Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
26. črc 2009

Objevila jsem bazarovy Spider Swing zelene barvy, vypada pekne, ale kamoska mi rikala, ze ma slabou konstrukci.Ach jo,ja uz se z toho zblaznim ☹

miradka
26. črc 2009

Ahoj holky, včera sme si urobili výlet do Ostravy do Ikei a dívali sme sa na detský nábytok. Zaujímali ma hlavne postýlky a prebalovacie pulty. Najviac sa mi páči klasika - Lekskvik. Dala som si aj obrázok do alba, ale je dosť maličký a blbé je, že zrovna tú postielku, čo som vám chcela ukázať nemajú na nete tak podrobne, ale majú ju tu: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/de...
Fajné je, že vlastne by v nej mohli byť deti až do 5 rokov. Tá jedna strana mreží sa dá dať dole aj je z toho super postielka a tiež sa mi páči tá väčšia postel, že je možné nastaviť dĺžku. Predlžovacia posteľ 😀

Arwenka, s tými kočíkami je to hrozné, no hlavne aby vydržal aspoň 3 roky...

sindynka
26. črc 2009

Miradka..Já mám jednu novou postýlku takovou s těma vytahovacíma šprušlema a moc nevydržela,má ji pujčenou bratr.Ale máme druhou ještě po manželových sourozencích.Starou 20 let a je bomba,jedna strana se dá sundat a dítko ji má jako postel.Takže jeden má klasickou postel a druhej ještě postýlku,máme málo místa. 😖

beruska5
26. črc 2009

Ahoj holky.Vydím že sa stále řeší kočárek.Mě taky hodně štvou ti desný ceny kočárku a bohužel si taky jak Arwenka budu muset počkat na porodné.Doufala sem že to zašlou do pár dní,je fakt že na marodku už čekám druhy měsíc a zatím nic a s porodním to bude bohužel asi stejne.Miradka tá postílka je moc hezká,mi budeme mít jen obyčejnou,nerostoucí na nejnutneší dobu,co nejdřív je vyměníme za patrovou,kvuli malému prostoru doma.

miradka
26. črc 2009

Sindy, tak myslíš, že to moc nevydrží? Inak v tej Ikei majú samé blbé postýlky. Lehátko je strašne vysoko, nedá sa dať nižšie. TOto je asi jediná postielka čo tam mali a šla dať úplne dole. Takže tie ostatné postielky sú vhodné pre deti, ktoré sa same nedokážu postaviť, akurát tak sedia...Moja tchýně mi hovorila, že ona deti dávala rovno na válendu, že postielky nemala. 😖

arwenka
26. črc 2009

Mirad, na co tri roky? Mne bohate staci rok a pul, nemyslim si, ze bych deti do tri let vozila... i kdyz, clovek nikdy nevi ☹ Muj syn vylezl v 11-ti mesicich z kocarku a uz do nej nikdy nevlezl 🙂

Beru, holka, prave, ze i porodnym davaji na cas a minimalne mesic budeme cekat, to je, bohuzel, jiste ☹

Mam pujcenou postylku, snad sto let starou, ale bytelnou a velkou a myslim, ze do ni dam deticky obe a tam mi minimalne tri mesice vydrzej. Jak rika Sindy, ma pravdu, protoze ja mela na Danulinka taky takovou novou a za prve se vycvachtaly ty sprusle tak, ze tam uz nedrzej a za druhe rupnul rost....

Byli jsme venku a ja litala jak splaseny poledne co 10 minut nekam na zachod, no vzdycky cvrk jak od miminka a nic, hlavne, ze porad potrebuju.

sindynka
26. črc 2009

Miradka.ee..s touhle skušenost nemám,já mám uplně tu obyčejnou.tahle vypadá hezky..Mohla by něco vydržet,to vlastn+ě budeš kupovat jen matrace vid?

sindynka
26. črc 2009

Arwen ..S tím porodným to uvidíš.Já čekala jen pár dnu od žádosti a to samý mateřská.Ta mě chodila stejně jak výplata od zaměstnavatele a příspěvek hned začátkem měsíce.Navíc i když budeš žádat o přízpěvek a pujde ti jen o jeden den tak dostaneš 7600.Tak to budeš mít taky k dobru trošku peněz..

miradka
26. črc 2009

Arwenka, ja som ešte deti nemala, ale k tomu jednému kočíku bolo napísané, že je od 0-3 rokov...tak preto som to napísala. No ja neviem čo s tým kočárkom, ešte že mám toľko času 🙂

A s tou postýlkou - neviem či si ju poriadime, ale páči sa mi...Arwen, ako dlho si mala prvé bejby v postýlke?

arwenka
26. črc 2009

Miradko, to teda docela dlouho, ona byla velka a Danulickovi bylo jedno, kde spinka, proste pak uz tam mel ty sprusle vyndany a vylezal v noci na nocnik a pak na zachod a nikoho nebudil, rano vylezl a prisel za mnou, pak spinkal teda chvilku se mnou a pak jsem mu nechala udelat vyvysenou postel se schody a stolem dole (to bylataky pekna hovadina nebot tam Danulicek blbnul a z te vysky spadnul dolu - takze jsem ji pak jeste snizovala a nakonec mu koupila stejne valendu s uloznym prostorem...

beruska5
26. črc 2009

Naše holka vylezla s kočárku taky vasi v 1 roku a pak ho už jen tlačila.Pak jenom na delší výleti sme měli golfky ale ti sme nevyužili skoro vubec. 😒
S tím cvrkáním sem nastejno,manžel i s holkou ani nechtejí semnou už chodit ani ven,to jenom hledáme záchody.Tohle mi chybět určite nebude. 😖
Dnes mi známa řekla že prí porodné dostala na učet do 5 dnu od nahlášení na uřadu,tak si držme palce aby to bil i náš případ. 😲

arwenka
26. črc 2009

No Berus, tak to by bylo fajn, kdyby to tak slo - to by chudinky deticky nemusely cekat na kocarek takovou dobu 😒
A co nejakou fotecku, at vime taky, jak vypadas? 🙂

beruska5
26. črc 2009

už se na foto pracuje,ak to stihnu bude to ješte dnes 😎 😀 ,

zuzka72
27. črc 2009

Holky, vy co už jste tak po 30tym týdnu, kolik jste už přibrali-ať vím co mě čeká. 😀

sindynka
27. črc 2009

Zuzka.Já otěhotněla na 74 a rodila kolem 94.Ale vrátila jsem se kolem 73 kg s porodky.Ono to máš jak u koho.Já celý těhu zvracela,a držela se mě spíš voda v těle ke konci.. 😠

arwenka
27. črc 2009

Zuzi, ja mam nahore 13 kg a v poslednich dnech misto tloustnuti hubnu, ale to je uplne normalni, protoze mi lezej na zaludku, do kteryho se mi nic nevejde a na zebrech, ktery utiskujou plice a nemuzu u toho jidla vubec dychat ☹

lucy82
27. črc 2009

Dobré ránko,
Tak já už nemůžu v noci ani spát, bolí mě třísla, holky jsou někde u žebra takže mě bolí i žebra, a fakt už to začíná být náročný 😒
No a jinak já mám 12kg nahoře ☹

petulka26
27. črc 2009

No tak já za Váma s tím přibíráním trošku zaostávám, ale u mě je to jiná situace. Před stimulkou na IVF jsem vážila 73 kg, při stimulce jsem nabrala 7 kg, takže jsem měla rovných 80 kg. No a teď mám 80,9 kg. Takže mám nahoře zhruba 8 kg 🙂

arwenka
27. črc 2009

Lucinko, nic si z toho nedelej, ja jsem v noci vzhuru porad, boli me bricho, trisla, zada, stydka kost, desny ☹
Jen se prevaluju a chodim curat 😠

lucy82
27. črc 2009

No to čůrání já už neřeším, chodím od začátku těhu tak 4x za noc, navíc chlap pořád chrápe, takže fakt super noc, jsem ráda že jsem doma a nemusím do práce jinak bych byla jak zombie 😠

No já jsem před stimulkou vážila 64 kg, a to jsem za dobu snažení a braní hormonů přibrala 7kg, takže kde jsou mých krásných 57kg 😀 Když jsem otěhu tak jsem měla 68kg a teď už mám 80kg 😢

Ju a holky jako obléct si kalhoty ze stoje je taky super věc, až tak na potřetí se strefím do nohavice 😀

petulka26
27. črc 2009

Lucy, tak to já spíš řeším ponožky, tak nějak nemůžu dostat nohu do polohy abych si je bez problému oblékla 😀 Ještě že je teď pěkně, že ponožky nepotřebuju. Boty na tkaničky jsou taky super záležitost, potřebovala bych nějakého prince, který by mi zavázal střevíček 😝 😀

darling007
27. črc 2009

Ahoj holky, právě jsem se vrátila z kontroly na gyndě. Všechno v pořádku 😵 Mrňouskové dneska oba spinkali, byli tak roztomilí 😉 Už mi nabírali krev na screening ve II. trimestru, i jaterní testy z minula vyšly dobře. Akorát pořád trochu vyšší tlak, ale už to nebylo tak hrozné jako minule. Mluvila jsem s doktorkou o tom mém každodenním krvácení po Utrogestanu, prý zavolá do IVF centra v Plzni a bude to s nima konzultovat (ráno tam nikdo nebral telefon), tak jsem zvědavá, co mi řekne, mám si odpoledne zavolat.
Jo a ohledně toho přibírání, já mám opačný problém, už se konečně blížím k padesáti kilům 😔 Už mi začínali hrozit kapačkama a nemocnicí, ale mě to prostě nešlo přibírat, i když jsem si dopřávala. Asi to miminka všechno spotřebovala sama.

miradka
27. črc 2009

Holky, boli ste na screening aj v 12 tt? Kamošky z druhej diskusii tlačia na pilu a všetky idú aj ten 12tt, tak neviem čo robiť...to je ďalších 1400 Kč a ja som furt ešte nedostala ani korunu z tej sociálky ☹ Neviem čo robiť

petkan
27. črc 2009

Ahoj holky 🙂

miradka, já byla na screeningu ve 12.tt a co jsem se tak bavila s ostatníma, tak taky. Pak až nějak kolem 20.tt. Nic jsem neplatila, měla jsem žádanku od gynekologa a byla jsem ve fakultní nemocnici...radši si to pošéfuj

darling, já taky pořád špiním, obden chodím na kontroly. Už jsem z toho úplně rozhozená. Už druhý gynekolog mi řekl, že z toho utroše to určitě nemám, prý je to tím, že placenta je ještě dost dole a občas propouští trochu krve, navíc že s těmi dvojčaty se to celé roztahuje dvakrát tak rychle, placenta postupuje směrem nahoru, tak proto i ty bolesti. Já už nevím co se sebou, snad to bude v pořádku. Odpoledne jdu ještě na injekci magneska. Dostala jsem i diazepam, ať mě to trošku omámí, už se stalo 😎

Tak se držte, ženy!!

sarri
27. črc 2009

Miradka, já jsem byla ve 13 tt na ultrazvukovém vyšetření v Brně v Centru prenatální diagnostiky a měla jsem žádanku od doktora. Ultrazvuk platí pojišťovna a dají se tak odhalit některé vývojové vady jako nap. downův syndrom. Řekli mi, že pokud budu chtít vzít i krev, tak zaplatím 1400. Jinak mi tam stanovili termín porodu a termín, kdy provést trojitý test (dělá se v 16 tt) - ten je také na vývojové vady a platí ho pojišťovna.

sarri
27. črc 2009

Lucy, v tom kočárku Bumbleride INDIE TWIN 2009 nejde asi ve sportovní verzi vozit děti proti směru jízdy (tak abych na ně viděla), že?
Ten červený (čekáme holky) je můj favorit, ale ještě mohl mít přehazovací rukojeť 😒

zuzka72
27. črc 2009

petkan-mohu mít dotaz-to je krása, jak se vám povedli jednovaječny dvojčata-přirozeně, nebo IVF a rozštěpilo se? A prosímtě, kdy se dá poznat pohlaví dítěte. Děkuji.

miradka
27. črc 2009

Petkan a akú máš pojišťovnu? Možno aj od toho záleží. Zajtra idem na kontrolu, tak sa na to opýtam. V ktorej FN ti to robili?

Sarri, takže ty budeš musieť aj v 16tt. Takže keby si si nechala vziať krv, asi by si nemusela, nie?

lucy82
27. črc 2009

Miradko já taky byla na screeningu ve 13tt , byla jsem u svého gynekologa a stálo mě to 1200 Kč a brali mi i krev myslím že dvakrát, ale už si to nějak nepamatuji přesně.

Sarri sporták už nejde přehodit tak aby si na děti viděla 😔 Ale na stříšce je okénko a přes to na děti vidíš. Ale hodně kočárků i pro jedno mimi je dělaný tak že na děti ve sportáku nevidíš takže mě to ani tak netrápí. A ta červená je ve skutečnosti úplně jiná než na netu a hezčí 😉

sarri
27. črc 2009

Miradka, byla jsem na krvi v tom 16 tt - jen u svého lékaře a pak v 21tt zas ultrazvuk v Brně. Já jsem byla v tom 13 tt v hospitalizovaná v nem. a na ten uzv mě poslali během té hospitalizace, nevěděla jsem, že se dá vyšetřit i krev, vybafli to na mě až tam. Kdybych to věděla dopředu, tak bych asi penízky obětovala. Taky jsem slyšela, že pojištěncům VZP dělají ve Zlíně v Baťove nemocnici zdarma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru