Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
29. led 2010

Ahojky vsem 🙂

Hasinko,mas uz krasne tt a brzo budou holky na svete,tak tech par dnu do konce nejak jeste vydrz 😉 a preji poho porod a budu se tesit na fotecky!

Hancas,na tu vysokou horecku se dava na stridacku Paracetamol s Ibuprofenem-to delas,zabaly se davaji taky a nekdy dr.doporuci rektalni tubu s Diazepamem,na prevenci tech febrilnich kreci..vsak uvidis,co vam reknou..kazdopadne drzim palce,at jste co nejdriv bez teplot!

Miradce preji krasne dny s miminkama 😵 a uplne zavidim!!!

Ted se vrham na peceni,synovec si preje k narozkam orechovej dort 😵

darling007
29. led 2010

Zdepros, bohužel je to tak, jak píšeš... Ne ze dne na den, ale z hodiny na hodinu může být všechno jinak - teda špatně ☹ Já se po měsíci v nemocnici na kapačkách, znova zavřela, všechno v pohodě, odpoledne mi dělali monitor a najednou zničeho nic mi večer rupla voda...bylo to...

rejchl
29. led 2010

Ahoj holky,tak jsem byla na kotrole se srdickama.Bohuzel to mel ten nejmensi znovu.Bradikardie se objevila hned.Ale doktor rikal,ze zadnou vadu na srdicku nevidi,takze to muze byt jen priskrcenym pupecnikem.Kazdopadne za 3 tydny opet kontrola.Chudak malickej.Snad to bude v poradku.

j.cien
29. led 2010

Rejchl,tak snad to nic neznamema a oba prcci budou v poradku!!!moc drzim palce!
Je to boj..od sameho zacatku az do konce... ☹

rejchl
29. led 2010

Je to sileny.Ja se bojim jakkoliv ohnout,abych ho nepriskripla jeste vic. 😖

j.cien
29. led 2010

TO ti verim...ale ohnutim mu snad nemuzes ublizit..je tam ta voda,ktera to vsechno tlumi..moc ti preji,aby na pristi kontrole uz bylo vse v norme!!!Kdy mas dalsi kontrolu?

rejchl
29. led 2010

Jdu za 3 tydny,17.unora.Ale u toho doktora to je sileny.Clovek tam musi prijit na dveatou rano aby byl mezi prvni.Byla jsem druha na rade a sla jsem na radu az v jedenact ☹((

j.cien
29. led 2010

Tak to je hnus..to cekani nenavidim..to se mi stalo jednou,ze jsem prisla objednana na 16h a prede mnou stala fronta 16 zenskych!!! 😠
Snaz se nemyslet na to,ze neco muze byt spatne...musis verit,ze to bude OK!! 😉 Moc drzim palce!

lita
29. led 2010

Darling, ty jsi rodila v jakem tt, ve 32? A poznala jsi, ze se oteviras, bolelo te v podbrisku? To jsem nevedela, ze kdyz se otevres, tak se zase muzes zavrit. A cipek jsi mela hodne nizko? To je otazek, vid. Me by totiz tohle zrovna hodne zajimalo.
Fotky tvych malych medvidku jsou krasne, urcite nam sem pridej dalsi! A jak se chlapeckum dari?

Hanulo, ja vim, ze konci uz je to k nevydrzeni, jenze ja jsem teprve 26tt, tak bych chtela, aby se u me kluci udrzeli jeste delsi dobu. Ty jsi to dotahla uctyhodne!

Sarri, to mas ale uzasneho manzela! Alespon jsi se trochu dochrupla a dohnala spankovy deficit 🙂
A ty hnusy z Ostravy vam teda nezavidim, mne staci prazsky prach, i kdyz ted je to lepsi, nez kde jsem bydlela pred tim, tam se prasilo o sto pero i ve 4. patre.

Rejchl, hlavne ze maly nema zadnou vadu na srdicku! Jak pise J.cien, maly je chraneny plodovkou a take placentou, tak mu urcite nijak nemuzes ublizit. Pokud teda zrovna nepujdes skakat padakem a tak 🙂

J.cien, ja bych taky hrozne chtela pect, mame novou troubu, ale nechci to moc prehanet, protoze po vareni vecere mi vzdycky zacne bzuch vice tvrdnout.

lita
29. led 2010

Holky, ja mela uz druhou noc po sobe migrenu ako svina. Dneska v noci jsem si musela vzit i panadol, jinak bych si tu hlavu asi urizla. Na migreny trpim od malicka a ted v tehotenstvi jsem je mela snad kazdy tyden az do 5. mesice, fakt humus 😖 Nastesti se mi to podarilo skoro vzdycky rozehnat masti Kosmin a pak usnout. Ale vcera to byl takovy mazec, jako jsem dlouho necitila. Kdyz jsem se v noci vetrala v okne, zjistila jsem, ze je uplnek. To docela sedi, jsem na nej dost citliva. Pokud jste ted mely a mate neklidna miminka, tak to mozna bude tim mesicem.

radka.k
29. led 2010

Tak jestli nechali Zuzku v nemocnici, tak to se bojím, bojím....teď už jsem asi na řadě já. V pondělí ráno jdu ke svému dr. tak jsem na něj zvědavá. Od středy, co mi v nemocnici na UTZ řekli, že B je malinké, mám špatný pocit...zdá se mi, že se otvírám, přesně ty menstruační bolesti v podbřišku a pravidelně je to horší večer...po 18h až tak do 22h je to děs a čekám, jestli mi neprdne voda...pak se vyspím a ráno je mi zase mnohem líp.
No tohle všechno bych nejraději probírala právě se Zuzkou, to byl takový můj vzor o týden a pár dní přede mnou. Tak se nám snad ještě ozve...

j.cien
29. led 2010

Lito mne taky vecer tvrdne bricho..a nekdy mam takovou tupou bolest zespodu dovnitr...nevim,jestli to je ten cipek..nedokazu to identifikovat.. 😕 a kazdopadne poznam,kdyz neco vic delam,kdyz cele dopoledne chodim a neodpocinu si-tak bricho tvrdne jako blazen ..

RadkoK,neboj!!Mas uz taky pekne cislo tt a i kdyby nahodou uz se neco rozjelo,tak miminka uz to zvladnou!!!

j.cien
29. led 2010

Holky,od ktereho tydne maji miminka nejakou dobrou sanci,ze to zvladnou...?od 28tt?A co kdyby se narodily driv...tak je zachranujou nebo jeste ne 😕 ???

rejchl
29. led 2010

Ja četla že miminka maji šanci přežit od 24tt,ale nvm co je na tom pravdy.Asi zalezi na nemocnici a vybaveni.

radka.k
29. led 2010

j.cien
medicína v tomhle směru udělala obrovský pokrok...dřív se uváděl právě 28tt, ale dnes je to mnohem dřív...i ty už bys to zvládla...
ale vždycky takhle brzy to může být spojeno s komplikací, nějakou vadou u dětí, atd...

sarri
29. led 2010

Lito, já měla migrénu v těhu jen jednou cca 2 dny a myslela jsem, že tu hlavu strčím do dveří a prásknu s nima. Prý pomáha kofein - tak zkus klidně popíjet kofolu.

Cien, tuším, že hraniční je 24tt - do té doby se nezachraňují, ale od kterého tt je dobrá prognóza, tož to je asi i hodně individuální.

Jinak - nebojte se nemocnice, já byla preventivně hospitalizovaná od 32+ (žádné problémy, prostě jednovaječné děti, tak větší opatrnost) něco a ještěže tak. Ještě si vzpomínám, že když se mně mudra na vizitě ptala, jestli je nějaký problém a já jí řekla, že hrozná bolest v žebrech, tak na mě vyvalila oči a prý co bych chtěla, když su prcek - kam si myslím, že se ty děti jako nacpou. Tak. Že já tele nedržela hubu.

j.cien
29. led 2010

Diky holky za info 😉 ..
Mivam taky bolesti vpravo pod zebry...no musime to vsechny nejak vydrzet a doklepat az do stastneho konce 😵

hanula83
29. led 2010

Já četla o holčičce, kterou zachránili i ve 22tt, neměla ani půl kila... ale jinak co vím, tak od 24tt, to je hranice, takto narozené děti jsou extrémně nedonošení, od 28tt jsou těžce nedonošení, od 32 jsou středně nedonošení a od 36tt jsou lehce nedonošení... Taky jsem se o to zajímala 😉...

Lito, jasně, ty máš ještě čásek, bude to v pohodě, uvidíš 🙂. Myslím, že je důležité ten eventuální předčasný porod nijak nepodporovat, třeba i stresem.

lita
29. led 2010

Teda tady se rozpoutala diskuze, navic na jine diskuzi ted jedna holcina porodila holcicku ve 28tt, 1100 g, ale uz sama dycha a papa pres sondu.
Je toho nejak hodne, navic pro me ten pobyt v nemocnici a pak jsem dokonce ten tyden, co me hospitalizovali, videla porad o nedonosenatkach, uplnou nahodou.
Proste musime verit, doufat, drzet a neprehanet to s fyzickou aktivitiou a stresem 🙂

J.cien, v tom poradu rikali, ze v kazdem state je ze zakona urcena jina spodni hranice tt, kdy se mimi zachranuji. U nas je to myslim 24tt (cca 500 g), v Japonsku dokonce az 22tt. Jenze 24 tt je opravdu hrozne moc brzo, pak je to o kvalite zivota miminka v budoucnu, hlavne zrak, sluch a mentalni vyvoj. Muj dr. se me v nemocnici ptal na hmotnost kluku (tehdy to bylo cca 700 g), rikal, ze by se uz dali zachranit, je to zkuseny porodnik.

Tady je par odkazu z toho poradu, zapsala jsem si je:

Stranky Sdruzeni Nedoklubka (pro rodice predcasne narozenych deti)
http://nedoklubko.cz/index.php
posilaji uzitecne brozury nebo si je lze stahnout do pc:
http://nedoklubko.cz/brozury.asp
Prijdou mi moc uzitecni, vedou to samy mamky s nedonosenatky.

Dalsi uzitecny blog pro rodice s nedonosenatkama s plno info a odkazy:
http://nedonosenci.blogspot.com/

Jinak obleceni a potreby pro nedonosenatka lze zakoupit zde:
http://www.dvojcatka.cz/katalog.php?typ=1227

radka.k
29. led 2010

Sarri
já mám taky asi 158cm a mám pocit, že se mi tam děti nevejdou. To už při minulým těhotenství mi dr. neustále říkal, že budu rodit dřív, že příroda si pomůže, protože není možné, aby do tak malého tělíčka vměstnala velké dítě...no tak jsem čekala, že rodím zhruba od 36tt a nakonec to doklepala do 40+4!!!! A malej měl 53cm a 3400g. Nevím, kde to sebral, ani tatínek není zrovna obr 😀

j.cien
29. led 2010

Lito diky,ty mas teda prehled ve vsem 😉

lita
29. led 2010

J.cien - sem tam me taky v cipku pichne, ale zatim drzi, tak to moc neresim.

Sarri, presne, ta bolest je tak desna, ze bych si nekdy sama dobrovolne vyskrabala oci z hlavy nebo tu hlavu urezala. Kdo nezazil, nepochopi. Jestli ti spise nez kofein nepomohl cukr v te Kofole, nekdy to byva z nedostatku cukru v krvi, takze se ma slupnout nejaka susenka. U me je to ale nevyzpitatelne.
Jinak ten Kosmin je opravdovy zazrak, to rikam jako migrenik zvykla na ibuprofen a nic slabsiho. Nastesti mi vcera pomohl panadol.

Sarri, proti pobytu v nemocni take nejsem, videla jsem, ze se opravdu staraji a jsou profici, to me docela uklidnilo. Ale ja uz tam nemohla z te postele s kovovym rostem (priserne me od toho bolely kycle) a to papani bylo taky na povazenou, ale clovek si nemuze delat velke naroky, neni v hotelu. Na druhou stranu jsme tam mely lednicku, takze jsme si mohly samy doprat, co jsme chtely, to zase bylo super.

Hani, presne tak, nekdy jsem desny stresak a vytocim se u zbytecnosti, tak se ted vic snazim byt nad veci, docela dobry trenink na mimisky 🙂

sarri
29. led 2010

Radko, to já mám 168 a Adélčiny nohy mně po 30 tt daly sakra zabrat

lita
29. led 2010

J.cien, ta TV byla docela nahoda, takze jsem se chopila tuzky a radsi si to zapsala. Bylo to docela zajimave povidani na Sama doma na CT1.

Pokud byste to, holky, chtely dokoukat, tak tady je odkaz primo z Ceske televize, byly to 4 dny od 11.1. do 14.1.
http://www.ceskatelevize.cz/program/10267433244...

Jo a ja do nemocnice jela toho 14.1., ten den jsem jeste koukala na zive zabery z Haiti na CNN, takze to mi take nepridalo. Tudiz z toho vyvozuji zaver - divat se v TV jen na komedie a odlehcene porady 🙂
Hlavne zadne zpravy a uz vubec ne zabery ze zasedani poslancu, co kdyby tam zrovna hlasovali o materske 😀

lita
29. led 2010

Holky, jeste by vas mozna mohly zajimat ty chaty s odborniky na Sama doma z toho tydne o nedonosenatkach:
http://www.ceskatelevize.cz/program/10267433244...
Zase si najdete datum 11.1 az 14.1.

j.cien
29. led 2010

JJ,to bych vrazdila,jak vidim ty idioty s jejich platama,jak rozhoduji o nasi almuzne 😠 ..ale to chce klid,stejne s tim nic neudelame..akorat to cloveka vytoci!

Mne ted vsechno nejak dojima...az jsem se sama sobe musela smat,koupila jsem si Bettynku a rycela jsem u toho,jak stara zelva..a pritom to nebylo jakoze smutne..jen proste o detech a to mne ted nejak rozklada 😀 😀

lita
29. led 2010

Taky, taky, sice nebrecim u televiznich reklam (jako moje kamaradka), ale pribehy a zabery deti me taky dojimaji 🙂 Co vsechno ty kouzelne hormony dokazi, staci si jen vzpomenout na PMS, uz tehdy me telo ovladaly.

Chlapi by nekdy cvicne meli zazit par dnu menstruace, hormonalni prurez tehotenstvim v kostce a mozna i par dni ze sestinedeli. Hned by si svych polovicek vice vazili, nosili je na rukou a obdivovali jako ocelove zeny 😀 😀

j.cien
29. led 2010

jj,presne tak 😉

beruska5
29. led 2010

ahojky klebetky,tak mimča už mají druhej den řídkou kakačku a denne snát 5krát,Saške sem objevila na spodním dásne že ich má víc bíle a nevím má to tam jiné 😕 tak že bi zuby? 😒

já mám zas 175cm a jsem hodne při těle,týden před porodem mi nikto nevěřil že to mám za pár a už vůbec ne že čekám dvojčátka,nohy jsem měla oteklí hodně

j.cien
29. led 2010

Berusko,tak to mas OK,ja mam 177a uz ted se mne vsichni ptaji,kdy jdu rodit 😀 😀 😀 ..mam foto v albu-velryba 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru