Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika.tdm
20. srp 2010

ja vim, ale cekam jestli to muzu prasknout! 🙂 asi spinka

tulanek
20. srp 2010

@monika.tdm Prasknout,prasknout,prasknout!!!! 😀

monika.tdm
20. srp 2010

tak ja to teda prasknu!!! Tak tety, tady je info!/!!! Julča 3,4 a 50 cm!!!! Kvido 3,48 a 51 cm!!! (krasne vahy , co holky???) Maminka odpociva na Jipu, tak zitra budou nove informace!!!!" 😉 Zitra bude z Jipu prelozena na pokoj!!!!

A ja je jdu zapit!!! konecne mam duvod se zmrskat!!! 😀

tulanek
20. srp 2010

Diiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiky!!!!!No to je nadherny,taaaak nadherny,takovy miry a vahy,no to je opravdu uzasny!!! 🙂 strasne moc gratuluju a preju kupu zdravicka,jak mrnouskum,tak i mamine 🙂

gilotek
20. srp 2010

´Tak to je bomba, takové míry a váhy 😀 Kam jen to ta holka dala 🙂

Obr gratulace 😵

Já mám ted nějak depku, doktor u kterýho jsem byla na kontrole ( můj dr. měl dovču) mi říkal, že kdyby si nepřečetl že čekám dvojčata a neslyšel při kontrole fakt 2 srdíčka, tak si myslí, že čekám jen jedno. Mám prý jak malý břicho, tak i dělohu. Výšku fundu mám jen 18 cm. Holky já mám hroznej strach. Prý je možné, že tam je málo plodové vody, ale nic víc k tomu neřekl.

Ve středu jedeme na ultrazvuk do Prahy ve 21 tt a hrozně se bojím, že mi řekne, že jsou děti malé a třeba postižené, bůůůůůůůůůůůůůů ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Na začátku těhu jsem shodila 5 kg, jak mi bylo zle takže při výšce 167 cm jsem měla původně 63 kg, spadla jsem na 58 kg a ted mám 62 kg, takže nejsem ještě ani na své původní váze. Ale zase z těch 58kg jsem se takhle vyhoupla zpátky během necelých 2 měsíců.....

Omlouvám se za výlev, fakt tu brečím......

tulanek
20. srp 2010

@gilotek Neboooj,to je doktor nejakej rapl,ze te takhle desi a sam ani nevi....Urcite bude vsechno v poradku!!!! 🙂 ja merim 168cm a na zacatku jsem zhubla z 67kg na 64kg a dlouho jsem nepribirala nic moc,nikdo mi nic nerekl,ze je spatne,no a maji holcicky pry dobry vahy a mam nahore 9kg,pribiram hrozne pomalu...To ted vsechno strasne rychle naskoci neboj!!!!Kdyby se meli miminka spatne,uz by to poznal ten tvuj dr predtim nebo pri screeningu prvnim...Ve stredu na vas budu moc myslet,ale urcite bude vse v poradku!!!Drz se a nebrec,mrnousci to poznaji,ze jsi smutna 😉

monika.tdm
20. srp 2010

@gilotek Bud v poho, me taky porad rikali, ze mam male bricho a ze becko nema zadne misto a vidis holky jsou v poradku!!! Ja jsem si delala jeste srandu, ze ja nosim acko a tatka becko!!! Gyndari nemaji kvalitni sona, pockej na tu Prahu!!!! Muj gyndar taky nenasel Verunce ty nozky a u Apolinare druhy den pote to doktorka nasla okamzite!!! nepanikar!!!!

atreides
20. srp 2010

jéééé no já čučím na ty míry jako puk 😲 to je mazec, opravdu úctyhodný - hlavně pro maminku, to nosila v bříšku ... každopádně @basina MOOOOOC GRATULUJIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

@gilotek chápu, ale nestrachuj se, je to zbytečný, stejně nic nevykoumáš a jestli se cítíš jinak v pohodě, tak to neřeš 😉 bude to dobrý, uvidíš

@monika.tdm to tak letí, holky už mají měsíc?

jinak mě na tento týden tááááák vyskočilo břicho, jako s NIny v sedmým, nevím co budu dělat ke konci 😅

monika.tdm
20. srp 2010

@atreides No leti to, hruza!!!! Barunka uz ma 2650 gramu!!!! 😉

gilotek
20. srp 2010

Holky moooc díky za uklidnění. Budu doufat. Teď jdu spát a obejmout to moje 2,5 r starý miminko u mě v posteli 🙂

Strašně moc rychle to letí, je to jak včera když jsem si ho nesla z porodnice.

Holky mě normálně už prcek nebo prckové kopou tak, že když sedím a mám ten mini pupek vyvalenej, tak ty kopance vidím 😀

betina
20. srp 2010

gilotku, nevěš hlavu a nic si z jednoho doktora nedělej!!! oni straší a hodně a kolikrát zbytečně, mně se stává, že minimálně 2x za den mi někdo řekne, že vypadám jenom na jedno a že dvě by mě nikdo nehádal 😠

monika.tdm
20. srp 2010

@gilotek tak to ti zavidim, ja cekala na kopance a nejak jsem se nedockala! jen se prevalovaly a skytaly!! 😉

monika03
20. srp 2010

@basina obrovitááááánká gratulace ke krásně donošeným mimískům!!!!!!! Přejeme spoustu zdravíčka a mamince brzké zotavení! 😵

basina
21. srp 2010
atreides
21. srp 2010

@basina no to jsou bobánci krásní 😵 😵 😵 😵

broukb
21. srp 2010

@basina téda ty si rekordmanka..krásný váhy 🙂 Mooooc krásný miminka..gratulujem a přejeme hodně zdravíčka, štěstíčka a ať vám děti dělají jen radost 😵

fiallinka
21. srp 2010

@basina Basi, až mi slza ukápla 🙂, děti jsou rekordmani po tobě... a moc ti přeju, ať se máte jen dobře...

salu
21. srp 2010

@basina Já snad špatně čtu 😀 Takové váhy u dvojčátek !!!! Basi, to je rekord !!! Velká gratulace a hodně krásných společných dní a hodně zdravíčka všem.

frodo78
21. srp 2010

@basina VELIKÁ, ale opravdu PŘEVELIKÁ gratulace 😅 😅 😅 😅 Miminka jsou nádherný!!!! Přejeme hodně moc zdravíčka a štěstíčka děťátkům i mamince. Myslím, že je to maminka roku 😀 😀 😀 Tomu říkám ideální míry 😉 - furt někde píšou 90-60-90 jo pěkný kulový 😝
@gilotek Neboj se nic. Ono to bude dobré. Já také nedávno řešila, že jsem přibrala jen 9 kg a od předposlední do poslední kontroly jsem nenabrala ani ň, ale miminka rostou a jsou v pořádku. Jak už holky psaly - na gyndě toho moc nepoznají. Uvidíš, že na větším utz bude všechno v pořádku 🙂 🙂 . Já to znám a myslím, že všechny. co jsme tu. Člověk je hned ze všeho hotový ☹ , nervy na pochodu. Je fajn, že se navzájem můžeme podržet 😵 😵
Já mám období, kdy se prostě děsím všeho, mám o ty naše drobíčky děsivý strach a někdy je to zase klidnější 😖
Teď mě čeká utz v úterý (já zase pro změnu mám u jednoho mímáčka trochu víc plodovky), tak dnes začínám mít trochu nervy a od zítřka počítám, že se mnou nebude moc k vydržení 😕 😕
Je fakt, že mě děsně potěšila zpráva od Basiny a ta jejich krásná miminečka 😅 😅 a zítra jdeme makat na barák, tak se trochu rozptýlím 😎
Tak se neboj a určitě bude všechno v nejlepším pořádku. Dej si něco dobrého a toho doktora, co Tě takto děsí si nepřipouštěj 😠

gilotek
21. srp 2010

@frodo78 děkuju moc za podporu, už aby byla středa 😒

jitakl
21. srp 2010

basina: no výborně veliká gartulace i ode mě mimísci jsou opravdu moc krásní a ty váhy a míry? no o tom si mi možná můžeme nechat jenom zdát opravdu před tebou smekám jsi prostě jednička!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§§§
gilotek: netrap se tím doktoři jsou opravdu někdy kreténi nevědí co by roupama řekli nechápu proč tě tak vystresoval.... neboj vše bude v pořáku musíš miminkům také věřit 🙂 a musím uznat že ti závidím že už tě ve 20tt kopou mě pořád nic tak furt jen čekám a čekám 😝

provazek
21. srp 2010

Basina: také moc gratuluji ke krásným miminečkům. Ty váhy jsou super, nádhera. To se vážně jen tak nevidí. Teda všechna čest. Hlavně hodně zdravíčka a štěstí. 🙂 🙂 🙂

darling007
21. srp 2010

Basina - moc moc moc gratulujeme!!! Jsi fakt mamina - hrdinka, žes je takhle donosila...
Ostatní holky - vůbec neplaště - já měla před těhu nějakých 47 kg, v těhu s dvojčátkama jsem přibrala max 12 - 13 kg a teď jsem zpátky na své původní váze... 😉

gilotek
21. srp 2010

@darling007 díky, mě jde spíš o to, že mám malý břicho - respekt. dělohu a bojím se že budou míma malá na svůj věk ☹

monika03
21. srp 2010

@gilotek neboj, mě dr. před těhu taky pořád strašil, že mám malou dělohu. No a všechno se to zvádlo- hlavně buď v klidu!!!! 😉

lita
21. srp 2010

@basina - velikanska gratulace ke krasnym a zdravym miminkum! 🙂 Teeeda, takove rekordni vahy, to tady snad jeste nikdo nemel. Preji, at jste vsichni zdravi, miminkum se u maminky a na svete libi a at jde vsechno hladce jak v porodce, tak i brzo doma 😉

kanegoo
22. srp 2010

Ahoj holky 🙂
Jé, vidím, že jsou tady nové miminka - MOC GRATULUJU!!

Moni, Sári, děkuji za informace a odkazy.. Ten EW je tedy asi mimo naší cenovou skupinu 😒

Holky, chci se zeptat, dr. vám při každé kontrole měří miminka? Mi ještě nikdy váhu neřekl a minule se mi zdálo, že se nějak divně tvářil - jako že jsme malí... Byla jsem ve 25 tt a řekl, že ve 22 tt mají miminka tak kolem 500 g a my máme míň.. Došlo mi to až doma :-/

gilotek
22. srp 2010

****** Č E K A T E L K Y ******

ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, chlapec a holka?
FRODO78 - 21. října - dvojvaječná, chlapeček a holčička
PAVCAHOLA - 23. října - kluci
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu
ROZARA - 17. listopadu - dvojvaječná
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince
BUBISEK - 16. prosince - jednovaječná, ???
MATTEKA - 24. prosince - dvojvaječná, ???

__________________________________________________________

**** ROK 2011 ****

ANNAMAT9 - 6. ledna
GILOTEK - 9. ledna - dvojvaječná, ???
JITAKL - 9. ledna
LENCA78 - 9. ledna
JARA - 11. února
ATREIDES - 15. února , dvojvaječná, chlapeček a holčička

kanegoo
22. srp 2010

@frodo78 Frodo, ohledně bolesti kostí jsem se taky chtěla zeptat, jestli to je normáln! Dneska jsem totiž měla úžasnou noc - vzbudila mě bolest v páteři a pravé kyčli, ale fakt děs.. Pak jsem šla na WC a najednou jsem byla na zemi a volala na manžela, že se nemůžu z bolesti zvednout.. Musel mě dostat do postele, ale tam si nešlo nijak lehnout, pořád ta bolest.. Chápu, že se kosti posunujou, ale až tak?
Ale stejně, je mi dr. schopný nějak pomoct?

A ještě mám dotaz ohledně výbavičky pro dvojčátka - kolik tak čeho kupujete? Absolutně nemám páru, co se jak užije a co je třeba zbytečné, jaké velikosti a tak?
Maminky už určitě mají zkušenosti a poradí, co se nevyužije a čeho je vždycky málo.
Ohledně odsávaček jsem už četla.. A co lahvičky?

pavcahola
22. srp 2010

Pane jo já už jsem čtvrtá na řadě?Toto letí. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru