Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
8. dub 2008

rezi...nechci ti kazit radost, ale já si taky říkala...až překonám 1.trimestr, tak to bude paráda a přestanu mít strach, teď už chci mít za sebou ten UZV ve 20tt a říkám si, že pak budu klidná, ale myslím, že to nepřejde, ty obavy o mimča budu mít pořád i když se pak narodí, tak možná ještě větší 🙂

rezinka
8. dub 2008

daiq tak o tom vuuubec nepochybuju, ze strach o ne budu mit porad a pred kazdou kontrolou budu mit totalne nervy na pochodu, aby to dobre dopadlo ... ale na druhou stranu je pravda, ze vcera po tom, co mi dala doktorka tu prukazku, tak to ze me trosku spadlo, byl to proste tak hezky okamzik, na ktery jsem se tak dlouho tesila, ze jsem si to proste uplne v euforii uzivala 🙂

fialinko a na ktery den ti vychazi ta kontrola? - abysme drzeli palce 😉

rezinka
8. dub 2008

holky nevite, jak je to s trimestrama v tehu? logickou uvahou by mel kazdy TRImestr trvat 3 mesice, ze. Takze proste prvni od 1-3, druhy od 4-6 a treti od 7-9. Jenze uz driv jsem se na nejakych webovkach docetla, ze to tak neni, ze 1. trva 1-4, druhy 5-7 a treti 8-9. Tak jsem na to zirala malem s otevrenou pusou. Dneska mi to nedalo a snazila jsem se ty stranyk znovu najit a poradit se o tom s holkama na chatu, ale nenasla jsem ji, ale nasla jsem jine webovky, kde to v podstate potvrzuji. No jsem z toho jelen, proto vam posilam odkaz - vic hlav, vic vi 🙂 http://www.miminko.com/clanky/zmeny-v-tele-1-ca...

tindra
8. dub 2008

rezinka, taky mi tu teď ukápla slza jak jsem si vzpomněla na ten nádherný pocit držet po dlouhé době snění o mimču těhu průkazku a říkat si, opravdu sem se dočkala?a 2x? 😀 móóc krásný,všem to přeju 😉
a bát se o mrňouse nepřestanete....to je furt, ať je donosím co nejdýl, ať sou zdraví, Ať mám všechno včas vyřízené....a pak ať mám dost mlíčka, ať nejsou nemocní, oblíkám je dost?, no a každý den se něco najde 😅
a s počítáním v kolikátém měsíci jsem jsem to vzdala- všem jsem říkala že kolem vánoc-termín byl 11.1. a nakonec vykoukli 17.12 😵
stejně tomu lidi prd rozumí,co to znamená v kterém jsi týdnu-to jsem si počítala pro sebe a ty co vědí o co jde 😉

daiquiri
8. dub 2008

To já se taky před každou kontrolou začnu potit a úplně se rozklepu, i když o nic nejde ☹
Zase je pravda, že když překonáš ten 1.trimestr, tak se riziko potratu snižuje o strašně moc.

rezi.. já to mám doma vytištěný, ale asi bys to našla i tady na stránkách, některý holky to mají v albech.
Ono se to počítá jinak, protože vlastně celé těhu trvá 40 týdnů, ale tím, že i když dojde k oplodnění, tak už si vlastně teoreticky podle počtů 14 dní těhotná. Je to takový složitější.

Pokud vím, tak 1.trimestr končí cca 13 + 5tt, atd....Ve 4.měsící si 17tt a něco, fakt to nevím z hlavy. Klidně ti to pak napíšu přesně.

daiquiri
8. dub 2008
rezinka
8. dub 2008

diky daiq, uz jsem si to ulozila a hned jsem o neco chytrejsi 🙂 , i kdyz jak pise tindra, tem tydnum kazdy stejne prd rozumi, "nezasvecenym" rekne jeste tak neco, v jakem jsem mesici ... 😀 ale me to spis vrtalo hlavou, protoze mi prislo proste logicke, ze kazdy trimestr ma 3 mesice a hotovo. ale jak vidim, je to vzdycky o nejaky ten tyden posoupnute ...

jo a taky mam uz konecne fotku briska, vcera vecer me manza fotil, tak si tu jednu fotecku prihodim do alba 🙂

tindro a jak jsi rodila? cisarem? a v kolikatem jsi byla tydnu??

daiquiri
8. dub 2008

rezi...ty máš ale malinký bříško 🙂
A krásně se ti tam prcci válej 😀 Koukám, že máš taky vybraný ten Hartan kočárek, je to on že jo?

rezinka
8. dub 2008

daiq no vidis a me pripada, ze mam uz bricho jak melounek 🙂 i kdyz je fakt, ze na te fotce mi taky pripada malinke, ale kdyz se kouknu zeshora, tak je pekne vyvalene 😀

a ten Hartan se mi fakt hodne libi, akorat je docela drazsi (ale ktery neni, ze?) a taky neni zrovna nejlehci a jeste taky koumu, ze jsem kvuli prakticnosti vzdycky chtela kocarek s prehazovatelnou rukojeti. Tady u toho si muzes prehodit korbicku, ale potom to mas uz proste celou prochazku stejne. Je jasny, ze to je kvuli tem otocnym koleckum a ty jsou zase asi hodne prakticke, takze to by byla volba - bud otocna kolecka nebo prehazovatelna rukojet ...

daiquiri
8. dub 2008

Jo, to kdybys viděla moje, musím přidělat další fotku 🙂 Tak je vidět, že si hubeňour, jako jsem bývala já, takže to je vidět hned 🙂

My ho koupili na ten inzerát, takže super cena. On má i přehazovací rukojeť, fakt se mi líbí a vypadá, že bude
dobře ovladatelný. Mně zas nepřijde o tolik těžší než ostatní.

rezinka
8. dub 2008

daiq ale pockej, vzdyt tenhle kocarek prehazovatelnou rukojet nema nebo jo ?? Z toho, co jsem vycetla na webovkach, tak nema prehazovaci rukojet, ale korbicku. Takze se pred prochazkou rozhodnes, kam chces, aby koukali mrnousci a podle toho ji do te konstrukce zasadis. ale pak behem prochazky uz prehodit nejde ... ptala jsem se na to pro jistotu i vyrobce a ten mi to potvrdil ... tak jak to je?

daiquiri
8. dub 2008

Jo takhle to myslíš, tak to máš asi pravdu 🙂 Abych se přiznala, tak ani nevím, tohle ví manžel, on ho umí i složit a všechny ty vychytávky 😀 Já se to budu učit, až budu vozit 😉

fiallinka
8. dub 2008

dai, rezi: a když máte kočárek typu Hartan, tak tam už se dávají i ze začátku jen ty tašky, a v těch taškách můžu ty děcky donést z bytu, že? Není tam ještě nějaká korbička, jak je to u některých kočárků, že?

daiquiri
8. dub 2008

Určitě 🙂

rezinka
8. dub 2008

daiq a ty sis tenhle kocarek vyhlidla jenom pres net nebo jste se na nej byli nekde primo podivat a vsechno si s nim vyzkouseli? Jo a prosim te - nepsala jsi, ze mate taky fabku combika? ale jestli si to s nekym nepletu ... my mame totiz fabii kombi, tak by me zajimalo, jestli by se tam tenhle kocarek vesel ... ?

rezinka
8. dub 2008

fialinko nevim presne, co myslis tou korbickou, ale tady je to urcite tak, ze mas proste kocarek sportak a k nemu si muzes prikoupit 2 prenosne tasky, ktere ti po zandani do toho sportaku slouzi v podstate jako klasicky hluboky kocarek. to mi prijde hodne prakticke. jukni kdyztak na webovky http://www.kocarky.cz/kocarek-hartan-zwilling-z... , tam vidis jak ten sportak, tak si muzes kliknout i na odkaz te tasky, co si muzes dokoupit ...

daiquiri
8. dub 2008

My si ho vyhlídli přes net, chtěli jsme pro něj jet do Kolína, byl tam levnější než v Praze, jenže jsme pak našli inzerát, tak jsme pro něj jeli k jedné mamince do Poděbrad. A úplně předtím jsme zajeli do jednoho obchodu, kde ho měli, byly tam stašně ochotný slečny a všechno jsme si vyzkoušeli, respektive manžel 🙂

Jojo, to jsem psala já. Vešel, ale museli být sklopený zadní sedačky 😖 Možná by se tam dal dát jinak, my se s tím nějak extra nepárali, jenom jsme ho převáželi.

rezinka
8. dub 2008

toho jsem se prave obavala, ze se nevejde do kufru, aniz by se nemuseli odmontovat kolecka nebo sklopit sedacky 😖
a daiq muzu te zeptat, na kolik vas vysel? a jak dlouho ho ty lidi meli? a asi ho meli i s tema taskama, vid?

daiquiri
8. dub 2008

Vyšel nás na 12 500,-, jsou k tomu i dvě ty neoriginál tašky, taška na rukojeť, síťka, pak snad nějaká pláštěna a dva zimní fusaky, co si paní nechala šít na zimu.
Teď o víkendu jsem ho fotila, ale došla mi baterka a máme ho u manželových rodičů, takže příště přidám fotku.
Podle mě vypadá jako novej, absolutně čistej a zachovalej, paní ho ještě vydrhla a přeprala co se dalo 🙂
Viděla jsem, že měla dva chlapečky ve věku cca 2 roky, takže asi do té doby.

fiallinka
8. dub 2008

rezi: jo, tuhle odpověď jsem chtěla slyšet - že prostě stačí ty tašky. Já tomu moc nerozumím, jen vím, že jsou kočárky, které mají takovou pevnou konstrukci (taky vyměnitelnou), to myslím tou korbičkou, tam děti nejsou v taškách - a ty korbičky jsou těžké jak sviňa. Bydlím v paneláku, kočárek se do výtahu asi nevleze, takže když ty děcka budu tahat dolů, tak raději v těch lehčích taškách. Slyšela jsem holky pochvalovat si kočárek tfk, http://www.kocarky.cz/kocarek-tfk-twinner-twist..., ale ten má právě ty korbičky, jsou neskladné a nejde je unést naráz, takže neeee

rezinka
8. dub 2008

daiq tak na tu fotku nezapomen a jak to pujde, tak se s kocarkem pochlub 😉

fialinko ja se v tom taky jeste prave skoro vubec nevyznam, tady u toho kocarku kazdopadne neni prehazovatelna rukojet, ale muzes si prehodit celou tu korbicku. Doslova na tech webovkach pisou, ze "sportovni sedacka je o 180 st. otocna". U toho kocarku, co jsi poslala odkaz, ale pisou, ze si muzes dokoupit dve korbicky, tak to budou asi takove ty pevne vanicky, vid? Tak do toho bych taky nesla. U toho Hartanu nejsou pevne korbicky, ale prave ty prenosne tasky. No je to uplna veda vybrat kocarek, co 😀

Tak a ja ted mazu k segre (mam to od nas ai 2 min pesky 😵 , dame na zahradce cajik, musime vyuzit toho, ze je takhle hezky 🙂

daiquiri
8. dub 2008

Jasně, že nezapomenu 🙂 Musím obnovit album 😉

To já to nechala na manželovi, vybíral ho on, takže jsem to měl bez starostí 😀

Ty se máš, já ještě trčím v práci 😝

tindra
8. dub 2008

rezinka rodila jsem císařem 36+0, dýl je tam prostě neudrželi a to dva měsíce před tím jsem ležela v nemocnici 😠
fiallinka,taky bydlím v paneláku,7.patro, ti řeknu-nic moc se vypravit na vycházku, jednoho nosím v klokance, druhého v autosedačce, dole přendám do kočárku a můžu jít domů jak jsem grogy 😀 , chce to cvik,ale já bych se do výtahu nevešla ani s taškama,máme snad ten nejmenši co jde a ještě tam jsou bezpeč.dveře 😠

fiallinka
8. dub 2008

tindra: jj, já bydlím v šestce, odhaduju to, že s taškama se možná ještě vlezu, ale vzhledem k tomu, že k celé akci potřebuju přibrat ještě psa, bude to horší 🙂, no uvidíme...

rezinka
8. dub 2008

tak jsem asi pred hodinou dorazila od segry. tesila jsem se, jak budem na zahrade, ale i kdyz svitilo slunicko, tak byla docela zima, takze jsme stejne byly nakonec doma 😒

daiq to ja si ani neumim predstavit, ze by kocarek vybiral manzel. urcite by mi rekl, ze tohle po nem fakt nemuzu chtit, a at si kocarek vyberu ja. videla bych to asi takhle - ja si vyberu kocarky, ktere se mi libi na pohled, no a na nem pak bude prokoumat poradne tu "technickou" stranku, aby se vesli do auta apod. Takze pocitam s takovou delbou vyberu 🙂

jinak s tema vytahama vas holky fakt lituju, to musi byt sileny, kor kdyz jsou to ty stare male uzke vytahy ... ☹

marrha
8. dub 2008

Tindra,tak s tím výtahem jsme na tom stejně....
já nosím oba v autoseadačkách,jednu mám na zemi druhou nad ní 😒 ..tšky bych tam nedala,proto jsem si vybrala kočárek s korbičkama....

s Nikolkou to bylo super..bydleli jsme jinde a byl tam větší výtach a byla jedna,takže s kočárkem až domů...doma jsem si jí krásně nachystala a mohly jsme vyjet...

a teď....než to donesu dolů....přesedláme do kočáru...odnesu do sklepa autosedačky,tak jsem zpocená až někde....a to vím,že mně to za chvilku čeká znova při návratu 😝 😝

marrha
8. dub 2008

Výtach=výtah 😀 😀 to je překlep..nejsem tak blbá 😀 😀 😀

daiquiri
9. dub 2008

Holky, já vás trumfnu 🙂 Budeme se stěhovat místo mé mamky do dvanáctého patra. Takže já budu tahat dvě děti + dva psy 😀 Už se těším. Myslím, že budu moct i v zimě chodit v tričku, jak budu zpocená 😀

rezi... já taky koukala, on se tak nějak angažoval a já byla ráda, že se o to nemusím starat 😉 Ostatní věci jsou samozřejmě na mě 🙂

petronelie
9. dub 2008

Daiq: Verunko,jestli mi dnes nenapíšeš,co to bude, tak už se z toho zblázním.Nejenže kolem mě samý těhotný,ale ještě se mi zdálo od dvojčatech a k tomu každý ráno doma vidím dva jednovaječný bratry 😀 Držím palce za holčičky 😀

daiquiri
9. dub 2008

Vydrž, snad mi to řekne, taky jsem napjatá jak struna 🙂 Po půl čvrtý čekej sms 😉 Děkuju 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru