Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
22. črc 2009

Holky, ste zlaté, že ste napísali a ďakujem za vaše skúsenosti 😉 Každopádne to budem musieť zvážiť a keby sa našiel v mojom čase nejaký kočík v bazare, asi by som siahla aj po používanom

petulka26
22. črc 2009

Já jsem se byla podívat minulý týden v Kolíně, tam mají velký výběr kočárků pro dvojčata. Původně jsem si myslela že si koupím kočárek Bumbleride India Twin, ale pán nám tam ukázal Easy Walker, kterej je naprosto úžasnej. Jenomže stojí pře 30 000 Kč, což si opravdu nemůžu dovolit, když se k tomu ještě připočítají plášťěnky a tak, tak je ta cena fakt astronomická. Povedla se mi ale super věc, přes bazar se mi povedlo najít jednu paní která ho teď bude prodávat. Je používaný jen půl roku, a golfáč nepoužila vůbec, protože dostala jiný jako dárek. Nechá mi ho za 18 000 v četně pláštěnek, slunečníku atd. Takže mám velkou radost.

miradka
22. črc 2009

Ty brďo, Petulko, to je nejaký extra moderný kočík...ešte som nenarazila na tak šialenú cenu 😨 Aj 18000 mi príde hroooooooozne moc 😖

petulka26
22. črc 2009

Je opravdu hodně vychytanej 😀 Ten bumbleride vychází nový taky kolem 18 000 Kč. Chtěla jsem dát za kočárek do 20 000 Kč, takže takhle je to super. Ten Easy Walker je hodně dobře propracovaný, rozložit a složit jde prakticky jedním pohybem, zatáčet s ním jde jen jednou rukou, je hodně skladný, takže ho nacpu i do mého malinkého autíčka a mimča v něm budou mít spoustu místa 🙂

arwenka
22. črc 2009

Ahojky holcinky, hlasim se stale 3v1 - Jarda prisel z nocni a spi a ja pojedu do mesta pro nejakej darek, asi zajednam stul v Mexicke restauraci, kde jsme spolu byli na prvni schuzce 🙂

Jeste ke kocarkum - oni proboha snad nevyrabej dvojkovy kocarek, co by mel korby, prehazovaci rukojet a otocny kolecka a nestal 20 000 😠 😠 😠
Poíkud v tom Polsku nesezeneme, tak se picnu, fakt - protoze nechci, aby na nej padlo cele porodne.....

haassinka
22. črc 2009

Ahoj holky🙂

petulka: taky jsme chtěli zajet do Kolína, časem samozřejmě, protže tam mají obrovský výběr kočárku..a právě se nám hrozně líbí ten EasyWalker, ale za 30.000 komplet???? 😕 já myslela, že to bude jen něco přes 20.000...to je teda hrůza☹
nenajdete ho někdo na poslkých stránkách???🙂 když je tam všechno levnější

petulka26
22. črc 2009

Haass, v tom Kolíně je to super. Věnujou se ti naprosto vyčerpávajícím způsobem. Pán nám ke každému kočárku něco řekl, rozložil ho, složil ho, pak nám ho dal na chodbu, abysme si mohli zkusit jak se s ním jezdí, prostě super servis. Je potřeba si na to udělat víc času, protože já tam byla víc jak 2 hodiny. Ten Easy Walkr je fakt drahý, jen samotné korbičky vycházejí skoro na 9 tisíc. Ale zjistila jsem že přes bazar se dají korbičky koupit podstatně levněji, asi okolo 4000 Kč za obě včetně pláštěnek. Takže by si člověk mohl koupit vlastně jenom golfáč a korbičky si koupit přes bazar a pak tě to kolem těch 20 000 Kč vyjde.

haassinka
22. črc 2009

petulka: zkoušeli jste nacpat nějaký kočárek do auta? máme obyč Fabii a docela se bojím, že se tam žádný dvojitý kočík nevejde🙂 natož s korbičkama
a jiný typ kočárku, levnějšího, vás tam nezaujal?

arwenka
22. črc 2009

Haasi, ja kvuli tomu shanim vetsi auto a nejsem tady sama z holek - mam jeste Danecka a nenarvala bych do Fabky ani deti, natoz kocarek. Nevejde se tam, to je bez sance....

sarri
22. črc 2009

Petkan, teď jsem 22 tt a v té rizikové poradně jsem byla poprvé. Proběhlo to klasicky - uz, čípek, moč, tlak a další kontrola za 3 týdny, což jsem myslela, že bude dříve, ale Mudr. má dovču, tak se hold budeme muset snažit nemít žádné problémy.

haassinka
22. črc 2009

arwen: větší auto bychom taky chtěli, ale tohle máme na leasing a končí až teoreicky 7měsíců po narození dvojčat, do té doby nemáme šanci koupit jiné auto, nebo´t ho máme v účetnictví a vyhodit ho dřív nemůžeme☹ tak nevím, jak budeme cestovat...ještě, že je dost času to vyřešit 😅

petulka26
22. črc 2009

Mají tam i levnější kočárky, je ale fakt že když to pak porovnáš s těmi drahými tak to je nebe a peklo. Co jsem tak postřehla tak kočárek musí mít otočné kolečka vpředu a měl by tam mít ty kolečka každé zvlášť, ne takové to jedno uprostřed, protože ten kočárek pak není stabilní, třeba pro případ že najíždíš na chodník. Co se týká auta, tak nacpat jsem to tam nezkoušeli. Jen jsem to měřila a při troše dobré vůle se tam vleze 🙂 Já mám Citröena C3 a ten má fakt pidi kufr, fábie má určitě větší kufr. Hlavně si říkám, že až mimča odrostou, tak ten kočárek bez problémů zase prodám,na bazarech je po něm poměrně velká sháňka, ale málokdo ho nabízí.

miradka
22. črc 2009

Arwenko, podľa našich výpočtov by malo byť porodné 13000 na jedno bejby, tak my by sme mali dostať 26 tis. to by si mohla kúpiť dobrý kočík a ešte aj nejaké ďalšie vecičky 😉

haassinka
22. črc 2009

petulka: přesně tak, muí mít 4 samostatná kolečka...s jedním tříkolákem jsem měla tu čest, dokonce stál nějakých 18.000 - pro jedno mimčo a byla to tragédie, absolutně nestabilní na hrbolech...s dvojčaty si to už vůbec nedokážu představit..

zase pokud se ten Easy walekr vleze do naší Fábinky (korbičky se můžou nechávat doma a převážetmimča na autosedačkách), tak bychom do něj asi i za tu cenu šli, místo abychom museli kupovat větší auto:D a podle toho videa co mají na stránkách, tak vypadá úplně super lehce ovladatelný a skladný

petkan
22. črc 2009

ahoj holky 🙂 já si brousím zuby na tenhle: http://www.hyperzbozi.cz/zbozi/Firstwheels CITY...

petulka26
22. črc 2009

Haass, u toho EasyWalkeru je právě super, že mají skvělou vychytívku i na ty hluboký korbičky. Jednoduše se dají splácnou na placku, takže si myslím že se ti do auta vejdou. To je jedna z věcí která se mi na tom kočárku taky líbila 😀

Petkan, o tomhle kočárku jsem taky přemýšlela ale má jednu nevýhodu. U golfíku nejdou položit sedačky do roviny, fungují jako kolíbka, takže když mimča budeš chtít položit budou mít nožičky nahoru.

haassinka
22. črc 2009

petkan: a nevadí ti ta malinkatá přední kolečka? je to spíš takový hodně městský koárek na pěkné chodníky🙂

petulka: jeje no tak to snad není co rozmýšlet:D takový vychytaný kočárek...pokud se prostě vejde do našeho auta, tak ho bereme

máte některá představu, kolik budou mimča měsíčně stát? bez těch počátečních nákladů na výbavičku...s tou počítám, že to bude cca kolem 70.000,-Kč..ale zajímá mě, jak je to potom dál... chystali jsem se totiž začít na jaře stavět 😖 😖 😖 což teď nevypadá moc nadějně, manžel zase nevydělá tolik a našetřeno taky nemáme moc...

petkan
22. črc 2009

petulka, aha! Tak to je teda situace. Ale vzhledově se mi zdá z těch tanků asi nejpřijatelnější. Naživo jsem ho ještě neviděla, ale stejně to chce odzkoušet osobně a porovnat i s dalšíma. Možná mě nakonec uchvátí nějaký jiný. Tohle polohování s nožkama nahoru má i ten bugaboo pro jedno mimčo a u nás po městě jich už jezdí docela dost, třeba je to pro ty děti pohodlné, těžko říct. Asi taky záleží jak dlouho využiju ty korbičky, zda jsou dostatečně velké. No bude to prekérka vybrat něco solidního.
Holky, a nebude to porodné vyšší? Já jsem někde něco četla o částce kolem 56.000 pro dvojčata. A někdo mi to dokonce i říkal, ale možná to bude až od nového roku... 😕

haassinka
22. črc 2009

petkan: dříve bylo porodné na dvojčátka opravdu přes 50.000,-Kč ☹ ale teď je jenom 26.000,-...ale pokud plánují od nového roku změnu, tak by to bylo super🙂 ale myslím, že by o tom někde psali

petkan
22. črc 2009

hassi, no já nevím s těma kolečkama. Bydlíme v centru města, chodníky jsou tu pěkné 😀 , ale jinak samá kostka. I když na druhou stranu jak už jsem psala, tady jezdí spousta mamin s tím bugaboo a ten má ty kolečka taky taková. Asi se nějaké zeptám, zda to není boj po tom městě.

petkan
22. črc 2009

haassi, tak to by tedy mohli nějak výrazněji ocenit, spoustě lidí by to dost pomohlo do začátku, dneska je všechno tak drahé pro jedno mimčo, natož když to máš hned dvakrát...

petulka26
22. črc 2009

Haass, myslím že když se pojedete podívat do toho Kolína, tak Vás nechají i zkusit jestli se Vám ten kočárek do auta vejde. Jsou opravdu moc ochotní 🙂

Petkan, já soudím podle sebe, že by se mi nechtělo spát s nohama nahoře, ale nadruhou stranu asi na tom něco bude, když takhle ty kočárky teď vyrábějí. Co se týká velikosti korbiček, myslím že v tom takový problém nebude, ale horší to je u těch golfíků, u některých kočárků na které jsme koukali byl ten prostor pro miminka hrozně úzký.

S tím porodným nevím, teď je to jen těch 13 000 Kč, těch 56 000 tuším bylo dříve, ale právě že to hrozně snížili.

haassinka
22. črc 2009

petkan: bohužel na maminky dvojčátek a vícerčat nikdo nemyslí

petulka: sice to není nejblíž, ale určitě se podívat pojedeme, nebudeme kupovat zajíce v pytli:D u ná nemají ani jeden kočárek pro dvojčata!!! musí se to rovnou objednat a zaplatit, takže výklet se vyplatí
btw: ty korbičky jsem našla nové i za 3.700,- Kč 🙂

arwenka
22. črc 2009

Ja si myslim, ze do Fabinky proste nevleze ☹
Jo, porodne je 26 000, ale copak je normalni vrazit to vsecko do kocarku, ktery se bude uzivat rok? To nechci ☹
Nejvic me stve, desne moc, ze zakonodarci vubec nemysleli na potrebu dvou deti, dali materskou jako u jednoho a nikdo se tim nezabyva, kdyz ma rodina podle nich nadstandardni prijem (bych chtela videt, jak by z toho zili oni), nedostane ani pridavky - no kde jsme?
Nema cenu se cilit, protoze to nezmenim, ale jsou na tom bity ty deti, ne my ☹

petulka26
22. črc 2009

Z Prahy, trvala cesta kolem hodiny, ale stálo to za to 🙂 Ty korbičky za 3700 to je fakt super cena 🙂

haassinka
22. črc 2009

arenko: před asi 2lety se aktivní maminky snažili o změnu, ale neprošlo to s tím, že by to prý byla diskriminace ostatních 😒 jenže ostatní si mohou rozmyslet, jestli za rok budo mít další mimčo nebo ne!!! ale to je nezajímalo...myslím, že to nikdo nezmění☹

haassinka
22. črc 2009

jo jedna možnost by tu byla, odstěhovat se někam na Šumavu(nevím, jak se ta vesnice jmenuje), kde za každé mimčo dostaneš 60.000,- a ještě ročně mastné příplatky na dopravu dětí atd:D:D:D ale manželovi se nechce:D

haassinka
22. črc 2009

mějte se krásně, jdu nacpat bříško 😅

petkan
22. črc 2009

haassi, tak na Šumavě je docela hezky. Škoda že nečekáme aspoň trojičky, to už by se dalo zvážit, co 😀 😀 😀

petradol
22. črc 2009

ahojky, jsem ve 35.tt, čekáme holku a kluka. bezvadné diskuze o dvojčátkách najdeš na www.dvojcata.cz, kde jsem čerpala info celé těhotenství. Těhotenství s dvojčátky je asi těžší, ale jako u všeho záleží vždy na jednotlivci, takže to může být pro tebe úplně pohodový- já to bohužel úplně pohodový neměla. člověk se víc bojí, že o mimi může přijít, bud o jedno nebo o obě, tak jsem nesměla skoro nic. ale ted už se moc těším, až tady budou- nevydržím dýl jak 14dní🙂 Přeju vám všem super těhotenství at už s jedním nebo s dvěma mimi....P.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru