Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

beatrice7
20. kvě 2010

Aha, už jsem si to našla v albu- ty jsi měla pozitivní tripple test, proto ten odběr plodovky...

salu
20. kvě 2010

jo jo ☹ byla jsem úplně v pr ......

dala jsem do alba i břuch z dneška, pěkně to leze nahoru 😝

beatrice7
20. kvě 2010

U nás zatím neprší, jdu koupit nějakou zeleninu a maso, víkend je tady, jsem moc ráda, aspoň někam vyrazíme jestli bude hezky 🙂 Jinak jsem doma na neschopence a je to strašná nuda...

salu
20. kvě 2010

Tak zatím pa pa

cepecek
20. kvě 2010

Ahoj,
nestíhám reagovat, promiňte, nevím, kde mi hlava stojí. Mája v noci nespí a ve dne je protivná jinak u DR. máme nějakou afdiózu nebo co a prý je to nakyžlivé něco jako neštovice, ale mají to jen děti předškolního věku. Antibiotika jsme nedostali jen vitamín B,C a pak nějakou vodičku na potírání a týden ještě vydržet a pak se uvidí, ale 3 týdny k nám nikdo nesmí s dětma

salu
20. kvě 2010

cepecku, tak to me mrzi. Nemuze to mit vliv na tebe - jako tehotnou?

maxinka
20. kvě 2010

Ahoj vsem, zajimal by me Vas nazor. Byla jsem na krvi 17.den od ET, zavadeli mi 2 blastocysty po 5 denní PK a hodnota HCG byla 977 j.Myslite ze se muze jednat o dvojcata, jedno ditko uz mam a jsem navic po cisarskem rezu...Moc dekuji za vase prispevky.

petranela
20. kvě 2010

Ahoj holky, moc děkuju všem za gratulace k dětičkám 😉 Všem čekatelkám přeju, ať miminka donosíte co nejdýl a ať máte bezproblémový porod. Už jsem se pomalinku přesunula do druhé diskuze, ale stejně času najednou není tolik, jako dřív. Kojím snad nonstop, ale nemám dost mlíčka pro oba a tak musíme na večer dokromvat nutrilonem pres strikacky. Vecer jsem uz od nich uplne vysátá, tece jim toho málo a oni začnou být nespokojení a křičí hldy. Ale pres den mi dětičky krásně spinkaji nebo si něco knourají. Večery ale už začínají být krušné, Davídka začínají trápit prdíky, tak to dneska stálo zato. Konejšila jsem ho snad večnost a uklidnil se nekdy kolem páte ráno. Ted spinka jako budulínek. Asi si pujdu radeji taky zdrimnout, abych mela energii na dalsi noc. Adrianka je v pohode, je to spokojena holčička a křičí jen když má hlad. Není s ní zatím moc práce. Zítra pokud bude hezky, chtěla bych vyrazit na první procházku.

Jinak všem, které půjdete rodit v Brně na Obilnák, tak jsem chtěla napsat, že jsou tam úžasné sestřičky, doktorky, doktoři, byla jsem moc spokojená. Nejhorší ale bylo obhájit si toho císaře, to jsem tu před porodem často psala. Jinak ale musím tuhle porodnici vynachválit, nenarazila jsem na žádnou protivnou sestřičku, všechny jsou tam skvělé a ochotné pomáhat.

haassinka
20. kvě 2010

basina: koukám, že máš termín v srpnu, to si myslím, že se ti dětičky do korbiček v zimě už vejít nemohou 😖 s fusekem a teplopu dekou rozhodně ne! ty dvojčecí kočárky jsou fakt dost úzké a když se holky narodili, tak se tam s fusakem tak tak vešly...a teď jsou nám necelé 4 měsíce a tak tak se tam vejdou se slabou dekou....ona se ale sportovní verze (alespoň u EW) dá dát úplně na ležato, takže tam můžou být i dětičky, které ještě nesedí 🙂

monika.tdm
20. kvě 2010

haassinko svagrova ma dvojcatav8 mesicu a porad jezdi v korbickach!!! 😉

vlckulka
20. kvě 2010

Dobré poledne děvčata,

docela jsem překvapená, jak doktoři dělají obstrukce s tím císařem. Mám asi štěstí na doktora, mě doktor rovnou řekl, že půjdu císařem, přestože mám obě děti hlavičkou dolů, ale u mě je to dáno tím, že jsem silné postavy a jak pan doktor vysvětloval, tuk mám nejen zvenku, ale i zevnitř a v zájmu dětí je jasný císař. Ani nevíte, jak jsem byla šťastná, když mi to říkal 🙂

petranela
20. kvě 2010

Vlckulko, máš štěstí na doktora, je rozumný. To já kdybych je měla hlavičkou dolů, tak by mne do prirozeného porodu asi i přemluvili. Pár dní po císaří je blbých, ale den ode den je líp a líp a já už teď o ničem skoro nevím. Jen se mi pomaleji zavinuje děloha a břicho mám pořáda dost velký, ale každým dnem si myslím splaskává. O jizvě ani nevím, ani jsem o ní nevěděla, že tam nějaká je. Je skoro nepatrná.

monika.tdm
20. kvě 2010

vlculko ty je mas hlavama dolu??? To ty nase lezi porad pricne jak na palande!!!! 😉

vlckulka
20. kvě 2010

monika - mám, někdy ve 24tt se obě otočili hlavičkou dolů, jsou šikovní 😵

monika.tdm
20. kvě 2010

vlculko to ja rikam, ze mam lenochy!!! A v noci spinkaji??? Ja o tech nasich ani nevim!!!!

vlckulka
20. kvě 2010

monika - tak já mám taky lenochy, to si nemysli, je to ale různé - kopou většinou na střídačku, jeden den se více projevuje A, B spí nebo se stočí, že ho necítím a druhý den je to zase naopak - no a v noci, to je také různé, někdy pořádají fotbalové utkání a jindy o nich ani nevím - většinou ale když si lehnu na bok, tak je to vyprovokuje k činnosti, to vždycky volám manžela a ty naše dětičky jsou pěkní sabotéři, jen přiloží ruku, tak přestanou a jen jí odtáhne, tak začnou 😀

salu
20. kvě 2010

já mám obě KP, ale o císaři se mnou zatím nikdo nemluvil. Od 33tt jdu do rizikovky, tak snad tam.

monika.tdm
20. kvě 2010

ha ha to delaji manzelovi taky!!! 🙂

salu
20. kvě 2010

a pěkně mě čutají do močáku 😒 a nejvíc od 22 hod., tak snad si to po narození otočí 😝

vlckulka
20. kvě 2010

monika - je z toho vždycky chudák zklamanej, jen jednou se mu poštěstilo, že mi nějak hladil břicho a najednou dostal pár kopanců do ruky 🙂
Salu - já jsem se doktora vyloženě zeptala, jak to se mnou vypadá

vlckulka
20. kvě 2010

Salu - nevím, do čeho mě to tam čutají, tipuji to asi někam do oblasti čípku, ale to je tedy maso, skoro to až zabolí - je to jako kdyby mě za něco tahali 😖

pavcahola
20. kvě 2010

salu to už od 33týdne pujdeš do nemocnice?

rejchl
20. kvě 2010

Ahoj devcata,opet se hlasim zcela utahana a bez energie.Tlak mam furt vysokej,hned se zadychavam.Neni vubec na nic cas.Jen kojime a krmime,odkrkvame,prebalujeme a uspavame.Kluci si hodne spatne odkrkavaj a pak maji skytavku.A vzdy na stridacku.V pondeli jde chlap uz do prace.To jsem zvedava jak to tu zvladnu.Sice tu bude nekdo na vypomoc z rodiny,ale musim to zvladat sama. ☹ Darujte mi prosim nekdo energii🙂

salu
20. kvě 2010

Pavcahola - ne ne, jenom přejdu od normálního gyndaře do rizikovy poradny, ktera je primo v nemocnici, aby si me tam lip ohlidali.

salu
20. kvě 2010

Rejchl - to je mi líto, ale musíš vydržet. Vždyť víš, že to samé prožívají i holky. Zlomí se to !!!!!

fiallinka
20. kvě 2010

maxinka: já to tipuju jen na jedno 🙂. Já dvojčata čekám už podruhé, vždy třídenní kultivace a 14 dní po ET hodnoty kolem 900 (což jsem podle tabulek zjistila, že je to fakt "průměr". U těch blastocyst to hcg strašně roste, jsou přece jen o dva dny starší, navíc 17. den po ET je docela pozdě. I když, nic není vyloučeno 🙂

Beatrice: já tím, že doma už dítko mám, nebudu před porodem moc věcí kupovat, zajistím jen monitor dechu a spaní pro mimča a zbytek jen tak lehce. Kočár, i když by mne lákalo ho vybírat už teď, budu kvůli předchozím špatným zkušenostem vybírat až po porodu... minule jsem na větší nakupování čekala do ultr. ve 20.tém týdnu, pak jsem to rozjela 🙂, ale u prvních dětí to člověka fakt láká 🙂.

Petranela, Reichl: holky, kéž by byli hodní pořád, ale dobře vzpomínám na Juju - měsíc spal a pak dva měsíce řval a řval 🙂

salu
20. kvě 2010

Maxinko - nedávno se to tady řešilo, odkaz na hladiny HCG.

http://www.zbynekmlcoch.cz/info/anatomie_jak_fu...

Já bohužel neporadím.

fiallinka
20. kvě 2010

ha, maxinko, našla jsem tu tabulku, kde je to evidované podle délky kultivace a doby od ET, u tvého případu je tam průměr u jednoho dítěte přes dva tisíce, takže spíš to jedno... http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

hanula83
20. kvě 2010

Salu, jestli se ti ještě neotočí hlavičkama dolů, tak jdeš určitě na císaře. Tohle je indikace k císaři i u jednoho dítěte... A já je tak taky měla...

Jinak holky, ty polohy, to se může ještě stokrát změnit, už jsem tu několikrát popisovala, jak se ji Anička den před porodem otočila přímo na ultrazvuku hlavou dolů a pak zase nazpět.... Byla jsem ve 38. týdnu...

sarri
20. kvě 2010

Já dnes musím pořád myslet na Ali.cku - jestli už ji konečně vzali do nemocnice a brzy vykouknou zdraví mimíni. Snad jo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru