Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
23. lis 2009

Miradko, u mě to asi opravdu bylo geneticky, mamka má taky popraskané břicho. A navíc, jak píšeš, já měla břicho teda naprosto obřích rozměrů. Teď mi sice ještě nesplasklo, ale jsem spokojená, že si aspoň už obuju ponožky a v noci můžu dýchat 🙂.

Yorinkay: Já sice nezažila normální porod, ale myslím, že ten císařák suma sumárum je lepší. Pro mě bylo nejhorší se postavit na nohy a potom jsem první den nebo dva chodila v předklonu... a bylo mi tak celkově zle, všechno mě bolelo, ale injekce od bolesti mi to pomohly překonat. A řekla bych tak pátý den už to bylo v klidu. Když jsme po týdnu odjížděli z porodnice, tak jsem už byla v pohodě...

Zuzka.o: Moc děkuji. Jo jo, určitě časem člověk otupí. Nevím, jak to mají ostatní mamči, ale mně už ten řev tak zle nedělá, pořád nechci, aby plakaly, ale už nemám pocit, že mi praskne hlava 🙂...

miradka
23. lis 2009

Yorinkay, akú dietu ti predpísali? Ja idem zajtra do dia poradny a docela sa toho bojím. Aké hodnoty cukrovky ti zistili?

yorinkay
23. lis 2009

Měla jsem hraniční hodnotu 1hodinu po vypití a 2h po 7,8 (max je 7,7). Dostala jsem glukometr a měřím se 2hod po jídle, mám mít do 7,2. Dieta je pro diabetiky, hlídá se počet sacharidů. Ráno si chleba radši vážím, nemám pořád odhad. A po ráno mě to docela zlobí. musím si hlídat přílohy. Brambory jsou v pohodě, ale rýži si už asi nedám 🙂 .

miradka
23. lis 2009

Yorinkay, tak ja som mala po prvej hodine OK, ale po druhej tak ako ty 7,8. Takže si ma nepotešila 😅 Budem musieť aj ja vážiť a strážiť sacharidy. Čo si dávaš ráno na chleba? Ja som čítala, že sa nedoporučujú mliečne výrobky, teda ani tvaroh a ja som si teraz zvykla, že furt robím pomazánky z tvarohu. Prečo si ryžu už nedáš? Má moc sacharidov? No už vidím, že zajtra prídem so sklonenou hlavou... ☹ Možem vedieť koľko vážiš? Možno aj to budú chcieť po mne, radšej sa odvážim...

miradka
23. lis 2009

Jo a to som si dnes kúpila tvarohový šáteček 110g a má 14,4g cukru 😒

yorinkay
24. lis 2009

Po rýži jsem měla vysokou glykémii, asi jsem jí snědla moc ☹ . Na chleba si dej cokoliv co ti chutná. Já jsem první týden jedla co jsem byla zvyklá a jenom se měřila abych věděla co jo a co ne. Velký vliv má taky pohyb, chodím ještě do práce a to si můžu dát téměř co chci. Ale jak zůstanu doma a polehávám, tak nic moc. Ten šáteček si klidně dej na odpolední svačinu, to se tráví dobře 🙂 . A pro svůj klid se za dvě hodiny změř a hned budeš vědět jestli jo nebo ne. A s váhou si hlavu nelámej, oni si tě zváží.

miradka
24. lis 2009

Yorinkay, díky, trochu si ma potešila. Neviem či aj ja vyfasujem glukomer, ale bola by som rada. Poznám totiž u nás jednu holku, čo mala tiež 7,8 a dr jej povedal len toľko aby nejedla sladké a ovocie 1x za deň, ale mne nestačí taká informácia, nemám prehľad, či dobre dodržujem dietu alebo nie...Ráno som sa dívala do tabuľky na nete http://www.merrylinka.cz/oldver/ehodnoty.htm ryža má fakt hoodne sacharidov v 100g. Vobec som si to nemyslela a aj těstoviny vychádzajú blbo.
S tým pohybom to mám blbé...furt som doma, ale zato nesedím furt na zadku 😅 Ale ten pohyb po baráku nie je taký ako po vonku...Myslíš, že čím viac sa hýbeš, tak to má vplyv na hladinu glukózy? Moc tomu nerozumiem...

yorinkay
24. lis 2009

Pohyb podporuje vylučování inzulínu, takže spotřebuješ cukr, který máš v krvi. Pohyb po domě stačí, umývání nádobá, žehlení, cokoliv. Ale procházka venku je 100%. Po těstovinách to bylo taky horší. Beztrestné jsou brambory a bramborový knedlíček. Jo a ještě pozor na pizzu. Nejlepší jsou steaky se zeleninkou, ale to by se mi ta dieta dost prodražila 🙂

miradka
24. lis 2009

Tak už tomu rozumiem, fakt, by som teda mala chodiť na prechádzky...teta do mňa hudie každý deň nech si zajdem von, už z toho mám nervy 🙄 ale myslí to dobre a teraz si to aj ty potvrdila. Tak ja sa budem snažiť chodiť aj von. Tak ja ti dám vedieť ako som pochodila v poradni 🙂

kankovka
24. lis 2009

Ahojte dvojmamči, někdo se tu ptal na noční košile na kojení. Koupila jsem přes net. Jukněte na www.mimibazar.cz/beruja ,mám s dlouhým rukávem, průstřihy se mi osvědčily. Zvlášť u dvojčátek to asi bude dobrý, obě prsa ven a přitom hrudník schovaný. 😀

miradka
24. lis 2009

Kani, to som sa pýtala ja, myslíš značku Vienetta Secret? Ten prvý obrázok? alebo ten 5. obrázok? Vypadajú dobre 🙂

No na diabetike som dopadla celkom dobre, teda - glukomer nemám, ale musím mať dietu, bez cukrov, málo ovocia a dokonca radšej nie moc často tvarohový šáteček, pretože sú to "rychlé cukry"...ale keďže bol výsledok z cukrovej vody starý mesiac, mám ísť znovu, ale budú mi už len pichať do prstu...no neviem čo je lepšie... 😖

beruska5
24. lis 2009

Ze začátku sem bila taky trochu nanervi z jednotního brečení 😖 ale pak sem taky otupela.Ale Samko je naštestí zlatíčko,vubec nebrečí jen se usmíva a když je moc hladnej dám dudel a on klidne čeká 😀 ,ví že příde na radu.Saška musí bít prebalená a najedená první 😝 protože je hroznej nervák a nevidrží čekat 😕 .Sami si to rozdelili a jsou spokojení.
Ešte stím kojením,já v porodnici taky vubec nekojila,vubec se nechteli prisát.Tak mi nosili sestričky umelí mlíko,pujčili mi odsávačku ale po císaři to trvá díl až se to vlastní mlíkorozjede,tak naplno asi po 5dnech a pak sem střídala umelí a odstríkaní,ale je dobry se potrápit a dokrmovat cez stríkačku,když se to dá do lahve je to rychlejší a jednoduchší ale už se pak nemusí vubec prcek pricucnout k prsníku ,až doma se pomalu,pomalu začali chytat na prso,duležití je bit v klidu a nevzdávat to když chcete kojit. 😎 U mne bila duležitá taky finanční zátež za umelí mléko,je to neskutečne drahé 😝 😝 🙄 .
Mne až tesne pred porodem popraskalo bricho ale jen trochu 😖 .
Gynekolog me celé tehu pripravoval na normálni porod,obě deti bili hlavičkama dolu,a pred porodem mi dal na výber,tak sem si ja sama vybrala císaře

zdepros
24. lis 2009

Berusko, děkujeme za informace, řekla bych že jsou k nezaplacení ať víme co nás čeká, dětičky máš opravdu moc krásný 🙂

luzza
24. lis 2009

ahoj všem tady 🙂 🙂
občas vás tu čtu 😵 😵 a vzpomínám,jaké bylo v těhu 😀 😀
všem vám moc fandím 😵 😵
mít dvojčátka je náročný,ale tak krásný,že bych to nevyměnila za nic na světě 😵 😵 😵
a nemějte vůbec strach 😉 😉 všechno se dá zvládnout 😉 🙂
hodně štěstíčka vám všem 🙂 🙂 🙂

hanula83
24. lis 2009

Holky, přidala jsem dvě fotečky 🙂... budu se snažit časem dodat více.

misas006
24. lis 2009

ahojky všechny, můžu se k vám přidat? Jsem ve 33.týdnu a čekám páreček. Jeliikož už mám doma 16ti letou dceru, všechno jsem zapomněla a ted ve finále se dostávám do stavu, že vůbec nevím, jak to všechno zvládnu. Mám hrozný strach, že už nemám věk na to, mít trpělivost s dvojčátky (v dubnu příští rok mi bude 40 let). Pomalu vás čtu dozadu, abych se trošku dostala do obrazu a budu moc ráda, když sem budu moci chodit.

kankovka
24. lis 2009

Miradko,myslím tu košili Vieneta secret. Myslím, že i pyžamo je fajn, ale chtěla jsem na zimu košili s dlouhým rukávem, paní jsem požádala a ona se mi sama ozvala, že už má i s dlouhým. Budu v ní asi spát už teď, protože je krásně široká. Taky doufám, že budu kojit. I když si nejsem jistá, jestli moje tělo dokáže vyprodukovat mlíčko pro dva mimísky. Hlavně aby se uměli přisát. Syna jsem kojila těch 6 měsíců plně, přestože začátky nebyly jednoduché. Neuměl se správně chytit, byl líný a u kojení spal, takže jsem ho kojila pokaždé 3/4 hodiny až do 4 měsíců, pak už byl rychlejší. Ani moc nepřibíral, bylo to na spodní hranici, dost plakal, ale jiné mlíčko nechtěl. Tak jsme vydrželi a vyplatilo se. Stejně jak píše Beruška. 😉

Hanulo, holčičky jsou nádherné. 🙂

zuzka72
25. lis 2009

Misa006-vítám tě, tak zas někdo, kdo se konečně hodí ke mě věkem, já už tady z toho měla málem kopmlexy. Něco nám o sobě napiš, nemáš nic v profilu vyplněno, odkud jsi, jména dětí atd.

miradka
25. lis 2009

Kani, tak aj ja si takú poriadim. Tiež som sa dívala, že všetky na ktoré som natrafila boli s krátkym rukávom...tak si objednám u tej pani. Díky za tip 😉

Holky, mám dotaz...je normálne, keď mimča kopú v kuse skoro pol hodinu? Manžel mi hovoril, že kdesi čítal, že ani dlhé kopanie nie je úplne v pohode, akurát si nevie spomenúť kde to čítal... 😒

Yori, dnes som bola znovu na teste cukrovky, ale pre zmenu už len vpichom do prstu. Mám tam znovu prísť o pol 10. Moc sa mi to nepozdáva, pretože prvý odber bol o 3/4 na 8 a raňajkovala som o štvrť na 9. Ten test by sa mal robiť znovu 2 hodiny po jedle, nie? no a o pol 10 to je len hodina... 😕

haassinka
25. lis 2009

misas: ahojky 🙂 to přeci není žádný věk, aby jsi to nezvládla 😉

miradko: myslím, že toho kopání se nemusíš bát, já byla včera u Dr. a říkala jsem, že neustále kopou nic na to neříkali - třeba včera a předevčírem kopali holky od rána do noci! prostě pořád

zdepros
25. lis 2009

Ahoj holky

Hanula moc krásný holčičky

já mám zas opačný problém nekopou skoro vůbec, občas když si přiložím ruce na břicho tak si říkám že by to mohlo být ono, ale většinou necítím nic 😒

zdepros
25. lis 2009

Dneska jsem byla v pozadně a dr. mi říkala že mám zkrácené děložní hrdlo na 29mm, máte s tím někdo zkušenost?

miradka
25. lis 2009

Haas, snažím sa zachovať kľud a chladnú hlavu, budem sa sledovať pre istotu, ale ja myslím, že je to v norme 🙂

Zdepros a dr ti na to nič nepovedal? To je divné 😨 Ja tomu moc nerozumiem, ale mne hovorí vždy, že čípok je stále rovnaký, tuhý, 3 cm atď. děložní hrdlo nespomínal. To čo cítiš keď priložíš ruku na bruško, to bude určite ono. Ja som si tiež nebola istá, ale moj muž bol vytrvalejší v tomto než ja a tvrdil, že fakt cíti pohyby...ja som ho brala s rezervou, nechcela som mu kaziť radosť 😉 ale asi mal fakt pravdu, potom sa to postupne zosilňovalo a teraz je to úplne divoké kopanie 😀

zdepros
25. lis 2009

no já se v tom taky moc nevyznám, říkala že by mohlo být výš, v pátek jdu na ten velký ultrazvuk a mám říct dr aby to ještě přeměřil, no a s těma pohyby ještě teda vydržím na to divoké kopání 🙂

kankovka
25. lis 2009

Misas006, vítej mezi námi. Tvůj věk není na dnešní dobu přece tak vysoký. Všechno zvládneš! 😉 Moje mamča měla ségru v 38 ( je o 15 let mladší než já) a taky všechno zvládla. Teď je sestře 17 a je to šikovná a spolehlivá holka. Takže neboj, půjde to i s dvojčátky! 🙂

Zdepros, taky moc necítím pohyby, jen sem tam ťuknutí nebo zavlnění. Aspoň se v klidu vyspím. Manžel mi říká, že jsou miminka asi spokojená a nic jim nechybí. Ale taky se na to radši zeptám dr. V pondělí jdu po hodně dlouhé době na UTZ. Už se moc těším a doufám, že bude vše O. K. Pravda je, že Matýsek byl v bříšku taky moc hodný. Jenže mu to nezůstalo, jako miminko strašně plakal. A tak nevím, jestli se mám už dopředu děsit, že z dvojčátek budou taky raubíři. ☹

zuzka72
25. lis 2009

Tak holky já dnes byla u doktora a už je to tady jdu v pátek na testy toho cukru, mám tam jít na 7hod a počítat s tím, že tam budu do 10h)takže učení, pletení s sebou). Ptala jsem se ho, že jedno mimčo cítím míň a on říkal ať to sleduji a že kdyby něco, tak mám letět do FN, jinak UTZ prej až ve 30tt. Do té doby se zblázním... 😖

zdepros
25. lis 2009

Zuzko a to se chodí normálně kolem toho 26tt nebo tě tam posílá z nějakého důvodu?

radka.k
25. lis 2009

Já byla dneska taky na tom cukru, u nás se to dělá v 24tt. Nástup ráno nalačno, vezmou krev, vypiješ asi 3dcl strašnýho sajrajtu, hodinu čekáš, vezmou krev a moč a zase po hodině to samé 😝

zuzka72
25. lis 2009

Zdepros- v žádance je psáno mezi 24-28tt, mě tam poslal kvůli věku a kvůli tomu, že jsem měla velky děti4,5/55cm a pila už ty glukózy po porodech).

hancas
25. lis 2009

zuzíku...já byla tzestech cukrovky 2x protože můj doktor na gyndě myslel že ´ty výsledky jsou velké a když jsem tam byla podruhé tak mi sestřička říkala co tam dělám,jj nikam nemůžeš musíš tam sedět já tam byla 3 hodky a na lačno je to pěknej hnus musíš to vypít do 5 minut.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru