Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
12. kvě 2008

jeste k te porodnici - kdybych tam prijela na posledni chvili, tak to by jim asi nezbyvalo, nez me vzit, ale ktera z nas by to chtela - naplanovat si, ze pojede do porodnice, kde nebude zapsana, ani se tam nepojede podivat a pak spolehat na to, ze tam proste vyrazi na posledni chvili a oni ji proste budou muset vzit ... neco takoveho by asi s umyslem neplanovala zadna z nas 😖 Ale uz jsem to probrala s vice lidma a pokud by nevyslo to UL, zkusim Prahu.

rezinka
12. kvě 2008

xenie jo a ptala jsem se kvuli tobe dnes odp. moji svagrove (je to zdravotni sestra) na nazor na ten epidural nebo celkovou narkozu a docela me prekvapila, protoze i ona mi rekla, ze by urcite volila celkovku, ze se pak uplne v pohode za par minut proberes a nemas problemy s "ochrnutyma" nohama a bolesti hlavy apod. ... tak jsem si rikala, ze budes mit urcite radost, kdyz ti to dalsi clovek potvrdi 🙂

rezinka
12. kvě 2008

pikolko nevim, jestli je to uz mozne, jsi asi tak v 16tt, vid? me doktorka rekla, ze mrnousky ucitim tak v 19 - 20 tt. Ale takove to "cukani", ktere popisujes, jsem citila min. tyden taky (jsem v 18tt), jen nevim, jestli to byla miminka nebo jen nejaky tik 😅 Holky to tu hodne popisovali jako takove simrani zevnitr briska, tak to jsem jeste nemela, ale netrpelive uz na to cekam 😵

pikolka1
12. kvě 2008

No to přesně mám,snažim se moc se nesledovat,ale tohle takový divný,nezvyklý..

rezinka
12. kvě 2008

tak mozna uz se ozyvaj 😵 A v jakem jsi tydnu?

pikolka1
12. kvě 2008

15+3 tt. , máme mimča docela veliký,a na ultrazvuku šíleně divočí.. no nevím

xenie131
12. kvě 2008

pikolka, no možny toje i když celkem vrzo, já cítila pohyby cca kolem 19tt, ono sem si nebyla jistá, jestli je to ono nebo ne 😀

rezinka: to je fakt na prd s těma porodkama.... ale třeba se to ještě nějak vyřeší 😉
jéé, to seš hodná, díky 😉 jj, to mě potěšilo ted, děkuji, ona to tu psala i julieta dneska, že se ptala sestřičky z porodní, a prej že o celkové si hned fit, kdežto po epi sou ty maminy vystresly, že ochrnou, když necítí nohy... no stejně to proberu s dr, ale zatím fakt převládá ta celková....

xenie131
12. kvě 2008

ono se to nedá přesně popsat... já to cítila jakoby cukání svalů v nnoze, ta prtata, šimrání a tak... každej o hold cítí jindy , možny je všechno

rezinka
12. kvě 2008

nase divocilo hlavne jedno, druhe bylo trosku klidnejsi 🙂 Hodne maminek rika, ze jak radili deti v brisku, tak potom byly aktivni i po narozeni. Moje segra to tak taky presne mela - prvni mimco rikala, ze skoro ani necitila pohyby a holcicka byla strasne hodna a klidna (ted uz je te holcicce 9 let :o), no a 2. tehu si "uzila", to pry se ji delali boule na brise, jak malej radil, no a taky ze je to odmala pěkný číslo 🙂

a nemas fotecky z utz ze 12 tt? nechces neco hodit do alba?

xenie131
12. kvě 2008

takt o mi říkala i porodní asistentka, jestli se mimča moc vrtí a hlavně třeba i vnoci či večer, že tak to bude i po narození, takže se připravujem na bezesny noci 😀

pikolka1
12. kvě 2008

rezinko máme spoustu fotek,ale žádná mi nejdevložit do alba,už jsem zkoušela vše,zmenšit, v jpg formátu je mám a stále mi to píše že v jpg nejsou,no nevim,co s tim...

xenie131
12. kvě 2008

nic holky, já se loučím, ten dnešek mě nějak zmohl, a zítřek bude taky náročnej, tak papa a zítra se ozvu jak sme dopadli 😉

xenie131
12. kvě 2008

pikolka: zkus ty fotky otevřít v "malování" a pak dej uožit jako a příponu dej "jpeg" 😉

rezinka
12. kvě 2008

xen tak se hezky vyspi 😉 !

xenie131
12. kvě 2008

rezinka: díky, pa

rezinka
12. kvě 2008

pikolko me ty fotky taky nekdy zlobily, ale kdyz jsem to zkusila treba jiny den, tak uz mi to slo. velikost fotky je asi zaklad, ale i s tim formatem jsem mela jednou problem, presne jak pises - bylo to .jpg, ale presto mi to psalo, ze fotka neni ve formatu .jpg. Tak to byl jediny pripad, kdy jsem musela na fotku do alba rezignovat ...

skarbek
12. kvě 2008

često mamky čekatelky+plnohodnotné maminy!

koukám,že tady to žije celkem festovně! 😵 ,zdravím úplně všecky,úpně moc! ....jak se tak dívám spousta z Vás měla velké štěstí při 1.IVF,jen pogratulovat!! Ani se mi to nechce věřit... po tom všem,čím jsme prošli my,ale je to skvělý pocit,když se to povede,viď!

xen: to jste s manžou mooooooooc šikovní! 😉 Gratulace o to větší!Dnes jsem potkala kámošku,která měla indukovaný porod,tlumený epi,ale asi špatně zavedený neb ji nezabrala anestezie,když musela akutně na sekci,takže zbyla jen celková seč ji nechtěla.Takže si říkám,že člověk míní,život mění... plánovat se můžeš,co chceš.. ale každopádně přeju,ať je to dle tvých představ!!

mikira
12. kvě 2008

Ahoj holky, právě jsem vám napsala douhý příspěvěk a ono se mi to smázlo 😠
Tak znova 🙂
Postýlky měli každý svou hned odpočátku. Ale na kojení jsem si je brala do postele a už u toho nějak zůstalo. V postýlkách prakticky vůbec nespali 😀 Ale nechá se to. V noci se budili jen na jídlo, teď se budí jen vyjímečně.

Kojení bylo taky v pohodě - oba najednou. Ještě jsem při tom dokázala jíst jogurt nebo psát sms 😀 Vřele doporučuju kojicí polštář. Je k nezaplacení i jako podpěra těla při spaní s břichem.

Přijetí do porodnice na poslední chvíli vůbec nedoporučuju. Jako dvojčatovky vás asi neodmítnou, protože je to velmi rizikové. Jedna mamina, co se mnou byla na rozokovce, upadla v nemocniční koupelně, praskla jí voda a do čtvrt hodiny byly holky na světě. Než se seběhli doktoři, měla venku první hlavičku. Spolužačka také čekala na "poslední chvíli" a dopadlo opravdu tragicky... Nejhůř, jak mohlo ☹ Za celých 5 týdnů v nemocnici jsem zažila několik porodů dvojčat a jen jeden byl podle PA úplně bez komplikací. I kamarádky, co jsou po IVF s dvojčaty říkaly, že se vždycky něco nachomýtlo. Ale to je jen můj názor, nikomu ho nevnucuju.

mikira
12. kvě 2008

Skarabek: PA nám říkala, že je to divný, ale maminy, který se bojí mají obvykle špatně fungující epi. Prý si vstěžují, že jim nezabírá. Já se tedy bála docela slušně, ale nic jsem necítila 😀 Ještě jsem řekla anesteziologovi, že je nějakej mladej, jestli to vůbec umí, že jsem to měla domluvený s jeho starším kolegou, takže mu moc nevěřím 😀

mikira
12. kvě 2008

Omlouvám se . Skarbek (uklepla jsem se).

Pikol, já je také cítila v 16.tt a přesně tak, jak popisuješ. Doktoři se mi vysmáli, že je to brzo, ale ostatní dvojčatovky mě uklidnily, že ony to cítili také tak brzo. Na netu jsem četla, že štíhlé mamči s tenkou břišní stěnou (můj případ) opravdu svá vícerčata mohou cítit takhle brzo.

skarbek
12. kvě 2008

rezi: na 3D jsem se obj.k dokimu u nás ve městě(můj dr.má jen 2D) bez doporučení.Konzultovala jen tt,kdy mám přijít a říkal,že pokud chci mít mimiňáky celé společně,nejvhodnější doba právě 15-16tt,max.17,ale to už nevím jistě.Později,že jsou dobře viditelné detaily,obličej a ostatní,ale to bylo i teď akorát měné podrobně.Tož nevím,co ta tvoje dr. motá ☹ každopádně jsem s tebou zajedno,že pak už asi celé neuvidíš,vždyť to už budou macci! 😀 Jinak Tadeáš výborné jméno,jen mě mrzí,že teď celkem ohrané 😢 A máte nějaké další tipy?

miki: si 1/2 doktora 😉 ,tak piš piš budu hltat každé slovo!

Ani nestačím na vše reagovat... ale ještě k tomu slunění.Už jsem se taky ptala dr. na opalovačku neb jsem celoročně jak sýr(skvělé přirovnání,chvála autorovi) a pravil stran solárka,že není třeba obav,záření mimiňákům neublíží páč vše vstřebává kůže,takže pokud nedělá problém horko uvnitř,nějaká slabost,kolaps či něco podobného,tak nejní problém.A ten můj doki je celkem konzerva,takže pokud by si nebyl jist,jiatě to zavrhne!Takže chodím... ale s rozumem!

skarbek
12. kvě 2008

miki: možná na tom něco bude... ta kamarádka říkala,že má nízký práh bolesti,tak možná byla opravdu,tak vyděšená,že nebyla objektivní... ale bolest je hodně subjektivní pocit a navíc je to zdrav.sestra,tak myslím,že by poznala,že ji to zabírá.I když v tu chvíli je asi jedno je-li holka sestra či doktorka,profese jde úplně stranou a na stole je každý pacient,i když je z oboru.

Tož pro dnešek dobrou,ještě jdu do obýváku na masáž nohou 😀 klidné spaní všem 😉

mikira
12. kvě 2008

Skar, víš, že já jsem vůbec nepoznala, jestli to zabírá? Ptala jsem se doktora, kdy to zabere a on mi říkal, abych se nebála, že už mě řízli 😀

Tak já se taky loučím. Pozdravujte všechny svoje dvojčátka! Už se těším, až budete vyprávět, jak jsou šikovní a co všechno už umí 😉 🙂 Sice je na to ještě čásek, ale stejně... Rozumíme si, že jo? 😉 😀

P.S.: Mám spoustu článků o všem možném, co se týká těhotenství a porodu dvojčat, tak když budete chtít, řekněte si téma a já to sem dám 😉

xenie131
12. kvě 2008

skarbek: taky si říkám, že se může stát, že to za nás vyřeší doktor a bude klid

mikira: tak to já mám nachystany obě postýlky, ale asi je budu dávat do jedné, uvidíme, jaky to bude. kojíí polštář mám, tak jen se to pak naučit 😀

dobrou noc všem

fiallinka
13. kvě 2008

holky, vy teda jedete 🙂
skarbek: my taky po 1. ivf...
na ty pohyby se už těším, kámoška mi taky říkala, že to cítila už od 16. týdne, takže už od pátku by to mohlo začít 😀 , no ale štíhlá teda nejsem, takže budu trpělivě čekat...

helisek84
13. kvě 2008

Dobré ránko, holky.

Tak my teda taky postelově přirozeně🙂

Včera jsem byla na těhu plavání a dalo mi to pěkně zabrat, chrupkala jsem jak kojenec. Při jednom cviku se prcinky ve mně pěkně zapřely, asi abych jim neuplavala 😀

juliet
13. kvě 2008

ahojky holky 🙂
tak my se taky hlásíme do klubu úspěšného 1. IVF
já myslím, že to už pohyby budou, holky v jiné diskusi už od toho 16. týdne hlásily ... já teda spíš od toho 19.

daiquiri
13. kvě 2008

Ahoj holky 🙂
pikorka, já taky začala cítit pohyby hodně brzo, cca v 17tt. Takže klidně už je cítit můžeš. Sama jsem z toho byla překvapená.

A jestli je pravda, že jak prcci dovádí v bříšku, tak to bude pak i ve skutečnosti, tak ten chlapeček bude pěkný šídlo 😅 Holčička je klidnější, ale zase z toho jejího šťouchání do žeber je mi někdy až do breku jak to bolí 🙄

Toho porodu se děsím, co když prcci budou špatně natočený, budu mít naplánovanýho císaře a pak to na mě přijde moc rychle a císař se nestihne?! 😖 😖

rezi, kdybys chtěla rodit v Praze, tak nevím jestli ještě seženeš místo, musela bys to obvolat, ke všemu třeba na Bulovce se musíš registrovat osobně 😠

helisek: a pomáhá to plavání na záda? Asi jo co? A to se normálně cvičí jako aerobic?

rezinka
13. kvě 2008

ahoj holky 🙂 manza mi v 6h odjel na skoleni, tak jsem si zavrela okno v loznici a probudila jsem se az v 9:30 😎 Pred chvilkou jsem teprve dosnidala, no dneska to teda vedu 😀

skarbek a jake jste meli peripetie s miminkama, nez se to podarilo? teda jestli se muzu zeptat ... ? podle toho naznaku, ktery jsi napsala, jste si asi "uzili", vid ☹ ? ale hlavne, ze se to nakonec povedlo 😵 !!!

mikir teda klobouk az na zem pred tim, ze jsi zvladala dvojcatka kojit najednoua u toho jeste jist jogurt 😀 , ja si zatim ani nedovedu predstavit ani kojeni zaroven, natoz pak, ze k tomu budu dlabat jogurt nebo psat SMS 😀 Kojici polstar si taky chci objednat, ale rekla jsem si, ze pockam na utz do 20 tt a pak, kdyz budou miminka v poradku, nam vsem trem za odmenu objednam ten polstar 🙂
jo a jeste jsem ti chtela napsat - nechces si do profilu dopsat nejake udaje? myslim vek a jmena dvojcatek apod. ... je to dobre pro orientaci nas vsech 😉

a k tem pohybum - ja zatim asi 2-3x citila takovy malinkaty skubnuti, moje segra mi presne takhle popisovala, ze se ji mimco taky ozyvalo. Jeste, ze mi to tenkrat rekla, protoze do te doby to kazdy popisoval prave spis jako simrani, tak kdyby mi to nerekla, tak to vubec nepripisuju miminkum. Takhle jsem si hned rekla, jestli to nahodou uz nebyli mrnousci 🙂 Ale od te doby nic, porad si davam na bricho ruce a cekam, kdy uz mi tam pekne zabublaj 😵 Jo holky a kdy to u vas preslo od tech prvnich "lechtivych" pohybu do "normalnich" pohybu - takovy to klasicky tlaceni a "pidi-kopanecky" apod. ... ??

rezinka
13. kvě 2008

jo a jeste me napada jeden dotazecek - jak to mate se striema? ja je zatim nastesti nemam, rano mazu normalnim kremem (zatim zadnym specialnim) a vecer olejem od Nivey. Od kdy pouzivate nebo planujete pouzivat nejake specialni kremy na strie a jak casto - rano a vecer ??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru