Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
24. črc 2008

to me vubec nenapdlo, ze bych to mohla v Ikee vratit, kupovala jsem to asi pred 3 tydny a nevim, kdy se tam zase dostanu, takze to asi neklapne.

s tou podlozkou - to je sice pravda, ze to nejaky cas asi mimca neprocuraji, ale ja bych radeji - pro klid duse - mela uz vsechno doma, abych pak prave uz nemusela nic shanet. kamaradka je tehulka o mesic mene, nez ja, tak toho hodne objednavame spolecne (napr. matrace do postylek, vse mozne z lekarny - mimochodem vrele doporucuju webovky:

http://www.lekarna.cz/

fakt to stoji za to na to juknout, ja si tamodtud budu porizovat snad 20 polozek, je to super, nez obihat lekarny a shanet vsechno jednotlive. a ted nevim, jestli jsem to tu uz nahodou nepsala 😨 jestli jo, tak pardon, ze se opakuju 😕
No, takze to chci mit radsi zkratka doma. Ja prosteradla mam prave zatim jen do kazde postylky jedno, tak by se mi dalsi hodilo a kdyby bylo rovnou s tou nepromokavou vrstvou, mozna by to bylo i prakticke ... jenze zase davat na to nepromokave prosteradlo jine prosteradlo, to uz mi zas prijde divny. no fakt nevim.
ty jo, mam ja to starosti ... zato chudak daiq je ted nekde vystresovana v porodnici ... snad se alespon trosku na ten velky zitrek vyspi !

smilers
25. črc 2008

Ahojky vsem🙂

Daiq doufam, ze vse probehlo v poradku, moooc drzim pesti 🙂

simonac
25. črc 2008

dobré ránko holky,
dai...myslíme na Tebe a držíme pěstičky, jdu nakojit prcky a vařit pro nejstaršího, všem přeji hezký den

sylvar
25. črc 2008

ahoj holky, tak dai už mán porod asi za sebou, co?jsem zvědavá na miminka, nevíte jak byla velká?

petronelie
25. črc 2008

Ahoj holky,
tak Verunce (daiquiri) držíme všechny palce,ju?
Určitě už to má za sebou a teď se mimísci budou pěkně dopékat,aby mohli s maminkou hezky dom.Jééé,já se na ně těším,to budou drobečci. Hlavně,aby všichni byli zdraví. Pokud Verunka napíše,dám vědět...jestli první nenapíše někomu z vás.
Jinak je to hezké,jak se tu navzájem podporujete 😉

Přeju vám všem krásný den!

rezinka
25. črc 2008

dobre ranko - i kdyz daiq ma ranko uz asi tak od 5h, ze? myslim na ni od rana, doufala jsem, ze uz tu bude zpravicka o miminkach, ale zatim nic, no ma ted urcite jine starosti, nez nekomu psat ... palce ji drzim taky, strasne moc, tak snad se tu behem dop. nejaka zpravicka od ni objevi ...
sylvar netusim, jak byla miminka velka pred porodem (tedy dnes), ale myslim, ze tak pred tydnem daiq psala, ze ma jedno cca 1500g a druhe bylo prave mensi, ale uz nevim presne o kolik, myslim kolem 1200g, ale abych tady nesirila nejake mylne informace, tak to ber prosim s rezervou 😅

petronelie
25. črc 2008

rezi,já jí psala někdy před 7, odepsala, že akorát vyrážejí a že se pak pokusí dát vědět. 😉
Jinak klouček,co já vím, měl 1900 g a holčička 1300 g.

murecka
25. črc 2008

Ahojky holčiny,
tak celá netrpělivá se sem letím kouknout a zatím žádná zprávička od Daiq. Moc na ni od rána myslím a držím palečky. Hlavně aby bylo všechno OK.

petronelie
25. črc 2008

Tak Verunka (daiquiri) dnes nerodí...je chuděrka na nervy, řekli prý,že je to zatím zbytečný...tak je na hekárně.
Verčo,držíme palce!

simonac
25. črc 2008

Ježíš, tak to ji lituju, nejdřív ji tak vystresují a pak nic, ale na druhou stranu každý den pro miminka dobrý, když jsou v bříšku u maminky 😉

smilers
25. črc 2008

no tak to daiq nezavidim, ale jak rika simca, kazdy den je pro ne lepsi a lepsi, drzim porad palce🙂

z359
25. črc 2008

petronelie: A proč je na hekárně, když nebude rodit? Tomu moc nerozumím, tak jsou maminky co se rodit chystají v nejbližší době, ne? Ale určitě je dobře, že se ještě trochu dopečou u maminky

fial: toho se taky bojím, ale doufám v tu lepší variantu. Ono teď už moc těch termínů na svatbu není, dřív je tam jen 6.září a to je moc brzo, to bysme nic nestihli připravit. Tak doufám, že bude vše Ok a svatbu si ještě užiju, je mi jasný, že neprotancuju celou noc, ale i tak doufám, že bude krásná

rezinka
25. črc 2008

petronelie a bude tedy rodit zitra nebo ji zatim nechaji a uvidi a je mozne, ze jeste pozdeji ?? ja nevim vubec nic o tech spatnych prutocich pupecnikovou snurou, zkusim si o tom najit neco na netu ... kazdopadne chudinka daiq, musi z toho byt uplne na nervy ☹ Ale kdyz je pod lekarskym dozorem, tak je v tech nejlepsich rukou a muze ji zase uklidnovat, ze doktori delaji pro miminka urcite to nejlepsi !!!

murecka
25. črc 2008

Tak holky, to by mě zabilo, já su strašnej stresman, od včerejška bych byla jak na trní, noc by pro mě byla nekonečná a kdyby mě ráno řekli, že teda nic, tak bych se asi zesypala. Ale zas je pravda, že doktoři asi ví, co dělají a každej den navíc u maminky v bříšku je dobrej. Ale i tak bych to snášela hrozně. Tak držím dál pěstičky a doufám, Daiq, že to snášíš líp, než bych to dokázala já.

daiquiri
25. črc 2008

Ahoj holky.
Peto,diky za predani info🙂
Miminka mela minuly tyden 1400g a 1900g.Prejeli jsme sem,jeste nam vynadal doktor,ze jsme prijeli pozde,coz nebyla pravda.Pak,ze je zbytecny rodit,prutoky jsou dneska normalni a rozdily miminek po IVF pry taky.Co doktor to jiny nazor.Na hekarne jsem asi na pozorovani,jsem pry hodne otevrena.Kazdou hodinu miminka poslouchaji.Zitra bych snad mela jit na normal pokoj,pak nevim co bude.Jsou nastvany,ze jim sem prehazuji pacientky,ale to at ti nemocnice vyridi mezi sebou:-/

marrha
25. črc 2008

Ahoj holky...
tak nakukuju jestli jsou nějaké novinky s Daiq..a co to čtu..taky to nechápu proč je na hekárně?? 😔

a já na ní tak od rána myslím..

marrha
25. črc 2008

Daiq..asi telepatie...

to je teda docela síla 😔
hlavně s enedej..a kdyby se ti něco nezdálo,tak je pořád otravuj 😉

a jestli jsi dost otevřená...tak můžeš kdykoliv rodit..a neřekli Ti na kolik jsi otevřená?

z359
25. črc 2008

daiq: to je pravda, mají si to vyřídit mezi sebou a netahat do toho pacienty, ale je super, že už máš ty průtoky dobrý, tak ti držím palečky, aby si se neotevírala víc a mimča mohli zůstat u tebe co nejdéle. A s těma názorama je to asi všude stejný, ale kdo se v tom má pak vyznat, že? Hlavně, že je hlídají, to pak včas zjistí, kdyby se náhodou něco dělo a určitě bude vše v pořádku. Moje starší ségra se narodila v roce 1971 a měla jen 1,30kg a taky je dneska v pořádku a určitě víte, že dneska je ta medicína o hodně moc dál, tak držím palečky, snad tě to alespoň povzbudí 😉

daiquiri
25. črc 2008

Marrha:pry na ctyri?!Prd vim co to znamena.
Ja vim,ze i ted by byla mimca v poradku,ale o to dyl bych tady s nima byla.
Rezi:ja mam jen tu nepropustnou podlozku pod prosteradlo.

z359
25. črc 2008

daiq: Tak samozřejmě, že je lepší, aby byli u tebe co nejdýl 😉

fiallinka
25. črc 2008

dai: dobrá zpráva je, že průtoky jsou ok a mimča jsou u mamky o den dýl, hurá 🙂, no ale 4 cm je už fakt dost, tak ono tě to asi fakt brzo čeká, i když možná ti ještě dají něco na zastavení porodu, když je to zatím ok..., každopádně na tebe moc myslíme!

marrha
25. črc 2008

Daiq...no to je jako na 4 prsty...když je to na 10 prstů..tak se rodí 😉 takže jen hezky lež..moc neseď at mimča ještě vydrží.když už máš ty průtoky dobré 😉

rezinka
25. črc 2008

daiq to by me slak trefil, kdybych jeste dostala od doktora sprdana, ze jsem prijela moc brzo nebo zase moc pozde, pritom si te prevazeli z nemocnice do nemocnice, ne? jenze clovek nema ve tve situaci silu se s nima dohadovat, hlavu plnou miminek a porodu, natoz se pak jeste handrkovat s doktorama, vid. to je jasny.
a asi neni teda jeste uplne vyloucene, ze bys rodila prirozene nebo uz vis na 100%, ze to bude cisar ??? a v jake poloze jsou ted miminka??

petronelie
25. črc 2008

Verčo,normálně,já jsem na Tebe od rána myslela, i Martin tě moc zdraví!

Hlavně se nestresuj,dopadne jak má. Doktoři by si své problémy měli vyřizovat mezi sebou, ale to už je zas jiná stránka věci. Holt to tady tak je, kort v Krči.

Je u Tebe Martin? Buďte statečný, odpočívej a těšte se na miminka 🙂

daiquiri
25. črc 2008

Aha,ja si to myslela,ze jsou to prsty,pritom minuly tyden to bylo v pohode.
Rezi:obe jsou ted hlavickou dolu,slecinka se predevcirem otocila,takze mozna budu rodit normalne.
Peto:Martin tu byl dopol.se mnou,pak jel do prace.Jeste se tu stavi.Jinak mne zas hodne lidi rikalo,ze Krc je ted dobra,tak nevim.

rezinka
25. črc 2008

daiq tak to je taky dobra zprava, ze jeste neni jisty cisar, pokud jsou obe hlavickou dolu, tak je snad velka pravdepodobnost prirozeneho porodu, tak to o to vic drzim palce, i kdyz vic to uz asi ani nejde 😉 😵 !! A vis, na co jsem jeste hodne zvedava? Na vase vybrana jmena, rikala jsem si, ze se je dneska konecne dozvime, no a ono zase nic 🙂 Ale jen at miminka nespechaji, vsak my si na ne i jejich jmena radi pockame 🙂 !!

fiallinka
25. črc 2008

rezi, dai: ale mohli bysme třeba zatím tipovat 🙂

petronelie
25. črc 2008

Veru,ja nemyslim,ze Krc je spatna.Spis ten pristup obecne v nemocnicich: Krc,Vinohradska,Bulovka.Ale bude to dobry,uvidis....hlavne,aby se to nekam pohnulo. A vypada to tedy,ze rodit pujdes nebo ne...rekli ti neco? Budes tam cekat az do porodu?Jsem z toho jelen.Martin uz me taky psal na icq, jestli uz joooo. Tak jsem ho musela zklamat 😀
Drzim palce jsem uz rikala, tak kdyby ti bylo smutno a jeste si do pondeli neporodila,staci cinknout a muzu se stavit.Papa.

daiquiri
25. črc 2008

Porad me hlidaji,poslouchaji,asi si mysli,ze budu rodit,ale mne je fajn.Zitra rano pri vizite se dozvim vic.Jen je hrozny jak tu slysim kazdy porod.

simonac
25. črc 2008

ahojky holky,
dai...já byla taky otevřená na 4 cm, a nakonec mi museli ještě porod vyvolávat - tabletkou a i vodu mi pichali, tak hlavně lež, rodila jsem taky normálně a nebyla to vůbec žádná hrůza, šlo to docela hladce a prcci jsou 7 min. po sobě, držím palečky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru