Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petranela
4. led 2010

Zuzko, s kočárkem si jistá nejsem, příští týden jsme chtěli se jet podívat do několika obchodů, ještě jsme v žádném nebyli, ale podle netu a podle referencí holek odsud se mi zdá nejlepší Bumbleride. Napsala jsem dnes dotaz do jednoho brněnského obchodu a tady kopíruju odpověď. Holky, které máte vybraný Bumbleride, bude vás to asi zajímat.

Dobrý den,
lepší je už si kočárek objednat min. 2-3 měsíce dopředu, protože nyní tyto
kočárky nejsou od konce října a maminky je marně shání.
Již nyní máme na tyto kočárky objednávky.
Děláme to tak, že v únoru zaplatíte zálohu až kočárky budeme mít na skladě
- 3000,-Kč záloha a za 14 dní doplatíte zbytek kočárku a buď Vám hned
kočárek zašleme nebo si jej vyzvednete na prodejně a nebo si ho u nás
necháte v úschově do porodu a nebo až porodíte.
To už záleží pouze na Vás jestli si ho hned vezmete nebo ne.
Určitě bych, ale objednávala hned jak dojdou, ať máte jistotu, že kočárek
už máte zajištěný.

Takže příští týden se tam půjdeme podívat aspoň na Bumbleride pro jedno dítě a vypadá to tak, že si ho objednáme. Jiný kočárek mne neoslovil. Ale nevím, jak to bude s novou kolekcí 2010... Na všechno se tam teprve poptám.

zuzka.o
4. led 2010

A budeš kupovat sporťák nebo hluboké korby?

zuzka.o
4. led 2010

Psala jsem si na web dvojcatka.cz a paní mi odpověděla
"Dobrý den, nová kolekce příjde koncem ledna. Vložné tašky budou mít svou vlastní boudičku, takže budete je moci dát po směru i proti směru jízdy.
Koncem ledna se nové fotky objeví na e-shopu, pak je možno objednat. Budou stejné barvy, nové doplňky."

balina
4. led 2010

Ahojky,
ja teda uz mam kocarek v garazi (Bumbleride) , ale kupovala jsem ho v Koline, kde si ho muzete i prohlednout. Pani majitelka rikala, ze model 2010 by mel vyjet z fabriky koncem ledna, takze nez se dostane do Cech.... 😒

V kazdem pripade objednavejte hodne dopredu, protoze jak se ukazalo, to ze ho objednate na urcity termin, neznamena, ze na vas vyzbyde. Nevim co je to za dovozce, ale z nejakeho duvodu ty Bumbly nepokryji poptavku.

V Koline Vas sice budou desne presvedcovat na "nejlepsi kocarek na svete" Easy Walker, ale maji tam i ostatni na prohlednuti a hlavne : pokud budete kocarek potrebovat reklamovat (odeslat vyrobci - dovozci) tak vam zapujci nahradni dvojceci kocar. A to myslim ze je v Cechach rarita.

petranela
4. led 2010

Zuzko, já budu asi kupovat vše kromě autosedaček, ty si seženu někde z druhé ruky.

Balino, super, že ho máš 😉 a že jsi objednala hodně dopředu. Já jiný vybraný nemám, takže ho zřejmě objednám příští týden a budu čekat a risknu to. Máme totiž celkem náhodou od známých kočárek na zahradu po dvojích dvojčatech a ještě sourozencích, ale ve výborném stavu, takže kdyby se to do mýho porodu nestihalo, budeme v klidu a zatím na ven použijeme ten starý, nebo bych musela narychlo vybrat jiný, nějaký dostupnější...
Easy walker je strašně drahý, ten kupovat nebudu určitě i když je hezký.

elly01
4. led 2010

Holky, take cekame dvojcatka a mame vybrany Bumbleride. Volala jsem dnes do obchodu Malvik v Hostivicich a pry tam maji jeste jeden cerveny na skladu - kdyby nekdo akuutne potreboval 😀 Jinak pani rikala, ze budou nove barvicky a ze cena by mela zustat stejna. Nic vic o nove kolekci nevedela 😒

housky
4. led 2010

Ahojky holky,

chtěla jsem se zeptat jaké máte rozdílné váhy u miminek. Dneska jsme byli na kotrole a malá je o dost větší (870 g) a malej má 550 g a od minule ani moc nevyrostl. Jsme objednaný do nemocnice příští týden na UTZ, protože mají asi lepší. Jsou dvojvaječná, takže mají každý svůj "pokojíček s výživou". Doktor mě toho moc neřekl, asi mě nechtěl strašit, prý až po vyšetření se uvidí co dál.

Jinak nos mám ucpaný taky od začátku těhotenství a kapu 1/2 Vincentku do nosu + Nasivin pro kojence a pomáhá to.

carrinka
4. led 2010

Holky ty problémy s kočárky má i EasyWolker - my ho budeme objednávat v Kolíně hned po jejich inventuře a přijde až 10. března... naštěstí mám korbičky z druhý ruky, tak nás vyjde téměř stejně draho... Bumbleride nikde u nás v okolí neměli na skladě, tak jsme si EW vybrali i díky osobnímu vyzkoušení 😎

elly01
4. led 2010

Housky, já jsem dnes také byla na kontrole a zatím je jedno o maličko větší, ale rozdíly jsou nepatrné - 407g a 402g, ale to je ted poprve, co se takhle dohnali. Jinak meli take vetsi rozdily a pry je to u dvojcatek normalni. To je tim, ze jsou tam hned dva a mame s cim srovnavat 😀 Kdyby jsme mely jen jedno a vazilo 550g, tak budeme šťastný. Budu držet palečky, a´t je všechno v pořádku. 😉

rejchl
4. led 2010

Ahojky,tak mam za sebou dnes UTZ ve 20tt a uz to vypada 100% na klučíky.Pan doktor mi ukazoval i pindíky 😀 Oba jsou hlavickami dole.Jak tak ctu o tech porodech tady,tak doufam ze se pretocej,protoze nechci jako prvorodicka rodit prirozene😀Toho se fakt bojím.

j.cien
4. led 2010

Holky,dnes jsem byla u ovbodacky-pro to potvrzeni do tehu prukajdy-no a ona mi rikala,ze je primo trestuhodne nutit nekoho s dvojkama rodit prirozene,zvlast s prihlednutim na to,ze je to tehu po x letech lecby sterility..po IVF...no nabudila mne,ze rozohdne na tu sekci "mam narok",ze se nesmim nechat odbyt....
Pry na ne asi tlaci pojistovny,pac pro ne je to zakrok za vic penez-nez kdyz se rodi klasicky...,tak ze jsou "nuceni"snizovat pocty cisaru...ale proc zrovna na nas ukor,pri dvojcatovem porodu...tak to teda ne 😠 😉

petranela
4. led 2010

J.Cien, to je zajimavé co píšeš, utvrzuje mne to v tom císaři víc a víc. Ještě že tohle všechno víme, nesmíme se dát, pokud nám budou nutit přirozený porody. Je to v našem případě fakt akorát tak riziko, nic víc. Tolik let se snažíme, někdo z nás tolik pokusů ivf a oni ještě by riskovali zdraví dětí.
Taky nechápu, proč se snaží snižovat počty císařů právě u dvojčat. Ale nedáme se jim!

petranela
4. led 2010

Rejchl, gratuluju ke klučíkům 😉 Já se to dozvím ve čtvrtek, jednoho kluka mám jistého, na druhé jsme zvědaví, minule mi řekl na 80% holčička.

zuzka72
4. led 2010

radka.k-stěhuji se do KOlína. 😀 😀

eirin
4. led 2010

Petranel, tak to jsme na tom stejně, taky mám jednoho chlapečka jistého a druhé zatím nevíme 🙂

eirin
4. led 2010

A jdu taky ve čtvrtek 😉

j.cien
4. led 2010

Holky ja chci taky aspon jednoho chlapecka 😉 😀 😀
Zatim je to ve hvezdach..sice mi rikala dr. pri tom NT screenu,ze jeden je jasny chlapecek...ale minule mi dr.rekl u toho stejneho,ze mu tam nic neprebyva...ze je to holcicka 🤐 a ten druhy prcik se nechce vubec ukazat,vzdy je otoceny pusinkou dolu ..kontrolu mam za tyden v utery a uz se nemuzu dockat 😉 ,budu uz 23tt a teprve mi bude delat ten morfol.ultrazvuk,co se dela 20-22tt 😕

eirin
4. led 2010

J.cien, přesně, u mě je taky horní věčně obličejem dolů. Už 2x se mu/jí podařilo takto utajit 😀 Ale chlapečka mi paní doktorka potvrdila dvakrát. Já bych si logicky přála, aby horní byla holčička 🙂 I když už mi to je v podstatě jedno, hlavně ať ve mě zůstanou do května a jsou v pořádku.

j.cien
4. led 2010

Jj,ja mam ted metu aspon do tech 26tt,aby se daly zachranovat..kdyby nedejboze neco.. ☹ Jsem hysterka,mam porad strach,ze se neco pos...,ze je nedonosim....

housky
4. led 2010

Já jsem taky slyšela, že se snaží pojištovny snížit počet císařských řezů, ale nechápu proč zrovna na úkor dvojčat. Já jsem 100% rozhodnutá, že ho chci. Ne kvůli sobě, ale kvůli druhému miminku. Nikdy nemůžou vědět co se může stát, když jsou tam 2. A navíc už jsem si udělala dost jasnou představu o našem zdravotnictví a že tam jde hlavně o prachy a ne o zdraví pacienta, hlavně v nemocnicích!!

petranela
4. led 2010

Eirin, držím palce na čtvrtek, pak určitě napiš. Držím palce na holčičku, já bych ji taky moc chtěla, ale když to bude kluk, nevadí, hlavně že budou oba zdraví a stejně bysme se s manželem asi neshodli na holčičím jméně 😀 Ale ta růžová barva na holčičkách je neodolatelná 😉
J.Cien, kvůli svátkům jsou kontroly asi dost posunuté... Já jdu ve čtvrtek právě na ten gentetický utz a původně jsem měla jít minulý týden.
Jinak si taky říkám, vydržet aspoň do 26 tt, ale musíme věřit, že u nás zůstanou co nejdýl!!! Musí!!!

Manžel mne hodně nutí do klidového režimu, myslím, že na tom něco bude... sama to na sobe pociťuju. Když chodím, ohýbám se a mám víc pohybu, večer se nemůžu pohnout a bývám zničená. Když mám klid, jsem uplně vpohodě. 😉 Je to ale nejdůležitější asi v pozdější fázi těhotenství.

sarri
5. led 2010

Holky, pro inspiraci jsem dala foto našeho kočárku. Taky jsem chtěla Bumbleride, ale pak zvítězil poměrem výkon/cena Dorjan. Zatím jsme moc spokojení...

maui
5. led 2010

AHoj Sarri🙂 Co je to za kočárek? Je moc krásný, ty autosedačky jen kvetou! 🙂 Takový jsem nikde neviděla, líbí se mi víc i než můj Bumble🙂
A ty tvoje sluníčka jsou kouzelný. Je taky jedno jako druhé, viď? Rozeznáš je?

maui
5. led 2010

Aha....stačilo si přečíst řádek nad, a už vím 😲 🙂

sarri
5. led 2010

Čau Maui, jak se máte? Co váha? My se zasekly na pití 100 ml mléka už víc jak měsíc a vážíme 4,6 a 4,7 kg. Eliška má za uchem malý hemangiom, tak dokud nezmizí, slouží jako poznávačka a taky je o fous větší, ale to jde poznat jen když jsou vedle sebe, jinak to jde dost blbě. Ke křtu dostaly každá jiné náušnice, tak to pak vyřešíme takto 🙂

zuzka72
5. led 2010

Sarri-ten kočárek je pějný, má ho i Irmi , ale v jiné barvě na zakázku, já budu mít Jumper)je to to samé, jako Jordan, prý i stejný výrobce, barva taky na zakázku a je levnější. Mám ho v albu pro jedno dítko-tu barvu co chci.
Irmi jde dnes na císaře-tak držte pěstičky.

maui
5. led 2010

Sarri, zrovna včera jsem je vážila. Sofinka má 4125g a Sárinka 3990g. Ale jsou to pučmelouni s dvěma bradami🙂 Já jim teď dávám 110ml, protože se mi zdálo, že jsou po stovce brzy neklidné a nespokojené. Vypily by i víc. Párkrát jsem jim zkusila dát 130 na noc ve snaze prodloužit jim spaní a neměly s tím problém. Ale na délku spánku to vliv nemělo, tak jsem jim to zase snížila, abych je nepřecpávala. Vždycky když vyprázdní lahev, tak jsou hrozně nešťastné, ale je to jen půlminutová záležitost....asi je jim líto, že jsem jim vytáhla dudel 🙂

sarri
5. led 2010

To my pijeme mnohdy ještě míň než 100, jindy zas 120. Přes den co 3 hodiny a v noci, když je nakrmím v půl osmé, v osm uložím, tak spí tak do půlnoci, do jedné. Prostě jíme furt 7x denně, nějakých 150 ml/kg váhy na den nevypijí a občas to jde skoro všechno ven.

maui
5. led 2010

Sarri, my máme 6-7 krmení, jak kdy. Holky tak dostanou 660-770ml za den, což je asi víc než by měly 😕 , ale taky mají co dohánět. Když bych se držela tabulek, měly by mít 600 za den, což je 85ml v jedné dávce....to by mě uřvaly 😀 Přes den jedí po 3-4 hodinách, v noci vydrží mezi krmením i pět až šest hodin.

lita
5. led 2010

Sarri, Maui - mate prekrasne holcicky, jak z pohlednice 🙂
Koukam, ze to krmeni je docela veda a matematika, to aby si clovek vedl tabulku a vse peclive rozepisoval, pocital a jeste do toho zohlednil aktualni potreby malych lasecek.

K tomu kocarku Dorjan, mne se take libil, moc hezky design. Jen me odradila ta vaha, oproti Bumble je o 50% tezsi, Bumble sportovni 15,5 kg a Dorjan 23,5 kg, to je o dobrych 8 kg navic. A pak si myslim, ze v te sportovni verzi deti koukaji na maminku a ne ven nebo to lze otocit?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru