Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
20. črc 2008

simonac já myslela, že ty vložky do podprdy potřebuješ v podstate po celou dobu kojeni - ze se proste obcas nekdy stane, ze ti to mlicko trosku vyteka ... ?? Jo a prosim te - jake mas ty kojici kosile? Na knoflicky nebo takove ty s prustrihama?? Ty bych prave chtela, protoze si neumim predstavit, kdyz se mi pak povede kojit obe najednou, jak si rvu z toho rozepnuteho vystrihu obe prsa 😀 Tak v tom mi prijdou ty s tema prustrihama praktictejsi, ale chtela bych na zimu pyzamo s dlouhym rukavem a nohavicema a to proste nemuzu nikde sehnat ... 😒

issaga
20. črc 2008

ahoj holky,

tetadolly nam dvojcatka zjistili ve 14. tydnu 😉

rezi jak pise skarbek, jednorazove kalhotky budes potrebovat urcite - vetsinou ne tak silne, ale ocistky jsou i po cisari. A vlozky jsou rozhodne lepsi "poporodni" (znacka SAMU) - nemaji v sobe zadnou folii, takze lepe vetraji (vypadaji jak vypadaly vlozky pred X lety). A vlozky do podprdy jak kdo, nekdo ma radsi jednorazove, nekdo ty praci (ja jsem pouzivala jednorazove) - nekdo je potrebuje jen par tydnu a pak uz ne, ja jsem je musela pouzivat po celou dobu co jsem kojila.

rezinka
20. črc 2008

ted jsem uplnou nahodou zahledla fotku heliska v uvodnich foteckach na koniku, tak jsem to hned rozklikla... https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...
snad to pujde spustit, nevim, jestli se cisla tech stranek ruzne kazdou chvili nemeni ... tolikrat si na ni vzpomenu a je mi z toho vzdycky strasen smutno ☹ Ale vypada to, ze sbiraji novou nadeji a maji kolem sebe urcite spoustu lidi, kteri je ve vsem podpori. Kez bysme mohly nejak i my ... Nezbyva, nez jim drzet palecky, aby se zase co nejdriv toho sveho velkeho stesti dockali !!!

rezinka
20. črc 2008

issag diky za typ na znacku tech vlozek. a k tem kalhotkam - netusis, jestli vel. 3 nebo 4 neni az moc obr?? mensi v nabidce na webovkach, kde si chci vsechno objednavat, momentalne nemaji ... No a s tema vlozkama do podprdy - to je prave to, ze nevim, jak moc je budu pouzivat, takze tezko takhle dopredu odhadnout, jestli bude stacit par tech jednorazovek nebo si rovnou koupit ty na prani ...

issaga
20. črc 2008

rezi s velikosti neporadim, ja jsem ji ty kalhotky kupovala v tehotenskym kurzu a velikost jsem odhadovala od pohledu... a s temi podprdovlozkami - mne teda by se asi ty praci vyplatily, ale pouzivala jsem jak uz jsem psala ty jednorazove

simonac
21. črc 2008

rezi............já mám ty noční košile, krátké a bez rukávů, dlouhé s těma průstřihama jsem zatím ani nikde neobjevila, když je mi zima, dám si an nohy teplé ponožky a ještě si obleču pyžamové kalhoty 😉

septim
21. črc 2008

Ahoj holky: ja mam ty s prustrihama a kupovala jsem je na www.leontyna.cz za 244,- Issaga: ja jsem taky pouzivla ty jednorazove kdyz jsem kojila malou a musim rici ze jsem taky pouzivala celou dobu kojeni, snad rok. Ja mam dobre zkusenosti s prsnimi vlozkami chicco, maji ve vnitr takovy gel.Rezinka : at ti dneska na kontrole vsechno dobre dopadne, drzime palecky. 🙂

daiquiri
21. črc 2008

Ahoj holky,moc vas vsechny zdravim,konecne mi doslo,ze muzu psat pres mobil a nemusim otravovat fiall.U nas zadna zmena,porad nic nevim,dneska mam jit na utz.Pro me byla ta nemocnice taky sok,taky jsem to obrecela.Ale jsem rada,ze mam doma vsechno nachystany a nemusim se tim stresovat.Jednorazovych kalhotek mam dost a ja mam kojici pyzamo.
Simonac:a tebe do te nemocnice poslali proc?
Ted se upinam na vikend,snad me pusti domu na propustku.
Holky,drzte se a at se miminkum dari dobre!

issaga
21. črc 2008

daiquiri ahojky, moc na tebe myslime! ja vim, ze ve spitale je to otrava, ale je to urcite lepsi nez tak jak jsem to mela ja, ze byla porad pohoda pohoda a nakonec drama, ze jsme malem o obe holky prisli 😒 tak bud rada, ze si vas pohlidaji a budete v poradku. drz se! 🙂

daiquiri
21. črc 2008

Ale jo,taky jsem klidnejsi kdyz jsem pod dohledem.I manzel je rad,ze pry aspon konecne odpocivam🙂Doma jsem porad neco delala.Ted jsem po utz,porad mame spatne prutoky,pry je to na hranici☹

marrha
21. črc 2008

Ahojky Daiq...

držím palečky všechny co máme doma..at mimísci ještě chvilinku v bříšku vydrží...
hlavně se nestresuj...už jsi daleko....hlavně,že jsi pod dohledem... 😉

a kdy se něco dozvíš??

daiquiri
21. črc 2008

Vsechno se rozhodne az pristi patek,zmeri miminka a podle toho se rozhodne.

skarbek
21. črc 2008

Ahojte všichni mimísci a mamky! 😉

daiq: jémine,to mě mrzí,že nemáš optimističtější zprávy ☹ a jaká je šance,že se to ještě v lepší obrátí,nevíš?Každopádně je opravdu moc dobře,že jsi pod kontrolou a případného ošetření a pomoci se ti dostane hned!Ovšem přeju,ať nenastane žádné drama a dětičky i ty jste v pořádku,a to co nejdéle!!!!

rezi: dneska jen dia test,zítra poradna u zástup konající doktorky,tak doufám i s uzv,jak jsem zvyklá 😕 oGTT dopadl dobře,cukrovku nemám,což su ráda neb mamča měla... Nové album heliska už jsem viděla a taky mě vždy pojme smutek... a ona to ještě umí tak napsat,že se mi vždy derou slzy do očí... strašně dojemné.Takovým lidem nejde přát nic jiného,než aby se na ně stěstí usmálo,co nejdřív!Přeju jim to z celého srdce!Jinak články na babywebu prostuduj,spousta věcí o kojení,spánkovém režimu atd... ty stránky to je tip od daiq 😉 jééééééé a ty jsi tereza,jo?Můj chlop tež chtěl Terezku... 🙂 ale páreček Sára a Nela je mooooooooooc pěkné! 😉 a jedna tereza v chalupě je až až... 😉 😀

z359
21. črc 2008

Smilers: Gratuluju k trojčátkům, docela se divím (v dobrém), že si to takhle v klidu přijala, mě se nedávno zdálo, že jsem porodila trojčátka a mám z toho šok ještě dneska, ale každý to bere jinak.Pro mě byl šok ty dvojčata. S trojčátkama máš prý nárok na pečovatelku. Taky ti přeji co nejklidnější těhotenství

Daiq: Taky ti moc držím palečky ať dopadne vše dobře a ať jste všichni zdraví

Já mám taky jednu novinku, naštěstí veselou, v září se budu vdávat

z359
21. črc 2008

fial: Taky jsem ti chtěla poděkovat za ten tip na ty teplé zavinky do auta, už je máme doma

simonac
21. črc 2008

ahoj holky,
z359 , smilers....na pečovatelku máš náror ze zákona prý až na čtyřčata, pokud jsou trojčata tak prý záleží na obci jestli uvolní peníze na pečovatelku, 😒

z359
21. črc 2008

Fakt? Tak to je dost blbý, já myslela, že už i na trojčata. Ta vláda opravdu podporuje rodiny s vícerčaty, to je hrůza 😠

skarbek
21. črc 2008

rezi: co je s tebou??????????????????? 😨 netrpělivě čekám na zprávy!!! ...že ty jsi zas někde na trajdach,neposedo... 😉

simonac
21. črc 2008

dia...mě si tam nechali proto, že jsem se začala pomalu otvírat - byla jsem ve 32. týdnu, a hlavička martínka už prý dost naléhala - cítila jí prý pohmatem - paní doktorka
pak co týden jem se otevřela 1 cm a než jsem šla na plánovaný a vyvolávaný porod, tak jsem byla otevřená na 4 cm
držím pěstičky at mimišci vydrží co nejdýl v tobě, je to pro ně přeci jen nejlepší 😉

rezinka
21. črc 2008

holky ahoj! a predevsim ahoj daiq !!!! to je super, ze se muzes takhle prihlasit, alespon ti to v nemocnici bude lepe utikat !! strasne na tebe myslim a drzim palce, asi jako vsechny tady, tak se drz a hlavne mimisci, at jeste nikam nespechaji a jeste si alespon par dni polebedi pekne u maminky v brisku, kazdy den navic je dobry, tak jim to nejak zkus vysvetlit 🙂 !! Je mi jasny, ze je to uplne naprd byt v nemocnici - ale jak uz psaly holky - jsi uz v tydnu, kdy by se - kdyby neco - porodit dalo, vsak oni by je dopiplali, neboj se, doma mas taky vsechno nachystane, takze bud v klidu, hlavne zadne stresy, to by miminkum neprospelo. Myslime na tebe, kdykoli budes moct, tak pisni !! Tak zatim pa pa

no a jinak k me dnesni prohlidce - tak uf uf, zase se mi na par dni snad ulevi, vsechno dopadlo dobre, byla jsem i na utz, tak miminka jsou cca stejne velka, obe maji neco malo pres 1300g, tak to se mi ulevilo asi nejvic. cipek taky v poradku, zkratka vsechno na jednicku, ale zase ani nevim, na co vsechno to tu mam radsi zatukat, protoze jak vidno, muze byt porad vsechno v poradku a najednou bum ho a uz se frci do porodky 😖 , coz by nam tu mohla nejedna maminka raz dva potvrdit, ze 😒

skarbek tak to je fajn, ze ti ty testy dopadly taky dobre !! asi ses docela bala, kdyz to mela i mamca, vid? tak jeste, abys nam sem napsala dobre zpravy i zitra po kontrole ! a s tema jmenama - no jo, me se Sara a Nela taky hodne zalibilo, ale asi mi to "neprojde", manzel chce uz snad od zacatku Terezku, tak mu ji mozna dopreju (kdyz jedne nema dost 😀 😀 ) Ale slibil, ze Nelinku jeste zvazi 🙂

dneska mi taky prisel balik s povlecenim a zavinkama - vse s zirafkama (zn. myslim Scarlet) - barvy bezova a zelinkava, tak jsem se tu nad tim zas rozplyvala 😅 , nehlede na to, ze jsem holkam hned po kontrole a utz nakoupila zase nejaka tricka (vel. 68) ... no ale uznejte samy, ze si mimisci prece po uspesne kontrole proste neco noveho zaslouzi 😉 😵

daiquiri
21. črc 2008

Holky,moc dekuju za podporu,drzi me to nad vodou🙂
Obavam se,ze se to nezlepsi,holcicka uz to nedozene.Byla bych rada,kdyby se jeste nejakou chvilku dopekli v brisku.
Rezi:manzel chtel taky Terezku😉A mas pravdu,celou dobu jsem mela tehotenstvi bez vetsich komplikaci a najednou...ale na to nemuzes myslet!

petronelie
21. črc 2008

Ahoj Verunko,co to tady ctu,ty jsi v nemocnici?Co se stalo? Pisni mi kdyztak zitra a kdybys chtela navstevu,muzu se stavit,ja totiz tak bezproblemovy tehu nemam,takze jsem na neschopence.Moc drzim palecky a odpocivej maminko 😉

smilers
21. črc 2008

AHojky🙂 z359 kdyz se snazis 4 roky o mimco, tak uz to beres v klidu, teda spon u nas 😉 jinak diky za gratulku

daiq i kdyz se nezname, tak drzim moc pesti aby se mrnousci jeste v tobe chvilku zdrzeli 🙂

simonac podle zákona o sociálních službách (č.108/2006 Sb.)
§75 (2) Pečovatelská služba se poskytuje bez úhrady
a) rodinám, ve kterých se narodily současně 3 nebo více dětí, a to do 4 let věku těchto dětí,

Pokud obec nema na to aby zaplatila pecovatelku, tak se musi obratit na prislusneho poskytovatele socialnich sluzeb, v pripadne se obrati rodice deti 😉 😉

nevim o tom, ze by zakon o socialnich sluzbach prosel novelizaci

lisounek
21. črc 2008

ahoj smil: jak je? porad vse ok?? 🙂

smilers
21. črc 2008

Ahoj lis zatim snad vse ok, ve str jdu na odber krve na preeklampsii,toxoplsasmosu atd a tripl, tak sem zvedava 😉 a co u tebe?

jinak holky, kdyz uz tu s vama sem tam pokecam je jeste moznost se k vam pridat i kdyz teda dvojky necekam? 😀

lisounek
21. črc 2008

smil: tak to je super, ze je to ok...noo tripply to budou nerviky, ale divim se ze ti je delaji, vzdyt pry u vicecetnych tehu to ani nema cenu, ze jsou vzdy skoro spatny (lepereceno falesne pozitivni)..no my jsme koncem panevnim zrejme a to neni nic moc ☹ proste se ji libi prdkou dolu....ale ja se vam tu taky pletu do diskuse, omlouvam se 😔

smilers
21. črc 2008

lis ja o triplech vim a proto jim nebudu prikladat moc vyznam 😉 u me bude smerodatna genetika utz

pis me do ip a je to 😉

simonac
21. črc 2008

smilers....tak v zakonech se moc dobre neorientuju jak ty, napsala jsem jen to co vim od holek co maji trojcatka

smilers
21. črc 2008

simon tam jde spis o to, ze ne vsichni urednici vedi, co s tim a co se muze atd. proto to nekteri treba zdrzuji nebo se na to vymlouvaji

rezinka
22. črc 2008

smilers to prece vubec neres, jestli muzes k nam do debaty, kdyz necekas dvojcatka, ale trojcatka 😵 Myslim, ze kdybys zalozila nove tema - čekame trojčátka - tak byste si tam psaly tak dvě 😀 , takže jasný, že tu zůstaň s náma 😵 !!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru