Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

balina
27. dub 2010

Maui my jsme byli u Koudelový. Ona nebyla nepříjemná, jen předpokládala, že chápu o čem mluví a že jsem na to připravená. (A ne že to čtu až teď na netu 😀 ) Já o predilekci slyšela poprvé - no ne poprvé ale poprvé tomu věnuji pozornost.
Ostatně teď to čtu na netu a zdá se mi že to Aďule bude mít spíš vyležený z lehátka na kterém se furt fláká. 😀 😀 😀 protože hlavičku točí na obě strany.

rejchl
27. dub 2010

Ahoj holky,hlasim se po kontrole.Vše v naprostem poradku.Druhej prcek si behem 14-ti dnu otocil zadeckem dolu,tak mam zvazit zda chci rodit prirozene nebo cisarem.Rovnou me poslali i na monitor a tam mi PA poradila,ze dvojcata by rodila osobne jen cisarem.Takze jsem rozhodnuta.Doufam ze se jeste neotoci.By me vazne nastval😀 Jen musim zvazit epidural nebo celkovou anestezii.Tak nejak nvm.Bojim se v nasi male porodnici nechat si od nekoho pichnout neco do patere.Neverim jim.Je to hodne velke riziko pro mimca,kdyz budu v celkove narkoze?????
J.cienko drzim palecky.Brzy se nam vrat🙂

petranela
27. dub 2010

Rejchl, gratuluju ke kontrole. Dali Ti už i termín porodu? Já řeším to samé, jestli epidural, nebo celkovou anestezii.... a vůbec nevím. Taky mám strach si nechat od někoho píchat do zad, mám strach, že se pohnu, nebo aby se napíchnutí podařilo. No vážně nevím.

rejchl
27. dub 2010

Petru dekuji.Termín jeste nemam,ale mozna pristi tyden na kontrole se o nem zacnem bavit.Teda spis doufam.Dneska mi otekly i stehna.Jsem byla fakt jak Schwarzeneger😀 Já asi pujdu do celkove,ale prave by me zajimalo jaka jsou rizika pro prcky.Sice me PA ujistovala ze deti jsou behem momentu venku,ale kdyz spise doporucuji epidural.Tak bych chtela znat vsechna pro a proti celkove.

petranela
27. dub 2010

Rejchl, tak stehna mám taky otekly, nemůžu si čupnout 😅 je to pěkně hnusný, do zrcadla se už radši nedívám. Mne moje šéfová, která sice není doktorka, ale v lékařským prostředí na novorozeneckých odděleních se díky práci roky pohybuje radí celkovou, prý je to nejbezpečnější pro matku. Říká, že právě i to napíchnutí do zad může být nebezpečné... takže já jsem asi taky spíš pro celkovou. Ale sama jsem si k tomu nezjišťovala pořád ještě nic.

rejchl
27. dub 2010

Petru pro nas to urcite lepsi je,ale co pro prcky.Snad bude vse ok.Jen at uz se mi neotocej,abych nemusela prirozene. 😠

petranela
27. dub 2010

Jen u té celkové mne mrzí, že bych mimča hned neuviděla a že u porodu nebude moct být manžel. Na druhou stanu bezpečí je na prnvím místě. Asi to nechám na doktorech a nechám si poradit. No ale já taky všem doktorům nevěřím... mám s některými hrozně špatné zkušenosti.... zvlášť u gynekologů jsem se nestačila divit a během té svojí neplodnosti jsem jich vystřídala nepočítaně....

petranela
27. dub 2010

Rejchl, taky jednomu mimču domlouvám, ať se mi neotočí. 😉 Mám tu holčičku hlavičou nahoru a prý i nějak příčně umístěnou. Chlapeček, ten je pořád hlavičkou dole. Můj doktor mi říkal, že se hlavně nesmím setkat se šéfem oddělení, protože ten chce rodit všechny dvojčata přirozeně bez ohledu na polohy! No jo, je to jasný, šetří prachy a škudlí, nejde o jeho ženu, že.... Navíc je to protivnej arogantní chlap, už jsem ho jednou zažila, tak snad se mi pořadí se mu vyhnout.
Nevím, jestli je pro mimča lepší ta celková nebo epidurál.

sarri
27. dub 2010

http://www.dvojcata.cz/forum_all.php?idtema=17&...
To je odkaz pro holky, co mají dilema s anestezií. Osobně bych se bála toho, že mě někdo blbě napíchne a já třeba ochrnu - což je teda extrém, ale mně prostě takové myšlenky jely na mysl. Jak už jsem psala, tak jsem celé těhotenství žila v tom, že půjdu císařem, takže jsem tento problém taky řešila. Touha vidět miminka hned ale vyhrávala a i to, že bych tam třeba mohla mít manžela, takže bych se asi nechala ezat "zaživa" - celková anestezie mi mj. teda vůbec nedělá dobře a to zvracení pak s rozpáraným břichem nic moc. Nakonec tedy bylo normálně s porodem placenty v celkové.
Pro miminka v té celkové není žádné velké riziko - většinou ty císaře mají doktoři v malíku a dětičky umí vytáhnout tak rychle, aby je to uspávadlo neohrozilo. Spíš bych se bála toho napíchnutí kolem páteře - to tak v malíku mít uspávač nemusí - teda v těch malých nemocnicích. Ježišmarja, nechcu strašit - holky tak rodily a spokojenost.

No já si dnes bobanů užila - su úplně vyfluslá. Oběd ještě v poho, ale před ním spala Adéla jen hodinu, takže bylo jasné, že na procházku se budeme vypravovat s řevem. Čas se nachýlil a teda, že se začneme oblékat - Eliška se doslova posrala až úplně všude, tak jsem vzala první ju. Adéla, jak zjistila, že je sama, tak spustila sirénku - to vydržela celé oblékání Elišky - když jsem Elu uložila a zapásala do autosedačky, tak spustila hysteráček, protože se jí v sedačce sedět nechtělo. Oblékla Adélku, dala do sedačky a už byl uřvaný duet - já opocená až na trénkách jsem začala spekulovat, co si honem obléct. Vyjela jsem vyfluslá, ale holky naštěstí hned usnuly.

Irminko, bydlíme tam, kam Ťa odvezú, až bude nejhůř 😀 Ale neodvezú tam každého - třeba holky od Olmika pofrčijú do Šternberka 😀
A holky se hodně dlouho na bříšku taky vztekaly.

petranela
27. dub 2010

Sarri, díky za odkaz, mrknu na to. Ohledně toho napíchnutí mám taky strach, aby se něco nestalo. Co když se napíchnutí nebude dařit a já se pohnu... no stát se může všechno, že. Raději bych se nechala fakt asi uspat. Já narkozy zvládám celkem vpohodě, už jsem si jich víc zažila a nebyla to taková hrůza. Jen mne bude mrzet to, že mimča neuvidím a manžel nemůže být u porodu.
Dneska Ti teda holky daly! Asi je nejvíc baví řvát pěkně v duetu a holky Ti rády spouští sirénku 😀

zuzka72
27. dub 2010

Sarri-ty jsi ze Šternberka?
Holky ten je hezkej, škoda, že nám není víc, ani nevím co je to za značku, ale je pěknej.
http://www.aukro.cz/item1015757503_kocarek_pro_...

sarri
27. dub 2010

Peti, s tím viděním - no taky mi na tom záleželo, ale v praxi porodu jsem po prvním neměla vůbec čas omrknout to, co jsem vytlačila, protože na mě všichni řvali, abych honem tlačila další, že to musí být rychle a pak stejně hned holky nesli pryč a donesli je na vteřinu - to je Eliška, váha, míra, to je Adélka, váha, míra a jsou zdravé a hned pryč. A tak je pak viděl až manžel, když mě operovali a já až s ním na druhý den, až jsem mohla alespoň na vozík. Ten první pohled bude nejkrásnější na světě i když bude až za nějaký čas po porodu. Vlastně jsem pořádně holky viděla prvně na fotkách.

sarri
27. dub 2010

Zuzi, ne. To je hádanka. Buď pofrčíš do Šternberka, Opavi, Brna nebo ..... - teda dyž si z Moravy 😀

petranela
27. dub 2010

Sarri, porod jsi zvládla úplně skvěle, jsi vážně statečná holka!!! Já začínám mít z porodu dost divný pocity a obavy, ale to je asi normálka.

sarri
27. dub 2010

A taky se rozlouskla ta termoska, neb jsem dnes koupila tu, co posílala odkaz Salu. Vlezla jsem do obchpdu a tam ji měli, tak jsem ji vzala - má dvě dobře uzavíratelné nádoby 250ml, tak na obídky akorát.
http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb...

sarri
27. dub 2010

Peti, až začne kolem Tebe ten porodní frmol, tak už se bát nebudeš. Jak mi praskal voda, tak jsem byla psychicky v hrozné pohodě - asi to fakt ta příroda nějak zařídila, ale na duši mi bylo dobře a vůbec jsem se nebála. Manžel byl teda u mně. Ale ten Tvůj taky před a po bude, ne?

lucy82
27. dub 2010

Jé Sarri děkuji za info ohledně kočárku, já jsem fakt tele ale tohle mě nenapadlo, až ho složím musím vyzkoušet 😀 😀

Jcien držíííím pěstičky a moooc na tebe myslím a těším se na mimišenka 🙂

My dneska měly super den, na prochajdu jsme vyrazily hned po deváté ráno, jely jsme s kámoškou do města, bo jsem konečně dostala ty hnusný slavný krámy, tak jsem potřebovala nutně ibalgin. Pak jsme si daly ledovou kávu u mekáče, a nakonec zašly do obchoďáku zjistit jestli nebudou nějaké slevy v Nextu. To jsme nezjistily 😖 Ale super, holky se tam vzbudily, tak jsem je dala čučet a ani necekly. Tohle bych si když byly v hlubokých korbách nedovolila, procházet se po obchodech 😅 Pak jsme si sedly a dala jsem jim trošku mlíčka, jenže Nela ho nechtěla studený a já jsem sebou nevzala termosku, protože jsem myslela že stejně pít nebudou a že do dvanácti budeme doma. Ale paní v kavárně jen mě viděla že nesu lahvičku tak hned věděla že potřebuji mikrovlnku 🙂 Asi tam chodí víc mamin ohřívat bumbání 😀 Nu a domů jsme došly kolem druhé, dala jsem jim napapt, to už otevíraly pusiny jen jsem oběd míchala, to byla sranda 😀
No a nějak mi teď častěji kakají, tak nevím jestli to je tím že jim vařím nebo že jim třeba začínají růst zoubky. Ale zoubky nevidím tak nevím. Ráno mají tuhý bobečky, po obídku nebo uprostřed obídku to má Nelinka teda hooodně řídký 😖 Tak nevím, no a dneska se mi Sofule posr.... že to měla až na lopatkách 😅

sarri
27. dub 2010

Lucy, nám se taky stává - ráno tužší bobíni a po obědě buď další nebo srajda.

sarri
27. dub 2010

A oblíbené je velice kakání v sedačce při krmení - maminka se snaží, krmí a holky tlačí - tož tolik o kultuře stolování.

lucy82
27. dub 2010

Sarri tak takhle to jepřesně u nás, v sedačce na krmení a holky tlačí jak divé 😅
ALe fakt si ten sporťák nemůžu vynachválit a vůbec mi nevadí že na holky nevidím, připadá mi že se Nelinka i míň vzteká, než usne 😅

petranela
27. dub 2010

Sarri, jasně, ten můj u toho bude, nebo možná před a po. Chodí se mnou na každý utz, hrozně ho ty mimča vždycky zajímaly. Ale až půjde do tuhého, myslím, že to budou pro něj asi větší nervy než pro mně. My ženský jsme pod vlivem hormonů a asi nám pomáhají v tom, že jsme víc v klidku 😉 Něco na tom jistě bude

sarri
27. dub 2010

Já si to zatím nechala, že na ně vidím. Akorát teda mám pocit, že jezdíme jak cikáni - jak tam dat hezky deku? Dnes to slunéčko vylézalo a zalézalo, tak jsem radši dala deku, tož ale jak s tým různě šibovaly, tak bylo nevzhledné. A ještě mi vadí, že si člověk holky vyparádí a pak je zapásá do těch popruhů a jsou vidět leda ty pásy.

lucy82
27. dub 2010

Sarri taky jsem si říkala že je vyparádím a jsou vidět jen pásy a nic víc 😅 My měly dneska nánožník, docela foukalo a bylo celkem zimějc, ale viděla jsem děti co kopaly nožkama a pod kalhotama neměly ani punčochy tak já nevím jestli je moc nenavlíkám 😕

sarri
27. dub 2010

Já punčochy taky nedávám, ale nánožník jsem dala dnes taky - no bez toho tu deku - to budu asi sbírat po zemi.

lucy82
27. dub 2010

Takže máte jen kalhoty bez punčoch? Tak to taky asi tak dám, připadá mi že se musí pařit, i to co dávám, mají nátělník, body s dlouhým triko s dlouhým a bundu nebo mikinu, to je asi moc že 😝 😔

hanula83
27. dub 2010

Maui, nic si z toho nedělej, my máme taky lenory, teda Elenka už se taky snaží přetáčet, ale když zjistí, že je tam překážka v podobě vlastní nožičky, tak to raděj vzdá a já se přitom můžu přetrhnout, abych ji zaujala a ona měla motivaci se přetáčet 😉... No a Ani se sice přetočí, ale jak se jí chce, spíš nechce...

Zuzi, my tam taky máme šňůrky, vevnitř je kožešinka a přesto to na těch jejich tlapičkách vůbec nedrží, vždycky to vyzujou... ☹

Holky, co řešíte spináľ/celkovou, já bych šla do spinálu, ale pokud byste měly náhodou ten problém co já a ani po třetím pokusu o napíchnutí vás ten anesteziolog nenapíchl, tak se na to vybodněte a nechte se celkově uspat.... Já totiž u toho 10 pokusu už málem ječela bolestí. Ty první tři napíchnutí byly v pohodě, ale ten desátej vpich fakt už mazec, že jsem to musela rázně ukončit a nechat se celkově uspat... Takže suma sumárum jsem měla totálně rozpíchaná záda, že mě bolely ještě 14 dní a navíc stejně celkovou narkozu... A fakt v momentě, kdy doktor viděl, že jsem vytuhla, tak řízl a holky byly během minutky venku, žádná látka se k nim nedostala...

sarri
27. dub 2010

Lucy, já jsem dala bodyno s dlouhým, tuniku, rifle, ponožky, botky - tady bylo 20 ve stínu, ale chvilkama se šklebilo na déšť, tak na spaní jsem je zakryla. Jo a na hlavu jen šátečky. Já su sama furt splavená a v ne dopoledne jsem jim dala na body semišovou teplákovku a byl pařák a to řvaly a řvaly.

lucy82
27. dub 2010

Tak to u nás bylo zimějc ale zítra jim asi taky dám jen body na to triko s krátkým a pak mikču a bez punčoch. J8 se dnes dívala po nějakých čepkách nebo šátkách a nic jsem nenašla 😒

sarri
27. dub 2010

Máme šátečky, co se nazavazují, ale nasazují jako čepička - mně se v tom hrozně líbí. Zitra zkusím vyfotit - i náš sporťák.

hanula83
27. dub 2010

Lucy, tak my taky už nedáváme punčochy. Máme jen ponožky a gaťata... nahoře tílko, body s dlouhým nebo krátkým (podle toho, jak moc je vedro) a na tom takovou mikinu... V kočáře leží na dece a na sobě taky mají akorát deku, nánožník dávám už jen když je zima... A dnes jsme vyjely a zase do hodiny jsme byly zpátky, protože fakt fučelo a já jsem měla jakyhosi toho hajzlíka v krku, tak to nechcu zas riskovat... Ale pak jsem holky ještě nechala na verandě a ony tam na hodinu ještě usnuly... A pak šel manža ke známýmu pro něco, tak je vzal s sebou, což nebývá zvykem. Tak aspoň měly nějakou šou 🙂)..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru