Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
27. únor 2010

Děvčata, konečně jsem vás dočetla, no vy jste povídalky 😉
Především moc gratuluju novým maminkám Zuzce a Zdepros! 🙂 Super, obě to mají za sebou a těším se na fotečky všech čtyř chlapečků. Jsem zvědavá, jak bude Zuzka líčit ten vybojovaný císař.

Vidím, že se tady ukazují svatební fotečky. Vidím, že jste tu všechny krasavice!!! Všechny máte vážně moc povedené fotky.
J.cien, Tvůj příběh se svatbou je teda naprosto originální, máš moc hodného manžela, že to takto skvěle naplánoval. 😉
Sarri, Tvůj kroj je teda úžasnej! Tyhle tradice se mi vždycky líbíly, to my v Brně tu nic takového nemáme a je to fakt škoda. Tvoje holky budou v kroji taky kočky.
Lito, šatky jsi měla kouzelný, takový jsem teda nikde neviděla a slušelo Ti to moc, jsi super štíhlounká.
Hanulko, Tvoje vlasy bych chtěla mít, byla jsi jako princezna.
Irminka byla a je teda pořád velká kočka!
A Zuzka skutečně vypadala jako princezna z pohádky 😉

Já jsem dvě svatební fotky do alba vložila, abych nebyla pozdadu. 😵 koncem dubna budeme mít tři roky po svatbě.

petranela
27. únor 2010

J.cien, zánět ucha se Ti táhne už docela dlouho, musí to být nepříjemný, ať Tě hlavně brzy přestane bolet.

lita
27. únor 2010

J.cien - ty jsi takova nase on-line lekarenska poradna 😉 😀 Ty jsi lekarnice?

A co ty usiska - porad te to trapi?! Rikala jsi o tom svemu gyn.dr.? Ten by treba vedel lepe nez obvodak. Muzes se take zkusit zeptat MUDr. Kouckeho v on-line poradne na porodnice.cz Toho jsem zazila u Apolinare na rizikovem odd., je moc fajn a hodne se vyzna. A na dotazy reaguje docela rychle. Pro vlozeni dotazu se musis prihlasit. Tady je link:
http://porodnice.cz/poradna-MUDr.-Michal-Koucky

Jinak me by tedy take zajimalo, jak je to s tim paracetamolem v tehotenstvi. Smi se prilezitostne, je to tak? A kolik maximalne, kdyz je horecka?

A jeste toho zneuziju a budu mit dalsi dotaz, mam predepsany Maltofer kvuli anemii (taky uz na me doslo). Smim rano ke snidani mlecne vyrobky? Nekdo psal, ze i kdyz se zelezo bere v pilulkach, tak se stejne nekolik hodin potom nesmi mleko a spol., naopak vit. C pomaha. Snidane bez jogurtu, mleka a syra neni nic pro me, tak se bojim, ze budu muset chroupat jen suchy rohlik s vodou 😖

Praha hlasi slunicko od rana, vypada to konecne na hezky den, ale me to muze byt putna, kdyz mam stejne zaracha 😅

lita
27. únor 2010

Peto - teda tobe to take sluselo, jak modelka! Prekrasny styling, saty a kytice 🙂 Jak ze svatebniho editorialu 😉

My budeme mit 3-lete vyroci svatby na konci cervna. Brali jsme se den pred mymi narozeninami, takze kdyby manzel zapomnel, tak ma dvojity maler 😀 Vlastne trojity, protoze jeho bratr (sel mu zasvedka) ma narozeniny ve stejny den jako ja 🙂

j.cien
27. únor 2010

Petranel presne jak pise Lita-krasna jako modelka 😉 🙂

Lito,s tim zelezem je to opravdu tak,ze spoucasne podane ionty vapniku/tj.mlecne vyrobky/snizuji jeho vstrebatelnost..takze se doporucuje ho brat s odstupem od techto,tzn.neni vhodne ho zapijet mlekem,ani cenym cajem,radeji vodou nebo idealne nejakou ovocnou stavou 😉
Tak si ho lupni treba pred obedem hodinku..to budes cca 2hod po snidani,to bude OK.
Doporucuje se na lacno,nebo min.2-3hod po jidle..ale kdo ma zazivaci potize po nem,tak stejne musi po jidle...
A s tim paralenem-v tehu je vetsi riziko byt mit vic jak 48hod horecku nad 38st,nez si vzit ten paracetamol...
Hlavne v zacatku,to jsou embryjka na prehrati hoodne citiliva..takze pokud je nad 38,radeji si ho lupnout...
JInak samo vse radeji konzultovat s lekarem,samolecba v tehu ani u kojicich je vzdy trochu risk..

S tim uchem jsem sla rovnou na ORL,jakoze za vetsim odbornikem nez jen na obvod ☹ no,ale jak videl muj pupek,tak uz mi ve dverich rekl,ze mi stejne nemuze nic poradneho dat...coz neni tak uplne pravda..ach jo..

petranela
27. únor 2010

J.Cien, Ty jsi chodící encyklopedie 😉 jsi dobrá, jak jsi všechno pamatuješ, máme velké štěstí, že Tě tu máme!!!

Holky, díky, to je ale práce odborníků, mojí sestry kosmetičky, šikovné kadeřnice no a taky fotografky samozřejmě. Půjdeme pak k ní nafotit nás s dětičkama, je moc šikovná, při focení dokáže navodit hodně příjemnou atmosféru a člověk se uvolní, už se na to těším. 😉

lita
27. únor 2010

J.cien - souhlasim s Petranelou, ty jsi nase wikipedie 😀 Od ted vim, za kym s placem zajit, kdyz mi v lekarne neporadi nebo mi tam budou tvrdit nejake bludy 😉

Dekuju za komentar! Manzel mi ten Maltofer dnes vyzvedava v lekarne, tak to zkusim tedy jist hodku pred obedem. Myslim, ze tam psal dr. 2x denne, ble ble, pry po tom byva spatne a zacpa (uz takhle s ni bojuju), ale co by clovek pro mimisky neudelal 🙂

Je zvlastni, ze se nikde moc nepise o tom nebezpecnem prehrati plodu v prvnim trimestru a tehotne si s klidem davaji dlouhe horke koupele. Pry to muze zpusobit rozstepy patere.

Nechces v pondeli zavolat svemu gyn.dr. ohledne tech ousek? Treba bude mit vetsi prehled o moznych ATB v tehotenstvi. Nebo zkus toho dr. Kouckeho, ten mi u Apolinare predepsal ATB na bakterii v moci. Kdyz jsem se ho ptala, zda to jako tehotna muzu, tak se zasmal a rekl: "Presne tenhle dotaz jsem cekal, myslite, ze kdyby ty ATB mohla nejak uskodit, ze bych vam je predepsal?" Je neco jako ty, chodici kniha medicinskych znalosti, tak mu zkus pisnout, treba ti neco doporuci.

petranela
27. únor 2010

Lito, taky se raději v těhotenství nekoupu ve vaně, jenom si dávám sprchy. A máš pravdu, že se o nebezpečném přehřátí nikde nepíše...

No hlavně doufám,že miminkům teď ty moje teploty neublíží... pro jistotu jsem si volala svému doktrovi na Oiblnak a mela jsem štěstí, že jsem ho chytla, zrovna sloužil na porodním sále. Pokud by se teploty šplhaly nahoru a zhoršovalo se to, mám přijít hned do porodnice na kontrolu. Jinak si prý můžu vzít i paraleny dva najednou, kdybych měla v noci teplotu moc vysokou. Chytla jsem to od manžela, on měl tyto teploty minulý týden, ale je už to více než týden, divíme se, že je tak dlouhá inkubační doba.

j.cien
27. únor 2010

Holky teda ,me privadite do rozpaku 😀 😀 tak uz toho nechte 😉 ,
vsak od toho si tady povidame ,abychom si poradily,co kdo vi 😉

Ja uz si v zoufalstvi nacpala do toho ucha listek bile lilie v takovem nalevu...OMG,to je drijak podle nejakeho 100leteho receptu,co mi dala klegyne-puvodne je to na hemeroidy 😀 😀 tak treba to zaucinkuje i na ucho 😀 😀 a navic jsem trotl,zuchla jsem na kolena venku..zadny velky karambol..tak snad budou minusenka OK...
Byli jsem u znamych a ta nase cuza radila s tou jejich boxerkou a napalily to do mne zezadu..takze jsem letela na kolena 😝

hanula83
27. únor 2010

Irmi, tak to je hezký příběh 🙂, dokonce od základky, to je mazec 😉... Manža chtěl taky svatbu ve čtyřech... No prosadila jsem si svatbu i s příbuzenstvem a nějakýma známýma... Moje mama by to asi nepřežila, kdyby neviděla, jak se vdávám 😉

Petru, děkuji za lichotku 😵

My dnes byli na tom vítání... no zvládli jsme to, i když zrovna při té dojemné řeči začala Anička ječákovat. Ale jen chvilku... Elenku to celé strašlivě zajímalo, tak ani nedutala 🙂)...

hanula83
27. únor 2010

Petranelko, no tobě to taky moc slušelo, připojuju se k názoru, že jsi jako modelka 🙂

kocule
28. únor 2010

Krásný den, my včera papali první mrkev a odezva dobrá. 😀 😀 Mudra mi říkala, že to vypadá, jako že to malí plivou ven, jenže sací reflex je jiný než polykací a musí na to přijít, tak to trvá. Malej se dlábil, Adul otvírala pusenku dokořán, asi chutnalo. 😀 😀 😀 Začali jsme teda skleničkama, nevím, proč nám to doporučila, ale budu samo vařit. Ale mě to taky jelo. 😀 😀 😀

Holky, vy máte ale krásné fotečky a jak vám to sluší, taky budu muset něco pohrabat. Stáhla jsem z foťáku naše pětiměsíční, ale musím je ještě změnšit, fotím na 8 mega, protože potom dělám vzpomínkové knihy a jak je horší kvalita, tak to nevypadá pěkně. 😝 Přidám večer do albíčka, až zvěřinec usne 😀 a bude chvilka.

A co naše mamča Zuzka? Haňulko, nevíš něco? Moc se těším na ostatní maminky, až budou koťátka větší a zase nám napíšou. Ty první měsíce jsou náročné a člověk nemá na nic čas. 😝

kocule
28. únor 2010

Holky, my se brali po 6 letech, potkali jsme se na VŠ, teda spíš na diskotéce, pořádané skupinkou od nás z fakulty, což jsme nechápala, protože jsem nikdy nevěřila, že člověk na zábavě může najít partnera na celý život; vždycky jsem to brala tak, že se tam lidi chodí spíš pobavit a takhle to dopadlo. 😀 Od prvního okamžiku to zajiskřilo a už jsme se od sebe nehnuli. 😀 😀 😀 Svatbu jsme teda měli velikou, cca 70 lidí, kamarádů, přátel. Nechtěli jsme jen rodinu a nedělali jsme rozlučku se svobodou s tím, že bude sranda na svatbě, pozveme všechny a užijeme si to. Fakt nelituju, chtěli jsme to tak a našim se to moc líbilo. Teda, ti byli rádi, že mě konečně udali 😀 😀 , nebo by taťka dal inzerát do novin, jestli mě někdo nechce. 😀 😀 😀 😀 Jo a prý už jsem po záruce, ta je jen 2 roky, takže reklamace prý nebere. 😀 😀 😀

j.cien
28. únor 2010

Krasnou nedeli vsem!Morava hlasi slunicko 🙂!

Kocule 😀 to mas tátu prima srandistu 😀 😀

kocule
28. únor 2010

My jsme taková švihlá rodina. 😀 😀 😀 A manža k nám krásně zapadnul. 😀 😀 😀 U nás je taky krásně, odpo vyrážíme na procházku, jupí. Včera jsem měla na teploměru v obýváku 23 st.!

hanula83
28. únor 2010

Kocu, máš telepatické schopnosti? Zrovna dnes ráno 6:30 Zuzka psala 😉.... "Kluky mam od včerejška u sebe i v noci, je to super. K normálním bolestem mě chytli záda, takže chodím jak připo.., bohužel MMS mi nejde odeslat, tak vydržte tetky"....

hanula83
28. únor 2010

Kocu, tvoje zkušenosti s mrkvičkou mě povzbuzují, abych z toho neměla noční můry už teď 😉... Jinak my k večeru na svatbě měli už taky hodně lidí, ale na oběd něco přes 30... Manža jak chtěl jen ve 4, tak jsme holt museli udělat kompromis... i tak to ale bylo fajn. Na druhou stranu je fakt, že asi mnohem víc jsem si užila všechny jiné svatby než tu naši 😉... Možná i proto, jak jsem byla nervozní a ty věci kolem, aby vše klaplo.

kocule
28. únor 2010

Jeeee, to je super, že Zuzka napsala. S těma zádama je to naprd. 😝

Dneska jedeme s mrkví druhé kolo, tak uvidím 😀 😀, pak se ještě docpali mlékem. Mudra říkala, dvě tři lžičky a my snědli skoro půl skleničky. 😀 😀 Musím si zajít na další, když nám to tak chutná. 😀 😀

Hani, mě už to po těch přpravách bylo tááááák jedno. 😀 😀 Říkali jsme si, ať si ostatní trhnou, my s bavili a jestli se někdo nudil, tak smůla. 😀 😀 😀 Neeee, bavili se všichni a celá rodina na to rádi vzpomínáme. 😉

lucy82
28. únor 2010

Ahojky tak u nás noc naprosto na ho... o půl noci se vzbudila Nelinka, měla hlad, usnula kolem půl jedný, v jednu se vzbudila Sofinka a opět spát ne a ne, hlad neměla, uspávala jsem ji asi 5x a vždy jsem ji položila do postýlky řev, nakone probudila Nelu a usnula, ale Nelinka nemohla zabrat takže jsem zase uspával aji, nakonec jsem ve 4 všechny uspávací pokusy vzdala a dala ji do obýváku pod hrazdu aby se manža trochu vyspal a mohl si ráno holky vzít, no usnula kolem 5, v 6 se vzbudila Sofa, tak si ji manža vzal a v 8 byla vzhůru Nela takže jsem dneska jak chodící mrtvola a musela jsem si jít koupit pepsi abych dnešek nějak přežila.
Jinak Kocu taky jsme měly včera mrkvičku a dlabali krásně 🙂 Jestli chcete kouknout na video odkaz dodám 😅 Myslela jsem že budou baštit jen trochu ale snědli toho docela dost. KOlik potom u vás vypily mlíčka?

Ju a Zuzík už má kluky u sebe, paráda 🙂

kocule
28. únor 2010

Lucy, chuďátko. ☹ Já se modlila, aby se spalo, protože manža byl zase pryč a malí se lomozili, ale naštěstí nedělají v noci alotria a chrní. Úplně se děsím toho, že to přijde. 😝

Vypili si docela dost, já je totiž nechala trošku vyhladovět, aby mi to papali a neplivali. 😅 😅

lucy82
28. únor 2010

Kocu no snad bude další noc v pohodě jinak to fakt už nepřežiju, jsem si až trhala vlasy abych jim neublížila, fakt tragická noc 😠
A jak dlouho ti vydrží hlady?

kocule
28. únor 2010

No večer papáme poslední baštu cca v 18 h, jak kdy. Budí se kolem půlnoci, nebo kolem jedné. Pak zase pravidelně v 5,15 ale to většinou už nemají hlad, hrají si a nechtějí chrnět. Pouštím projektor a svítící měsíčky, dneska Adulka zabrala a chrněla do 6,30. Tomču jsem si vzala k sobě, dala mu hrazdičku a taky si naštěstí hrál. 😝 Do té večerní bašty dávám kašičku, jede jim to a asi i trošku pomáhá, aby se nebudili. 😀 😀

Dali jsme teď druhou mrkev, Adulka na to asi už přišla, šla po té lžičce jak po uzeným 😀, Toma ještě vyšprtává. 😀 😀 Mám to i na sobě, na nich, na podlaze, doporučuju Haňulko skafandr a minimálně 2 metry od vás jen podlahu, která se dá utřít. 😀 😀 😀

sarri
28. únor 2010

Nechci se chlubit a hlavně bych to velmi nerada zakřikla, ale holky chrupaly od půl osmé večer do třičtvrtě na šest. Pak ještě spaly do devíti. Pravda večer dostaly do flašky rýžovomrkvovou kaši - poloviční dávku do Beby.My je nijak neuspáváme, jen položíme do pelechu a spí se, max. s dudlíkem. I po krmení je tam jenom mrskneme a spí.
jak bude víc času, tak Vám napíšu, jak svedl osud dohromady mě a taťku 😉
Koču, mně se holky tak (s prominutím) rozežraly - každý den převařuju 2l vody.

kocule
28. únor 2010

Aspoň to do nich nemusíš lít. 😀 😀 😀 U nás je pořád dieta, je to sice s tím novým mlíkem lepší, mrkvička Adulce jede, tak snad s normálním jídlem nebude problém. 😝 Zatím ťuk ťuk. 😉 A spaní ti moc přeju a tiše závidím, mě ranní vstávání nedělá dobře. 😀 😀 😀

hanula83
28. únor 2010

Tak my to máme se spaním jako Sarri, někdy spí až do sedmi do rána, pak se napapají a jdou ještě spinkat, do devíti nebo desíti. A taky neuspáváme, prostě se lehne a spinká. Anička akorát potřebuje plínečku na tvářičku.. Ale jak jsem už psala, nerada bych to zakřikla, protože Lucy to tak taky mívala... a my jdem v úterý na to první očkování, tak nevím, jestli to s tím jejich režimem nezamává.

Kocu, skafandr si budu pamatovat 😀, je mi jasny, že to nebude jen tak...

Jdu napsat Zuzce..

kocule
28. únor 2010

Moc ji od nás pozdravuj. 😉

Očkování jsme přežili, jen byli docela dost mrzutí. 😝 Těším se na druhou dávku, ach jooooo. Jejda, musím si nechat od manži koupit zmrzlinu, poslední dobou by se mi hodila, mám nervy na pochodu. 😅 A mražák vyluxovanej. 😀 😀 😀

lita
28. únor 2010

Ahoj holky, ja byla dneska desne unavena a to jsem spala celkem ok, tak jsem si lehla a naspala jsem 2 hodky, to zas budu v noci cucet do tmy 😅

To je super, ze Zuzka uz ma chlapecky u sebe, vsak ona je zkusena maminka, urcite vedela hned, jak s nima nakladat. Jestlipak uz koji?

Koukam, ze vas maminek stale pokracuje stejny maraton - spani nebo nespani co se mimanci uraci vzit do svych spanilych tlamicek 😀 U vas to tak leti, koukala jsem, ze kotatka Kocule maji uz 5 mesicu, Lucy a Sarri 4 mes a Hani 3,5 mesice.

Takze mrkvicka je tedy po kasicce prvni mozny prikrm? A cim vam jdou dolu ty urputne oranzove skvrny - zlucovym mydlem nebo necim jinym?

Kocule - urcite nam sem hod take nejake svatebni pro pokoukani, ale vice jak 2 ti smazou 😒

J.cien - co delaji tva usiska, je to lepsi? Pomohl liliovy lektvar? 😉

lita
28. únor 2010

Hani - kde jsou fotky z vitani? Chci videt nejkrasnejsi obcanky Olomouce 😉

j.cien
28. únor 2010

Ahojky 🙂
taky jsem poctive docetla spani-nespani miminecek 😉 obcas neco prectu nahlas i manzelovi,vetsinou ty nespaci prihody 😉 -no co,at vi,co nas ceka 😀 😀

Zuzka se ma!A hlavne,ze uz ma ty maminkovske zkusenosti,ta to zvladne levou zadni 😉

Lito usisko v noci bolelo fest,pres den se mi to zda lepsi...tak snad uz se to zlomi k dobremu..na noc tam zas vrazim ten liliovy listek 😎

Hani,sem s fotokama z vitani obcanku!!A to se fakt dostavaji penize od mesta??To jsem vubec nevedela 😕

lita
28. únor 2010

J.cien - ja take manzela pripravuju na budouci rezim vypravenim zkusenosti zdejsich maminek a recituji tedy spise spaci/nespaci zazitky od Lucy, aby necekal, ze se miminka vecer spokojene napapaji, ihned to v postylce zalomi a pote ho rano v 9 s ruzolicim usmevem probudi 🙂 At je radeji pripraven na "Castrovsky" rezim 😀

Drzim palecky, at ti ta lilie pomuze a zitra uz to neboli 😉

S tema penezma od mesta pri vitani to byla pro me take novinka, ale na to tady v Praze muzu zapomenout, daji jim tak max. "vyhodny" slevovy kupon do obchodu kamarada starosty 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru