Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika.tdm
29. čer 2010

@salu
@alsou Jo gratis, tak to bych sla do nej taky!!!!! 😉

monika.tdm
29. čer 2010

@monika03 Spatne tam mas byt ty!!!! 😀

monika.tdm
29. čer 2010

@salu No holka ma prsa jsou furt stejna a nic se nedeje, tak doufam, ze budu taky kojit, jinak se nase Agata stehuje z boudy a kupuji kozu!!!! 🙂

monika03
29. čer 2010

@alsou klidně se opič, mě to neva! Já mám ráda taky barvy, ale musím brát na mojého ohledy- on je konzerva a co pak, kdyby mi řekl, že s tím nikde nepojede! 😀 No a myslím, že já chodím barevně oblíkaná dost, děti budou taky tak jsem chtěla ať nejsme jak kolotočáři! 😀

monika03
29. čer 2010

@monika.tdm slunečníky jsou gratis. 😉 Hele s těma prsama jsme na tom stejně, pořád odkládám nákup kojící podprdy do porodky, že třeba ještě narostou- ale zatím to vypadá bídně. ☹

sarri
29. čer 2010

@monika03
Moni, já si podprdu koupila o číslo větší, ale prsa i s mlékem byla skoro stejně velká, takže o číslo na obvod stačila. Většinou se kupuje jedna o číslo větší a pak uvidíš, jak to bude.

monika.tdm
29. čer 2010

@monika03 No ja jsem je zakoupila, uz vidim jak manzel lita po obchodaku a kupuje je! 😉

sarri
29. čer 2010

@monika.tdm
Moniko, mně pak manžel dokupoval podprdy - v porodnici bylo immer na zdechnutí - jsem si připadala jak tchořík cca do 15 min. po sprše 🙂

fiallinka
29. čer 2010

@annamat9 naopak, můžeš mít jednu postýlku a v ní dvě děti, ale monitory dechu si musíš koupit ty, které se připevňují dětem přímo na tělo - resp. na plenku... já osobně si říkám, že kvůli pár měsícům to nemá cenu, navíc plané poplachy jsou prý dost časté, když si děti sundají tu sondu 🙂

jinak jsem dnes taky byla v Brně na kočáry a přesto že jsem EW nechtěla, tak mne dost zaujal (i když spíš jen jako sporťák), hlavně že tam měl dole ten velký prostor na nohy, tam by občas mohl stát - sedět Juráš 🙂, pán říkal, že to udrží i ho a na ukázku si na to stoupnul sám 🙂... nicméně já osobně nepotřebuju na ten kočár sedačky ani adaptéry, korbičky se dají koupit použité, takže by to tak cenově hrozné nebylo... ale uvidíme, rozhodně se teď pro nic nerozhoduju 🙂

Jo, ten TFK twinner tam sice haněli (oni chválili stejně jen EW), ale kámoška je s ním fakt spokojená...

betina
29. čer 2010

ahoj holky,

Fiali, tak máme stejný názor, já počítala s tím, že budou vyzdvihovat jen EW a byla jsem na to připravená.
Moni, kočárek je moc hezký, ale nemohla bych ho mít, ta váha je hodně velká a to je právě to..jak udělat kompromis, bud se člověk nezriunuje, ale má těžší kočárek anebo lehčí, ale kde máme ty peníze brát a nejvíc v šoku jsem byla, když jsem jim říkala, že prostě dát 38.000 za kočárek je pro mě opravdu moc, tak na mě koukali jak na sociála 😠 ale zklamal mě X-lander s těma vloženýma taškama, to nejsou vložený tašky, který by držely tvar, ale takový jakýsi zmuchlaný fusaky a to jsem měla tenhle kočár za favorita, takže jsme s MM tam, kde jsme byli, ještě se mi strašně líbil tenhle, ale on stejně vyjde na 28.000 a to je prostě moc...
http://www.kocarky.cz/kocarek-baby-jogger-city-...
absolutně lehoučkej a jednoduchej na ovládání..

salu
29. čer 2010

@betina hele já nevím, ale druhá korba mi přijde dost nízko, víš, jak to budeš mít v zimě zaprasený od sněhobřečky a pak ty korby polož někam ......

ty chceš pevné korby nebo vložné tašky na přenášení?

pavcahola
29. čer 2010

Ahoj holky proč nemůžou být dva monitory dechu v jedné postýlce,když každá bude na jiný straně a nebudou se dotýkat?

alsou
29. čer 2010

@pavcahola Já jsem měla na Toníka monitor pod matrací a když jsem se držela postýlky rukama monitor byl zaplý a Toník v postýlce vůbec nebyl tak to snímalo i mě. Tak si taky myslím, že by mohly snímat pouze jedno z dětí. 😢 Ale možná to bude fungovat jak to myslíš ty. Kdyby se nám do ložnice nevešli dvě postýlky, tak bych to udělala jako ty. 😀
Ve dne je budu mít taky v jedné postýlce v obýváku. 😀

monika03
29. čer 2010

@betina souhlasím se Salu- taky se mi to zdá strašně nízko, ale jinak vypadá moc hezky.

annamat9
29. čer 2010

Ahoj
@fiallinkatak o připojování monitoru na plenku jsem ještě neslyšela, juknu se a díky.
@betina kočárek je pěkný na koukání, ale uvědom si, že na jedno mimi neuvidíš, já bych ujela metr, zastavovala a koukala jestli je ok. A i potom až z toho budeš mít sporťáček, tak jedno dítě neuvidí nic. Je taky dost nízko korbička, jak už bylo řečeno. Jenom můj názor 🙂
@pavcahola nemůžou být v jedné postýlce protože kdyby jedno mimi nedýchalo a druhé se otočilo na jeho monitor, tak ten by snímal dech dýchajícího dítěte a nezaznamenal by to nedýchající. Tím pádem je bezpředmětné mít monitor do jedné postýlky

Nakonec jsem to vykoumala zatím tak, že koupím jednu postýlku a s monitorama se rozhodnu až podle narození dětí, kdyby byly brzy tak pak jenom manžel dokoupí postýlku a monitory. Uvidím zatím je to pracovní verze. A jak jste psaly, že postýlky budete mít tři, já si koupím lehačky, zaberou míň místa, je to praktičtější, můžu je v klidu přenést. Taky jsem v lehačce učila malou jíst. Nekojila jsem tak jsme začali přikrmovat ve 4 měsíci, ještě neseděla. A na hraní pak koupím hrací deku na zem, nebo ohrádku. Rozhodně si nebudou hrát v postýlkách kde spí, pak neví kde si hrát a kde spát 🙂 Tak jsem se rozpovídala tak se omlouvám 🙂

monika.tdm
29. čer 2010

@annamat9 aspon je co cist! 🙂

betina
29. čer 2010

holky, ono to vypadá, že je to tak nízko,ale není a ten sporták, ten spodní by viděl dobře a kdyžtak bych e střídala. prostě jsem ted fakt ve slepé uličce....těžký kočár mít nemůžu, Verunka chodí za ruku vedle kočárku a takový Dorjan neutáhnu jednou rukou....fakt kurna s tím Bumbleride, čím dál víc mě to štve...
budu mít na kluky dvě postýlky, takže dva monitory, ale nebudu kupovat nový...

annamat9
29. čer 2010

@betina Hele teďka brouzdám po netu a narazila jsem na toto http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca... je to vlastně sporťáček a dají se dokoupit tašky, mě to docela zaujalo a hlavně čučim na tu cenu!!!To jsem z toho byla paf 🙂 Já totiž přemýšlím, že hlavně kvůli té váze koupím nějaký lehký kočárek s taškami, i když jsem moc chtěla korbičky protože je to krásný. Ještě nevím, začala jsem vybírat už teď a ť mám čas na rozhodnutí 🙂 Koukala jsem na diskuse ke kočárkům a ženský tam psaly, že kolem půl roku věku dětí už kupovaly sporťák,....

@monika.tdm no tak vidíš, abych vám tady nezačala přepisovat romány 😝

monika.tdm
29. čer 2010

@annamat9 🙂

betina
29. čer 2010

annamat, ten Hauck není špatnej, jen jsem nenašla, kolik stojí korbičly nebo vložený tašky...

moni..ten kočárek je super cena, ale má na šířku 79,5cm, my máme dveře 80 cm, bych se bála, že kočárek odřu

holky, fakt děkuju, musím hledat a popemýšlet..nebo jsem si říkala, že bych prostě koupila EW ojetýho...

annamat9
29. čer 2010

@betina Jsou k tomu vložný tašky za 999 jedna plus ještě pláštěnka za 300 myslím, nevím zaujelo mě to.

Teďka jsem se koukala na ten monitor připínací na plenu a pořídím si ho místo podložky, vyhrálo u mě to, že je přenosnej, takže i do kočárku lehačky a podobně. A mimča budou moct spinkat spolu, jeslti jim to půjde... 🙂

annamat9
29. čer 2010

@betina Ten je podobnej jako ten hauck, jen je dražší. Akorát jsem teď koukala že k tomu nejsou nánožníky a to je blbé. No uvidíš na co narazíš, já od té doby co vím, že čekám dvojčata, už viděla tolik kočárů, že už si ani nepamatuju který se mi líbil před týdnem 🙂

betina
29. čer 2010

@annamat9 😀 😀

sarri
30. čer 2010

@betina
Beti, nechci Tě strašit, ale holkám je 8 m a žádný kočár s nima bych neuřídila jednou rukou - hold 15 kg váha dětí a bude hůř. Ten tandemový bych si dobře promyslela - neuvidíš hezky na obě děti a bude se Ti hůře kochat 😉

Holky, monitor dechu není vlastně monitor dechu, ale pohybu včetně pohybů respiračních, takže když dáte 2 podložky monitoru pod jednu matraci bude to snímat pohyb té matrace, který je od druhého miminka. My používáme monitory dechu za plenku a falešné poplachy jsou až teď, kdy si to holky sundávají, takže po prázdninách je budu prodávat a budou ještě rok v záruce. Kdyby měl někdo zájem, tak klidně podám bližší info. Ono je to bezva na cesty, bo mi hodně času trávíme u babičky a nemusím tak monitory převážet.

sarri
30. čer 2010

http://www.novinky.cz/ekonomika/204722-nemocens...

"Například porodné by mělo být vypláceno sice v současné výši, ale jen na první dítě. Současně by jej neměly dostávat rodiny, které překročí určitou hranici příjmů."

fiallinka
30. čer 2010

@sarri co to máš za značku?

pavča: monitor fakt snímá celou postýlku, kdyby to nedělal, tak by bylo spousta falešných poplachů, děcko neuleží jen na té desce, hodně se odkuluje bokem, hlavně, když je větší...

sarri
30. čer 2010

@fiallinka
Respisense

geliva
30. čer 2010

my máme taky ty respissense a poplach jsme měli jednou když jsme neutáhli plnku a ta se trochu uvolnila. jinak taky spokojenost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru