Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

irminka
16. říj 2009

dobré ránko,

já také beru magnésko v šumivém stavu- Magnosolf, ale jsem na to lajdák, dám si to jen když si vzpomenu a železo mám také, ale také to flinkám, prtože je mně z toho zle 😠

Fusaky jsou potřeba, kor my, když budou mimísci v zimě, rychlozavinovačky mám 4, 2 staré, deky mám také tak nové i staré, do postýlek peřiny a v autosedačkách je budu přikrývat dekami

darling007
16. říj 2009

Ahoj Květinko,
já mám taky už málo železa v krvi, dostala jsem na předpis Aktiferrin, 1 tbl denně. Nesmí se to zapíjet čajem ani kávou, jinak se to nevstřebá.
Magnézium v tabletách moc účinné není, dlouho trvá nástup účinku a tolik se nevstřebá, je lepší rozpustné magnézium v prášku, které si dáš do sklenice vody. S citronem je to docela dobrý 😉 Je to Magnosolv, pro těhulky asi nejlepší, já beru 2 - 3 sáčky denně.
Pro kluky mám dvě rychlozavinovačky, dvě flaušové deky, budu kupovat dva zimní fusaky do autosedačky (ty využijeme i do kočárku). Spací pytle zatím nekupuju, to uvidím až jak budou spát, jestli by mi to vyhovovalo. Do postýlek budeme mít dětskou peřinku a polštářek, i když nevím s tím polštářkem, jestli ho budu dávat hned od začátku, vždycky se říkalo, že miminka mají spát na rovném a tvrdém kvůli páteři.

zuzka72
16. říj 2009

Irmi-já myslela, že je to jako barva khaki, tak jsem psala zelená, ale myslela jsem, ten, co tam máš na fotu pro jedno. Ovšem Irmi, ten tvůj na těch fotkách je opravdu strašně krásnej, mám sice čas a pořizovat si kočárek budu raději až po porodu, ale můžeš mi ještě jednou poslat odkaz na ten obchod, kde ti ho zařídili v jiné barvě? Sice tandem je asi lepší na vjezdy,a le přece jenom vedle sebe je lepší pohodlí a zas tak často do obchodů nechodím. Je fakt strašně krásnej.
Hancas díky o klubu vím o burze ne-tam mrknu. Nejsi z Horky?

ivaajirka
16. říj 2009

Ahojky duotěhulky,duomaminky tak jsme měli včera poradnu kluci jsou vpořádku už máme 1750g a 1630g 😅 srdíčka taky vpohodě jen mě dnes teda naměřili slabé kontrakce hrůza. ☹ musím jen a jen odpočívat.
Ještě na mě leze nějaký bacil fuj fuj
😒 😒
Jinak já mám kočárek co budem mít v albíčku váží 15kg a to bylo pro mě rozhodující taky se mi líbí ten DorJan,ale ta váha 23kg je na mě teda dost a dost.

zdepros
16. říj 2009

Ahoj holky

Ivaajirka, a to je co za značku toho kočárku?

irminka
16. říj 2009

zuzy: my si ho objednali ve Starém Městě u Uherského Hradiště, to je asi pro tebe dost daleko, ale dám ti sem odkaz přímo do Valaš.Meziříčí, kde se šijí ty potahy a ten pan vedoucí jezdí přímo zásobovat ten obchod ve Starém městě.
Na výběr mají barvy pro kočárek pro jeno dítě, příplatek 1000,- Kč, my máme barvu DS82

http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport...
http://www.darababy.cz/zbozi/dorjan-danny-sport...

zuzka72
16. říj 2009

Děkuji.

hancas
16. říj 2009

zuzík....jj jsem z horky jak to víš??

ivaajirka
16. říj 2009

zdepros:Je to Firstwheels city twin 08.ted je i kolekce 09 http://www.e-detskysvet.cz/scripts/podrobnosti....

zuzka72
16. říj 2009

NO JEN MI TO DOŠLO A ČASOVĚ TO ODPOVÍDALO, znám tvýho tatíka Roman? 😒

petulka26
16. říj 2009

Ahoj holky,

mám dotaz ohledně kojení. Zvládáte plně kojit obě děti? Já mám nějak málo mlíka ☹ A popřípadě čím dokrmujete?

kocule
16. říj 2009

Ahoj Petulko, my se dokrmujeme už od porodnice, prostě taky mlíko pro dva raubíře nemám. Malá nám papala Nutrilon Nenatal pro nedonošená miminka, neměla ani 2,5 kg. Teď baští Nutrilon Comfort, pro jistotu, eliminujeme riziko kolik a prdíků. Malý papal Babu 1 HA, ale měl z ní malinko tužší hovínka a nadýmal se, tak mu dávám Bebu Sensitive a je super, parádně prdíme a kakáme 😀 😀¨. To jsou starosti. 😅 Hodně se mi nadýmali z mého mlíka, začalo to hned v porodnici, tak je krmím hlavně UM a mé mlíko mají tak na chuť, prostě jim to lupnu do lahvičky. Míchat to můžeme, paní doktorka říkala, že máme vyzkoušet, co nám bude sedět, ale spíš jim dávám mého míň jak víc, jinak mi tady plakají celý večer. Nevím, čím to je, mám domácí stravu, slepičí polévku apod. Takže kojení jsem vzdala, bradavky mi lumpové rozkousali už v porodnici a odstříkáváme.

kocule
16. říj 2009

Jinak bych určitě začala spíš Nutrilonem, Beba je totiž víc sladká. Chtěla jsem malého taky naučit na Nutrilon Comfort, ale odmítá mi to jíst, je pro něj hořký a nechutná mu. 😀 😀 Takže má každý něco jiného.

hancas
16. říj 2009

zuza...a odkud ho znáš???

zuzka72
17. říj 2009

Hancas z práce, znám ho už cca 10let. Občas se vidíme, tak splknem.

hancas
17. říj 2009

ZUZI----no vidíš ty se s ním bavíš,ale já už 5 let ne!!!a to se chlubí dvojčatama??když je anii nevoděl a nejeví o ně zájem!!!že si to dovolí!!!!

zuzka72
17. říj 2009

Já vím, právěže nechlubí zmínil se jen mezi řečí a teď nedávno, že vás potkal asi v globuse. Je to paličák, já mu říkala, že by jsi se sním bavila určitě a on, že se toho setkání bojí.

hancas
17. říj 2009

zuzi---neměl od začátku ani snahu třeba napsat gratulaci k narození....nevím jestli po tom včem co udělal bych mu je ukázala

hancas
17. říj 2009

zuzi---i když někdy si říkám že je škoda že neznají dědečka,proč když nás míjí v globuse se třeba nezastaví nemusí se mnou mluvit stači když se podívá na děti,třeba řekne můžů nebo tak něco!!Ok se mnou nemusí mluvit.Věřila třeba v to že se změní když bude mít vnoučata napíše sms nebo něco,od všech slyším jak se chlubí že má dvojky já mu to věřím že je třeba štastný,ale nezná je,neví pomalu ani jak vypadají.Proč nenapsal blbou sms když se narodili a věděl o tom od ségry.Bojí se něčeho když neví jak by to ve skutečnosti dopadlo,asi má proč 🙂
změnil se,já to vím a ty to zrčo taky vidíš nebo ne???jaký je tvůj názor na něho a na mě???kdyžtak písni do IP at tu neřešíme moje soukromí.Díky

petkan
18. říj 2009

Ahoj holky. Můžu se vás zeptat jak to máte s pohyby? Cítíte třeba jedno z dvojčat míň než to druhé nebo skoro vůbec? Já už od začátku co ty pohyby vnímám, tak spíš vpravo. Ta co je vlevo, je koncem pánevním, a tu právě mám problém nějak zaznamenat 😕 Jsem z toho pěkně rozhozená.

irminka
18. říj 2009

petkan: mě chlapečci kopkají furt a pokaždé jinde, takže už mám z toho galimatyáš, o koho jde 😉
Možná je maličká spíš u páteře, tak ty kopanečky nejdou tak cítit, neboj, vše bude dobré

lucy82
18. říj 2009

Ahojky holky,
Peti neboj já ve 26 tt cítila pohyby hodně málo, vlastně jen tak na jedný straně, až kolem toho 30tt to bylo víc, mám obě placenty na přední straně a proto kopají do placenty tak to není moc cítit. Ted se mi mele břicho kolem pupku a vůbec nevím už která to je, takže už to nějak neřeším, hlavně že pohyby cítím a vím že holky jsou oki 😉

Holky poslední víkend 3v1 mazeeec 😀

irminka
18. říj 2009

lucy: tak to jsi šikula, že se ještě držím vcelku 😉 Myslím, že už je to otrava,co?

lucy82
18. říj 2009

Irminko to mi povídej, už při každém pohybu funím, a jsem strašně utahaná, nejradši bych pořád jen spala 😝

irminka
18. říj 2009

a jak budeš rodit, máš plán?
A když spíš ted, tak budeš mít určo hodné miminka 😉 Já nespím vůbec, tak se máme asi na co těšit 😠

lucy82
18. říj 2009

Irminko no v noci je to horší to se mi spí blbě tak polehávám k ránu a odpoledne a pak nemůžu spát večer 😅 ¨

Mám na pátek naplánovanýho císaře, budu mít epidurál tak snad to vše dobře dopadne 😉 Ve čtvrtek nastupuji do špitálu a v pátek budou holky na světě, je to neuvěřitelný, že já budu mít konečně děti, prostě mi to pořád nechce docházet 😅

irminka
18. říj 2009

co by to nedopadlo dobře? Vše bude ok a ty budeš mamča 🙂 ..a začne kolotoooooč 😉

lucy82
18. říj 2009

No právě už to všechni začne žádný lenošení 😀 ALe už se těším, protože se fakt už nudím, víkendy jsou pořád to samý, ani nejdeme na procházku nikam, až budou holky tak to se bude chodit trajdat s kočárkem, na to se těším nejvíc 😉

hancas
18. říj 2009

ahojky mamky!!
PETKAN---já citila pohyby jen holčičky ta pořád kopala,hýbala se...chlapečka skoro vůbec,víš co já si myslím že v tom bříšku mají málo místa a tak nemají moc místa na nějaký přemety 🙂 neboj vše dobře dopadne neměj strach hold je jedno mimčo klidnější jak to bylo u nás.Držím palečky

irminka
18. říj 2009

potom musíš napsat, jak se jezdí s kočárkem at můžu poreferovat kamošce, chce ho totiž také...myslím, že už jsem to i psala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru