Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gammaray
5. lis 2011

@snazilka14 já s dvojčatky byla na neschopence už od začátku a vyplatilo se!!!.hlavně hodně odpočívej.hodně štěstí 😉

ostrava8
5. lis 2011

Ahoj né mi napsal neschopenku hned při transféru a říkal mi ,že stejně mamina s dvojčátky může proacovat max do toho 18-20 tt. Ale jak říká ladybugie, neměl by to být problém. Protože máme v sobě dvě né jedno 🙂

ostrava8
5. lis 2011

Ahoj holky, prosím vás měla taky nějaká stejný problém ? V út. jsem byla na kontrole vše v pořádku, mimi aktivní, srdíčko taky, placenta OK. Včera jsem z ničehonic začala krvácet, jako když příjde mensturace, ale byla to chvilka, tak jsem utíkala na wc a už to bylo po tom, jen malé náznaky na papíru. Přes noc OK. Ráno při ranním močení zase, papír OK. Tak jsme valili na pohotovost, kontrola čípku, vše ok, plody Ok. Od té doby zase už nic ani špinění. Nemáte s tím nějaká zkušenost ? Bojím se nejhoršího. 😒

ostrava8
5. lis 2011

@zvalentova
ahoj prosím Tě, jak to máš s tím krvácením ? já skončila dneska na pohotovosti, včera z ničeho nic čirá krev, jako kdyby něco ve mě prasklo a pak nic. Byla jsem ráno na pohotovosti - ale vše OK (kontrola čípku, plodů, placenty). To se ještě se mnou hádal, prý jestli netrpním na hemeroidy, že to mohlo být ono. tak jsem mu taktně vysvětlila, že vím kde je zadek a to druhé .. ach jo, ty pohotovosti. 😒

zvalentova
6. lis 2011

@ostrava8 měla jsem to úplně stejně, kráva MUDra mi ještě vynadala, že nesmím chodit na aerobic.... Nějak odmítala pochopit, že jen tam rok nebyla...
Taky zkontrolovali všechno a nic nenašli, jen mě pak asi nazvali šílenou matkou 😎

ostrava8
6. lis 2011

@zvalentova
a to jak silně krvácíš ? já to mám nárazové vždy ráno, při močení a pak nic jen slabounce a spíše do hněda ... ale mám velký strach :( Někde jsem četla, že se dá v lékarně koupit nějaký přípravek, ale nevím zda bych do toho šla bez doporučení lékaře ...

maruja
6. lis 2011

ahoj holky, na to krvácení bych sama nic v lékárně nekupovala.na internetu radí Utrogestan a Ascorutin. Já hodně špinilakdyž jsem čekala jednovaječná dvojčata

zvalentova
6. lis 2011

@ostrava8 teď je to vpoho, jeden den jsem s tím bojovala víc než bych považovala, řekněme za běžné.
Utrogestan jsem brala do konce 13tt

gammaray
6. lis 2011

holky,já teda jen špinila ,vkuse-denně do cca12tt.a dali mi na to ten ascorutin.napsal mi ho sice mudr.,ale je též volně prodejný.

zvalentova
6. lis 2011

ahoj holky, mám dotaz na široké osazenstvo diskuse.

Jaký jste zvažovali kočárek a jaký nakonec vybrali??
Nabídka není tak široká, některé jsou šílené koráby, které si sotva představím k baráku, a už vůbec ne do panelákového bytu a pražských ulic.

Děkuji za odpovědi 🙂

abecedka
6. lis 2011

@zvalentova výběr je nuzný, vyhrál Easy Walker. Z nouze cnost, kvalita nic moc, cena vysoká, ale vleze se všude a je nejlehčí.

arianka
6. lis 2011

@zvalentova : Easy Walker, ovšem po zkušenosti musím říct, že nám začíná být k ničemu, kluci nejsou drobná miminka, prostě akorát a kočárek jim je v 7 měsících těsný ☹ Takže kdybych vybírala podruhé, nwm, zda bych do něj šla..., je lehký, vejde se do dveří, ale za cenu opravdu úzkých korbiček i sporťáku 😒

maruja
6. lis 2011

my taky vybrali easy walker ještě zvažujeme TFK twister

maruja
6. lis 2011

TFK twinner twist sorry

silvie_z
7. lis 2011

no s tím výběrem je to fakt děsný ☹ u nás zatím vyhrává Emmaljunga, hlavně kvůli váze a ovládání. Taky nemá korbičky, ale dají se dokoupit vložné tašky, takže mimina budu moct bez problémů snést v paneláku dolů. Nemáte s ní někdo zkušenost?

luciferka29
7. lis 2011

ahojky mě se líbí od firmy bumbleride, jak řešíte barvy? my zatím nevíme jaké bude pohlaví

veronika.m
8. lis 2011

Super že se trochu rozjela diskuze o kočárkách také o tom nemám ani ponětí. Já mám vybráno iCandy peach blossom a Firstwheels twin. Ten druhý jsem ještě neviděla naživo, tak uvidíme. Ten první je fakt super, jak mono kočárek a skvělá ovladatelnost. 😉

allynka
8. lis 2011

ahoj holky, můžu k vám občas zavítat? 🙂

maruja
8. lis 2011

@veronika.m tak ten iCandy jsem ještě neviděla 🙂

maruja
8. lis 2011

no my půjdeme buď do TFK nebo EW

zvalentova
8. lis 2011

@allynka Aly to je přeci jasné 🙂

zvalentova
8. lis 2011

@luciferka29 myslím, že v našich případech je barva až to poslední, hlavně najít odpovídající vozidlo 😀

parvitas
8. lis 2011

@zvalentova nakoniec sme kupili Baby Jogger city select... vo fialovej farbe 🙂
tiez sme zvazovali ako sa vynesie na 1. p. k vytahom, ako sa sklada a vlastne taky, co deti sedia vedla seba by sa nam sice zmestil do chodby len tak tak (easy walker), ale my by sme uz okolo neho nepresli a nemali ako deti vybrat von zboku. takze sme to vylucili a hladali v typoch, kde su deti za sebou. ako tandem. akurat sme chceli nieco skladne a lahke a co sa da prerobit aj na jednokocik. a nestoji to zase viac ako 1000 eur... 🙂

maruja
8. lis 2011

@parvitas ja bych chtěla rozhodně vedle sebe. Ale je pravda že já nemusím řešit výtah 🙂

maruja
8. lis 2011

@zvalentova a barva je opravdu až poslední na co myslím

allynka
8. lis 2011

@zvalentova díky 😉 téda tobě pěkně skáčou týdny! 😎

Máte někdo zkušenost, jestli se s kočárkem "vedle sebe" vyjede po nájezdu pro kočárky na schodech...? Myslím jako jestli nemá takový rozvor koleček, že by se tam nevešel...? Máme totiž do domu schody a na něm takové ty kovové nájezdy... O Teutonce jste nikdo neuvažoval? Nedají se na ní dát autosedačky, ale jinak klasickou pro jedno mimi si každý chválí... A když jsme u toho - je hodně důležitý, aby se na to daly nasadit autosedačky...?

zvalentova
8. lis 2011

@allynka mě zas napadly eskalátory, protože ne všude jsou opravdu široké, sotva pro jednoho... jak se tam vejdu s kočárkem?? Mám tam pořád hodně neznámých 😎

allynka
8. lis 2011

@zvalentova no vidíš, to je taky fakt... ale zase teď už jsou snad všude ty výtahy, ne...? No ještě to bude zajímavý 🙂

zvalentova
8. lis 2011

@allynka no tím si nejsem tak jistá. Ještě budu hledat. Naštěstí je dost času.

allynka
9. lis 2011

@zvalentova notak relativně jo, ale do toho přijdou Vánoce, nový rok je tu natošup a nás ještě leden-únor čeká 2.fáze rekonstrukce bytu, takže to budeme mít takový hodně hektický 🙂 chci se jít na ty kočárky někam podívat naživo, to může být všechno jinak než podle obrázků... ale až budu mít po NT a po 1.trimestru 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru