale ten tvůj se mi líbí, jak je variabilní!

arabiana
31. kvě 2013

@dexin tak to mate super kup, to se zas tak casto nestava. Ja prave porad nevedela, ale pak meli v Malviku slevu, tak se jelo🙂 No a vedle sebe a jako druhej kocar chci tamten pouzitej akorat manzel to jeste nevi, bojim bojim 😀

karlisska
1. čer 2013

Ahoj holky 🙂
@gyty moc moc gratuluju. Přeji hodně štěstí a zdraví, mamince hodně sil. Jak se jmenujou děti?

Jinak holky já jsem 34+6 a jsem docela v pohodě 🙂 až na pálení žáhy, to je brutál, nic moc nesním a co s ním, tak se mi to tak vrací, že chodím, tak 2-3x denně zvracet :(
Kůži zatím popraskanou nemám, ale svědí mě celé břicho, tak doufám, že nepopraskám.... asi se mi to nevyhne. Jinak jsem prý zamknutá na deset západů, průtoky i množštví plodovky ok. 🙂
Do kalhot se ještě taky vlezu, přes břuch mám nějakých 115 cm, nahoře 15 kg. To myslím není takové hrozné, ne? 🙂 Dneska se chystám ještě nakupovat do Polska, tak snad mě to nechytne tam 😀

anitta
1. čer 2013

Ahojky holky vy jte tady vsechny drzaci to je parada 😒

My budeme porizovat Bugaboo donkey je lehky a moc se mi libi 😉

werinka1
2. čer 2013

@gyty Moc gratuluju a tiše závidim takový krásný váhy! 🙂

arabiana
3. čer 2013

@werinka1 Ahojky🙂 Tak co vy, jak jste na tom?

dexin
3. čer 2013

holky, co už jste porodily... kam jste hlásily, že chcete delší mateřskou? Mě dneska z práce přišel papír, že 19.6. nastupuju mateřskou v délce trvání 28 týdnů. Takže předpokládám, že po porodu se to musí někam rychle nahlásit a prokázat, že se narodily 2 děti, že?

marton
3. čer 2013

@gyty Také se přidávám ke gratulaci 🙂 .Já jsem byla s klukama 11 dní v porodnici.Taky jeden pil sám a druhému se nechtělo ☹ .Ale ten měl porodní váhu jen 2160.A taky záleží na porodnici.Na Bulovce se snažili,abychom odešli a baštili.Známá v Podolí šla po pár dnech s flaškou,ať se rozkojí sama,když bude chtít.Břicha se neboj.Taky jsem ho měla jako by mi tam jedno nechali 😉 .Pravda,nemám ho jako před klukama,ale taky necvičím.Kamarádka byla na plastice,měla uvolněné svaly.Tak hodně štěstí a ať jste brzy doma 🙂 .

werinka1
3. čer 2013

@arabiana Ahojky, děkujem za optání, máme se vcelku dobře. Alespoň podle lékářů. Já mam pořád šílenej strach, protože jim hapruje dejchání, ale sestry i lékaři mě ujišťují, že je to u těhle miminek naprosto normální a nic se neděje. Já sem ovšem šílená strachy ☹ ☹ ☹ Dneska máme 1444g - Klárka a 1280g - Justýnka. Takže jsme už konečně nad porodní váhu a snad už budem jenom a jenom krásně přibírat. Kdyby se jim ještě upravilo to dýchání, budu neskutečně šťastná. No a to mlíčko by to chtělo......a ono se nám stále někde schovává. Dneska budu mít "noční" šichtu. Musim dle rady laktační poradkyně přes den odsávat po 3 hodinach a v noci po 2. A takhle to zkusit alespoň 2 noci. To budu gumová, ale kdyby to mělo pomoct......no uvidíme, kéž by!

werinka1
3. čer 2013

@dexin U dvojčátek je mateřská 36 týdnů. Já dostala papír - žádost o PPM (nástup byl den porodu když to bylo předčasně, jinak to mělo být v 32+0), gynekolog mi den předtím ukončil nemocenskou. To ukončení spolu s tou žádostí o PPM jsem poslala do práce a hotovo.

dexin
3. čer 2013

@werinka1 no to jo, ale oni ti uznají 37 týdnů až po porodu dvojčat. Takže až po porodu se to prý prodlužuje. Mě poslali z práce papír, jako bych čekala jen jedno. A to na základě PPM od gynekologa. Držím pěsti, aby holčičky přibíraly a tobě se laktace rozběhla!

arabiana
3. čer 2013

@werinka1 Moc drzime pesticky, urcite to zvladnete, jste holky sikulky, ze pribirate.
Nase jdou ven 10.6, zitra me pusti na 24 hod.domu, ukecala jsem prim. ze si potrebuju doma pobalit veci po porodu.
Takze se po temer sedmi tydnech v nemocnici vyspim alespon jednu noc v nasi posteli!!!

lister
4. čer 2013

Mateřská s dvojčaty: trvá 37 týdnů, papír o nástupu na MD od gynekologa se dá zaměstnavateli + následně po porodu se zaměstnavateli doručí kopie rodných listů obou dětí. Ostaní jde mezi zaměstnavatelem a OSSZ. Mateřská je považována za výkon povolání, takže náleží mamince navíc i když nepracuje, řádná dovolená. Tu buď "nastoupí" po skončení mateřské a tedy před rodičovskou dovolenou, nebo jí dovolenou zaměstnavatel proplatí záleží na domluvě na na zvyklostech zaměstnavatele.
Současně doporučuji hned dát kopie rodných listů i zaměstnavateli otce - bude na děti hned uplatňovat slevu na dani.
www.novomama.webnode.cz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru