Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
11. srp 2008

Holky,tak nic.K detem nejdu.Mam zlomeny horni a spodni krcek,mam klidovy rezim a dostanu berle.Lecit se to da jen tim klidem,sroste to samo.

z359
11. srp 2008

Daiq: Třeba ti i pomůže, až budeš u miminek, podle mě je to i psychikou, a s tou nohou držím palce, ať je vše Ok
rezi: ještě, že si se zeptala na ten Bepanthen, já ani nevěděla, že je mast i krém 😒

jaanja
11. srp 2008

Teda daiq, to jsou lapálie! Tos musela hodně vydržet, chodit se zlomeným krčkem! 😔 To je mi moc líto, že se to tak komplikuje, ale věřím a doufám, že to v nemocnici vymyslí, abyste přes to všechno mohli být s dětma nablízku nebo alespoň v pravidelném kontaktu.

z359
11. srp 2008

daiq: To je hrůza, ale ještě, že na to přišli, klid ti určitě pomůže, krček je blbá zlomenina, ale ty si mladá, tak to bude určitě brzo v pořádku. A ty si někde spadla?

daiquiri
11. srp 2008

Prave,ze nespadla,tak se divili.Ze pry je to asi zatezi dvojcat.U deti nebudu,jednou denne mi je privezou a jinak budu odstrikavat.

fiallinka
11. srp 2008

dai: tak to bych teda vůbec neřekla, že je to možné, no je to drsné ☹ , ale aspoň teda víš, čím to je... jsou to komplikace, ale pak se ti to v dobrém vrátí, určitě 🙂

z359
11. srp 2008

Daiq: Tak si měla asi málo vápníku.Ty jsi psala, že si štíhlá a že si přibrala 25kg, pamatuju si to dobře? Tak to byla asi velká zátěž na tu kost a praskla, ale věřím, že za chvíli budeš v pohodě. Můj tatínek si zlomil kost v krčku, když upadl, bylo mu tenkrát 64 let, sice ho museli operovat, protože to měl tříštivou zlomeninu (nebo jak se tomu říká), ale do měsíce byl doma a celkem chodil ( a to musel 10dní ležet ještě na JIP se zápalem plic a měl spoustu jiných onemocnění, které mu to ztěžovali) a ty jsi mladá a to tělo se s tím vypořádá určtě brzo a dobře. Ale doporučuju do sebet dostávat co nejvíce vápníku 😉

petronelie
11. srp 2008

Ahoj daiquiri.
Verunko,to jsou teda lapalie.Jeste ze ti to zjistili. A rekli,kdy te pusti domu?Nebo kdy budes moct k mimcum?To nemuzes lezet u nich?
Jinak ja se taky priklanim k nazoru,ze je to tim,jak si pribrala,vzdyt si byla jak proutek, zrovna jsme vcera koukali na tve svatebni fotky.
Jsi hrozne statecna, ta jizva musi taky bolet,do toho noha...ale nejspis si ji mela nalomenou uz nedavno,jak te to bolelo,a ty si s tim chodila i s pejskama a tak,vid.Kdo to mohl tusit.

Ale brzy se uzdravis,mimca zatim vyrostou..hlavne Barunka a budes behat po Praze s kocarkem...no kocarem!!

Moc drzim palce, papa.

daiquiri
11. srp 2008

Chci se zeptat zitra jestli by me nepustili domu.Stejne bysme za detma kazdy den jezdili a stejne musim odstrikavat.Do toho mam vysoky tlak 160/100,ale myslim,ze jsou to spis nervy.Pribrala jsem 20kg.U deti byt nemuzu,tam jsou ty pokoje pro maminky co jsou schopny se o deti postarat samy.

fiallinka
11. srp 2008

dai: ojojoj, se zlomeným krčkem bych se hodně divila, kdyby tě chtěli pustit, z auta a do auta to pro tebe bude náročné...

ale plně chápu, dnes mi kámoška - porodní asistentka potvrdila, že u nás v nemocnici fakt maminy s dvojčatama zavírají od 32. týdne preventivně do nemocnice, tak to jsem teda rozhodlá se nenechat, pokud by jinak bylo vše ok...

daiquiri
11. srp 2008

Fial:tak si predstav,ze pustili🙂Asi tady zabiram misto,stejne se mnou nic nezmuzou.Doma budu ve svym a budu i klidnejsi.Jdu domu zitra,pockam jen az mi privezou ukazat deti a pak pojedu.

petronelie
12. srp 2008

Ahoj Verčo,

no tak bezva,aspon budes klidnejsi. Za mimcama budes jezdit a hlavne se srovnas psychicky, uffff - to musi byt strasny napor ☹ , uzdravi se noha a brzy u sebe budes mit mimisky. A jak se jim dari? Pribira Barunka?

daiquiri
12. srp 2008

Ahoj Peto,Barunka pry od vcera pribrala 20dkg,je to sikulka🙂Doma budu poctive lezet a snad se za prckama brzo dostanu.

z359
12. srp 2008

daiq: Sice jsem taky nevěřila, že tě pustěj, ale jsem za tebe ráda, nemocnice není na psychiku zrovna nejlepší, doma je doma. A jsem ráda, že jde vše tak dobře a Barunka přibírá 😉

fial: cože? To je docela hustý, vždyť spousta maminek s dvojčátky je úplně v pořádku, tak proč by tam měli ležet všechny, chápu, když je nějaký problém, ale taky by se mi tam nechtělo ležet jen tak ☹

petronelie
12. srp 2008

Veru,tak Barunka je fakt sikulka!

fiallinka
12. srp 2008

Dai: tak to je skvělé, blahopřeju, fakt jsem to nečekala, když vidím ten přístup tady 🙂, ale určitě je to lepší. A co Pavlíka, toho už ti brzo nedají? A Barča super, to je nádhera 🙂

z359: mně to připadá úplně uhozené, samozřejmě při jakémkoliv problému se tomu bránit nebudu, ale takhle mne to fakt štve, no uvidíme, jak se to vyvrbí - ve čtvrtek jdu po měsíci na kontrolu, tak podle toho se taky uvidí 🙂

konopajznice
12. srp 2008

Ahoj všechny vás zdravím a chtěla bych se vás na něco zeptat.Byla jsem dnes u mojí dr. řekla mi,že se mi zkracuje čípek a poslala mě do rizikové poradny,tam jdu ve čtvrtek.Říkala ,že mi asi udělají steh na čípku.Měla jste to některá z vás?Dělají to pod narkózou? A musí se ležet v nemocnici?

fiallinka
12. srp 2008

konop: ahoj, myslím, že tady to žádná nezažila - asi se ti už zkracuje hodně, když k tomuhle sáhli... prý už se to dnes dělá jen výjimečně, jmenuje se to cerkláž a četla jsem, že si tam chvíli poležíš a pak tě pustí...dej vědět.

skarbek
12. srp 2008

Ahoj holčiny!

...pomalu nevím,jak to tu vypadá... ☹

daiq: ale vidím,že po špatných zprávach(ta fractura,to je teda něco!) jsou na řadě i ty dobré,a to je supr!!!Propuštění domů ti určo prospěje,hlavně po psychické stránce,což se jistě pozitivně projeví na tvorbě mléka,a i ta bolístka se srovná,přeju ať je to,co nejdříve!!!A jakpak to vypadá s kojením?Dcérečka je šikulka 😀 !

rezi: tento týden máš kontrolu,jen jsem zapomněla kdy,tak budu čekat zprávy!!!Doufám,že budeš mít veselejší než já posledně!Mám nařízený max.klidový režim,nasazené léky kvůli zkrácenému a dilatovanému čípku.Jsem na 1,5cm. ☹ Taky má Tadeášek hraniční průtoky ☹ ,takže příští kontroly se obávám... Doki mě vyděsil tak,že jsem měla pocit,že sotva za mnou zapadnou dveře ambulance,tak mi odteče plodová voda,ale už týden držím po kupě a doufám ještě dlouho budu!!!Jen doufám,že mě po příští poradně nepošle ležet do špitálu a nález se mi nezhorší!

skarbek
12. srp 2008

fial: no to je tedy úlet s tou preventivní hospitalizací 😨 Jééé,tak to se asi těšíš moc na rarášky ve čtvrtek,když jsi je tak dlouho neviděla,což... Hlavně ať je všechno v pohodě,a ty odejdeš s úsměvem na tváří!A jakpak se ti daří?

konop: neřeknu nic jiného než fial,taky znám tu variantu,že se od toho upouští,pravda nevím proč 😨 ,mě by se to zrovna taky šiklo!...ale možná,že když máš ještě takový kus před sebou... Každopádně pak pisni,co ti říkali,ju.. 😉

fiallinka
12. srp 2008

skarbek: ale co to čtu, kdy jsi tam byla? Kdybys byla tady, tak už tam ležíš, to jsem si jistá... no asi se na to připrav, už od 2 cm prý tam často nechávají... ale už to máš taky za pár, to neboj... asi tam skončíme všechny, mám pocit... ale tebe už nezašijou, to se dělá mnohem dřív 🙂. A jinak já docela ok, jen mi teď nějak strašně kopou, ani nevím, jestli někdy spí, tak doufám, že se jim neději nic špatného.

A nejhorší je, že já je ve čtvrtek neuvidím, žádný ultrazvuk, prostě státní zařízení... když vás vidím, tak mne to fakt sere.. (ani nebudu používat eufemismy, protože to cítím takhle....), ale na kontrolu se moc těším, aspoň budu vědět, co a jak

A kde je vlastně Rezi, nenechali si ji tam, už tu dlouho nebyla, haló haló!

murecka
13. srp 2008

Ahoj holky,
tak jsem vás konečně dočetla.

Dai, ten krček, to je teda něco, přeju ti, aby se ti to co nejdřív zahojilo. Je super, že můžeš domů, to jde hned všechno snáz. A Barunka je šikulka, krásně se do toho opřela a přibírá. Mlíčko se ti spustí, uvidíš.

Fialinko, ty jdeš na kontrolu po měsíci? Já myslela, že jsem tady jediná, koho si doktrorka objednává po 3 týdnech, že je to docela dlouho, že všechny chodíte po 14 dnech. Mě řekla ve 20. týdnu, že už mi nebude dělat žádnej ultrazvuk, až ve 30. nebo ve 32., už si to moc nepamatuju, ale zatím na každé kontrole, když jsem jí řekla, tak se na holky mrkla. Povídala, že když jsou to ty dvojčata, tak musí udělat vyjímku. Tak se zkus zeptat, jestli by ti na kluky mudr nemrknul, jako jestli jsou v pořádku. Jo a s tím kopání - mám jednu holčičku někde od pupku do boku a s oblibou mě kope do toho boku, bolí to jako čert. Možná se tam střídají obě, nejsem schopná rozlišit, kde přesně je ta druhá. A taky se mi začalo super vlnit břicho. A někdy mám pocit, že jsou moc dole a prokopnou se ven 😀. Na kontrolu jdu v pondělí, tak jsem zvědavá, co mi doktorka řekne.

rezinka
13. srp 2008

Holky ahooooj 🙂 !!
Jsem se tu ted chvili neukazala, ponevadz jsme meli narocny vikend, byla u nas pout (to mam teda skoro vycitky, ze jsem trajdala po pouti, zatimco daiq a jini tu resi takovehle problemy ☹ ), no a vcera jsem byla na kontrole, odp. jsme meli s manzelem jeste nejake zarizovani a pak prisla jeste navsteva, takze dalsi den v trapu, tak jsem v klidu na prijmu az dneska ...

Daiq s tim krckem je mi to taky hrozne lito ☹ , to musi (a muselo) bolet jako cert !! No a pry skripnuty nerv! Jen nechapu, jak to, ze ti na to neprisli driv, kdyz jsi jim rikala, ze te to boli, ze te neposlali na rentgen hned ? Teda s mimiskama v brisku to jeste neslo, ale po porodu uz te tam poslat mohli, kazdy den by byl pro tebe dobry. I kdyz na druhou stranu, pokud ti rekli, ze mas akorat lezet, tak to jsi stejne lezela, takze by jste asi zadnou jinou lecbu stejne nevymysleli, vid. A sroste to dobre, kdyz jsi s tim takovou dobu jeste i chodila (jeste vlastne i doma, vzdyt te to bolelo uz min. mesic ) ?? A kdy si budes moct odvezt Pavlika domu? Barunka je bojovnice, za par dni Pavlika s vahou predezene, uvidis 😉 !!!

Fial teda predstava, ze bych mela jit za tyden preventivne do nemocnice, me teda docela desi. Jeste, ze tady to takhle uz nedelaji 😒 Tak snad taky nebudes muset, nutit prece nikoho nemuzou, pry se to ted takhle dela uz fakt malokde, tak snad to tam u vas nebude tenhle striktni pripad 😖 !

Skarbek co se to docitam?? S tema prutokama to pro me byla u Daiq uplna novinka a ted o tom pises i ty ... takze jsi byla na utz a tam to zjistili? A rekli ti, cim to muze byt zpusobene? A co znamena "dilatovany" cipek?? Ja vcera na kontrole nastesti vse OK, i na utz, prutoky mam pry v poradku, holky zase povyrostly, ale jen o trochu, maji kolem 1,5 kg, ale doktor rikal, ze kolikrat v tomhle tydnu byvaji miminka pri jednocetnem tehotenstvi mensi, nez jsou ty nase, takze jsem byla spokojena 🙂 Cipek mam 2,5 cm , ale doktorka na me apelovala, at jsem taky v klidu, ze sice nema duvod me strasit, ale ze mi nic nestoji za nejakou komplikaci a at fakt uz ted hodne odpocivam, protoze i kdyz se citim dobre, tak nejaky problem muze nastat ze dne na den ...
Jo a na dalsi kontrolu mam jit az za mesic, coz se mi zda teda taky uplne sileny, ona ma poslednich 14 dni v srpnu dovcu, tak proto, ale ja doufala, ze me budou ted pred porodem uz hlidat vic, no a v podstate naopak, 4 tydny je docela sila, na to, ze v polovine zari budu ve 36tt, tak abych neporodila driv, nez mam termin kontroly (9.9.) - ale mam rozjednanou porodnici v Ust nad Labem, tak kdyby mi to tam vyslo, tak bych tam sla asi uz driv, pry by pak stacilo doktorce jenom zavolat a rict ji to. Tak kez by mi to tam vyslo!!

daiquiri
13. srp 2008

Rezi:ja se prave bojim,ze mi Pavlika budou chtit dat uz brzo,ale to vubec netusim jak bysme to zkombinovali s jezdenim za Barou.Ted me docela trapi to mliko,odstrikavam po trech hodinach,ale zadna slava.
Ta noha se pry zahoji sama.Mam ted berle,tak ji odlehcuju.Az budu v pohode a bude volny pokoj,tak se chci nastehovat za detma.

rezinka
13. srp 2008

aha, takze bys jela sice domu, ale kdyby tam pak meli zase misto, tak by ses nastehovala zpatky za detma, abys tam nemusela kazdy den jezdit, chapu to spravne ?? a kolikrat bys ted jezdila za barunkou, myslim, ze jsi psala 2x denne, myslis, ze by to s Pavlikem bylo narocne? Copak ta cesta, to by snad nejak vydrzet slo, ale spis si neumim predstavit, jak Pavlika budes nosit, kdyz mas ten zlomeny krcek. A manzel by s tebou urcite kazdy den jezdit nemohl ... No je to dilema, na jednu stranu je super byt doma, ale na druhou to zase spoustu jinych veci komplikuje, vid ☹ ?!

fiallinka
13. srp 2008

muri: když on tam ten ultrazvuk nemá vždycky, oni tam mají takový pojízdný a odváží ho zrovna většinou v době jeho ordinačních hodin pryč, mně to připadá jak za středověku... ten měsíc jsem málem nepřežila 🙂, předtím jsem se tam sáčkovala co tři týdny... no ale co vím, tak od teď právě by ty kontroly měly být častější i u nás, tak snad budou... a s tím kopáním jsi mne "potěšila", ono se to teď fakt výrazně zesílilo, tak vidím, že v tom nejsem sama 🙂... ale je to paradox, nejdřív co měsíc a pak tě tam zrovna zavřít, to je úchylné - kdyby mi fakt nic nebylo, tak bych asi podepsala revers, můžu tam chodit na kontroly klidně každý den, mám to 15 minut pěšky... a jestli ti řeknou váhu miminek, tak ji hned nahlas 🙂, ať mám s kým srovnávat, mně to zas nikdo neřekne...

rezi: měsíc? To nechápu, to můžeš dřív fakt porodit 🙂, a do porodnice už se nemáš hlásit na kontroly?

dai: já myslím, že jak budeš Pavlíka kojit pořád a ne jen odstřikovat, tak se to kojení rychle rozjede, určitě je to pro prsy lepší stimulace... ale jezdit za Barčou bude určitě náročné, já vím, že jedna holčina to takhle nakonec s dvojčatama dělala, že tam manžel vozil jen mléko, když nebyl čas, a ona tam jezdila jen, dkyž to šlo...

rezinka
13. srp 2008

fial u me je to s tou porodnici slozitejsi, protoze jsem jeste dneska rano nevedela, ve ktere budu rodit, jestli v Litomericich nebo v Usti, chtela jsem hrozne do Usti, protoze tam maji specialni odd. pro predcasne narozene deti a taky kdyz je problem v Litomericich, tak se prevazi do UL, proto jsem chtela byt rovnou tam, abych nestresovala, ze se neco stane a budou me s mimcama prevazet ... ale zrovna pred chvili jsme se dozvedela, ze mi to UL asi klapne, bez znamych to nejde, ale kdyz jsou, je to super, tak se tam mam pristi tyden hlasit, mam z toho silenou radost, ze to vyslo 😵 !! Takze si vyzvednu papiry u moji doktorky (ktera sama rikala, ze by byla rada, kdyby mi to UL vyslo, protoze vi, ze je to tam mnohem lepsi) a pristi tyden se uz jdu hlasit do porodnice v UL 🙂

z359
13. srp 2008

rezi: to ti moc přeju, že ti to Ústí vyšlo, a to se tam jdeš hlásit jako do poradny?
Já byla o víkendu taky na pouti, v Libochovicích, ale vím, že byla i v Ploskovicích, tak nevím, na které jsi byla ty

murecka
13. srp 2008

fial, já nevím, jestli mi moje doktorka holky zváží, ona vždycky jenom přeměří hlavičky a bříška, jestli odpovídají danému týdnu a to je všechno. Poprvé mi je zvážil až doktor Vlašín v Brně, když jsme tam byli na tom pokusu o 3D ultrazvuk. Taky se chci zeptat, jak to moje mudr vidí s porodem, jestli mě nechá rodit v boskovické nemocnici(tam chodím k ní do ambulance) nebo jestli budu muset rodit v Brně. Všude jsem četla, že jednovaječňáci se rodí nejpozději ve 36.tt vždy císařem (prej kvůli miminku B), ale obávám se, že to do 36.tt ani nedotáhnu, když to tady tak vidím. U nás na dědině je mamina, která loni rodila ve 28.tt v Brně, dvojvaječný kluky, teď mají rok a jsou zdraví a naprosto úžasní.
A ty bys měla jít od 32.tt ležet do nemocnice? I když budeš OK? Třeba to půjde domluvit, zvlášť, když bydlíš tak blízko, a budeš moct být doma a jen docházet na pásy nebo na utz.
Zítra ti budu držet pěstičky, aby ti všechno dobře dopadlo. Taky máš pocit, že to najednou strašně letí?

rezinka
13. srp 2008

z359 na pouti jsem byla v Libo, protoze tu bydlim 🙂 V tom UL predpokladam, ze se tam uz jdu jakoby zaregistrovat, no a co mi pak reknou dal, to nevim, ale myslim si, ze uz tam prave budu dochazet na ty "predporodni"kontroly a hlavne doufam, ze to bude casteji, nez jednou za mesic 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru