Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

annamat9
7. zář 2010

@sarri 😀 krásně napsaný, začínám uvažovat jestli nemám nějaký masochistický sklony, protože se na to vše už děsně těším 😠

sarri
7. zář 2010

@annamat9
Přesně tak, každý potřebuje něco jiného. O tahání do schodů něco vím - v bytě jsem tahala a tahám 3 patra a na baráčku zajedeme do garáže a nic tahat nemusím.
Netušila jsem, že golfky existují i s velkýma nerachotícíma kolama - dej prosím nějaký odkaz na golfáče, jaké máš na mysli. Díky.

atreides
7. zář 2010

no ještěže je se neprodává jen jeden kočár a můžeme si každá vybrat ten "pravý" 🙂

@sarri se opravdu těším 😅 😀

sarri
7. zář 2010

@annamat9
No, mně vždycky dělalo hrozně dobře jet ve vedru nebo dešti na kole a být úplně propocená a mrtvá a do toho se musí šlapat - to miluju - asi hormony nebo co, ale když mám permanentně čúrek na ...., jak běhám s děckama, tak z toho mám akorát nervy. Teda dnes jsou hrozně hodné. Krásně si hrály a teď spí a po bytě už je nenosím - jenom koriguju pohyb a dolezou, kam potřebuju.

gilotek
7. zář 2010

@annamat9 Nekecej, že se těšíš 😀 😀 😀 😀 😀 Hodila bys mi nějakej odkaz na ty kočáry Tako nebo Dorjan?

sarri
7. zář 2010

@atreides
No, můžeme být rády, že máme dvojčata teď, protože před třiceti - dvaceti lety to byly nepohyblivé široké kraksny.

darma
7. zář 2010

Všechny zdravím a děkuji za vaše názory ke kočárkům, určitě jsou k zamyšlení.
Také s manželem dost řešíme cenu a první nápad byl, že koupíme už jetý a tu myšlenku jsme nezavrhli. Kočárek Dorjan sport Twin se mi taky líbí, ale vadí mi tam ta malá kolečka vpředu. Bydlím také na vesnici, takže řeším terén(hlavně v zimě neupravené cesty) a také lehkost kočárku. Na syna jsem měla levný kočár Roan Marita, stál 8000 a používala jsem ho celé dva roky, včetně sporťáku a byla jsem s kombinací spokojená - golfky zavrhuji, kvůli kolečkům a pohodlí. Koupili jsme z druhé ruky, ale použili jsme je minimálně - výhoda je jen skladnost do auta. Proto chci zase kombinaci. Jen mě mrzí, že všechy korbičky pro dvojčata jsou tak malé, že se tam děti vejdou jen max do půl roka.
Autosedačky koupíme použité, chtěla bych chicco, mám s ní dobrou zkušenost a je levná.

No a na nákupy bez dětí a k doktoru jedině z manžou, jinak si to nedokážu představit, jak to zvládnout, to bych musela být chobotnice. 😲

sarri
7. zář 2010

@gilotek
Gilotku, Dorjana mám v reálu v albu - klikni na fotku.

atreides
7. zář 2010

@sarri no to jo a jen Liberta 😀 a před dvaceti lety si nedovedu představit prát ty pleny 😝 díky za jednorázovky a vůbec spousty jiných věcí, si kolikrát neuvědomujeme, jak tom áme ulehčený a máme víc času být s dětmi

sarri
7. zář 2010

@darma
Darmi, Dorjan má ta kolečka menší než ta druhá, ale malá nejsou. Můžu srovnat s Emanem - tam jsou všechna 4 stejně velká, ale jezdí se s tím stejně. Spíš je škoda, že jsou plastová, mohli dát výběr.

sarri
7. zář 2010

@atreides
Tož zas nebyl internet - co bych plének vyžehlila 😀 😀 😀 co tu dnes sedím 😀 😀 😀

atreides
7. zář 2010

@sarri 😀 😀 😀 máš svatou pravdu

gilotek
7. zář 2010

Holky ten internet je žrout času co?

Sarri a jaktože se nestaráš o ty tvoje broučky a vysedáváš tu ? Už jsou napapaný, uspinkaný co? 😀

darma
7. zář 2010

@sarri koukala jsem na tvoje fotky, kočárek je vážně krásný (holčičky také). Jak se ti s těmi plastovými koly jezdí? A co v zimě - neklouzaly?

@annamat9 díky za odkazy, kočárky jsou také pěkné, ale nenašla jsem tam korbičky - je to pouze sportovní kočár,ne? Já bych chtěla korbičky...

máte pravdu, že sedět u PC je ztráta času, ale zas si máte s kým pokecat 🙂
Můj čas vypršel, zas nakouknu. 🙂

gilotek
7. zář 2010

@annamat9 díky moc proštuduju to 😉
@sarri podívám se do albíčka, díky 🙂

kanegoo
7. zář 2010

Ahoj holky, jak se máte 🙂

Vítám nové členy a děkuji, že jste mě zahrnuli do vaší tabulky 🙂
Matteka, jsem zvědavá, jestli budeš mít dvojčátka na štědrý den - můj manžel je z dvojčat a taky narozený na štědrý den 🙂

Holky, to je s náma děs, my se vůbec nemůžeme shodnout na jménech, ach jo.
A kočárek, ten taky vůbec nevíme jaký.. ☹

Tak mě teda napadá, co dodat do tabulky, jaké máme jména pro miminka (teda, já ještě žádné 😀 )

Jdu se mrknout, o čem byla v minulých dnech řeč 🙂

marenkam
7. zář 2010

@darma Kola u toho Dorjanu jsou nafukovací, což je na vesnici super, měli jsme je i u Janéčka a neměnila bych a úplně přesně: zadní kola i s pláštěm 28 cm, přední 24 cm. Korbička: délka 80 cm a šířka 30 cm (měřeno vevnitř!), ale když mají projet 80 dveřma tak to jinak nejde.
Ideální je, když si kočárek můžete prohlédnout a vyzkoušet někde na prodejně a změřit vlastnoručně, protože se ty míry mírně liší, hlavně těch složených konstrukcí a určitě bych si ho zkusila složit do kufru auta.

sarri
7. zář 2010

@darma
Plastový je pouze rám kola, jinak je tam klasicky duše a plášť jako na kole. akorát ten plastový ráfek je prostě náchylnější, zas je ale levný a koupíš nový - to je taky pravda, že hliníkový nebo z čeho se to jinak dělá sice jde do jisté míry vycentrovat, ale když je prásklý, tak s tím taky nic nenaděláš a nový stojí víc.

Holky spí a nějak ani nemám práce, neb byl o víkendu uklízecí maraton. Děti si vlastně poradí s hraním už beze mně, musím být ale s nima.
Právě zvažuju, že se vypravím po o na kolo - máme i vozík, neb jsme s manželem vášniví cyklisté.

broukb
7. zář 2010

Tak my to teda s kočárkama vyřešili tak, že jsme koupili dva singl kočárky co splńovali naše požadavky (ABC design 3tech) a nechali jsme na to udělat jednoduchou spojku abys se dali spojit.Protože bydlíme v Praze a v naší ulici jsou kostky a ještě nahusto zaparkovaná auta stejně bych ani s 80cm kočárkem kolikrát neprojela..takže pokud se někam nevejdu jednoduše rozpojím projedu jedním druhým a zase zapojím. navíc si myslim, že přes zimu toho venku sama stejně moc nenajezdim a většinou budu dávat děti spát na zahradu kde mi je jedno jestli budou spojené nebo ne. Navíc když půjdu s nějakou kamarádkou, manžou nebo s rodičema každej si vezmeme svůj kočárek a drandíme 😉 co se týká autosedaček s nacvaknutím na kočár, já si myslím, že se to vypaltí, ale uvidím až v praxy. Tím, že máme dva a dobře skladný tak mi v kufru zbyde dost místa, takže si myslím, že nákupy budu řešit právě autosedačkama. Samo když to půjde pojedu bez dětí, ale vzhledem k manželoví práci si myslím, že budu muset s nima. To samé u dr..neumim si představit třeba 6kilové drobky tahat v sedačkách v ruce 😀 tak to jen moje inspirace...jo a ty spojky zvládne každej šikovnej chlap sám..neni na tom nic těžkého

kanegoo
7. zář 2010

@darma Jj, mi se taky líbí Leviroo. I ta cena. Ale na netu o něm moc dobře nepíšou. Kdybys něco našla, pošli pls odkaz..

lenca78
7. zář 2010

Ahoj holky, po dlouhe dobe se zase ozyvam. Docetla jsem Vasi diskuzi o kocarcich. A jsem moc rada za to, ze jste se tak rozepsaly. Je tu spousta tipu, ktere me jako budouci prvorodicku proste nenapadaji. Ja jsem si uz snad take vybrala a budu volit mezi dvema typy kocarku - bud TFK twinner twist nebo Teutonia team alu s4. Oba kocarky budu kupovat z druhe ruky, pak casem investujeme treba do golfek nebo rovnou do sportovniho kocarku za kolo ci na brusle. Resim ted ale problem - TFK ma korbicky, Teutonia jen vlozne tasky. Co je lepsi pro mimina, ktera budou v zime? Vlozne tasky nebo korbicky? Pro TFK mluvi jeste fakt, ze ma rucni brzdu, zrovna cesta od doktorky je cca 5 min dolu z prudkeho kopce 🙂.

marenkam
7. zář 2010

@lenca78 Ahojky!Tak to já vůbec netuším, ale myslím, že pokud bydlíš v domku a nemusíš korbičky nikam přenášet záleží čistě na tobě. Pokud však bydlíš někde na bytě a měla bys je tahat do -xtého patra určitě budou lepší ty vložné tašky. Jsou i v různých variantách - některé jsou pevnější s výstuhou a některé jen takové jednoduší. Chce to názor nějaké zkušené dvojčecí mamky :o)

radusice
7. zář 2010

Ahoj holky omlouvám se, že vám sem lezu, ale občas nakouknu a jenom jsem nějak nestihla dokud jsem patřila mezi vás zareagovat a teď už sem nepatřím. Ale nějak mi to nedalo a jenom chci říct svojí zkušenost s kočárkem, třeba vám to trošku pomůže. My jsme to řešili doma taky dlouho a nakonec se to nějak semlelo a kupovali jsme kočárek až když byly holky na světě a po 2měsících doma. Koupili jsme TFK twinner twist u druhý ruky za 8.000,- z MMB a byl uplně v pořádku a nemůžu si ho vynachválit a neměnila bych za nic. A protože jsem malá a bydlíme pod kopcem tak ruční brzda z kopce je při samospádu pod tou váhou k nezaplacení. Jo a ještě vejde se do kufru malý Fábie a i do všech dveří a na zimu jsme pořídili vložný tašky od Emitexu nebylo to teda bůhví co, ale dalo se a hlavně to tak strašně rychle uteklo a holky se do nich už v květnu nevešly a do nejsou vůbec obříci. Tak snad jsem vás dlouhým příspěvkem moc neunavila. Jinak krásně těhulkujte a užívejte si dokud to jde.

kanegoo
7. zář 2010

@broukb Ten tvůj kočárek mě zaujal - mohla bys prosím hodit foto? Taky by se mi to líbilo - rozpojit, když je třeba..

annamat9
7. zář 2010

@broukb Ahoj to mě zaujalo, hoď prosím nějaké foto. Taky manžel říkal, že by bylo ideální mít ještě dva singl kočárky ale tohle nás fakt nenapadlo.
@darma ahoj jestli myslíš ty odkazy co jsem dávala jako první, tak ty jsou bez korbiček, jsou to sportovní kočárky, váha cca 15kg, já uvažuju nad tím hauck, jenom musím zjistit kde ho prodávají a jít ho očíhnout .

broukb
7. zář 2010

@kanegoo
@annamat9 holky my ho teď nemáme doma..cca do týdne by ho manža měl přivézt, tak pak hned nafotím a pošlu. jinak kočárky to jsou ty co mám v albíčku jsou to trojkolky takže vepředu mám 2 kolečka když se spojí a vzadu 3. jedno sundám abych je mohla mít blíž u sebe a nedřela se o sebe...mám to vymyšlený, že to sundaný budu mít ze spodu přichycený na sucháč, abych ho mohla kdykoli nacvaknout. jde to fakt jednoduše a dobře se ovládá. Jen myslim, že se 4 kolkou by to nešlo....no zkusim ho popohnat aby ho přivezl dřív a nafotím to..špatně se to vysvětluje 😉

broukb
7. zář 2010

aha tak koukám, že mi ho admini smazali..zkusim ho dát sem

monstri
7. zář 2010

Ahoj holky, tak se hlásím po delší době, byla jsem dnes na kontrole mimika jsou v pořádku 🙂 jen jsou trošku menší, jedno asi o týden a druhé skoro o 2 ale prej je to u dvojčat normální ale taky ten ultrazvuk co má můj doktor je trošku postarší, tak tam jsem neviděla ani ty dětičky 😉 a taky mi napsal doporučení na ten první screening, už mám termín na příští týden do Gennetu, tak jsem zvědavá, jak to dopadne, protože jsem četla, že u dvojčat, je to často zkreslené...jaké s tím screeningem máte zkušenosti vy ?? díky
@alsou : doplnuju tabulku, čekám dvojvaječné z IVF

broukb
7. zář 2010

@monstri v Gennetu budeš určotě spokojená, my tam byli taky na screningu a max. se nám tam věnovali pokaždý jsme tam byli skoro hodku 🙂 všechno nám popsala a ukázala..a máme krásný fotky A5 velký, takže je to tam moc hezky vidět. A nevím jestli jsme vyjímka, ale nám vyšlo vše v pohodě.Rozhodně je to daleko přesnější než tripli v 16.týdnu.i když ty nám taky vyšli dobře (asi záleží jak kdo a taky si myslím, že záleží i na věku). Tak držim palce ať vše dobře dopadne... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru