Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
13. srp 2008

rezi: tak to je supr, máš to v Ústí a tam si tě určitě i prohlédnou, takže ten měsíc se nemusíš stresovat..., myslím, že pak je to co dva týdny, ale nevím, jak u dvojčat...

muri: no jo, taky jsem to četla tak, jak to říkáš - spíš bych řekla, že když to bude tak brzo, asi budeš rodit jinde než v Boskovicích, protože nejde o toho císaře, ale o tu poporodní péči.

Muri: Já doufám, že do té nemocnice nebudu muset, když bude vše ok, ale naznačoval mi to i MUDr. i ta moje kámoška porodní asistentka -no kdyby mi fakt nic nebylo, asi tam prostě nepůjdu. Já nevím - na jednu stranu to letí, na druhou se už nemůžu dočkat porodu, prostě už bych chtěla vědět, že to máme všichni v pořádku za sebou, je to dost stresující...

daiquiri
13. srp 2008

Fial:to teda nechapu proc bys mela byt v nemocnici kdyz jsi v poradku?!
Rezi:ja jsem doma,za detma budeme jezdit vzdycky vecer az se manzel vrati z prace.S Pavlikem by to neslo,sotva dolezu na zachod a mam klidovy rezim,aby mi to brzlo srostlo.Pak bych bud za detma jezdila rano a byla tam do vecera nebo kdyby meli volny pokoj,tak bych tam s nima zustala.

rezinka
13. srp 2008

daiq aha, tak takhle to s tebou je. a jak dlouho ti tak rekli, ze by ten srust mohl trvat, nez to bude opravdu bezpecne (na zatez s miminkama - jejich nosenim apod. ) ??

fiallinka
13. srp 2008

dai: já to taky nechápu!!! No zítra uvidíme, jestli se dozvím něco jiného...

skarbek
13. srp 2008

Ahoj!

daiq: chci se zeptat jestli se u tebe nějak ty snížené průtoky pupečníkem projevily na pohybech miminek?

fial: posledně jsem byla na kontrole minulý týden ve středu,a od té doby ležím.Na cerkláž to pochopitelně už není,to je jasné 😀 doufám jen,že budu moct být doma,co nejdéle!Chtěla bych vydržet ještě min.5tt.Jak mi to předtím utíkalo strašlivým tempem,tak teď se mi táhne každý den,ale i tak vždycky večer uléhám s nesmírným vděkem za každý další den s klukama v břichu!

fiallinka
13. srp 2008

skarbek: no to je jasné, úplně to chápu, každý den je k dobru - ale třeba je to s těma průtokama jen strašení, dai je pak taky měla dobré... a jak na to přišli - díky pohybům? Hýbají se míŇ..?

rezinka
13. srp 2008

holky uz jsem se na to driv daiq prave taky ptala a pry se to pozna z utz. o pohybech nic nepsala, tak nevim ...

skarbek a fakt poctive lezis? to bych doma asi nevydrzela. i kdyz je fakt, ze kdyby mi rekli, ze mam koukat zalehnout, jinak pujdu do nemocnice, tak bych se natahla na postel jak brko a ani bych se nehla 😀

fial a zitra mas kontrolu i s utz ?? vim, ze to nemas s utz lehke, ze ti jich moc nedelaji, ale nejak mi uniklo, jestli te zitra ceka nebo ne ... 😕 ??

rezinka
13. srp 2008

jo a kdyby naaaahodou nekoho zajimala takova malickost do lekarny - jak jsem zjistovala ten Bepanthen mast nebo krem - tak jsem se vcera ptala Mudr. a bez rozmysleni rekla, ze krem. tak uz to neudu koumat a kupuju krem 🙂

skarbek
13. srp 2008

rezi+fial: jj,zjistí to uzv.Čím je to způsobeno netuším 😕 říkal,že jsou hraniční,takže ještě ne špatné,ale právě bych chtěla vědet jestli mám sledovat případné další změny s tím související... Doki na mě celkem důrazně apeloval,že to nemám podcenit,tak se snažím dělat vše pro to,aby kluci vydrželi,co nejdéle a aby mě nezavřeli do špitálu.Pokud si můžu vybrat budu raději ležet doma než v hospitalu!Snažím se poctivě,jestli jsem na nohách za celý den dvě hodiny,tak to přeženu(sprchovačka,wc-a to je furt 😀 ,chystání snídaně a net-a to sedím).Fial,ať ti to dopadne zítra dobře a rezi tobě gratulovačka k UL! 😀 😉

fiallinka
13. srp 2008

rezi: bez ultrazvuku ☹

rezinka
13. srp 2008

fial ☹ - a kdy pujdes pak na dalsi kontrolu, to jeste asi nevis, vid?? a kdy jsi byla naposledy na utz ??

ja mam nekdy vycitky, ze i kdyz uz teda nevyvadim nic hrozneho, tak prece jen - obcas peru, vesim pradlo, obcas jeste vyluxuju (ja luxuju, manzel vytira - nemame doma ani 1 koberec, takze to luxovani neni nic narocneho, ale i tak ...), poklidim ... no a pak si rikam, jestli bych se uz na to na vsechno nemela vybodnout. Jenze kdo by to pak delal - manza se nezastavi - prijede z prace, zatepluje barak, brousi postylku, maluje pokojicek ... proste v jednom kole, tak na nem prece nenecham i prani apod. ... 😖

taky se me vcera doktorka ptala, jestli mi uz tvrdne bricho, ze se to uz v tomhle obdobi stava, tak jsem ji rekla, ze krome toho, ze se mimca dost casto "vyboulujou", tak ne, pry bych to poznala, je to jine - ztvrdne pry cele bricho, i to poboliva a za par vterin to prejde. kdyz to prijde, nemam se toho lekat, pry kdyz je to tak max 5x za den a vzdycky to hned po par vterinach prejde, tak je to jeste OK, ale kdyby to bylo casteji, hned mam naklusat ... vim, ze to tu nekdo uz mel, vam se to holky zatim taky nestava ??

fiallinka
13. srp 2008

rezi: naposled jsem je viděla v 22. týdnu na kardiu... a předpokládám, že mne pak snad objedná za dva týdny...
a jinak mne taky nic netvrdne, jen ty boule, až to bolí, a taky občas zabolí břicho jak na menses a pak to za pár minut přejde - to jsem četla, že by mohly být taky nějaké "kontrakce", ale taky prý běžné... no a jinak já taky pořád v rámci možností dělám - věším prádlo (na balkon mi ho nosí manža a věším jen v úrovni pasu), vařím, peru, utírám prach, umývám nádobí, zkouším plést a chodím se psem, ale je toho v podstatě hodně málo... dnes jsem si teda troufla nalakovat skřínku 🙂

murecka
14. srp 2008

Ahoj holky,
rezi, mě břicho tvrdne už od 18.týdne, kdy jsem s tím ležela v nemocnici na kapačkách. Pak mě převedli na léky, tak beru 3x 2 tablety magnezia denně a je to celkem v pohodě. Tvrdne mi jen když mám plnej močák nebo se mi chce na velkou nebo jsem dlouho na nohách. Pokud je to jen chvilička, nejsou u toho křeče a max. do 10x za den, tak se nic neděje. Někdo má dráždivější dělohu a může se mu to stát už jen tím, že se mimča hýbou. U Martina jsem měla břicho tvrdý jak kámen co chvila, ale vůbec mě nenapadlo, že by to mohl být problém, to až teď se pořád hlídám.

Jinak po tom věčným ležení, co jsem musela absolvovat v 1. a částečně i 2. trimestru se taky víc pohybuju. Vařím, nakupuju (ale do obchodu jezdím autem, abych se netáhla s těžkou taškou), myju nádobí, věším prádlo, chodím na procházky, uklízím. Snažím se to nepřehánět a hodně odpočívám. Stalo se pravidlem, že po obědě usínám jak batole, zas ale blbě spím v noci, tak to musím nějak dohnat.

Holky, stává se vám, že třeba kolem 18.00 hod. večer to na vás padne a jste hotové? Já už to mám víc jak měsíc, ať ten den něco dělám nebo ne, padne šestá nejpozději sedmá hodina, já su grogy, pokud odněkud jedu autem, tak se musím strašně soustředit (takže večer už nejezdím), když u nás někdo je nebo jsme na návštěvě, tak aniž bych chtěla, vypínám částečně vnímání a jediný, co mám v hlavě je vana a postel. No a pak se v té posteli převaluju třeba do půl 11 a ráno ve 4 jsem vzhůru.

daiquiri
14. srp 2008

skarbek: na pohybech miminek jsem to nepoznala. Sice se mi zdálo, že když jsem ležela v nemocnici, tak se míň ozývaly, ale spíš si myslím, že to bylo tím, že jsem se na to tak nesoustředila. Ty hraniční průtoky jsem měla asi dvakrát, pak jednou nulový a pak už to zase bylo dobrý. Bylo to jen u miminka B - u Barborky. Pavlík měl tenkrát
průtoky na jedničku.

rezi: doktor mi říkal, že to srůstá tak týden až čtrnáct dní, tak doufám, že to bude jen ten týden, přeci jen s tím chodím už tři neděle. Včera jsme ještě koupili v lékárně kalcium, podporuje i srůst zlomenin.
Být tebou tak už to moc nepřeháním, mně tenkrát doktor zakázal skoro všechno, tak bych to neriskovala.
Holt musíš nad prachem a nepořádkem přivřít oči. já to taky teď dělám. Manžel sice uklízí, moc mi pomáhá, ale
nemůže dělat všechno, sám už je utahanej, chodí do práce, snaží se doma poklidit, do toho jezdíme za dětma. Tak nějaký prach už mi vrásky nedělá 🙂

simonac
14. srp 2008

dai..sem tam sem mrknu, drž se jsi šikovná bro budete doma všichni tři 😉 pozdravuj Barunku a Pavlíka 🙂

daiquiri
14. srp 2008

simonac: díky moc. Je to ale hrozný pocit, když my jsme doma z porodnice a děti tam zůstaly ☹ I manželovi je kolikrát do breku. Už se hrozně těšíme až je oba budeme mít doma.

simonac
14. srp 2008

dai..to ti věřím, já si to nedovedu představit, ale už jsem se stím taky několikrát setkala, za tu dobu, co jsem ležela v nemocnici tak tam pár takových holek bylo - muselo domů a za mimčama jen jezdily, a ted už jsou všechny doma a je to paráda, tak se drž, bude líp - 🙂

septim
14. srp 2008

dai: moc drzim palecky a verim ze to nebude dlouho trvat a vsichni 4 budete doma. Skarbetek me bricho tvrdne taky porad sice ne tolik ale porad je to casto. jak nekdo psal muzou to zpusobit i miminka jak se vrni a proste delohu drazdi. rikal mi to i dr. v nemocnici. Taky rikal ze mam mit klidovy rezim ze nechce abych 24hodin lezela ale pri unave mela moznost se natahnout, ze pokad se neotviram tak to zas nema tak veliky vliv. Tak z toho mam zamotanou hlavu, kazdy doktor rika a doporucuje neco jineho. Jinak taky porad beru magnezko ale uz jen 4 tablety po 6 hodinach, myslim ze uz mi ho uplne vysadi. Jinak se nam ty prutoky taky uplne srovnaly. V 30tt byly hranicni a ted jsou ok. Jedna holcina uz ma kolem 2.5kg a druha kolem 2kg tak jsem rada. v nemocnici se mnou lezela pani a ta porodila na 29tt vsichni strasne koukali jak ma velike deti, jedna holcicka mela 1,8kg a druha1,5kg coz jsem taky sama koukala.

fiallinka
14. srp 2008

septim: ono se to magnézko podle příbalového letáku dokonce ani nedoporučuje pár týdnů před porodem, protože pak to tlumí ty žádoucí kontrakce, ale myslím, že u dvojčat to berou zas jinak...
dai: každá holka, která to zažila, to popisuje jako šílené, a ještě k tomu ten krček.. no naprd
muri: taky večer strašně blbě spím, ale většinou neusnu ani přes den, jen se povaluju a zabrat nemůžu...

z359
14. srp 2008

rezi: ty si z Libo? To je moc hezké městečko, to já bydlím jen 5km od Ltm. A kdy jedeš do toho UL? Já tam jedu v úterý na ten utz

juliet
14. srp 2008

Ahojky holky, jen vás zdravím a už mažu krmit dravou zvěř 🙂 ... Hezký slunečný den

skarbek
14. srp 2008

daiq: aha,ptám se,ať vím,co sledovat... a neříkal ti tehdy příčinu snížení průtoků u Barunky? Taky jsem se nezeptala 😨 Mám to taky u B.Každopádně je fajn,že se to může i zlepšit!V což nesmírně doufám!!!

septim: mě už břicho až tak netvrdne,spíše ojediněle,jsem pořád na Magnosolvu,jen mi teď zvýšil dávky kvůli otevírání porodních cest.A ty se šetři,ať nic neuspěcháš!!!Já se taky pořád na všechno cítila,vše zvládala,trochu jsem to asi při stěhování přehnala ☹ ,furt jsem myslela,že jsem fit,a pak bác ho čípek na polovic! ☹

rezi: ta dilatace čípku to je rozšiřování,laicky otevírání,jak tomu říkáme 😉

fiallinka
14. srp 2008

holky, tak hlásím se od doktora: vše ok, nějak se mu nezdál čípek - prý nějaké oploštělé klenby, takže mi ten ultrazvuk udělal (zrovna mu ho tam přivezli 🙂 - jak jsem říkala, že si ho tam střídají), no fakt jsem se bála, že už tam zůstanu... ale prý ok, délka v normě, i když už se asi zmenšuje, a mimíše mi taky pěkně ukázal /i když nepřeměřoval/, i jednoho pindíka jsem viděla. A cukrovku taky nemám. Další kontrola skoro až za měsíc 11.9. + ultrazvuk, tak zase doufám, že vydržím... ještě mi zvýšil magnézko na 3x2, ale kdyby se mi cokoliv dělo, břicho tvrdlo apod., mám tam naklusat dřív. Takže jsem se na tu hospitalizaci ani neptala, stejně příště budu už 31+6, takže v 32. týdnu mne tam preventivně nezavřou, dkyžtak o týden později 🙂. Teď jen vydržet.

elis.1
14. srp 2008

🙂 ahojky maminečky, jak se daří? co je nového? doufám, že jste všechny v pořádku 😉

rezinka
14. srp 2008

fial ja taky byla mezi 20-30tt 2 mesice bez kontroly, to bylo sileny, ale nastesti jsem presne vpuli (ve 25tt) jela na ten 3D utz, tak se mi to hezky vyplnilo 🙂 Jinak super, ze dopadla dobre kontrola, i ze jsi videla miminka zase na utz, to je parada 😵 Ale stejne jak uz jsou ted velka, tak uz tam clovek vidi spis jen smouhy, obcas kousek oblicejicku, ale uz nic poradne zretelne, ale to je uplne fuk, i tak jsme urcite vzdycky kazda z utz poprdena a hlavne kdyz pak slysime, ze je to OK, tak to je nadhera. tak at jsme co nejvic OK vsechny !!!

murecko ja unavena nebyvam, mela jsem tohle spaci obdobi nejvic tak 2. a 3. mesic, to jsem spala i odpoledne, ale od te doby jsem docela fit, pres den na me unava v podstate vubec nastesti nepada ...

na ty prutoky jsem se ptala ted v Po doktora na utz a ten mi rekl, ze muze byt vic pricin, ale v podstate nic z toho nelze ovlivnit maminkou. rikal, ze staci treba, ze miminko kdyz se v brisku hodne tlaci, tak si tu snuru stlaci treba rucickou ... ale nejak do podrobna jsme to nerozebirali 😒

fiallinka
14. srp 2008

rezi: no jo, vidět je je super, a už fakt nemyslím, že by to mohly být holky 🙂... a rezi, tys byla na ultr. v 30. týdnu? A dělali ti i ty průtoky...?

rezinka
14. srp 2008

z359 kdy pojedem do UL, to nevim, jsou tam Ut,St,Ct, ale to az podle toho, jak se to bude hodit manzelovi pracovne, takze zatim fakt netusim 😒

daiq - je mi te uplne lito, musi to byt hrozne narocne, hlavne psychicky, ale ve tvem pripade i fyzicky - hojici se krcek, rana po cisari ... a jak jsi rozepsala, jak manzel hrozne pomaha, uplne si to umim predstavit, jak to musi byt narocne i pro nej ... no proste drzte se, musite to zvladnout, bude lip, za chvili mate miminka doma, tak to alespon na tu psychiku bude zase velka uleva !!! do te doby se snad zahoji i ty kustky a prestane bolet jizva na brisku a to pak taky bude zase uplne o necem jinem ... a co vubec ta jizva, boli to jeste nebo alespon to uz je dobre ?? a co kojeni, zlepsilo se ?

rezinka
15. srp 2008

fial ja byla na utz ve 20tt a pak jsem mela jit dokonce az ve 31tt (coz bylo ted v Po) - ale mezitim jsem byla ve 25tt na tom 3D a kdyz jsem byla na kontrole ve 28tt, tak jsem si utz skoro vynutila, protoze jsem doktorce rekla, ze se prave bojim, jestli holky rostou stejne a maji spravne ty prutoky. tak rekla, ze jestli chci, tak me posle na utz, abych z toho nebyla nervni, takze jsem mela o utz navic 🙂 no a ted v Po jsem byla taky (v tom 31tt) - takze: 28tt tak trochu vydupany utz 😀 a ted ve 31tt uz "normalni" - no a ty prutoky - ja nevim, jak to zjistujou, ale je fakt, ze ted v Po mi poprve doktor rekl, kdyz uz bylo po utz a byla jsem na odchodu, ze prutoky mam v poradku (aniz bych se ho ptala) ...

rezinka
15. srp 2008

tak uz mame vymalovany detsky pokojicek, mam tu nastehovanou i velkou skrin od segry, tak uz jsem vcera zacala prat oblecky. neverila bych, kolik jsem byla schopna toho za ten pul rok nashromazdit 😀 😀 Je toho tak na 6-7 plnych pracek, ani mi nestacily kolicky, musela jsem jit vcera 3 baleni kolicku prikoupit 😀 Ale na tohle jsem se hrozne tesila, az uz si budu prat a rovnat ty male vecicky do policek ... 😅

daiquiri
15. srp 2008

skarbek: mně příčinu neřekli, ani jsem se na to vlastně neptala.

rezi: je to náročný, manžel musí zvládat práci, venčit pejsky, do toho po práci hned jet za dětma, pak taky mě
obskakovat a ještě tak nějak udržet domácnost, aby jsme tu neshnili. To si pak člověk teprve uvědomí co v tom druhým má.....
Potřebuju, aby se to zahojilo co nejdřív, co mi říkala sestra, tak bude ještě nutný pobyt s nima, abych to pak zvládala. Pokud by byl volný pokoj, tak bych tam byla s nima, když ne, jezdila bych ráno a byla tam do večera.

Bohužel mlíka mám pořád málo, ale nějak se mi to nechce vzdát, tajně doufám, že kdybych s nima byla, tak se to třeba ještě rozjede.

Ta jizva už je v pohodě, někdy cítím tlak, spíš když chodím o těch berlích, tak trochu namáhám břicho.
Ale to je to nejmenší 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru