Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ivaajirka
9. bře 2010

Jiřík,začal už když mu byl měsíc,ale on je aktivka a kluci 2.měs,doktorka chce vidět ve 3.měsících koníky

hanula83
9. bře 2010

Irmi, my začaly koníkovat tak taky zhruba 2,5 měsíce a postupně se pilovaly a k dokonalosti to došlo až nedávno 😉..

Ivi, některé děti k těm kazům mají větší sklony, jak jsem psala o tom synovci, tak jeho brácha zas neměl ani jeden kaz a to pil taky hromadu čaje.

ivaajirka
9. bře 2010

jojo Hanulko je to tak 😖

zuzka72
9. bře 2010

😀 Jinak chůvičku využívám pořád a monitory jsem ještě ani nevyzkoušela. 😝
Akolotoč je super, usíná u něj i Petr, jen jsem ještě ani nečetla návod, tak známe melodie nazpaměť, musím to někdy nastudovat a najít toho Mozarta. 😀

zuzka.o
9. bře 2010
hancas
9. bře 2010

zuzka.o. jj jsou taky jsem to četla vedle našeho kubíčka ležela na JIP holčička která vážila 500g a bylo to něco strašnýho to bylo jak kuřátko prostě když to blbě řeknu mimozemštan to nebylo dít ☹ bulela jsem nad kubíčkem i nad ní jak byla malinkatá a držela palečky a shodou okolností to byla od mamčenýho známýho dcerka a asi nikdy nebude normální človíček,nesedí,nechodí,jen vydává zvuky má velkou hlavičku a malý tělíčko když jsem jí viděla min.rok v kočárku plakala jsem bylo to hrouný ☹ ☹

zuzka.o
9. bře 2010

Hancas.... taky si říkám, jestli to zachraňování je někdy na místě, ....(je to hnusný,ale je to tak)
Znám klučíka, co ho vypiplali z 600g, teď je mu už 13, má teda kochlera, museli mu operovat několikrát oči (jako miminku), ale jinak je v pořádku. Jen ten sluch se nepovedl. A co s ním měli rodiče za lítání po doktorech, ležení po nemocnicích....
Nedovedu si představit 275g miminko... jak píšeš, mimozemšťan. ☹
Doufám, že ty naše prcky tady všechny dopečeme v bříškách co nejdéle. Hlavně myslím na Mrkvicku a její trojčátka.

zuzka72
9. bře 2010

No na jedné straně jsem ráda, že u mě byly tak dlouho a byli velcí. Než pak aby byly dřív a nesli si celý život nějaké poškození. 😢

zuzka.o
9. bře 2010

Zuzi, přesně tak. Je lepší snést to nepohodlí posl.měsíců těhu než se pak dívat na miminka v inkubátoru. Sice všechny frfláme, jak nás bolí to a ono, jak se nám špatně spí..... ale my to zvládneme! 😉

mrkvicka28
9. bře 2010

Ted jsem se vrátila z brna z rizikové poradny budem chodit tam. názor pana primáře Soukla se jim vůbec nezdál preventivní hospitalizace od 20tt je blbost, což mě uklidnilo. Hospitalizují v případě že se něco děje a nebo po 30tt.
Věci,ale zatím kupovat nebudem jen si vyperu a vyžehlím oblečky.Zbytek necháme až kolem toho 30tt,nechcem nic zakřiknout a když bych to nestihla tak se to vyřeší až budem s miminkama doma.I když asi stejně budu nejdřív doma já a pak miminka tak to pak zvládnem.Při nejhorším jednu postýlku máme doma po malém a jednu cestovní tak by se na chvíli podělili.
alez atím je vše v pořádku tak nám držte palečky at to ti moji tři broučci zvládnou.

zuzka.o
9. bře 2010

Mrkvicko.... tak to jsou super zprávy. Jen ať tě hlídají na rizikové poradně, ale ty sama se přepínat určitě nebudeš, jsi rozumná a víš, jaké je riziko. Teď jenom odpočívej. Moc ti budu držet všechny palce co mám.

petranela
9. bře 2010

Mrkvičko, moc Ti držím palečky, uvidíš, že to krásně zvládnete. Chodíš přímo na Obilnák? Tam jsou v Brně nejlepší a mají výborné vybavení pro případné nedonošené miminka. Hospitalizace ve 20tt to je važně blbost, co si doktoři nevymyslí! Ty už jedno dítko máš vypiplané, tím pádem máš jistě spoustu věcí po prvním dítěti a taky zkušenosti narozdíl od nás, které nevíme co nás čeká a všechno teprve musíme zjišťovat. A výbavičku si seženeš krásně z domu po netu. 😉

zuzka.o
9. bře 2010

Petranela.... moc krásné svatební fotečky, moc ti to slušelo... a ten náhrdelník je úžasný 😵
Jak se cítíš, spolutěhulko?

petranela
9. bře 2010

Zuzko, děkuji 🙂 Tobě to taky moc slušelo, byla jsi úplně jako princezna ze zámku 😉

Cítím se dobře hlavně když sedím doma. Jakmile vyjdu ven, projdu tři větší obchody, jsem totálně vyřízená. Včera jsem si cestou z poradny zkoušela nějaké jarní oblečení a musela jsem sedět ve zkušební kabině a odpočívat 😀 Ale udělala jsem si radost a koupila si dvě pěkné netěhu věcičky, až budu mít po porodu, ať mám taky co na sebe 😉 Až budou mimča na světě, nebude na nic takového čas.
Výbavičku mám až na pár věcí připravenou, věci postupně peru a třídím, pro jistotu, kdybych náhodou musela lehnout a až bude břicho větší a větší, neudělala bych asi už vůbec nic.

A Ty, jak jsi na tom s přípravami? Jak se cítíš fyzicky a co výbavička?

petranela
9. bře 2010

Zuzko, koukala jsem Ti do ablíčka a taky už máš doma kočárek. Bumble je krásný! My jsme toho našeho Emaljungu složili, přikryli, vedle něj stojí starý kočár na zahradu a oba nám zabírají snad půlku půdy, jsou to vážně koráby! Naši se docela bavili, když to viděli, takové šílené povozy! No já jsem fakt zvědavá jak s ním budu jezdit, ale nejvíc se těším se jarní a letní procházky v přírodě!

zuzka.o
9. bře 2010

Děkuju za pochvalu 🙂

Já se snažím ještě nějaké věcičky dokoupit, třeba lehátka.... ale řeším to přes internet. Kočárek mám, za to jsem ráda a základní věci mám taky. Jen mi chybí kosmetika a věci z lékárny a to mi kdyžtak kdokoli koupí.
Já ještě netřídím ani neperu, protože nemám zatím kam to všechno uložit. Zatím rekonstruujeme byteček, tak snad se mi poštěstí se na zač.dubna přestěhovat a začít prát. chichi...bude to natěsno.
To je super, že sis udělala radost a pokoupila si nějaké věcičky. Já si nedovedu zatím představit, jak a na kolik zhubnu. Bude mi muset stačit co je ve skříni.

Teď už mám chodit do poradny co dva týdny, budu prý ještě docházet na UTZ do nemocnice, prý na to už doktorům utz nestačí, takže si vysedím 2 fronty 😖 Od 36tt na monitory a prý od ukončeného 38tt na týden do nemocnice a tam se rozhodne, kdy bude císař. Doufám, že to do té doby úspěšně doklepu.
Jinak funim, kynu, mám pořád na něco chuť (nejvíc na sladké).

zuzka.o
9. bře 2010

JJ, kočárek už máme, ale ne doma. Taky máme jeden starý (to je teda megastroj). Bumblík je fakt super, lehoučce se ovládá a otočím se s ním na místě jednou rukou. Už se těším na vycházky. Snad mi ten kočár někdo taky půjčí, zatím asi budeme muset sepsat pořadník, je toooolik zájemců. 😀

mrkvicka28
9. bře 2010

petranelo nechodím na obilnák,ale do bohunic,ono je to jedno praciště,ale bohunic jsou přístupnější a dobře se tam parkuje. Doktoři některý den slouží na obilnáku a některý den v bohunicích. Rodit budu tam nebo tam podle toho co mi doporučí.Věcí po malém mám dost ,ale něco přece jen přikoupím,ale postýlky a tak budu řešit až budou miminka na světě, stejně budou nějakou dobu v nemocnici takže to pak určo stihnem.Doma máme dvě postýlky po malém takže se když tak o tu jednu nachvilku poděli.

petranela
9. bře 2010

Zuzko, tak ať se vám rekonstrukce podaří včas dokončit, jistě když Tě manžel nebo řemeslníci vidí, pohnou si co nejrychleji, no hlavně žádné odkládání termínů!!! My čekáme jen na truhláře, ale ten nevypadá, že by nějak moc pospíchal! Budu ho muset asi zase uhánět. Věci zatím vyskládané nemám, to co mám vyprané dávám do krabic nebo do pytlů, takže pořád je u nás stejně chaos. Budeme pak narychlo malovat pokojíček a všechno tak skládat asi až na poslední chvilku.
Ty dvě halenky co jsem si včera koupila jsou právě takové universální, natahovací, nejsou upnuté přes břicho, tak snad se do nich dostanu. Jinak ale taky nevím jak dopadnu po porodu... zatím mi všechno jde do břicha, ale sladké mi šílené chutná, tak jsem zvědavá jak se změním k nepoznání...

To je fajn, že si Tě dokotři budou hlidat a že máš takový plán ohledně porodu, to já nemám, můj doktor mne vždycky objedná na příště a o porodu ani slovíčko... Nedávno jsem se ho ptala a říkala mu, že chci ten císař a on, že na tohle je ještě čas.... no takže zřejmě budu čekat do poslední chvíle, ale jsem rozhodnutá, že jim tam normálně neporodím a budu bojovat jak se dá.

petranela
9. bře 2010

Mrkvičko, to máš pravdu, v Bohunicích se krásně parkuje, to Obilnák je marnej, tam autem nejezdím vůbec, kontrolu bych prošvihla, než bych našla místo na parkování a já navíc mám s parkováním ve městě teda hrozný problémy... Už by Obilnák měli konečně přestěhovat do Bohnunic jak to mají v plánu.
To je pravda, že se doktoři střídají a pracují v obou porodnicích. Ale stejně si myslím, že Tě budou směřovat na Obi právě kvůli tomu lepšímu vybavení.
Jestli máte dvě postýlky, jistě to bude do začátků úplně stačit a třetí pak dokoupíte časem.

zuzka.o
9. bře 2010

Petro... schválně se zednickým chodím s pupkem ukazovat, ať si pohnou. Neee....jsou to kamarádi a fakt se snaží. Stejně jako kamarád s výrobou kuchyně. Předběhli jsme v pořadníku 😉
Už se těším, až to všechno bude hotové. Máme objednaný obývák, postel a další dokoupíme brzo. Zatím to není kam dát, tak mi ty dodací lhůty nevadí. Chci právě koupit komody do kterých rovnou věcičky na prcky vyperu a uskladním.
Taky mi jde vše do břicha, ale před těhu jsem nebyla žádná křehule, tak bude co shazovat. A dle toho, jak se to povede chci dokoupit oblečení.

Jako plánů mám spoustu, ale človík míní a život mění. Fakt chci ty prcky udržet co nejdýl, nejradši tedy do konce dubna. Vzala jsem si příklad od naší ZUZI, jak to skvěle zvládla.
Do páteční kontroly se doktor se mnou o porodu a dalších postupech nechtěl vůbec bavit, stejně jako u tebe, že je času dost. Všechny info jsem z něj musela "násilím" vytáhnout. Když viděl, že prcci jsou už několikátý měsíc KP, tak mi řekl, že to vidí tak, že už se neotočí, že mají hodně málo místa...tak byl takový sdílnější.

Ohledně císaře.... teď na disk,kam chodím, popisovala holčina císaře, no... jako horor. Ale tady zase holky byly v pohodě ...tak nevím. Jak to popisovala Zuzka, začala jsem se na něj normálka i těšit 😅

petranela
9. bře 2010

Zuzko, tak to předběhnutí v pořadníku s výrobou kuchyně závidím, super, že máte kamarády zedníky i truhláře. 😉 Jistě všechno skvěle stihnou. Já jdu radši zavolat tomu našemu truhlářovi a začnu ho víc uhánět.

Taky pořád moc doufám, ať se mimča se nenarodí nějak moc předčasně a taky jsem si dala termín do konce dubna 🙂 Musíme je udržet fakt co nejdýl, ať jsou zdraví a velcí. Máme tady od Zuzky nastavenou vysokou laťku, tak snad se jí aspoň trochu přiblížíme.
Z mýho doktora příště asi všechno vypáčím, jistě taky už bude konečně sdílnější. Já mám jedno holčičku KP a chlapečka hlavičkou dolů, snad jim taková pěkná poloha bude vyhovoat až do porodu, budu je přemlouvat.
Z císaře strach nemám skoro vůbec, těším se na to taky 😅 , ale z normálního porodu bych se asi zbláznila

zuzka.o
9. bře 2010

No... tak přesně tak jsem to měla taky, A dolů a B KP.... a nakonec A podlehlo a chtělo si se sourozencem "pokecat".... a jsou obě mimi KP. Nedávno se prý v naší porodnici narodila dvojčátka (chlapeček a holčička), jedno bylo KP.... přirozeně!!! to bych se fakt asi bála, že se tomu druhém u něco stane.

Máš pravdu, Zuzka tady nastavila laťku....a Zlatovlaska se taky skvěle drží 😉 Je to dobrá motivace.

petranela
9. bře 2010

To ano, Zuzka a Zlatovláska jsou naše šampionky a vzory, máš pravdu holky nás motivují, musíme je dostihnout 😉 Já chci taky velká miminka!!!!

Máš rozumný dětičky, už teď Tě poslouchají a je vidět, že se mají rádi 😉

zuzka.o
9. bře 2010

Chichi.... no teda včera byl v břiše pěknej brajgl, tak nevim nevim, jestli do budou hodná miminka.

A má teď 1,5kg a B 1,66kg. Tak snad budou hezky přibírat dál a vydržíme.

zuzka72
9. bře 2010

zuzka-nevěř všem-císař je fakt super a šla bych zase a hned. A myslím to vážně. 🙂

zlatovlaaska
9. bře 2010

čus, bohužel tady nemůžu být, klukům se to vůbec nelíbí, když sedím... takže 99% času proležím, ach jo. tak jsem rozdýchala ten posun termínu o týden a počítám dny. tak ještě 8 😀 vím, že je to pro prcky dobře, i když se už cítím strašně zmordovaná.

papapapa, zdravím stále 3 v 1

kdyby něco, mám na litu mobil, tak bych poslala smsku 😉

zuzka72
9. bře 2010

zlati-vydrž 🙂

j.cien
9. bře 2010

ahojky vsem 🙂 ,poctive jsem docetla-jak maminka uz krasne prikrmuji a jak deticky papaji 😉
a tehulky,ze chteji vydrzet aspon do konce dubna-to bych taky chtela 😉 ,akorat to bude fuska...uz ted jsem po vecerech uplne hotova..a noci jsou silene,spim tak max 2-3h a to je mi malo ☹
Dnes jsem mela kontrolku,vse OK,dole se pry nic nechysta 😀 😀 a mimcum se dari dobe,dokonce jsou obe jakoby o 4dny vetsi nez maji byt 😉
Tak jsem stastna,ze zatim vse v poradku 😵 !

majerovi
9. bře 2010

Ahoj holky 🙂
Nabízím oblečky po našich princeznách od narození do půl roku. Jsou to všechno věci v opravdu výborném stavu, které žádné mamce neudělají ostudu. A protože už jich je moc a s dvojkama toho času moc není, dávám je velmi levně, viz. odkaz
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=186386
Tak, když se Vám bude chtít,mrkněte, třeba Vám něco padne do oka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru