Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sovicka_
31. říj 2010

@mikii já si říkám, že když by se mi podařilo koupit monitory co jsou ještě v záruce, tak bych brala použité...
Na druhou stranu, nové věci se pak dají snáze a dráze prodat....

Já vlastně nevím, co mám koupit nové. Asi snad jen matrace do postelí koupím nové a kočár - stále vedu boj. Ono totiž natrefit na inzerát s použitým tak, aby se mi zrovna líbila barva, nebude jen tak. Ty dvojčecí se prostě tolik neprodávají ☹

mikii
31. říj 2010

@geliva koukám,že jsi prodávala monitor dechu. Byla jsi s ním spokojená ???A jak dlouho jsi ho používala?? a budeš ještě kupovat jiný nebo už budete bez monitoru ??

kanegoo
31. říj 2010

@sovicka_ Kdybych rodila příští rok, tak jdu do Bumbleridu - je levnější než TFK a přijde mi více promakaný.. U TFK je jen plus ruční brzda. EW myslím je ještě dražší než TFK

sovicka_
31. říj 2010

@kanegoo přímo dle firmy budou kočárky až v dubnu 2011. Já mám TP na začátku května, než by sem kočárek dorazil, můžu mít děti dávno doma ☹ takže asi bohužel....

mikii
31. říj 2010

@kanegoo @sovicka taky se mi moc líbí Bumbleridu,ale taky jsem ho nesehnala. Kamarádka mi o něm už říkala na jaře, ale to mě přišlo velmi brzo.
Myslím, že EW je asi nejdražší. Ale mě se líbil nejvíce.

lenca78
31. říj 2010

@sovicka_ ty jo, mas pravdu. Ja jsem si az ted vsimla, ze je rozdil mezi TFK twinner twist duo a twinner twist. Ja mam asi ten twinner twist (starsi verze) s jednou striskou. Coz konecne vysvetluje i to, ze mi nejde kocarek slozit presne podle navodu, co jsem nasla na netu 🙂 Ten je pro twinner twist duo 🙂

kanegoo
31. říj 2010

@sovicka_ Tak já rodit v květnu, tak si na Bumble počkám. Podívej se na mě - mám rodit za max 2 týdny a kočárek ještě nemáme. Stejně nemůžeš s mimči hned ven..

sovicka_
31. říj 2010

@kanegoo no to je fakt...pokud bych si sama v sobě vyřešila dilema nový vs. starý a rozhodla se pro nový, tak bych snad i čekala. Pokud budu chtít jetý, tak čekat samozřejmě nemusím.
Blbé je, že se vůbec ty staré Bumbleridy neprodávají.

Holky, ach jo, asi mám v zubu kaz. Nebolí mě to, ale koukala jsem se dneska na svoje zuby a v jedné stoličce mám jakoby flek a dírku ☹ ☹ A blbé je, že v Brně nemám zubaře. Zítra bude manžel zkoušet zavolat svému, zda by mě nevzal, i když nepřijímá nové pacienty. Sám manžel tam měl jít na začátku října, ale zubař prohlídku odvolal, že se jim rozbilo křeslo či co, a zapomněli ho přeobjednat. Takže i on se musí objednat - akorát že objednací doba byla víc než měsíc. Bojám se, aby se mi za takovou dobu ten kaz nějak nerozjel... ☹

provazek
31. říj 2010

@bubisek No byla jsem v polovině 36 tt a domů už mě nechtěli pustit, kdybych se náhodou rozrodila. 😎 A rodila jsem přesně po ukončeném 38 tt.

eshta
31. říj 2010

Ahoj holčiny!
Vůbec vás nestíhám dočítat, já vlastně asi už nestíhám nic 😅
Od pátku jsme doma, Karim je nemocnej, takže je umrněnej a je to s ním dost náročný..pomáhá mi maminka, ale Karímek chce být jen se mnou, dobívá se mi do pokoje když krmím a pláče a já jsem z toho na nervy..
Když jsem přijela z porodnice, tak jsem se rozbrečela, když jsem si uvědomila, že už na něj nebudu mít tolik času..ty hormony jsou hrůza, já jsem normálně dost silná, zvládám vše v poho a tohle mě dost zaskočilo..
K tomu mi moc nepřidá to kojení..jednu bradavku mám rozpraskanou do krve, kluci jsou moc malinkatý, tak krmíme stříkačkou, tak vám ani nemusím psát, kolik mám teď s krmením práce. Co 3hodiny je přebalím, ohřeju mlíčko, co mám v ledničce z předešlýho odsávání, nakrmím oba stříkačkou a odsaju nový mlíčko..už jsem tak dobrá, že mi ten proces trvá necelou hoďku, takže mám na spaní 2hodky a začínáme znova..ráno jsem úplně vyřízená, ale Karimek teď bojkotuje veškerý jídlo od mamči, takže musím vstát a jít ho nakrmit a pak mě vůbec nechce pustit zpátky do pokoje se dospat..ach jo, je to boj..
takže pobíhám celý den mezi klukama a v mezičase se snažím věnovat Karimovi a ani si moc neodpočinu..už se nemůžu dočkat, až mu bude líp a půjde do hlídacího centra nebo se z toho brzo složím..
Ale kluci jsou úžasní, ani neublinkávají, teď papají 50ml na dávku a já odsaju tak 120ml každý 3hoďky, tak mám pro ně zatím mlíčka dost 🙂 zítra jdeme k doktorce, tak doufám, že něco přibrali..
Doufám, že jste všechny v pořádku a kdo ještě nemá rodit, tak nerodí a holčinám, co jsou v nemocnici taky přeju, atˇ vám miminka ještě dlouho v bříšku vydrží
🙂

pavlliina
31. říj 2010

@sovicka_ Tak my zrovna v sobotu kočárek Dorjan Danny Sport Twin zakoupili 🙂 Je pravda, že má užší korbičky a hlavně ten sporťák má docela uzoučké sedačky ale snad se mi tam nějaký čas ty holky vejdou 😅 Rozhodli jsme se pro něj asi kvůli ceně 😉 a ty přední otočná kolečka jsou sice menší ale úplně maličkatý nejsou, přijdou mi tak akorát 😅 Jo a ke kočárku jsou i autosedačky, takže celý komplet s autosedačkami a adaptérem nás vyšel na 17 tis., což mi přijde docela slušná cena 🙂

@eshta přeji ti, aby se ti Karimek brzo uzdravil a ať ty tvoje krásný dvojčátka hezky roztou a jsou hodný 🙂 Asi je to dost honička, tomu věřím ale počkej, až si uděláš systém a uděláš si nějaký režim ono to půjde... musí to jít 😉 Taky bych chtěla plně a dlouho kojit, tak jsem na to zvědavá. A tobě ať mlíčko dlouho vydrží! Tak HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!!

janakar
31. říj 2010

Ahoj holky, všimla jsem si, že řešíte kočárek, tak jsem chtěla přispět svou troškou do mlýna. 😀 Strašně moc jsem chtěla bumblíka,ale vzhledem k situaci jsem byla nucená vymyslet něco jinýho a mám TFK TWINNER TWIST DUO a jsem nadmíru spokojená, dokonce se mi ted líbí víc než bumblík. Je lehoučkej, snadno ovladatelnej, což oceňuju,protože ho dokážu řídit jednou rukou a druhou držím naši malou. Všude jsem četla, že je to německá kvalita, tak uvidíme, zatím jsem na něm fakt nenašla chybu, až na cenu. Můžete kouknout jak vypadá v praxi 😀 Jo a co je super věc, korbičky se dají složit naplacato, což při cestování autem určitě oceníte

sovicka_
31. říj 2010

@janakar je fakt pěknej. Až na tu cenu 😀
Asi se budu pídit po použitém TFK nebo Bumbleride. A bude to.

janakar
31. říj 2010

@sovicka_ Asi bych se ani použitého TFK nebála. Já na něm vozím docela hodně i svou 12 kg dceru (jak je a obrázku), takže je to docela zatěžkávací zkouška a s kočárkem to ani nehne... Jediná nevýhoda použitýho, ale ona to zas až taková nevýhoda není, je že DUO je až od tohoto roku, takže použitej neseženeš. Ty starší verze mají u sporťáku společnou střechu, ale to zas až tak asi nevadí 😉

monstri
31. říj 2010

@sovicka_ taky furt řeším kočárek ☹ když se mi nějakej líbí, tak bud je širokej, nebo nemá štelovací rukojeť, což s mojí psí výškou nehrozí, nebo X lander u kterého neuvidíme do vložné tašky na mimča... ,nebo stejně jako tobě se mi líbí Bumbleride, kterej asi novej nestihnu a jetej od někoho poblíž abych si ho mohla prohlédnout asi taky jen tak neseženu ☹ a ten DorJan, už jsem byla skoro rozhodnutá, než jsem si všimla váhy 22kg ☹ neumím si představit jak ho budu tlačit + 2x 10kg roční děti, nebo sama dávat do auta...☹
Takže zase vím prdlajs, kterej nakonec koupíme... 😉 asi novej TFK a jetý korby ale ta cena je děsná i tak...☹

sovicka_
31. říj 2010

@janakar to je jak s těmi Bumbleride 2010 - ty jsou taky až od letoška a budu mít problém, budu-li jej chtít.
Takže když "spojím síly" a rozšířím své pátrání na DUO, tak mám dvojnásobnou šanci, třeba se zadaří.

Stejně - chci ještě počkat, jak to bude s pohlavím dětí. Kdyby to byly dvě holky, bez obav koupím červenej. Asi i kdyby tam byla jedna holka. Ale pro dva chlapečky se mi zdá červený kočárek trochu divný. Takže i tím se mi rozšíří možnosti pro koupi.

sovicka_
31. říj 2010

@monstri jsem ráda, že nejsem jediná nervní z kočárů 😀 Dorjan 22 kg? Tak tím pádem to padá. Holt jsem odsouzena k dražšímu kočáru. Cena děsná je, máš pravdu. Aspoň že na těch korbách se dá ušetřit. No, třeba mě mile překvapí nějaké příbuzenstvo a na kočár nám přidá - když ne, tak ne.

Kdybych měla to porodné, tak tohle vůbec neřeším 😕 Fakt - kde má člověk vzít padesát tisíc na výbavičku a nekrást? A to jsem ještě hodně při zemi.

janakar
31. říj 2010

@monstri Jako je to hodně poněz, ale na druhou stranu ..... 😒 Já se poučila u prvního dítěte, koupila jsem dorjan cross country za 6000 a za čtyři měsíce ho zklamaná prodávala, protože se to s ním fakt nedalo. A ono se to nezdá, ale s tím kočárem toho člověk zažije fakt hodně a pokud tě štve, tak to stojí za prd. Já ho kupovala tady, pokud by někdo chtěl novej, tak tady asi nejlevnější
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=2149359
Tak hodně štěstí při výběru, krásné těhulkování a hlavně ´porod co nejpozdějc 😉

monstri
31. říj 2010

@janakar jj souhlasím 🙂 a mám kámošku, která koupila jetej dvojčecí kočárek a říká, že už by do toho nešla... 3x jí upadlo kolo,byl rozvrzanej...a byla ráda, když co nejdřív koupili nový golfky 😉 tak mě z toho zrazuje, at si nekupuju starej kočárek ( nebo hlavně ne sporták, ten využijem nejvíc)

@sovicka_ já si taky říkám, že třeba se někdo v rodině smiluje a něco přihodí 😉 i kdyby bylo to jen na korbičky, tak by se to šiklo, už takhle bude ta výbava stát kotel a ještě takhle drahej kočárek, bééé ale co naděláme 😒 😉

janakar
31. říj 2010

@monstri Korbičky klidně použitý, ty se zničit za tu chvilku nestihnou. teď mě napadla jedna chybka - TFK má strašně uzoučký korbičky, ale to se asi nedá nic dělat, když chce člověk projet dveřma. Holky, to je na prd s tím porodným co? Já jsem šťastná, že jsme ho stihli, padlo právě na kočár

monstri
31. říj 2010

@janakar to už ani radši neřeším, říkám si do 1,5 roku se mi tam snad vlezou a pak kdyžtak koupím golfky, at nejezdím s takovým tankem 😉
A s tím porodným doufám, že se ti Pit..i v parlamentu budou ještě chvilku hádat s těma druhejma v senátu a třeba to nakonec ještě stihnem 😉

monstri
31. říj 2010

@janakar ted mi došlo, že asi myslíš hluboký korby.. tak to je v pohodě, čekám mimča na duben, pak bude teplo, tak tam moc místa nepotřebujou a na další zimu už budou ve sportáku... 🙂

janakar
31. říj 2010

@monstri tak to jo. My snad zimu taky nějak přežijem.

sovicka_
31. říj 2010

@janakar je to naprd, dost mě to štve, protože mít to porodný, tak si koupím nový kočárek a budu šťastná. Takhle si ho prostě nemůžu dovolit ☹ Toho rozvrzání se taky bojím, říkala jsem to mužovi, ale on říkal, že by se toho nebál a že prostě nový kočár je dost mimo naše možnosti 😒

@monstri taky jsem četla v novinách, že je ještě šance, že by se to nestihlo... ale on se to stihne 😔

Místo v korbičkách taky neřeším, v květnu už snad fusakovat nebudeme 😀

chrobacek
1. lis 2010

@kanegoo jo dá se složit celej bez oddělávání čehokoliv, navíc do malého auta je velmi skladný skládá se jakoby nadvakrát a ještě se dají velmi snadno sundat kolečka....

dana24
1. lis 2010

Pěkné ráno..Estha,to je jak naschvál,že sotva přijdete domů tak je malej nemocnej.. 😒 Za chvilku kluci zesílí a potom to bude jednodušší..Já se taky děsím toho jak to budu doma sama s dětma zvládat..Štěstí,že Martínek je docela samostatnej a přes den se mu skoro nemusím věnovat hraje si nejradši sám..Až se prcci narodí tak mu bude skoro 27 měsíců..Nespaní trénuju už teď..Už pár dní spím tak 4-5 hodin..Naštěstí mi spánku stačí míň..Akorát ty noci jsou tak dlouhý..Do toho ty věčný křeče do lýtek.
Koncem listopadu mě přebírá porodka,tak snad si mě tam nebudou chtít nechat až do porodu..Mám docela strach,začínají se mi dělat otoky a to ani nemusím nic dělat nebo chodit..Jen se modlím,aby se u mě zase neprojevila ta děsná preeklamsie jako u Martínka a miminka u mě zůstanou co nejdýl..

Kdo by řekl,že výběr kočárku bude taková věda co?Kdo nečeká dvojčátka tak nepochopí..Mě se každej divil,že přeháním,vždyť je takovej výběr..No,ale jen u jednoho.. 😖

Porodný by se teda hodilo a to dost ☹ Co,ale naděláme

majka07
1. lis 2010

@eshta ať je malej brzy fit. Jen otázka proč malého nevezmeš sebou když krmíš?

majka07
1. lis 2010

Jinak krásné ráno

dana24
1. lis 2010

Náhodou jsem natrefila..Třeba se to bude některé z Vás hodit. 🙂

http://aukro.cz/item1291486037_prodam_dve_korby...

lita
1. lis 2010

Ahoj holky, v patek se definitivne stehujeme za velkou louzi a jeste nam zbyva par veci, ktere jsem nestihla inzerovat, mela je zamluvena kamaradka a bohuzel dvojcatka u nich nevysla ☹
Pokud by tedy mel nekdo zajem, zde je par veci, bydlime v Praze 6. Je mi lito, na postu nebudu mit cas, tedy pouze osobni odber.

Na balkone nam zbyl dvojceci kocar Mikado. Na to ze je to balkonovy kocar, tak je az ve velmi dobrem stavu, ze by klidne nekdo nenarocny ho mohl mit i jako hlavni kocar. Pokud nekdo shanite kocar na balkon ci na zahradu, dejte vedet a je vas za 700 Kc. Jsou k nemu vlozne tasky. Nemam momentalne cas nafotit, mrknout muzete na podobne foto treba na http://www.maminka.cz/bazarek/detail/3934
Jen barevna kombinace je jina, a to bezovo-zelena.

Jeste prodavam hrazdicky, jednu od Chicca, druhou od LIttle Tikes. Kazda za 300 Kc. Jsou dost pouzivane, oboji jsem koupila pres MMB, ale stale plne funkcni a v dobrem stavu. Jen u hrazdicky Chicco neni ta cast na nozky, uz jsem takto zakoupila. Pro predstavu uvadim odkazy na popis a foto
http://www.sabihracky.cz/sabihracky/eshop/25-1-...
http://www.babylife.cz/hracky-chicco/chicco-hra...

A jeste jeden kolotoc od FP - zirafa, u nas tedy absolutni hit jeste do dneska. Ten jsem kupovala novy a nyni nabizim za 350 Kc. Pripadny odkaz pro info http://www.echobotnicka.cz/detail.php?zbozi=876920

Pokud by tedy nekdo mel zajem, pisnete mi do IP, dekuju a preji co nejlehci prubeh tehulkovani 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru