Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
13. dub 2010

Lito, já teda krmila z flašky - ale např. v noci vždy společně s manželem - hold se ještě přebalovalo a holkám i ta flaška dlouho trvala a pak to nekonečné čakání na odříhnutí 😖 Někdy i 20 min. a nic. Chce to trpělivost - zlepší se to - dnes dám holky na bříško (někdy je jen zvednu, že je na to bříško dám) a učuju zvuk, který by člověk přisuzoval spíš starému Magdónovi než miminku 😀 )
Ale když byly malinké, tak jsme dělali polohu tygřík http://www.horolezci.cz/maruska/article/13/polo... a poplácat mezi lopatkama, střídavě chvilku na záda a pak zas zkusit tygříka. Když nic, tak dát na bříško a když se vůbec nezadaří, tak uložit na bok - normálně jsem zavinula do klasické zavinovačky a o šprušle postýlky opřela, aby byly holky na boku - strany jme střídali. Pokud kojíš každého zvlášť, tak zapojit manžu a než nakrmíš druhého, tak muže odbrkávat, pokud jsi sama, tak zkusit to bříško. Mně hrozně vadilo, že než odříhla první, tak ta druhá řvala hlady - teď dávám jen na břicho, ale malá mimi se u toho mohou vztekat.
Jinak mně to spaní hodinu vkuse, krmení apod. ničilo, takže jsem zrušila noční odsávání prsou - byla jsem pak protivná na všechny, nasraná na celý svět a nedokázala si nic užít, bo jsem byla mrtvola - a to holky nonstop spaly.
Od sobotěnky poledňa nám tu poprchá, tož zas budeme doma 😢

kocule
13. dub 2010

Bali, ještě, s laktózou HA nesouvisí. Kupodivu třeba v Bebě HA bylo laktózy nejvíc. 😝 Pokud se mlíčko špatně tráví, je lepší speciální mléko, my měli pro malého Bebu Sensitive. Je zároveň HA a ještě má snížený obsah laktózy, aby ho to nenadýmalo. Je super, malej byl v pohodě, koliky se nám vyhly. S malou to bylo těžší, tak jsme si prošli vším možným. 😝 Snad ti to pomůže.

Sarri, u nás je humus, co. 😝 Zase asi budeme zavřeni doma, beee. Se zblázním. 😝 Malí jsou totiž nejhodnější v kočárku, to zaspí. 😀

sarri
13. dub 2010

Koču, nejhorší je, že to hnusné počasí, jemné bubnování deště na okna a polotma, mě uspává - vydržela bych klíďo celý den v pelechu. No ale zítra přijde ta delegace z práce, tak musím uklidit - a to jsem chtěla jet do města pro zákusky ☹
My už trčíme od neděle doma.

salu
13. dub 2010

LITO, ty jsi teda ďábel 🙂 Já koukám jako blázen, že jsi našla čas na čtení a hlavně odepsání KAŽDÉ z nás !!!! Ale věř tomu, že my na Tebe taky hodně myslíme. Kluci jsou fakt úžasní a ty jsi skvělá mamina.

Na tvoje zkušenoti s Buble se těším, už jsem psala paní, tak VITU mají skladem. Objednám ji asi ve 30tt.

Jména byl trochu boj, Ella byla jasná, ale s Emmou se manža douho nechtěl smířit. Pak mu už vadilo, že té druhé nijak neříkáme, tak povolil 😀 Tak snad se to bude holkám líbit 😎

Já tady mám jednu velkou prádelnu, začínám vše připravovat. Hrozně to letí.

Krásný den všem s mimísky v bříšku nebo v náručí 😎

petranela
13. dub 2010

Lito, chlapečci jsou naprosto kouzelní, takoví malí rozkošní broučci 😉 a Ty jsi skvělá, jak jsi nám to tu všecho popsala, navíc každé z nás jsi hezky odepsala no a jak všechno bravurně zvládáš, no jsi prostě šikulka 😉

Já tu teď od vás holky chytám zkušenosti jako divá, už se mi to taky blíží, mám dojem, že si nic nepamatuju, že nic nevím a že na děti snad ani nejsu připravená. Když jsem chtěla mít děti, říkala jsem si, jaká to musí být pohoda, být na mateřské 😀 😀 😀 , nemuset se stresovat v práci, no ale teď si říkám, že to snad ani nezlvádnu! Hlavně to nevyspání musí být šílený.

sarri
13. dub 2010

Petranelo, neboj, budeš taky zvládat. Někdy si říkám, jaká by to byla nuda mít jen jedno - to když by řvalo, tak bych ho vzala na ruky a už by nikdo jiný nehulákal? Nebo bych nakrmila s nejrůznějšíma opičkama mrkví a nebylo by chvíli na to repete? Bych se asi nudila a začala konečně uklízet 😀 Jedeme pod heslem:"Urob tak, aby dobre bolo." Což mi řipomnělo Miradku - kdoví, jak se mají?

irminka
13. dub 2010

dobré ránko,
no Lituško: budu se opakovat, ale moc děkujeme za tvoje odpovědi, prostě jsi šikula. Ohledně toho kýblíku: jo,jo, klukům se to líbi, ale já jsem takový akčnák, že mě nebaí dělat pořád stejné věci, tak jsem zkusila vaničku. Brunda ok, ale Bořek je na nervy, tak to střídáme 😉 . S odkrkáváním jsme měli také problémy. Když už jsem malého držela hodinu a nic, tak jsem ho dala na bok v zavinovačce a bylo, ale sem tam jsem v chůvičce uslyšela divný zvuk a malá byl celý poblinkaný,,,to byl děsný pohled, strach mě uplně jímal, takže jsem kluky pořád držela a přetáčela a čekala až si odgrgnou. Ted už je to jiné, přes den si brknou do 10.ti minut nebo hned a člověk se někdy diví, že tak malé miminko může vyloudit takový zvuk jako z hororu 😉 . Někdy se stává, že si neodbrknou a potom se kroutí jak žížaly a za hodinu slyším brkanec jak starý chlap. V noci, když se vzbudí bořek kolem 2.hodiny, tak mu dám flašenku a to bych musela čekat asi do rána , aby si brknul, tak ho dám mezi nás do postele na bok a spinká jak baryn...máme to tak osvědčené, takže je to pouze můj pohled 😵 ....Tož tak o odgrgávání 😀

U nás je také hnusně prší už od neděle, ale my chodíme ven i když prší nebot by mě z nich trefilo být s nima celý den jen doma, prostě v kočárku jsou klidní a spinkají i 3 hodinky 😉.
Za chvilku se kluci vzbudí, tak je nakrmím , šup s nima do sedaček a jedemeke kámošce na celý den, tak nám to hezky uběhne...jdu si namalovat něco na ten můj ksichtík......papapa mějte se

darling007
13. dub 2010

Lito, zkus dávat chlapečky po jídle na delší dobu na bříško do postýlky. Třeba ti usnou a pak je jen bez probuzení otočíš.
Mně se osvědčila poloha na ruce - napůl na bříšku napůl na boku, hlavičku u mého lokte a prstama ho držím mezi nožičkama. Je to asi poloha "tygřík", jestli si to z porodnice správně pamatuju.
Jestli už ti to někdo radil, omlouvám se, ale nestíhám dočítat...

darling007
13. dub 2010

V poledne jdu s Danečkem na kontrolu na ušní a pak k dětské doktorce. Jsem zvědavá, co řekne, zdá se mi, že už je v pohodě, bez teplot. Ale rýmu mají oba dva pořád, už snad dva měsíce a nemůžeme se toho zbavit...

kocule
13. dub 2010

Salu, my dali na papír do porodky jen dvě naše jména, neboť o Tomčovi jsme věděli, tak byla stopro jistota a Adu tak na 80 % od tří doktorů. Ležela jsem už před sálem a čekala a přiřítila se PA, že musím uvést i varianty další jmen. A manža nikde, málem to nestihnul. 😝 Chlapeček byl jasný, o tom jsme se bavili dopředu, páč holčička nebyla jistota. Druhou holčičku jsem taky dala Emma, trošku na poškádlení manžela, páč se mu to taky nelíbilo. 😀 😀 😀 Ale věděli jsme, že holčička bude max. jedna, takže to bylo spíš jen jméno do papíru. Krásná jména jste vybrali. 😉

Sarri, já se asi zblázním. 😝 Holky, potvrzuji prvního zuba, Toma je hotovej, neslkutečně uplakanej, uřvanej. Nic ho nebaví, teď mi vylil štávu do klávesnice, tak nevím, jak dlouho si s váma budu ještě psát. 😀 😀 Musím sehnat ještě ten olejíček co doporučila Lita, dostal čípek Viburcol a uvidíme. Třeba pomůže. Adu má spodní dásničky taky naběhlé, ale ještě není nic vidět. A je totálně v pohodě, třeba to ani nezaregistrujeme, kéž by, Nadruhou stranu, krásně v noci spinkají, teda zatím. 😀 Docela by mě zajímalo, jak to bude u dalších zubů, u stoliček to bude asi horor, co? 😝

salu
13. dub 2010

Kocu díky za pochvalu jmen. Máme dlouhé příjmení, tak jsme hledali krátká jména. Takže ANNA, ELLA a EMMA, ať se holky nehádají 😎 Já má potvrzené 2 holčičky z plodovky, tak snad klučičí nemusíme 🙂 Jinak si z nich udělám srandu a napíšu tam nějaký příšernosti 😀

sarri
13. dub 2010

Salu 😀 😀 😀
My ta klučičí vymysleli za 2 minuty do papírů a pak mi to vrtalo hlavou, co když by ti pinďásci nebyly vidět a my tak neuváženě děti pojmenujeme - a to jsem tam původně chtěla vyseknout něco jako José Armando (to by bylo s naším moravským příjmením fakt šleha) nebo pěkné české Spytihněv 🙂

sarri
13. dub 2010

Koču, vydrž - zubů se děsím. Brajgl dělají už teď - hlavně navečer a loví po dolní dásni.

j.cien
13. dub 2010

Ahojky 🙂
Teda,tady se drbalo a Lita sikulka po nocich zvlada vse vcetne konika 😉 !!!To teda klobouk dolu a dekuji za reakce na kazdy dotaz-fakt jsi uzasna!A klidne pis do IP,co vim,tak ti rada poradim 😉 i kdyz mam pocit,ze tim tehotenstvim nejak dementnim 😀
Lito,o krkani jsem cetla v jedne brozurce o kojeni,ze pokud saji spravnou technikou,ze ani moc vzduchu nespolykaji-tudiz pockat max 15min a kdyz nic nejde ven,tak v zavinovacce polozit oprene o postylku-na bok 😉
Co ty monitory,uz se uklidnily?Pouzivas je ??

Salu,mate krasna jmena 😉 presne takove se mi libi,kratka 😉

kocule
13. dub 2010

Sarri, čípek zabral, Tomča je relativně OK. A pozor, zuby nám zřejmě lezou dva, pěkně postupně, první už je vidět na dásničce. 😝 Čípek jsem dala i Adu, ta měla neskutečný hysterák, není k utišení a zřejmě jsou oba na tom stejně, akorát ten její první ještě není vidět. 😝 Taky má dásně naběhlé, taky dole a taky to vypadá na dva. 😝 😝 Hlavně, aby spinkali v noci. ☹ Ale ten řev je vážně vážně hrozný a pomoct jim nemůžu, chuďátka moje.

Jinak prý jména jde ještě změnit na matrice, vystaví nový RL. 😀 😀 😀 😀 😀 Taky mě napadaly příšernosti. 😀 😀

zuzka.o
13. dub 2010

Ahoj 🙂

Tak koukám, že LITA je aktivní i v noci. Drobečci jsou nádherní a koukám, že i hodňoučcí. Jen tak dál.

J.CIEN....gratuluju k termínu. Já byla dneska na monitoru, mimča se dle srdíček neotočila takže jsem zvědavá, co v pátek na kontrole doktor..... ale ten císař mi asi taky nemine. Výsledky z monitoru jsou skvělé, žádné kontrakce, miminka si vesele buší, ale teda často mi naštvaně kopla do těch sond. 😀

kocule
13. dub 2010

Jo a Toma mi kadí víc řídké a vícekrát denně, to se prý podle toho taky pozná. 😀 Jinak Adu si kaká svoje, tak to asi bude v nejbližších dnech. 😀 😀

kocule
13. dub 2010

Zuzi, to budou sportovci. 😀 😀 😀 Gratuluju, hlavně, že je vše v pořádku. 😉

Cien a kdy máš ten termín? Nějak mi to uniklo. 😝

zuzka72
13. dub 2010

Lito-klobouk dolů to je román. 🙂
My měli brejličky ataky jsem bulela, Navíc jsme malinko žluťoučcí ještě teď, hlavně Péťa v očích-prý kojeným dětem to mizí pomaleji, jelikož tím kojením do nich zase pumpuji to svý něco....-nejsu doktor. ☹
Mě nejvíc vadilo, jak je donesli z té dovolené(solárko,lampa-jak kdo chce) a měli po těch brejlkách žlutý obtisk a nejhorší bylo to věčny píchání do žíly do hlaviček, byli jsme samá modřina, Lukášek spadl na 2430gr a ty modřiny byli skoro větší než on. 😖
Ten heřmánkový čaj nevím u nedonošenců, ale jinak si myslím, že je lepší dítěti dávat přírodní heřmánek než nějaky ty sim simůle, nebo o čem se to tady pořád píše. Cpát jedy do dětí nebudu! Ještě, že má doktorky má rozum-no ona stejně ví, že si udělám podle sebe, za těch 20let mě zná už dost dobře.
U nás Adam leží, jako lata, skolila ho nějaká nemoc a kupodivu to není lenora-i když ta je u něj dost často. Musíme koupit za těch 15,- odsávačku a Petr z ní vyrobí tu za těch 300,- 🙂 , kdyby to mrňousci chytli, tak ať jsme připraveni.

zuzka72
13. dub 2010

A co se týká odbrkávání, tak s tím jsme měli taky problém, prý tak maly děti pokud pijí z prsu souvisle, tak ani nebrkají, takže pokud nic nebylo, tak jsem je položila na bok a skoro nespala a hlídala 😀 Jim se to řekne položit na záda a nechat tak-vždyť by se mohli zadusit-no jo doktoři...

kocule
13. dub 2010

Zuzi, to je super, že vám to tak pomohlo. 😉 Heřmánek je ale dost silnej alergen, takže u nás nepřicházelo v úvahu jim ho dát. Jindy prostě není jiná varianta, navíc jsem sabem dost dlouho likvidovala pěnu ve flašce, aby se zbytečně nelokali vzduchu. Taky bych jim ho nejradši nedávala, ale nešlo to. ☹ ☹ ☹ My ho dokonce nepoužíváme ani na ubrouskách, může vyvolat silnou reakci. 😝

zuzka72
13. dub 2010

KOcu-jasně, když není jiná možnost. 🙂 Já to nemyslela zle, blbý je, že tady člověk něco napíše a myslí to jinak a ono to v konečné fázi vyzní úplně jinak. No není nad mluvené slovo z očí do očí. 😀
Tak kdy se sejdem holky? Co takhle nějakej srazík dvojčat?

salu
13. dub 2010

S těma jménama je to zapeklitý 😎 známá od tchýně má 2 holčičky - Felicie a Fabie 😕 Říká jim Felinko a Fanynko. Tak až budou mít třetí, tak to bude Octávie 😀 pardón, ale to mě vždycky dostane.

salu
13. dub 2010

Já jsem pro srazík !!!!!, schválně, jestli se poznáme 😀 Ale vzhledem k naší veliké zemičce - KDE? Vy jste skoro všichni z Moravy, pak holky z Prahy a já asi jediná ze severních Čech. 😝

salu
13. dub 2010

Kocule, j. Cien má termín 29.4.

j.cien
13. dub 2010

ZuzkoO graulka k monitorum bez kontrakci 😉 ,ja mela jet dnes,ale volali,ze jsou bez proudu..tak bud zitra nebo pozitri 😉 Zase depkarim,ze moc necitim pohyby 😕 bud tam uz maji malo mista...nebo nevim,sakra... ☹

Kocul,sekci mam slibenou 29.4 😉

Se jmenama je to fakt prča..ale clovek si na vse zvykne..kamoska dala pred lety klukovi Kevin...vsichni z toho sileli a dnes ma Kevin 17let a je to v poho 🙂 Ja chci jmena na 3pismenka,aby se jim rikalo tak,jak se jmenuji....a ne ze ma nekdo Patricii a rika ji Patˇa...Magdlalene Magda...stejne se to pak zkracuje..

kocule
13. dub 2010

Zuzi, mě je to jasné. 😀 😀 Jen to některé maminky neví. 😝

Srazík klidně, hodím mrňata našim a adieu. 😀 😀 Akorát teda fakt nevím, kde. 😀 😀

Salu díky, nějak jsem to přehlídla. 😉 Vždyť je to za chviličku. 😀

kocule
13. dub 2010

Salu, tak to je nářez. 😀 😀 😀 Lidi jsou praštěný. Pamatujete, jak letěla Esmeralda a kolik bylo Esmerald? 😀 😀 😀 Já neviděla ani jeden díl, nemám na takový věci nervy (omluva tomu, kdo se díval). Ale moje babi to hltala. 😀 😀 😀

J.Cien, tak to je bezvaaaa. Už fakt jen stříháš metr. 😉

zuzka72
13. dub 2010

Kocu-já myslela s prckama ať je sranda. No my můžem zahájit v Olmiku, je nás tu dost-já, hancas,hanula, kocule....

monika.tdm
13. dub 2010

Nazdarek kocky!!! Tak jsem byla v patek u toho Apo a nikdo mi nedokazal rict ze jsme zdravi, ☹ takze si pockame do porodu!!!! No budeme to muset vydrzet a AMC jim nepodepisu, takze doufam, ze se potvrdi stare dobre prislovi, trpelivost prinasi ruze!!! 😉 Jo a k te geneticce jsem uz nesla at si picha do krys v laboratori a ne do nas!!! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru