Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
15. pro 2009

Zuzi, ja som z Těšína...príbuzné v polsku nemám, len manžel, ale hooooooooodne vzdialené a hooooooooooodne staré 😅

Kocule, ty dokážeš rozohnať každú bolesť a depku, díky 😵 😵 Moc sa na decká teším

j.cien
15. pro 2009

Jj,uplne se strasne tesim,jak to ctu,co Kocule pise 😉 🙂
Miradko to jsem nevedela,ze jsi z C.T!A budes rodit v Tesine?

miradka
15. pro 2009

Cien, v Těšíně nie je porodnica. Chcela by som rodiť v Třinci, ale moj gyn je v Karvinej, tak dúfam, že to nebude problém 🙂 Třinec máme bližšie a majú tam od Listopadu nový porodný sál a boxy. Je to tam moc pekné.

j.cien
15. pro 2009

Vidis a ja ani nevim,ze maji na Sosne novy porodni sal 🙂 ja furt stresuju,ze radeji budu rodit v Ov,kdyz budou nedonoseni,ze se tam aspon muzou o ne postarat...

miradka
15. pro 2009

Cien a ty si odkiaľ? Z Třinca?? 😨 🙂

miradka
15. pro 2009

Inak v albume mám fotky z porodnice na Sosne, možeš sa mrknúť 😉

kocule
15. pro 2009

Já jsem prostě blbec a životní optimista. 😀 😀 😀 Dneska se loučím, jdeme krmit zvěřinec a pak uspávat, to je vždycky boj, kdo z koho. 🙂

hanula83
15. pro 2009

Ahojte holky,

Kocule, já se k tobě musím přidat, protože mám vše stejné jako ty.. teda až na těch 57 kg 🙂))))... Taky do 6. měsíce hrůza a pak dobré, akorát problémy s ohnutím se 😉... no a taktéž naplánovaný císař, protože jinak by mimča samy asi nikdy ven nechtěly 😉)... No a o kojení už jsme se myslím bavily, taky mi to nešlo. Možná by to časem nějak šlo, ale stálo by to kýble a kýble nervů, pokud by se to vůbec podařilo... A co se týče dětí, tak jsem nad tím zrovna kterejsi den přemýšlela a naprosto souhlasím, že si už nedovedu představit jen jedno mimčo. Dvě jsou super a je s nima sranda. Sice jsou ještě malinké a možná ani neví, čemu se smějí, ale i tak, člověk prožívá každý jejich úsměv. Nejlepší je to, když usnou a ze spaní se začnou obě řehtat. Nemusíme si ani pouštět televizi 🙂...

Pro holky, které ještě čekáte a možná nevíte, do čeho jdete - nenechte si zkazit náladu blbýma kecama, že až se miminka narodí, tak se z toho pos...., protože to fakt není pravda. Teda u mě vůbec. Samozřejmě se stane, že občas nevím co dřív dělat, ale co tak slyším od kámošek, co mají jen jedno dítě, tak mi to kolikrát (podle toho, co popisují) přijde horší než u nás. Mně to taky pořád každý říkal, že se z toho zblázním a že nebudu stíhat jít ani na záchod. Těch lidí se teď vždycky ptám, kdy to teda přijde, protože nic takového jsem zatím nezaznamenala... Většinou začnou s kecama, že po šestinedělí se to obrátí a začnou zlobit. Ale už tomu teď nevěřím. Jsou to naše dva poklady a nic lepšího nás potkat nemohlo 🙂...

sarri
15. pro 2009

Ahoj, holky nám krásně rostou - za 14 dní jsme znásobily porodní váhu a velikost 50 už je nám malá, tak prodáváme toto oblečení - nic růžového, vhodné pro kluky, holky i páreček. Vše ve velmi dobrém stavu. Kdo chcete, tak mrkněte http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29337493&tab=0

zuzka72
15. pro 2009

Miradka-já totiž objevila na aukru kočár-chci ho jako záložní k doktorům atak, abych prošla dveřmi, zatím je za dobrou cenu, jen nevím, jak ho z toho Opole dostat, tak jsem si říkala, že kdyby to tam někdo znal, že by mi ho tam vyzvedl a poslat poštou-samozřejmě bych vše zaplatila. Asi jsem naivní, že, no uvidím, co mi na to řekneš.
http://www.aukro.cz/item851524848_wozek_graco_q...
Hanula83-tak to jsi krásně napsala ten příspěvek-taky sdílím ten názor, že se to dá zvládnout, mám zkušenosti v rodině a nepřipadalo mi to jinačí s jedním, nebo dvoumi dětmi, je to spíš o tom, jak kdo co zvládá. 🙂

kankovka
16. pro 2009

Hanulo a Kocule, dík za optimistické příspěvky, je fajn, že nás takhle dokážete povzbudit. 🙂 Přestože už nějaké zkušenosti s mimčem ( to naše bylo příšerně ubrečené!) mám, dvojčátek se taky děsím, jak to všechno zvládnem, když na ně budu do večera sama. ☹ Kolikrát si říkám, že mimčům nezbyde nic jiného, než být hodné, jinak by jim maminku odvezli do blázince ( po zkušenostech s jejich bráškou). Tak uvidíme. 😉

zuzka72
16. pro 2009

Miradka-tak už jsem to vyřešila. 🙂

miradka
16. pro 2009

Dobré ránko holky, Zuzi tak ten kočár vypadá super 😉 Opole nepoznám, mrknem na mapu. Akurát tá ceny sa určite vyšplhá vyššie a prevod peňazí, to je tiež dosť drahé. My keď chceme niečo platiť do banky v Polsku, tak ideme do Polska, ale aj tak tam majú šialené poplatky. Manžel vkladal síce väčší obnos a platil za vklad okolo 200 Kč. Zaujímavé, že je to na českom aukru

patri
16. pro 2009

Ahoj, zdravím všechny šťastné maminky i ty nastávající. Ráda bych se k vám přidala, čekáme dvojvaječná dvojčátka a moc moc se na ně těšíme. A já po přečtení tady příspěvků čerstvých maminek se těším snad ještě víc. A proto mi to už nedá vás jen číst, ale musím se také přidat 🙂

miradka
16. pro 2009

Patri, vitaj medzi nami dvojtehulkami 🙂 Ja sa tiež už moc teším 😵 😵

petranela
16. pro 2009

Ahoj holky, já vás taky spíš jen občas čtu a taky bych se k vám ráda přidala. Patri, jsme uplně ve stejném týdnu 😉

Miradko, pamatuješ si mne z diskuze Obilnák??? 🙂 Tak nám se nakonec zadařily dvojčátka v Reprofitu, vyšel nám čtvrtý pokus, Tobě druhý, že? Ať u Tebe dvojčátka vydrží co nejdýl.

j.cien
16. pro 2009

Krasny den holky vsem,taky se pridavam k hromadnemu teseni na dvojcatka 🙂 !!!
A Miradko ano,jsem z Trince 😉

kocule
16. pro 2009

Krásný den holky, teda my máme den blbec. 😝 Nic nás nebaví, malá mi bojkotuje jídlo (asi plechovka blbě navařila 😀) a ještě se jdeme očkovat, to bude nářez. 😀 Necháváme je očkovat proti retavirům, naštěstí je to místo na lžičku do stříkačky, tak uvidíme, snad se moc nepo... 😀 Zkušené maminky, nechaly jste očkovat? Psala jsem holkám do kojenců, ale nikdo mi bohužel neodpověděl, tak třeba poradíte.

Vůbec se neděste, určitě je v pohodě zvládnete. Lidi plkají blbosti a většinou absolutně neví, o čem mluví. To vám řekne každá mamka dvojčátek, každé mimčo je jiné a chce to vlastní zkušenost. Hanulka má pravdu, lidi jsou blbý. Jsou to naše poklady, které strašně moc miluju (i když bych je někdy praštila lopatou 😀 😀 😀, ha ha ha, maminka má morbidní smysl pro humor!). Ten nádherný úsměv, který na vás vyloudí a jak krásně vykládájí, to fakt stojí za to. Naši žuchlíci žuchlají jak o život a někdy by mě opravdu zajímalo, co si vlastně povídají. Asi proti nám něco šijou. 😀 😀 A starší sourozenec je náhodou super. Aspoň je zabaví, když má mamka práci. 😉

kocule
16. pro 2009

A vítáme nové maminky, to je paráda, jak se rozrůstáme. Ahojky Sarri, jak to jde u vás? Myslela jsme na tebe.. K.

lita
16. pro 2009

Hezky den holky, tak ja se taky pridavam 🙂 Jak jinak, cekame dvojcatka, jsem ve 20.tt, nejspise to budou chlapecci, jak mi to bylo receno vcera na velkem UTZ, manzel pohlavi vedet nechce.

sweethy
16. pro 2009

Kocule nechceš přidat nějaké fotečky, ať se můžeme pokochat miminkama?
Podle čeho Ti naplánovali termín porodu? Když je vše v pořádku, jestli třeba ukončují 14 dní před termínem nebo podle čeho, dvojčátka do klasického vypočteného termínu porodu nenechávají, že? Já pořád spekuluju nad tím, kdy nejpozději bych je už mohla mít u sebe 🙂

kocule
16. pro 2009

Sweethy, mě moje lékařka pro jistotu poslala na rizikovku na kontrolu, jestli je všechno v pořádku a bylo. Nechali si mě reventivně v nemocnici, ale nic se vlastně nedělo, nám se holt nechtělo ven. 😀 Ležela jsem tam skoro 14 dní, docela nuda, ale manža mi dovezl telku a já skoro pořád spala, tak mi to potom bylo skoro jedno. Ve Zlíně nechávají max. do 38 tt, tak se čekalo, jestli se jim bude chtít ven. První den večer mi začaly kontrakce, který jsem samozřejmě nepoznala 😅 , páč mi jen tvrdlo břicho trošku víc. Hm. Tak mi dali injekce a sledovali, co se bude dál dít a do rána nic. 😀 Přešlo nás to. Pokud by to prý byl opravdu porod, tak by to nezastavili ničím, to už jsem byla tuším 35 tt a něco, takže snaha udržet mrňouse co nejdýl. Pak jsem jen odpočívala a nic nedělala 😀, nakonec lékařka stanovila termín SC, kdy to bude pro mimča nejlepší. Na ultrazvuku mi řekli, že by to opravdu už chtělo ven, nebo by se mezi nimi prohlubovaly váhové rozdíly. 🙂

housky
16. pro 2009

Ahoj holky,

když budete mít čas, tak vkládám jeden příspěvek k téma očkování. Je to dost dlouhé, ale zajímavé a maminky už tolik času asi nemají 😀. Já naše myšky nechám očkovat akorát na ta, co jsou povinná.

http://www.mustwatch.cz/film/anita-petek-dimmer...

Jinak k tomu stresování a strašení lidí, že to nezvládneme. Kamarádka mě řekla, že si to asi představuji jako hurvínek válku, že jsem v klidu. Ale proč bych se měla už teď stresovat, když je lepší být v klidu a užívat si to (v rámci možností) a pak se uvidí, jak to bude. Hlavně, že budou myšky zdravé. Takže, nenechte se od nikoho nervovat a hlavně klid a nohy v teple.

kocule
16. pro 2009

Housky, s tím očkováním chce všeho s mírou. Když ti dítě leží s vysokýma horečkama a průjmama dehydratované na JIP ve špitále a ty nevíš, co bude, tak si pak člověk akorát nadává 😠. Kamoška si to zažila a není to sranda. Proto do toho půjdeme, ale jinak je taky nenechám ládovat kde čím. My jdeme dlabat a pak na to, držte palce, dám potom vědět, jak to probíhalo.

patri
16. pro 2009

petranela: máme i stejný termín, také mám 21. května 2010.
K tomu očkování, dozvěděla jsem se, že příští rok bude zdarma očkování proti meningokovi. Letos stojí jedna dávka cca 1800,- a dávají se čtyři. Sice nevím, jestli to nakonec budu chtít, to uvidím. Pravda je, že v okolí znám miminko, které kvůli meningokoku téměř ohluchlo☹ Ale na obě děti jsem nevěděla, jestli bychom na to měli.

radka.k
16. pro 2009

Zdravím všechny nově příchozí, je super, jak se rozrůstáme...
Lita, tvůj příspěvek mě zaujal, jsi na tom stejně jako já. I já vím pohlaví dvojčátek, ale musím držet jazyk za zuby kvůli manželovi. U předešlého dítěte taky chtěl být překvapen, já mu to neřekla, ale troubila to všude jinde a ono se mu to přes známé známých doneslo.... 😠
Takže teď s tím bojuju sama v sobě, je to těžké. Musím naoko vybírat jména i pro pohlaví, které nebude, tajně nakupovat oblečky, aby se nedovtípil podle barvy... Má to své úskalí, ale jsem odhodlána mu tentokrát to překvapení u porodu nezkazit. Jak to tajíš ty? Taky úplně, nebo jsi se někomu pochlubila? Pozor na to!

petranela
16. pro 2009

Patri, tak to je hezký, že máme i stejný termín porodu 😉 Ty asi ještě taky pohlaví nevíš, že? Já jdu na utz zítra, tak jsem zvědavá, jestli bude už něco poznat, jsem už strašně zvědavá, uvidíme.
Radko, uplně tě obdivuju, že to manželovi neřekneš a vydržíš to. Já bych to asi ani před ním nevydržela.
Ale obdivuju lidi, kteří chtějí mít u porodu překvapení, musí to být pak dojemnější ještě víc 😉

lita
16. pro 2009

Radko, taky me trochu mrzi, ze si to musim pred nim nechat pro sebe a davat si pozor na jazyk, kdyz o nich mluvim. Ale ja jsem o nich i pred tim mluvila v muzskem rode. S tema jmenama s tebou taky souhlasim, naoko vybirat holcicci, ja moc chtela Emicku a on ne, tak ted budu muset porad "jako" bojovat, aby ho to netrklo.
Jsme domluveni, ze to prozradim jen sve rodine a znamym. Jeho rodine a kamaradum to rikat nebudu. Manzel rikal, ze kdyz se to k nemu donese, tak se z toho nezblazni, ale ze sam usili na zjisteni vynakladat nebude. Vsem rikam, ze manzel to vedet nechce, tak at si daji pozor.
Kdyz byla jeho sestra tehotna, tak to vedet nechtela, ale jeji manzel ano. To je slozitejsi pripad. Pry tak dokonale zmatl jejich rodinu, ze si vsichni mysleli, ze to bude kluk a je to holcicka 🙂
Jeste nez jsem pohlavi vedela, tak jsem ho pripravila na moznost dvou kluku, protoze jsme po IVF a to je zrejme nejcastejsi kombinace, aby si nedelal velke nadeje na holcicky.

hancas
16. pro 2009

PATRI...vítám tě mezi námi,mi též nechali očkovat proti pneumokomu a dávali nám jen 2 dávky jedna nám vyšla na 1500,. je to odstuonované podle věku.vzhledem k tomu že jsem v dětství trpěla na uší a vidím ty případy na pneumokok tak ty peníze objetuju,o tom že by to mělo být zdarma mluvi už 10 let a pořád nic

jak píše Hanulka...přesně tak mě strašila txhýně že to bude hrůza že nebudu stíhat....ale já dodnes nevím že je mám jsou to takový zlatíčka že je jen chválít a tchýně a ostatní at si políbí.To neznamená když měla uřvaný děcka že budou i ty moje takže si z toho nic nedělejte a až se vám to narodí tak uvidíte sami že dvojky jsou hodněhší,když vidím maminy s jedním jak nestíhá že je pořád z něčeho vyřízená co máme říkat mi že jo???když máme dvě a proto mamky s dvojkama jsou super,fit a taky mají velký obdiv.

zuzka.o
16. pro 2009

Ahoj dvojmaminky a dvojtěhulky.
Koukám, že se diskuse hezky rozrostla.... hlavně o dvojčátka-květňátka. Vítám PATRI, PETRANELU a LITU 😵

Jinak my jsme na tom s pohlavím podobně jako RADKA.K a LITA. Budeme to s manžou vědět, ale nikomu to neřekneme. A doufám, že se to dozvíme hezky pod stromeček, v úterý jedu na velký UTZ na genetiku. My jsme se rozhodli, že ani jména nebudeme říkat, spousta lidí kolem by nám do toho chtěla kecat a to se nám moc nelíbí.... tak snad se to vydaří a nikdo se to až do porodu nedozví. 😎 (jo a byl to manžův nápad)

Jsem moc ráda, že jste tady takové maminy pohodářky, taky mám kolem sebe spoustu uštěpačných řečí, jak to se dvojčatama bude strašný, jak to nezvládneme a tak. Já si myslím, že jaké si to uděláme, takové to budeme mít. A plačtivé může být i jedno dítě. Můžu vám říct, že na takové řeči jsem už strašně alergická! 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru