Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

tindra
6. dub 2008

Čaute duomamky,dneska nevařím,tak prolízám koníka a řeknu vám, já vám ty bříška tiše závidím... 😎 To bylo táááák krásný, jak se mimča vrtěly.....no a ale teda teď je to ještě hezčí,ale zdá se mi, že to moc rychle uběhlo.Těch 8 měsíců bylo jak voda a to sem ještě poslední 2ležela v nemocnici a tenkrát se mi to zdálo nekonečný.....
Přeju krásný těhulkování a jen a jen zdravíčko

marrha
6. dub 2008

Simon 😕

mně nedělali UTZ před porodem....ani u Niky ani teď u dvojčat 😕

helisek84
6. dub 2008

rezi: jo, nehodu...ale spíš komickou...pásla jsem koně a to hovádko mělo 800kg a máchlo hlavou zrovna tam, kde jsem stála...

Marrha, já věřím, že i když to bude sebevíc bolestivé, nepříjemné a já nevím jaké ještě, tak až ty dva prdečky uvidím, uslyším a ucítím, tak mi to bude uplně šumák...možná mám zkreslené představy, ale zatím se mi v nich dobře žije 😅

rezinka
6. dub 2008

simonac tak to je teda mazec 😨 😖 !!!! ty jo, tak to sis teda "uzila" ☹ A to bylo jenom jedno mimco. Tak to chapu, ze z toho mas ted obavy. To si prave rikam, ze je asi lepsi, ze budu s dvojcatkama prvorodicka. Protoze mit za sebou takovyhle zazitek s jednim mimcem a ted vedet, ze budu rodit dve, tak to asi na psychice neprida. Ale zase naopak, kdo ma z 1. porodu dobry zazitek, tak je treba zas naopak vic v pohode - jako treba marrha ...

rezinka
6. dub 2008

tindra ahoj 🙂 doufam, ze sem juknes casteji, protoze tu mame porad spoustu dotazu a na spoustu z nich nam muzou odpovedet prave uz jen maminky, co maj ty dva spuntiky uz na svete 😵

marrha
6. dub 2008

Jé Heli.teda sis musela užít ☹

Heli..a máš fajn přístup k porodu,myslím,že je to tak lepší..já šla s tímhle rodit i poprvé a vyplatilo se 🙂 jsem si vždycky říkala,že ven stejně musí 😀 😀 a že kdysi se rodilo na poli a většinou to zvládly všechny...tak co bych to nezvládla já 😀

Rezi jak píšeš.....je to o tom jaký máš ten první porod..pro mně byl celkově snažší díky tomu,že jsem i první měla v pohodě a že jsem věděla do čeho jdu.... 😉 kdybych měla první porod komplikovaný určitě bych mluvila jinak 🙂 😉

tindra
6. dub 2008

Rezinka,ráda vám přispěju svojí troškou do mlýna i když si taky chodím pro rady do Dvojčatových maminek,ale těhu mám ještě celkem v paměti 😉 ale s porodem neporadím....ještě v 5.měs mi doky tvrdila,že budu rodit normálně,obě mimča(nevěděli jsme pohlaví,nechávali jsme si to jako dárek pod stromeček)byli hlavičkou dolů,ale pak jeden najedou kotrmelec,pak se začal zkracovat čípek,šup ležet do nemocnice,kdyby něco a nakonec mě převezli do Brna,kde za 3 dny udělali císaře,(36:týden)dýl by mi tam nevydrželi,ani porodit bych je neriskovala,jedno mimčo mělo jen1600g 😒 a to podle UTZ říkali 1900,a druhé mimi bylo větší(2280g,tam se celkem trefili)ale i tak byli malí,málo sem je vyživovala,ale kdo by z té nemocniční stravy přibral,že jo.Nakonec jsem byla ráda,že jsme celí a zdraví,ale porod bych určitě chtěla jednou zkusit.....mám sice dvě děti,ale nevím co to je 😀

rezinka
6. dub 2008

tindro tak koukam, ze miminka si proste az do posledni chvile delaji, co chteji a absolutne nic se neda dopredu naplanovat. natoz pak porod, vid. ale porad si rikam, ze doktori snad vedi, co delaji a vzdycky udelaji pro mimca to nejlepsi. a uz tu vahu ten tvuj mrnousek dohnal ?? Jo a tindro, na koniku je primo i tema maminek dvojcatek ??

helisek84
6. dub 2008

tindra odkud jsi?
marrha, no jo, já jsem optimista do poslední chvíle a nikdy nepřiznám strach, takže já budu hrdina, i kdybych měla trpět jako zvíře 😀

rezinka
6. dub 2008

tak to ja budu urcite naopak ty posledni tydny nervovat, kdy to prijde a aby bylo vsechno v poradku apod. a hlavne budu mit strach, abych poznala porodni priznaky a abysme stacili dojet do porodnice 🙂 !

tindra
6. dub 2008

helisku Hodonín 😉
Rezinko,moji prďové si to už vyměnili,Luky už Marťu predehnal, máme 4390 a 4490g,Luky totiž pořád jen jí a spí a Martínek lašuje a je mu vidět na očích,že už by nejraději vymýšlel rošťárny 😀
to téma 2maminek je v kojencích a já je tam občas šmíruju a holky tam mají bezva postřehy a nápady,což se hodí a když něco potřebuju,poradí, není totiž nad zkušenost.Radily mi s kojením,vůbec mi nešlo dát je dohromady na koj.polštář,ten sem začala využívat pořádně až nedávno-kromě toho že sem na něm v těhu spávala,různě ho obtočený kolem sebe 🙂

rezinka
6. dub 2008

tindro no to je pro me zatim taky zahadou, jak se nekomu muze podarit uvelebit obe mimca na kojici polstar a pak v klidu kojit ... kdyz bude manzel doma, tak mi to druhe poda a je to, ale kdyz budu sama, tak si vubec neumim predstavit, jak bych je tam sama uvelebila ... ale to mi snad pak na koniku nekdo nejakou fintu poradi 😵

tindra
6. dub 2008

rezinka,jde to 😀 i když v klidu...Luky u každého jídla dělá akrobatické kousky,protože teď zrovna máme prdíky ☹ ale to máš ještě spoustu krásného času před sebou na to myslet, shánění výbavičky a tak 😅

issaga
6. dub 2008

dobry vecer holky,
tindro zdravim do hodonina, od tama je muj manzel 😉
helisku ten uraz teda nezavidim, to muselo byt neco 😖

simonac
7. dub 2008

dobré ránko hoůlky,za chvilku vyrážím do nemocnice na kontrolu- držte pěsti at si nás tam ještě nenechají, díky Simona 😉 ☹

daiquiri
7. dub 2008

Dobré ráno... 🙂
simonac..drřím palce, snad tě pošlou domů, ležet v nemocnici to bych ti nepříla 😖

Holky, od kdy se tak používají ty jídelní židličky?

fiallinka
7. dub 2008

Dobré ráno 🙂

issaga
7. dub 2008

hezky den vsem (u nas teda zamraceny),
simonac prejem pohodovou kontrolu!
daiquiri poradne je vyuzijes az budou prcci sedet, driv moc ne, i kdyz nekteri pouzivaji zidlicky na krmeni uz driv a prcky treba obestelou polstarema 🙂 ...my mame zidlicky od vanoc, ale jeste v nich holky nebyly, krmime zatim v sedackach, kdyz holky jeste poradne nesedi

daiquiri
7. dub 2008

Tady je taky takový depresivní počasí ☹

Takže na ty je asi času dost co? 😉

issaga
7. dub 2008

daiquiri jeste pak jsou zidlicky pro mensi, ty se vetsinou daji polohovat a tam muzes krmit uz maly miminko - zalezi jakou zidlicku si vyberes a jestli budes mit i ty sedacky treba...

marrha
7. dub 2008

Ahojky...

židličky už jsem měla doma jak jsem byla těhu 😀 byla výhodná koupě 😀

ale začala jsem je využívat až teď,mám polohovací,ale lépe se mi předtím krmili v lehátkách...než začala Krista podávat artistické výkony 😀

papají v nich pár dní adobrý..ale dávám jim to stejně pořád do pololeže,protože když to mají do sedu,tak se hrabou pořád na ty pultíky a na jídlo mi víte co 😀 😀
Takže času dost 😉

papitu
7. dub 2008

Ahoj holciny.

Doufam, ze nevadi, ze vam lezu do diskuze, ale chtela bych se vas na neco zeptat. Byla jsem na ultrazvuku v 7+6 (chodim do Gennetu - jsem po 1. IVF) a doktorka merila mrnousky. Jeden ma 7.2 mm a druhy 7.6 mm. Neni to nejak malo?

Dik moc pokud si nektera najdete trochu casu mi na tohle odpovedet a treba napsat kolik merili vasi mrnouskove.

Papitu

daiquiri
7. dub 2008

No já bych nejraději měla všechno už doma pohromadě, ať pak nemusíme nic shánět🙂

ahoj papitu...bohužel nemůžu sloužit, popravdě si to nepamatuju 🙂

fiallinka
7. dub 2008

papitu, já jsem ta pravá, které se máš zeptat, doufám, že tě uklidním - taky jsem po 1. ivf, tady čekám dvojčátka, a taky jsem byla na ultrazvuku přesně 7+6 a mimísci měli 8 a 9 mm, takže jsi určitě úplně v normě, protože u mně měřili mimča přesně o dva týdny později obě 2,5 cm a doktor říkal, že je to skoro o týden dopředu. Jo, a OPU jsem měla 12. den cyklu. Jo, ale taky jsem si říkala, jestli to není málo, přitom některé holky měly ještě míň, neboj.

rezinka
7. dub 2008

ahoj holky!
dnes dop. jsem byla na kontrole a hlavne jsem si byla pro tehotenskou prukazku 🙂 kontrola dopadla dobre, sestricka mi merila pres bricho velikost delohy a namerila 18cm a sla se zeptat doktorky, jestli je to vubec mozne. Tak jsem se nejdriv lekla, jestli neni neco spatne, ale doktorka se docela rozjasala, ze pry je to uplne uzasny, ze je videt, ze se dari mrnouskum dobre a ze se tam uz pekne roztahujou 😀 No a co vam budu povidat, doma jsem se pak nad tou prukazkou normalne rozbrecela. Pred rokem bych dala nevim co za to, kdybych ji drzela v ruce a ted jsem se po tech dlouhych mesicich cekani a litani po doktorech a nemocnicich konecne dockala, no byl to nadherny pocit, asi jste to mely podobne ... 😵 😅

rezinka
7. dub 2008

no a jelikoz jsem dnes vstavala kvuli te kontrole v 7h, tak jsem po prijezdu padla a 2h jsem odpoledne prospala 😀
helisku jinak ta rana od toho kone musela byt teda pecka, to muselo bolet, jako cert 😖 uf ...

fiallinka
7. dub 2008

rezi, to je krása, taky se asi rozbrečím 🙂, a taky ji dostanu až na konci 12. týdne - sice jsem ji čekala dřív, ale snad se dočkám 🙂

rezinka
7. dub 2008

papitu byla jsem se juknout na fotku meho 1. utz ze 7. tydne a mrnousci merili 1,02 a druhy 1,05 cm ... ale to je urcite strasne individualni, neboj, kdyz ti dopadla dobre kontrola, tak je to urcite vsechno v poradku a nemusis se strachovat, jestli nejsou mali, uvidis na pristi prohlidce, jak najednou povyrostou 🙂 !!

rezinka
7. dub 2008

fialinko koukam, ze jsme s terminem o 3 tydny, tak to dostanes prukazku taky uz "za chvili", ja jsem uz ve 13., ale prukazka se myslim dava uz ve 12. tydnu, takze ji mozna uz za 2 tydny taky budes mit, ale to uz asi mas termin od doktorky, kdy si ji mas prijit vyzvednout nebo ne?

na tenhle den jsem se fakt tesila, to si porad clovek rika, ze ty prvni 3 mesice jsou rizikove a porad to bylo takove - "az budu koncit 3. mesic a dostanu prukazku, to si oddechnu ...", no a je fakt, ze je to proste krasny pocit 😵 !!

fiallinka
8. dub 2008

papitu: jé, teď se dívám, co jsem napsala, a já tyhle míry asi měla už 6+6, ale jak říkám - prý vypadají větší a navíc byl OPU brzo, takže se tím vůbec netrap, důležité je, aby pěkně rostli 🙂

rezi: mám jít 11+6 na ultrazvuk (projasnění šíje atd.), a měla bych ji dostat - jsou holky, které ji mají už třeba od 8. týdne, ale to záleží na doktorovi, jak je zvyklý...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru