Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
14. led 2010

Ahojky, ten kočárek objednáváme taky v černé 😉 Byli jsme z něj nadšeni, je krásný, moderní, skvěle se s ním jezdí, dobře se skládá a cena je fakt výborná! Jediná nevýhoda je, že na něj nejdou naklapnout autosedačky.... no tohle musíme holt oželet. Ještě v obchodě mají světlounký, béžový, spíš krémový, ten je moc nádherný, ale nakonec jsme se rozhodli pro tu černou, protože na tom světlým by byly vidět všechny fleky, pořád bych ho prala a možná ani fleky nevyprala.
Zkusila jsem si k němu přiložit barevný deky a vypadá úžasně 😉 a má pěkný bílý vnitřek, takže miminka přímo tu tmavou barvu nevidí. 😉

radka.k
15. led 2010

Dnešní noc byla horor! Hodně jsem četla o děsivých snech v těhotenství, ale já sama to nikdy nepoznala..až dnes. Vzbudila jsem se zpocená v jednu ráno a pak v usínala a budila se, vždy ten sen pokračoval a bylo to čím dál horší, tak radši vstávám a nechci vědět, jak si to moje podvědomí, chce vymyslet dál...
Vše bylo naprosto reálné - 31tt, manžel s dvouletým synem na horách, já sama doma, všude sníh a mně začalo bolet břicho...takhle to vlastně včera večer bylo v reálu. Bolest břicha byla taková ta hřejivá jako před menstruací, nebo na začátku těhotenství. Pak najednou silná kontrakce a já začala rodit. Byl to strašnej fofr, první dítě, druhé, já nemohla najít mobil, panikařila jsem, všude krev, nevěděla jsem co dál...děti byly strašně malinké, klidné, ani nezabrečely, jakoby nedýchaly, nevěděla jsem co s pupeční šňůrou... nakonec jsem mobil našla, zavolala sanitku, ta někde zapadla, jela sem děsně dlouho...a potom už v nemocnici, já se cítila dobře, ale vše přede mnou maskovali, dokonce i moje mamka, jen mě uklidňovala, nikdo mi nechtěl říct, co se s dětmi stalo, jestli žijí a já se snažila na to přijít.... No hotovej Hitchhok 😕

zuzka72
15. led 2010

radka.k -no já spíš váhám nad tím-je to taková blbost, ale co když to tam oni zavážou a tam se pak udělá nějakej nádor, nebo tak něco, že to vlastně nebusde mít volný průchod a taky jestli budu pořád ženská, když si to nechám podvázat. 🙂 Jinak 4děti mi stačí-bohatě a jsem za ně nesmírně vděčná.
Hancas-já měla celkem 3 tělíska, jedno 7let, jedno 1rok a jedno 2roky. To první mi zapoměli vytáhnout(prý se to má po 5ti letech) a já se nehlásila, ale potom si vzpoměli, takže mi ho vytahoval doktor v ordinaci-pohoda, nic jsem necítila, u druhého taky nic a kupodivu u toho třetího to nešlo ven, ale nebolelo to, jen to bylo takové tupé cukání a doktor mi to nakonec udělal pod narkózou v Prostějově a ještě mě odvezl tam a dovezl až před dům-sám-teda byly jsme tam s ním v autě 3pacientky. Já chtěla vyndat DANU, že chci dítě a oni jeli na potrat-no hrozná nespravedlnost. Jinak ty tělíska jsem vždy měla ty nejlevnější, kolem 300,-(nevím kolik to stojí teď). Daleko horší pro mě bylo to, že to nasazují a vytahují, když máš menzes-to mi jediné bylo nepříjemné, ale doktor říkal, že kdybych viděla, co všechno už viděl, tak ho nějaká krvička nerozhází, že je zvyklej. a navíc, když jsem měla Danu, tak jsem si teprve začala sex užívat, jelikož jsem věděla, že nemohu otěhotnět a můžu kdykoliv, jakkoliv a naplno. Já totiž děti už nikdy nechtěla, no ale to se změnilo, ale to už víte.
Kurňa, já jsem se zase rozkecala. 🙂

zuzka72
15. led 2010

radka.k-nemáme něco společného 😀 Já dnes v noci taky rodila, né tak, jako z Hitchkoka, ale stálo to taky za to. Porod spontální, nakonec jsem málem vykrvácela, 3dny kapačky s krví, ale přežila jsem, asi teda, pak jsem se vzbudila. Jinak jsem opět spala asi 2hodiny, jelikož jsem měla břicho jako beton a strašnej tlak do spodku. 😒

hancas
15. led 2010

zuzíku.--....já se toho právě bojím že to tam nějak zaroste za těch 5 let vždyt je to zásah do těle nevím no,možná zůstanu u těch prášků a bude

zuzka72
15. led 2010

Hancas-já bych prášky do sebe za žádnou cenu necpala, a furt na to mysleta není to spolehlivé, nevím, já pokud si nenechám podvázat vaječníky, tak jdu zase do DANY. 😉

sarri
15. led 2010

Holky, já se dnes vzbudila s bolením v krku - beztak jsem chytla nějakého bacila na tom spinningu - teplo, vlhko, otevřené huby...nemáte nějaký domácký recept (slivků už sem to vypálila), ať něco dělám, než manžel dojede z práce a staví se v lékárně? Hrozně se bojím, že holky nakazím.
Jinak jsem taky zvažovala tělísko, protože hormony nechcu ani za nic, jenže mi říkala doktorka, že se tím zvyšuje riziko zánětů a výtoků a já teď vůbec jaxi po této stránce nejsu ok, tak nevím. Jo a tělísko bez hormonů je za 1000 a s hormonama za 5000.

zuzka72
15. led 2010

Sarri myslím, že bez těch hormonů je i levnější, jsou silwer,gold atd. a teď mi jedna holčina psala, že u nich v lékárně mají do 500,-. Chce to se zeptat v lékárně. Když tam ten tvůj jde, tak ať se zeptá a uvidíš.

hanula83
15. led 2010

Sarri, a co klasická šťáva z cibule? Teda mně to většinou zabere. A nebo roušku na pusu, je to sice blbé, ale já ji mám taky raděj doma, kdyby něco. Nedovedu si představit, že by ještě onemocněly...

sarri
15. led 2010

Přes pusu mám plenku - roušku musí muž koupit. Zkusím narvat do odšťavovače tu cibulu - teda nevím, esli to lupnu a už nikdy neuvidím...
A co ostatní, co máte první 2 děti? Plánujete ještě další?
Včera jsem byla v práci (ve škole) a když jsem opět po dlouhé době spatřila ty puboše s gaťama, co majů pudlo u kolen a nohavice široké na 3 stehna, na hlavě kšiltovku a přes to kapucu od mikiny o 5 čísel větší, než je třeba a cérky zmalované jako holky z padesátpětky s holýma ledvinama a slovníkem dlaždiče s praxí - tak nevím, až budu mít puberťačky dvojmo - zlatý řev z postýlky a chování

beruska5
15. led 2010

ahojky,tak já ešte jedno nebo dvě mimča klidne zvládnu 😵 ,od malinkata sem snila že budu mít hodne detí 😉
a manžel taky neni proti,jen zatím bydlíme v podnájmu,ale když vybavíme hypoteku a budeme bydlet ve svím tak klidne 🙂
možná sem v dnešní dobe blázen ale já sem taky s velky rodiny a ten chaos mám ráda, a co tu po nás jiního zůstane 😎

sarri ja mám doma vlastní zásobu máty a matěrí doušky(sušenou),stoho si delám čaje a mě to pomáhá 🙂
ja roušku nepoužívam,lékařka mi řekla že když kojim tak pri angine nebo chripce je uple zbytečná,ale ak nekojiš tak asi ta rouška je dobrá

elly01
15. led 2010

Sarri, já si dávám na bolení v krku velký hrnek horké vody, do toho vymačkat celý citrón a hodně medu. Taky mě tento týden bolelo v krku a zahnala jsem to 😉

hanula83
15. led 2010

No ta šťáva z cibule není žádný zázrak, ale aspoň něco, než začneš brát něco pořádnějšího z lékárny...

Můžu říct, že já přemýšlela o dalším dítěti hned když se ty dvě narodily. Asi jsem taky blázen, ale tak to bylo. A teď si to dovedu pořád představit, klidně hned. Což je samozřejmě blbost, navíc po císaři, ale nějak mě to mateřství prostě "chytlo" 🙂). Manža (na to, že vždycky říkal tak jedno dítě), tak by taky chtěl ještě další... Ale bůhví, jak budem mluvit za dva roky... 😉)...

petulka26
15. led 2010

Taky jsem nad dalším mimčem přemýšlela a bylo by to super. Ikdyž u mě to bude asi trošku složitější, přirozeně otěhotnět nemůžu takže jedině další IVF. No asi si pořídím ještě jedny dvojčátka 😀 😝

hancas
15. led 2010

taky bych si dovedla představit j´ěště dalěí mimča,pokud budou tak hodné jak ted mám dvojky tak proč ne,manža taky není ptori říkala jsem tak za 5 let by to šlo,ale nevím ted mluvim jinak,akorát tchýni by s toho asi švihlo

sarri
15. led 2010

Hancas - a to by Ti vadilo? 😀 😀 😀

j.cien
15. led 2010

Ahojky 🙂
teda to mate hororove sny 😕 ,mivam je taky,co jsem tehu..ale ted uz dlouho nic nebylo 😉

Petranel,to jsem rada,ze se ti kocik libil 😵 ja jsem z nej take nadsena!

zuzka.o
15. led 2010

Ahooj 🙂

Gratuluju k objednaným kočárkům 🙂

SARRI... brzo se uzdrav 😉

A sny? Hm, tak ty mám hororvý od zač.těhu, bych mohla vyprávět 😅

A koukám, že tady budu muset začít řešit anti po porodu.... další mimi nechci, ale to podvázání mi přijde moc drastický.

petranela
15. led 2010

J.Cien, dala jsi sem výborný tip, díky!!!! Bez Tebe bych se o něm nedozvěděla a čekala na Bumble.
Včera jsem se přímo do toho kočárku zamilovala, když jsem ho viděla s těma korbičkama vedle sebe 😉 už jsem do nich cpala v obchode ruzovou a modrou dečku z regalu a vypadal fakt krásně!!!! Těším se na to, až vyjedu s miminama 😉

petranela
15. led 2010

Sny mívám taky příšerný, hororový 😕

hancas
15. led 2010

sarri----právě že ne aspon by byl klid,ona je staré školy,2 děti a dost,ale to přece nezáleží na ní ona nám na to nedá ani korunu a je to jen naše věc že jo!!!takže na.rat,jen jsem četla že pokud máš dvojky dvojvaječné přirozeně tak je 99% že budou další ale to by mi taky nevadilo 😀

j.cien
15. led 2010

Petranel jsem moc rada,nemas zac dekovat 😉 🙂

Holky ja chtela vzdycky 4deti..ale jestli se nam ty 2 podari ,tak budu stastna az do smrti a uz nic jineho od zivota nechci 😵 !!!I kdyz casto myslim na ty 3 embrousky,co mame ve Fertimedu zmrazene...tak mozna jeste vymeknu a case si pro ne dojedeme 😵 😵

sarri
15. led 2010

cien - co ta brzda na tom kočárku? brzdí? Mně čeká u našich a neplánovaně tam dnes jedeme, bo se budu léčit a nechci mít holky u sebe, bych je nenakazila. Je to příšerné, když se s nima nemůžu pomazlit - dnes jenom krmím a pak je zas vrátím do postýlky a je mi z toho na řvaní. Ještě včera jsem Elišku na plavání tulila a pusinkovala a dnes ráno taková příšernost. Naštěstí jsou tak hodné, že si prohlíží hračky a pak usnou.

sarri
15. led 2010

Jinak děti bych klidně měla ještě další 2 - miminka, to je fakt nádhera, ale teda místo v bytě nemáme, museli bychom na barák, jenže tam nemáme prácu a pak živit 4 děti už je hodně finančně náročné a pak s manželem už taky nejme nejmladší a mět pak děti na studuích, když nám bude 60 - no nevím, ale znáte to - člověk míní, Pán Bůh mění...

j.cien
15. led 2010

Sari vykloktej si cimkoliv-aspon solnym roztokem,nebo jestli mas doma tea three olej,tak par kapek a to je super desinekce na sliznici,nici to viry,bakterie i kvasinky 😉

Tu brzdu jsme zkouseli jen v tom obchode v utery,je to naslapna brzda a zastavi se tim predni kola,nejak jsme to podrobne neprozkoumavali,proste to zmacknes nohou a kocar stoji...Ten nas je zabaleny v krabicich,podovze zvlast,korbicky zvlast,tak jsme to ani nemotnovali ..jen jsme ho vylozili u nasich..

sarri
15. led 2010

tee tree mám - dávám si to na pupínečky na ksichtík - tak myslíš, že do vody a vykloktat? Mám Dorjan a brzda brzdí taky jen přední kola - ty otočná se nebrzdí snad nikde. Večer to prohlédnu.

j.cien
15. led 2010

Jj,par kapek do vlazne vody a kloktat 😉 chutove je to hnus,ale efekt za to stoji!

radka.k
15. led 2010

a ještě super typy proti nachlazení:
1. nastrouhaný křen zamíchaný do medu
2. panáček slivovice a v ní rozmíchaný med
3. aby ta cibule nebyla tak hnusná, tak ji nakrájej nadrobno a posyp hodně cukrem, ta voda z ní je potom docela dobrá

hanula83
15. led 2010

Hani, to myslíš vážně s těma 99 %?? No to by znamenalo, že další bychom měli zas dvojčata 😉... no vůbec by mi to nevadilo, ba naopak 🙂... No ale popravdě nikoho neznám, kdo by měl dvoje dvojčata. Akorát si vzpomínám na jeden případ (v cizině), kdy měli manželé (černoch a běloška) dvojčata - holčičky a jedna byla bílá a druhá černá 😉. No a za pár let paní znovu otěhotněla a zase dvojčata - holčičky a opět jedna bílá a druhá černá 🙂)).

radka.k
15. led 2010

Hanula83
ta pravděpodobnost s dalšími dvojčaty není 99%, ale určitě se ta šance zvyšuje, snad 3x od běžné populace

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru