Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mikii
11. zář 2010

Holky dneska bylo u nás tak krásně, že mě manžel připravil postel (houpačku) a ležela tam na sluníčku celé odpoledne. No po 14 dnech venku ...

kapradina
11. zář 2010

@lenulinka21 to je to same,nas kdyz nekdo potka,tak to je dycky.jé oni jsou uplne stejni.pritom je kazdy uplne jiny.nemaji vzhledove spolecneho vubec nic.nevim jestli jsou ty lidi slepi či co! 😀 😀 😀

provazek
12. zář 2010

Ahoj holky přeji vám hezké nedělní ráno.

Tak jak se asi vede naší novopečetěné mamince tulankovi a mimískům? Už aby je pustili a dala sem fotečky. Ikdyž to ještě asi bude chvilku trvat.

Ty noci jsou šílené. Pořád jsem vzhůru. Pořád se otáčím z boku na bok. Brzo ráno mě to vyžene z postele, že už se mi spát nechce a odpoledne už zase padám unavou.

bubisek
12. zář 2010

Nazdarek holky,
to je dneska venku krasne ze. A ja se zrovna chystam vznest dotaz, to mi urcite nikdo neodpovi,kdyz jsou vsichni venku. Ale stejne to zkusim.
Kdyz jste kupovali drogerii a kosmetiku pro mimca poprve, jakou jste si asi tak udelaly zasobu?
Ja jen,kolik koupit rybilek, bepanthenu,cisticich ubrousku, lihu,borove vody, atd., abych to za tyden nemusela kupovat znova. Samozrejme ze vubec nedokazu odhadnout spotrebu.

@kapradina, Lenulinka21 Ja vim predem, ze budu na cizi lidi,co budou mit blbe reci, hrozne neurvala. Vadi mi to uz ted. A to jsou mimca zatim v brise.

gilotek
12. zář 2010

@bubisek já jsem tu 😀

Z kosmetiky jsem měla koupeny asi 2 balení ubrousků, šamponek, olej na tělíčko na mazání, líh jeden, borovou vodu jsme nepoužívali.
A byla jsem ráda, že jsem toho nekoupila moc, protože jsem koupila niveu a ta malému vůbec nesedla, takže jsme pak kupovali jinou. Takže do začátku bych toho opravdu moc nekupovala. Navíc ani ty vlhčený ubrousky jsme pak nepoužívali, protože se mi po niich Martin opruzoval, takže jsem ho myla pod kohoutkem od malička 😉

atreides
12. zář 2010

@bubisek líh na pupík koupíš, jak půjdeš z porodky, má omezenou trvanlivost. KOsmetiku bych moc nekupovala, ze začátku stačí koupat jen ve vodě a nám dr. předepisuje automaticky na tělíčko Lipobasi, ale když už bych něco chtěla koupit, tak můžu doporučit Weledu - je přírodní a neznám nikoho komu by nesedla.
Ubrousky, jak komu vyhovují, taky jsme jak gilotek umývaly pod tekoucí vodou 😉

majka07
12. zář 2010

Zdravím do neděle

venku je krásně a já se potím a M. samo už taky, klasika, chytla to odemne, teče jí zatím z nosu, moc nekašle, ale dáváme raději stodal. Zítra sjedeme pro jistotu k dr. jestli má čistý poslech. Snad to bude dobrý.

Já už si kosmetiku moc nepamatuju, vím jen, že byla minimální 😀 Asi bych si měla udělat seznam do porodnice a nejnutnějších věcí 😀 😀 😀

septim
12. zář 2010

preji hezky den koukala jsem ze tu probirate kocarky ja mela EW hluboky byl super ale sporatk mi teda vubec nesedel. Nakonec jsem prodala a koupila jiny 😒 na kosmetiku je dost casu koupila bych zakladni, jak uz nekdo psla Weleda je super jeste nam vzdy sedel sebamet 😉 at se vam moc dari, koukam ze dost maminek to ma za par tak drzime palecky. A jeste maminky co uz maji jedno ditko a cekaji dvojcatka nebojte se da se do zvladnout v poho jen se musi od zacatku udelat vyhovujici system 😀 😀 😀 😀 Ja mam 8 letou dceru 2 lety dvojcata a ted skoro 3 mesicni miminko a da se to 😀 😀 😀

atreides
12. zář 2010

@septim tak to jsi mě potěšila 😅 ale smekám, že jsi šla do čtvrtého dítka!!!

septim
12. zář 2010

@atreides se priznam posledni je neplanovana 😒 kdyz vam porad doktori rikaji ze nemuzete mit deti a clovek jim veri tak to takhle dopada 😀 😀 😀 😀 ale neboj urco to zvladnes proste musis 😉

atreides
12. zář 2010

@septim ale to je na tom to krásný, že je neplánovaná, takový hezký překavepní, i když při třech dětech už asi ne tolik 😅 každopádně je to zázrak ty děti 😵 😵 😵
jj člověk je tvor přizpůsobivý 😀

atreides
12. zář 2010

@septim se zrovna dívám na fotky a holky jsou teda nádherný 😵 😵 😵
mmch jak jsi spokojená s Lodgerem? obstojí i v opravdu velké zimě?

tulanek
12. zář 2010

Ahoj holky 🙂
Dekujeme vam vsem strasne mooooooc za prani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 ja uz jsem doma,od vcera....Holcicky odpocivaji a ohrivaji se v inkubatorech,trochu zhubly,ale ted uz jdeme s vahou nahoru,zacinaji hezky papat,odstrikavam mlicko o stosest,cim dal vic,vcera mi daly sestricky domu 2 lahvicky po 250ml a ty uz jsou plny,tak odstrikavam do zasobniku,co jsme koupili domu,chodici mlikarna 😀 no a mlicko vozime kazdy den,tak mooooc verim,ze aspon brzo budu moct jit na hostinsky pokoj za bobinkama nasima a zacneme zkouset kojit atd...Holcicky jsou v poradku,zloutenku mame za sebou,kyslik zadny navic,dychaji uplne samy bez pridavku,akorat Sasenka ma trosicku selest na srdicku,ze je to jen trosinku,nemame se pry znepokojovat,ale to neni tak jednoduchy no...I kdyz pry je to nejspis z toho,ze je narozena brzo a ze by se to melo spravit,je pravda,ze uz je to cim dal lepsi 🙂 dnes ve 3h rano to bude tyden ,co mi praskla voda u Sašenky,je neuveritelny,jak rychle ten cas utika,kez by tak utikal dal a meli jsme uz holcicky doma....Vecer budu fotit,tak pridam fotky urcite!!! 🙂 holky drzte se,moc na vas myslim!!!!!!!! 🙂

alsou
12. zář 2010

@provazek jsem na tom uplně stejně 😖 V noci už se těším, až bude ráno je to utrpení 😔 A ještě k tomu mám pořád na toaleťáku tak jednou za dva dny ten hlen 😕 Myslím, že už to nebude dlouho trvat a dětičky se budou tlačit ven 😵 Každý den dobrý viď!! 🙂 Tak ti přeju, ať taky držíš 3v1 😎

@bubisek mám od všeho jen jedno balení teda 1 rybilku, bepanthen, mýdlo sebamet děti se teď opravdu moc nemažou jen maličko na konečník 😅 a taky se nemydlí 😀 ubrousků mám tedy zásobu asi 8 balení snad budou broučkům vyhovovat. Jinak jak píšou holky líh a slunečnicový olej koupím, až po cestě z porodnice 🙂 Borová voda má taky trvanlivost myslím tak měsíc tak bych jí kupovala až podle potřeby. Já omývala obličej jen převařenou vodou 😵

alsou
12. zář 2010

@tulanek ještě jedno gratuluji!!!! Těším se na fotečky a taky móóóc držím palečky, ať je vše bez problémů a holky jdou rychle domůůůů 😀 Je bezva, že máš tolik mléčka a ty máš odsávačku (jakou)??

provazek
12. zář 2010

@alsou To máš pravdu, každý den dobrý, ale už bych to měla ráda za sebou. Nebo bych aspon ráda věděla den, kdy se prckům bude chtít ven, at se na to mužu připravit. Už si přijdu jak chodící balon 😉 S tím hlenem to mám ted podobné, ale nemyslím, že je to zátka, je bílo-čirý a je ho ted nák poslední dny víc. Nebo myslíš, že ano? 😲
🙂
Díky a tobě přeji at taky ještě chvilku vydržíš, vždyt ještě máme chvilku čas 😵

když je venku tak krásně, už bych nejradši drndila s kočárkem 🙂 🙂 🙂

provazek
12. zář 2010

@tulanek Jé tulánku vítám Tě doma.... a přeji, at ti miminka brzo už taky pustí domů. 🙂 🙂 🙂

rogers
12. zář 2010

Ahojky,
já měla taky IVF, na poprvé // čárky,v těhu jsem přibrala jen 9kg, rodila jsem spontálně v 36+4 páreček, všechno proběhlo strašně rychle, celý porod od prasknutí vody po porod druhého dítěte byl 4h a 12min. Z porodnice jsem šla po 12 dnech o 16kg lehčí a o 2 děti těžší🙂 Teď mají pipinci 20m, jsou zdraví a dělají nám radost. Pokud máš nějaké otázky, jakékoliv, ptej se, co můžu zodpovím a poradím.
Jinak asi pro urychlení mi napiš na email : rogers.macek@seznam.cz , tam jsem častěji, než tady. Sem jen nakukávám...🙂)
Hlavně se drž...Marcela

rogers
12. zář 2010

Hmmm, tak super, odpověděla jsem jsem na dotaz z března 2008, sorry.🙂)
Marcela

majka07
12. zář 2010

@tulanek tak to je super, jen tak dál ať jsou holky brzy doma u maminky 😵 a Tebe vítám doma

Dneska jsem se vytočila, mi voala kámoška aby mi popřála k svátku a hnedka dodala a ty prý čekáš dvojčátka jo? A to máte po umělém....... jí říkám ne, přirozeně a nečekaně 😀 😀 a asi jsem jí tím nějak ranila nevím, páč to rychle ukončila. Tohle nechápu, přišlo mi, že se urazila nebo co.... a přitom má dvě děti a normálně přirozeně....nechápu, jsem jí zkoušela volat a hovor odmítla 😕 chápete takový lidi? Já fakt ne 🙄

atreides
12. zář 2010

@tulanek ještě jednou gratuluji!!!! 😵 😵 😵 na fotečky se moc těším 😉
K tomu srdíčku, měla to holčička od kamarádky a opravdu se to upravilo, prý se to stává, když se dítko narodí dřív, tak věřím, že i Sašenka bude v pořádku!!!

@majka07 a nesnaží se o další mimi? kolikrát ti lidi zareagují, tak jak by ani oni sami nečekali

alsou
12. zář 2010

@provazek no já si taky jistá nejsem mám to taky bílo-čirý jako ty 🙂 všude píšou, že ta zátka bývá s příměsí krve a to my teda nemáme 😀 Ale doktorka mi říkala, že to zátka pravděpodobně je 😅 Včera to byl týden co jsem to našla poprvně tak uvidíme 😀 😀
Já jdu na to sluňíčko, už se zbudil ďáblík Toník 🙂

@majka07 třeba ti závidí 😠 Lidi jsou někdy zvláštní 🙄
Mimochodem vše nej k svátku!!!!! 😵

atreides
12. zář 2010

@majka07 jsem zapoměla popřát úplně 😅 Všechno nejlepší k svátku!!! 😵 😵 😵

gilotek
12. zář 2010

@septim jooo systém to bude oříšek 😀

majka07
12. zář 2010

@atreides o další se nesnaží, druhé je nedávno vylíhlé 😀 jsou mu dva měsíce, byla tu známá a povídá: "To víš, lidi jsou různí, asi závidí, že budeš mít tři a ona zatím jen dvě děti" 😀 ale to přece není co závidět ne????? Vždyť je jedno kdo má kolik dětí, hlavně když jsou prťata zdravá

Díky za přání, vůbec se mi nechce zítra do poradny ☹ mám strach a vůbec zase cestovat 😒 a odpolko s Mau k dr. to bude masakr, jak jí není dobře tak hrozně nerada se nechá poslouchat a horor ukázat krk 🙄

Včera jsem dala prát tři pračky, dneska jen jednu a ještě tak dvě potřebuju hrůza, ještě že to pověsil a sesbíral manža, teď ještě kdyby to uklidil 😀 složené to je, ale to uklizení do skříně je prostě horor nevím proč 😀

mikii
12. zář 2010

@majka07 všechno nej nej k svátečku...

@tulanek ještě jednou gratuluji, a ať jste brzo všechny doma. A už se taky moc těším na fotečky.

Holky tak dneska bylo ještě tepleji než včera,tak jsem si zase poležela na zahradě.

Ještě se chci zeptat . V pátek mě začalo strašně bolet nad pupkem. Ale je to jen jedno malé místečko. Když ležím a mimi jsou v klidu tak nic necítím, ale když vstanu tak mě to strašně bolí. Nebo když se mám ohnout.. Nevíte co by to mohlo být? Na pohotovost se mi moc nechce. No snad vydržím do středa na ko.

betina
12. zář 2010

@mikii tak bohužel to nevím...ale klidně bych si aspon na tu gyndu zavolala, pro klid.

@majka07 lidi jsou zvláštní a jejich reakce neočekávané...já zase ted čekám, jak se bude bížit porod, jak se budou všichni ptát, kdy teda apod.....a nechce se i pořád vysvětlovat, že prostě nevím...a až vyjedeme s kočárkama...ach jo, ale co, nějak to dáme a kdyžtak všechny pošleme papa 😀
@tulanek nemám co dodat...ještě jednou gratuluju k holčičkám a s tou šelestí jsem si vzpomněla..když jsem byla na kardiu s klukama, tak tam byl primář kardio v dětské nemocnici a říkal, že tyhlety "malé šelestičky" jsou něškodné.

broukb
12. zář 2010

@majka07 všechno nej k svátečku a hlavně a´t vše probíhá v pohodě až do konce 🙂
Jinak z kosmetiky jsem koupila sebamed koupel (místo mejdla prý je šetrnější a jen se stříkne do vody), sebamed mlíčko na tělo a bepanthen to největší balení, asi 8 balíků pampers sensitiv ubrousků (byly v akci 😀 ) a to je zatim vše líh a borovou vodu jak psaly holky až později.
@mikii už jsme se tu o tom bavili, já to měla taky a nakonec to přešlo samo pomáhalo mi jen mazání, ale stejně to bolelo. je to jak se napínaj vazy. Myslim, že atreides to má taky a ta to má ze srůstů po laparce (doufámm, že jsem to nepopletla) Nedá se s tim nic jinýho než čekat až to přejde a mělo by to být normální.
Provázek, Alsou fakt už hleníkujete jo ?? 🙂 tak ještě chvilku vydržte a počkejte na mě 😀 😀

@tulanek zlatíčko moje jsem moc ráda, že už je vše lepší a holčičky krásně papaj..uvidíš, že všechno rychle doženou až se budeš divit 😉 Jsem říkala, že budeš dokrmovat zbytek nemocnice 😀 😀

majka07
12. zář 2010

Díky za gratulky 😉

@betina jj, to taky miluju, všichni se ptaj kdy ale jak to člověk může vědět že, když bude vše ok, nechají to co nejdýl, a když nebude tak šup honem prcky ven, mně přijde že některý lidi to fakt nechápou. Ok, ještě když někdo přenáší fakt hodně dlouho ale takhle, když v termínu dvojky skoro nikdo nerodí

betina
12. zář 2010

@broukb taky volím Sebamed, zatím jen olejíček, na zadečky Sudocrem a Bepanten, ostatní až budeme doma a ubrousky si kupovala asi ve stejné akci 😀 😀
@majka07 ty dotazy taky nechápu a už asi nebudu odpovídat jen tak, že nevím 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru