Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
14. dub 2010

Holky, zajímavý článek o porodu dvojčat
http://www.porodnice.cz/node/34080

sarri
14. dub 2010

Mrkvi, teď jsme to tu psaly - Lita nespokojená - časté plané poplachy, u nás spokojenost, ale reklamovali jsme hned po prvním použití - byl to vadný kus, který prostě nesnímal pohyby, ale ani nepípal. Na doma je určo lepší do postýlky podložka - mně se ty na plenku líbí kvůli cestování - jezdíme dvouhodinové cesty k babičkám a člověk neví, co se vzadu děje, protože holky spí jak dřeva a pak v kočárku - když bylo hezky, tak spaly v altánu v kočáře na dvoře - no a u babičky se na noc taky hodí.

sarri
14. dub 2010

Z článku od Petranely: 😀 Monochoriální biamniální dvojčátka se rodí cís.řezem v 36. týdnu nejpozději - to tak povědět Mudr. henčlové, viď Kočule 😀

mrkvicka28
14. dub 2010

sari no právě když budou spinkat ven v kočáře nebo v sedačce nebo mi usnou v lehátkách tak bych nead něma musela pořád stát. Já má taky rodiče daleko (250Km) a když bychom jeli k nim tak zase sebou tahat ještě i monitory 😒 .

mrkvicka28
14. dub 2010

to je pravda oni je nemohou echat dýl jsem zvědavá jak dlouho nechají nás

sarri
14. dub 2010

Mrkvičko, někde jsem četla, že když maminky těhotenství proleží, tak že si děti vezmou víc z té potravy, protože maminka nespotřebovává tolik energie - já myslím, že na tom něco bude, protože my jsme měly vyležené luxusní váhy na ten týden a jednu placku.
Jak to máte vy - trojvaječné?

mrkvicka28
14. dub 2010

ne my máme jednovaječné dvojčata ( monochorialní biaminální) a trojče k tomu, já už ted taky jen polehávám akorát nachystám jídlo a dám věci do pračky jinak se snažím odpočívat a mít nožky nahoře. Tak snad to klukum pomůže k dobré váze.

mrkvicka28
14. dub 2010

sari ak dlouho byly holky v inkubatoru jestli teda byly a po jak dlouhé době vás pustili domů

j.cien
14. dub 2010

Holky, jsem teda na vazkach s temi monitory..... 😕 chtela jsem to hlave na noc...a chcu je mi spolu,dokud se vejdou...ale jestli se narodi uz 3kilove...tak spolu dlouho nepobudou... 😕 a vyhoda tech prenosnych pak ztraci smysl.....Ohledne toho syndromu nahleho umrti-statistick se to stava prakticky pokazde nadd ranem....ne pres den,kdyz chrupkaji treba v kocarku....
Tak nakonec bude asi lepsi koupit 2 Nanny...a rozdelit je do 2 postylek... ☹ sakrys,ale to nechcu 😠

A na pupik se dava cisty lih-dr.doporucuji 70%m,ale klasicky Spir.dilutus ma 60% a stejny desinf.ucinek,takze staci 😉

monika03
14. dub 2010

Salu díky za stopnutí samovyšetření! 😀 Holt vydržím do pátku na odborné měření a pak se uvidí.
Sarri tobě též díky, vůbec jsem neměla tušení, že by to mohlo mít nějakou spojitost s výškou. To já jsem prcek- mám jen 158cm. Takže zatím dle doporučení se snažím jen polehávat. Tak snad to pomůže i mě a miminka se nějak posunou výš.

j.cien
14. dub 2010

Moni,urco se setri,nic nezvedej a co nejvic odpocivej 😉 at jsou miminka co nejdyl u tebe a vse dobre dopadne 😉 🙂

lita
14. dub 2010

Sarri - mas nejspise pravdu, ze to jsou vadne kusy, tedy spise ten jeden, hlasil to vetsinou u Brajika, ale i ten druhy parkrat zapiskal u Tobika. Mame je ale koupene pres internet, tak jsem zvedava, jak ta reklamace probehne. Jak reklamace probihala u vas - pres prodejce nebo rovnou pres dovozce? A bylo to na dlouhe lokte?

Sarri+Mrkvi - jinak si ale myslim, ze ty monitory v aute nebo v jedoucim kocarku jsou uplne na nic, protoze snimaji i pohyb a otresy auta nebo kocarku, tudiz nejen dychani ditete. Maji smysl v postylce nebo zaparkovanem kocaru na zahrade.
A u tech Respisense mi vadilo, ze zacinali mit kluci odrena briska, teda spise Tobisek.
Uz spinkame s temi Nanny a je klid 🙂
U takhle malinkych miminek se nedavaji pod matraci, ale na matraci. To by mi prislo desne tvrde. Ale mame take ten klin proti blinkani (jeste jednou dekuji, Sarri, uzasna vec!!), takze jsem tu desku soupla pod klin. Pres klin a vykukujici desku jsem dala rozbalenou zavinovacku, deku a pak jeste kluci lezi v zavince a pohoda jazz 🙂

j.cien
14. dub 2010

Lito,tak ten klin si mam poridit-hned 2x?Nebo jim ho nejak stridas??A mas je teda oddelene,kazdeho ve sve postylce 😉 ?

lita
14. dub 2010

J.cien - gratulace ke krasnemu vysledku vysetreni! 🙂 Holcicky budou tedy vystavni kousky 😀 Uz ted maji nadherne vahy. Jak tu psala Sarri, ze jsou to vylezele vahy, tak u nas mela rozhodne pravdu. Ja jsem konec tehotenstvi dost prolezela a kluci meli na svuj vek uzasne vahy, jak nam v porodnici kazdy tvrdil. Takze to lezeni a lenoseni v tehotenstvi je nakonec jeste dobre i v tomto ohledu 🙂
Vidis, ja si ty monitory take dala, ale az v porodnici.

Moniko03 - vitej na diskuzi 🙂 Mne doktor cipek dost hlidal, krasne jsem se drzela a bum ve 34tt mi praskla voda, ac byl Brajik uplne nahore v brisku, rozhodne mi dole netlacil, takze priroda je kouzelnice a nekdy si s nami proste zahraje.
Ale pozor na tvrdnuti briska, s tim jsem byla hospitalizovana ve 24 tt tyden v nemocnici a Geliva diky tomu porodila a pamatuju se, ze tu byla i holcina Housky (kde ji a jejim miminkum asi je konec?) a jeji posledni prispevek pred predcasnym porodem ve 28tt byl: Taky vam holky tak tvrdne bricho?
Pokud se ti cipek zkracuje nebo se oteviras, rozhodne ihned zvolni tempo a pokud mozno hod nozky nahoru a spise polehavej a neprehanej to. Ale samovysetreni bych tedy neriskovala, ja bych rozhodne nic nepoznala, navic bych se asi ani pres to pandero samovysetrit neumela 😀 To bych nechala na dr. a jeho chytrem pristroji na cervikometrii.

lita
14. dub 2010

J.cien - kliny mam 2, pro kazdeho jeden a jsou uz kazdy ve sve postylce. Je to desne roztomily pohled na ty male kulihrasky ve velke postylce 😀
Pro postylku dole porizovat dalsi kliny nebudu, proste je tam prenesu ze zhora i s klukama.
V jedne postylce lezeli nozickama k sobe, kazdy v jednom konci postylky a ac to jsou malicti broucci (ale uz se pekne vypapavaji), tak uz se skoro dotykali koncem zavinky a deky.

hanula83
14. dub 2010

Kocu, já už jsem dobrá a vypadá to, že holky to taky ve zdraví přešly... tak aspoň, že tak 😉... Akorát už tady doma bouchám hlavou do zdi, protože je to fakt hrozné nemoct vylézt kvůli tomu . . . dešti, prostě bez komentáře...

Salu, opět musím komentovat, že jsme na tom stejně, naše Áňa taky měla 2,82 🙂))

Moniko03, ahojky 🙂, já sice neměla přímo problém s čípkem, ale doktor mě taky kolem 24 týdne varoval, že se mi ten čípek začíná zkracovat a kdyby byl na příští kontrole zase o něco zkrácenej, tak by mi museli dát ten kroužek, jmenuje se to cerkláž a dělá se to běžně i u monotěhotných.. No mně se čípek vzpamatoval a do příští kontroly byl zas o.k. 🙂

J.Cien, určitě to budou obě macinky 🙂, nám den před porodem řekli, že mají obě kolem 3 kg, no a holky měly kolik měly 🙂

lita
14. dub 2010

Bezim kojit, nahore mi to vrni a skyta, takze rychle capnout jednoho hladovce, nez se rozhuroni ten druhy 😀 Na to jsou lasecky docela experti, obzvlaste v noci, uzasny koncert ve vysoke tonine 😀 😀

j.cien
14. dub 2010

Lito preji ti krasne pokojenicko 😵 a pohodovou nocku 😉 s kulihraskama 🙂

Holky,ja vam tak zavidim,ze uz je mate na svete 😵 !!!

hanula83
14. dub 2010

Mrkvi, vidíš a všude tvrdí, že z umělého oplodnění nemůžou být jednovajky 🙂. Jsi živoucí důkaz, že můžou 🙂. Ono když se to embryjko chce rozdělit, tak se rozdělí kdykoliv.. Ohledně monitorů dechu, zrovna jsem to tu psala, já mám i Nanny i Respisense a jsem s oběma opravdu spokojená 🙂.

hanula83
14. dub 2010

Lituško, Housky tu přispívala nedávno, daří se jim dobře, já jsem taky ráda, že se ozvala 🙂

monika03
14. dub 2010

Lito- právě to samovyštření mi nahánělo husí kůži! Bude lepší když těch pár dní vydržím ještě se válet- i když už teď mám záda
bolavá a nevím jak to vydržet. S tvrdnutím břicha zatím (zaklepávám jako vzteklá) problém nemám.
Hanulo83 docela se mi ulevilo- budu doufat, že se mi to zlepší. No a když ne tak snad kroužek pomůže. Jen mám strach o miminka!
j.cien docela chápu, že už bys chtěla drobečky u sebe. Taky bych to už brala, doteď jsem si těhu užívala, ale těď mě sžírá strach zda to zvládnu!!!

sarri
15. dub 2010

Dobré ránko všem.
Lito, máme monitory taky přes internet - napsala jsem email a oni napsali postup - poslat s dokladem.V pondělí jsem poslala a v pátek přišel nový kus - takže rychlovka. S tím pohybem v kočáře a autosedačce to neplatí - hýbat se musí to, co k tomu monitoru přilíná - tělíčko jakoby ťuká do té plošky - když ho dáš na talíř a nosíš, tak to pípá - v kočárku, když vypadl z plenky pípal taky.
Mrkvičko, holky byly v inkubátoru 2 dny a pak jen na slunění kvůli žloutence a 13. den nás pustili domů - bylo narváno, takže to hrnuly domů (šly jsme s porodníma váhama, takže žádné, jak se říká, že si tak děti nechají do 2,5 kg).
Paní, co se mnou ležela na rizikovém s trojčátky (taky jednovaječné + trojče), tam byla od 30tt - přece jenom se musí častěji monitory a je jistota stálého lékařského dozoru. Nakonec rodila 34+2 jako já a děti kol. 1900 g - takže luxus - ale snědla na co přišla - prakticky nonstop se ládovala 😀

mrkvicka28
15. dub 2010

Sarí díky za info já momentálně taky mám pořád hlad.

sarri
15. dub 2010

Mrkvi, není zač.
Tak nám už zase prší!!!

kocule
15. dub 2010

Sarri, neprší, sere. 😀 😀 😀 😀 😀 Aspoň u nás. A nekaž mi krásný den Mudr. Henčlovou, joooo. 😀 😀 😀 Večer totiž dojede mamka a já se nemůžu dočkat. 😉 Zítra mám běhavku, vyřizuju milion věcí včetně zkrášlování mé osoby, jdu po 4 měsících ke kadeřnici. 😀 😀 Holt nejsou lidi na hlídání a do budoucna to lepší nebude, tak že tak. 😝 😝 Ten článek je dobrý, o těch výhodách, ale s tou redukcí hmotností bych teda nesouhlasila. 😀 😀 😀

Jinak my jsme provizorně natáhli koberce v obýváku a budeme objednávat ten autíčkový, malý nasadil nauvěřitelnou rychlost, než se člověk otočí, tak je na opačné straně. 😲 😀 😀 😀 Bude se ten koberec v obýváku krásně vyjímat. 😀 Přes noc mi malej vyrostl ze 74 velikosti, takže už budu dávat 80, no mazec. 😝 V kombinaci se zubama je to bezva, proto je tak uječený. ☹

Mrkvi, ta Eva s trojčatama, jak jsme o ní tady psaly, ta taky vydržela dost dlouho, tuším ten 33tt. Na to, že to nijak nehrotila, chodila kouřit za roh a myslela si, že to nikdo neví, tak jsem se fakt divila. 😝

sarri
15. dub 2010

Koču, ale ta Eva měla žížalky - ležely vedle holek v jednom inkuboši. To kouření udělalo svoje.
Myslím, že redukce hmotnosti přijde s tím, jak se děti rozlozí a začnou stavět - to se z toho postolicujeme. No já mám na tu dobu fakt slušné tukové zásoby - včera jsem se narvla do tříčtvrťáků, co jsem měla před těhotenstvím - ten převis na břiše se tam nechtěl nacpat a když jsem to tam narvala, tak mi to lezlo nad pasem - tak jsem nakonec vytáhla těhotenské pláťáky a bylo - tuším, že v nich strávím léto. Apropos těhurifle nosím pořád, neb je to rychlovky, když mám holky oblečené a já natáhnu gatě v pase na gumu.

sarri
15. dub 2010

Jo a ty silnicové koberce jsou pro děti super - mně se to teda vzhledově moc nelíbí, ale děcka si hrozně vyhrají a líbí se jim to - máme to ve škole a kdyby se nestyděli hoši deváťáci, tak si pojezdí s autíčky taky 😀
Holky, jak moc dopředu si musím žádat o rodičovský příspěvěk? Mateřská mi končí hned první týden v červnu. A pak šéfka po mně chce napsat nějakou žádost o proplacení dovolené (mám tam toho požehnaně) - musely jste taky žádat?

kocule
15. dub 2010

Sarri, já se vůbec nedivím. 😝 Na druhou stranu, ona je taky žížala, takže by to cvalíci asi nebyli, ale určo to kouření mělo veliký vliv. Já se jen divila, že to dotáhla tak daleko, ale moc jsem jí to přála. Přece jen, každý den dobrý a vydržela vážně docela dlouho. Měla už naplánovaný i termín SC a pár dnů předtím si to mrňousci rozhodli sami. 😀

S oblečením na mě nechoď, jsem na mašlu. 😝 Do ničeho se nevlezu, odmítám si koupit nové, na co. Aspoň bude motivace. 😀 😀 Mám dvoje větší rifle, toť vše. 😀 😀

kocule
15. dub 2010

Ty koberce jsoiu vážně dost barevné, ale dětem se to líbí. Já včera vytahla kobereček člověče nezlob se a mělo to obrovský úspěch. DO pokojíčku ho nechceme, máme pokojíčky 8metrů čtverečních, takže v jednom jsou jenom postýlky a v druhém má taťka pracovní stůl a postel, víc se tam nevleze. 😀 Takže obyvák to vyhrál. 😀 😀 😀

Já už mám žádost o čerpání dovolené napsanou a zítra mi to šéf podepíše. Začínám čerpat hned po skončení mateřské. MD mi končí 18.5., takže 19.5. a začátkem května vlalím na sociálku pro jakési potvrzení o výši mateřské, která se prý dává k žádost o RP a taky dát všechny papíry na pracák na RPD. 14 dní stačí ne?

kocule
15. dub 2010

O dovču žádat nemusíš, ale byla by to škoda. Proč ji nevyčerpat a brát penízky zároveň s RP. Tvoje šéfka je velice korektní, zaměstnavatelé na to rádi zapomínají a přitom máš na to ze zákona nárok. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru