Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucci22
5. zář 2008

Ahojky, omlouvám se že ruším, ale Mám na všechny velkou prosbičku. Potřebujen nasbírat co nejvíc hlasů v soutěži o plenky na celý rok. Prosím prosím, kdo můžete, pošlete nám hlas a klidně náš odkaz dejte i známým a kamarádům. Moc by nám to pomohlo. Předem díky tomu, kdo nám pomůže a koho jsem tím otravovala, tak se omlouvám.
zde je náš odkaz: http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/galle...

jirule33
5. zář 2008

Juliet, fakt moc krásný miminka a narodili se i docela velký, ve kterém tt ? A určo napiš víc, jak to zvládáte i kojo, jsme zvědavé 😀 Jak dlouho jste byli v nemocnici? a rodila jsi císařem?

juliet
5. zář 2008

Zvládám to, ale hodně mi pomáhá manžel, v podstatě o domácnost se vůbec nestarám. Jinak kojíme co 3 hodiny, trvá nám to tak 1,5 hod. tak pak mám volno ... no je to náročné, hlavně v noci. Ale poslední 2 dny už začínají vstávat po 4 hodinách a v noci dokonce po 5 tak to možná bude lepší a lepší. Malého často trápí prdíky, tak dost pláče (jako zrovna teď) a to mije ho pak hrozně líto. V noci jsem s ním byla hodinu vzhůru, brečel, kroutil se, nic nepomáhalo.
Kojím je každého zvlášť, ještě byli malí a dohromady nám to nešlo. Ale občas to zkouším a jak rostou je to lepší. Ale sama bych to ještě nezvládla, musí mi pomoct manžel ... přidržet, podepřít.

REzi, s Herqulem jsem spokojená, hrozně dobře se ovládá.

Jirule, narodili se 35+3, v nemocnici jsem byla 3 týdny, rodila jsem přirozeně.

rezinka
5. zář 2008

juliet tak to zni docela optimisticky, jak to zvladate a jak docela hezky spinkaji, vid? tak snad to bude stejne a nebo jen lepsi a lepsi ... a kdyz jsi rodila prirozene, znamena to, ze byla obe mimca natocena hlavickou dolu??
jinak jsem rada, ze jsi s herqulem spokojena, snad budem taky 🙂

jirule33
5. zář 2008

taky jsem dnes odepsala na Herqula, tak jsem zvědavá kdy se paní ozve, ráda bych ho viděla v reálu 🙂

rezi: to tak krásně vypadá ten tvůj 35tt 😉 Pořád jsi v pohodě? Zádné problémy? Kdy jdeš na kontrolu? Já se minule ptala mé doktorky /mívá i služby v nemocnici/ jak to tam chodí s dvojkama, když budu bez potíží tak mě nechá doma do 36tt pak už do nemocnice 😉 Jak je to u vás?

Juliet: bezva že tatínek pomáhá a že pořád kojíte.Já si taky nedovedu představit kojit obě zaráz, i když to šetří čas 😉

rezinka
5. zář 2008

jirul no prave, ze jsem porad v pohode. proto jsem se taky ted v Ut v porodce ptala, kdy by me hospitalizovali, kdybych byla porad takhle v pohode, ale nedostala jsem jednoznacnou odpoved, ale na dalsi monitory tam jedeme ve stredu a to uz tam ma byt nejaka doktorka, ktera mi pry snad rekne uz vic. tak pevne doufam, ze se uz konecne dozvim neco konkretnejsiho. taky mi prijde divny, ze jsem uz vlastne pres mesic nebyla na normalni kontrole, ani na utz ... tak jsem fakt zvedava, co se v tu stredu dozvim ...

fiallinka
5. zář 2008

holky, tak vidím, že jsem jediná, které od včerejška nefungoval Koník ☹ ...

rezi: s tím fusakem to máš stejně jedno, kdybys viděla, že ti nestačí to, co máš, tak do týdne máš fusak doma 🙂... já ho mám a myslím, že to moc nevyužiju, ještě mám ty kombinézky... ale jak píše Jirule, možná ho spíš využiju tak, že děcka v tom, co budou mít doma, strčím do flaušové kombinézky a pak hned do fusaku na balkón (to je i hlubší kočár, ten co mám na balkón), a nebudu je muset tím pádem oblékat, což je asi hrůza...

dnes mi mimochodem dorazil jeden nosící šátek, tak jsem se včera věnovala vázání panenky do šátku a taky už mám pěknou sbírku látkových pleneček, nad kterýma tady ňuňám...ale řeknu vám, začíná to být čím dál horší, dnes a včera tu máme dost horko, takže všechno mám oteklé a navíc mimíši, jak rostou, fakt čím dál víc tlačí na všechno, jsem jak tank. A nahoře mám 13 kg...

rezinka
5. zář 2008

posilam odkaz na zadost o rodicovsky prispevek, nemohla jsem najit na netu formulare ke stazeni, kdyz jsem nasla, tak mi to neslo spustit, tak jsem vyhledala odkaz, co jsem sem davala uz driv - zadost o porodne a na tech samych strankach jsem nasla i tohle, tak zase davam odkaz, treba se to nekomu bude hodit ...
http://vzoryzdarma.blogspot.com/search?q=rodičo...

fial vzdyt 13kg ve 32tt je prece parada !! ja si na zacatku rikala, ze kdyz to zmaknu do 20kg, tak to bude dobry a zatim mam nahore 11kg. a to jim mozna i vic, nez manzel 😀
a jake mas latkove plenky? ja koupila se zelvickama a s oveckama 🙂 - tyhle:
http://www.mysacek.cz/bavlnena-plena-tetra-zelv...
http://www.master-shop.cz/bavlnene-pleny-s-poti...
a na otekle nohy je super osprchovat je studenou vodou. to je skoro prvni, co delam, kdyz odnekud prijdu nebo prijedu, to je pak na ty nohy uplny balzam ...

jirule33
5. zář 2008

já jsem to pochopila tak že chceš fialinko používat látkovky místo jednorázovek?Když mi vyšlo pozitivná HCG tak jsem byla odhodlaná jít do látkových plín, dělají fakt krásné, i jsou to takové jako jednorázovka, ale je z látky, flauše a všeho možného....krásné, fakt jsem do toho chtěla jít i kvůli ekologii, možná lepší snášenlivosti pro miminko a koneckonců to prý vyjde nakonec levněji než jednorázovky, i když počáteční výdaje jsou velké....no ale když mi řekli,že budu mít dvojčátka, tak jsem to rychle vzdala, to bych u dvou určitě nezvládla ☹
Takže pokud je to tak jak jsem to pochopila držím palce 😉 protože kdybych měla jedno mimi tak určitě látkujem, takhle už mám doma nakoupeny jednorázovky aspoň do porodky.

Teď mě napadlo pořizujete si do porodnice i jednorázové kalhotky pro sebe? Ja nosím hlavně tanga a ty mi asi ty supervložky po porodu neudrží, tak musím něco vymyslet 😕 Buď koupit jednorázové kalhotky nebo takové ty babičkovské aby to dobře drželo 😉 Co plánujete vy?

Jinak Rezi plínečky jsou pěkné, já mám asi 50ks čistě bílých a plánuju nějaké takové jako ty na parádu pod hlavičku do postýlek a později do kočárku.

fiallinka
5. zář 2008

rezi: no, mně těch 13 kg na mně připadá už docela dost, fakt nejsem nejmenší, na druhou stranu když vidím ty oteklé nohy, možná je v tom i voda... každopádně to mám fakt hlavně v břichu, tak snad to dostanu dolů. Vodu na nohy dávám, teď jsem vlezla radši zas do vany celá 🙂, no ale holt to moc nepomůže.. pomáhá spíš nevylézat ven, polehávat, nohy nahoře, ale to mi pes nechce dovolit 🙂
jinak plenečky mám jednak z ikea - tady tyhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/0012..., pak normální, ale hlavně jsem měla na mysli ty prací, já do nich chci přebalovat a je jich spousta druhů, tak mám snad od každé jednu 🙂, vypadají třeba takhle: http://www.slune.eu/index.php?main_page=index&c...

ladybird.....
5. zář 2008

Ahoj holky nevim jestli vam to uz nekdo rikal co se mi stalo...v pondeli vecer jsem potratila

Skopiruju vam to sem nechce se mi to psat

Nesu sami spatny zpravy jak uz psala kitty...v pondeli vecer prijela Donna s manzelem,Tom vzal maliho Todda a sli neco kupovat.Ja jsem byla docela unavena tak ze si udelam veci v domacnosti a pudju si lehnou,Donna sedela u TV najednou za mnou prisla do pokoje a povida mi ze mi to nepreje a jestli ty ''smradi'' jak je nazvala budou po me tak ze mi Tom utece a muzeme jit zpet ja a deti do ty svy ''hulvatsky'' zeme odkud jsem prysla a nechat Toma na pokoji ze jsem ho jen zkazila apod..Ja ji samozdrejme rekla svoje a uz to zaclo zacali jsme se hadat tak jak jsme se nikdy predtim nehadali..najednou jsem v podbrisku zacejtila skubani a zaclo me to hrozne bolet nic jsem nerikala ona se sebrala a sla nekam do neznama kam jsem ji taky poslala..Vecer jsem MM nic nerikala,Toddy sel do hotelu..Ja lezela zvracela jsem a bylo mi pekne zle,Tom se postaral o maliho ja si usla s v noci jsem se vzbudila v louzi krve a mela jsem hrozny bolesti :( Tom zavolal sanitku odvezli me do nemocnice vysetrili a vinou Donny jsem samozdrejme potratila bylo to ceho jsem se nejvice obavala..stresovala jsem se rozcilala a v to byl konec.Takze se stalo to ce se bohuzel stalo zadny dvojcataka nebudou jsem uplne vedle.Tom si vzal dovolenou a ja jsem porad v postely a mam chut Donne neco udelat Tom uz to vse vi co Donna rekla a ja s ni skoncila!!Uz neni u nas v dome vitana..Mozna ze je to moje vina ze jsem ze zacatku dalsi dite nechtela ale ted jsem se tak tesila.Dokonce se segrou jsem byla dohodla ze by mozna prijela se koncence kouknout na vsechny tri,prez net to neni ono tak se prijede kouknout mozna tak na Toma aspon ze mam jeho jinak bych se s toho zroutila.Dokonce jsem si rekla o leky na nervy jinak bych to nezvlada psychicky..Nejradci bych nekam vypadla sama a dala se dokupy ale s ditetem to nejde kdyby byl starsi tak mozna ale to nemuzu udelat..:(Kdyby to slo vratit tak bych to hned vratila ale bohuzel.

Pak kdyz ji Tom volal tak se mu vysmala...

fiallinka
5. zář 2008

jirule: jo, plánuju látkovat i s dvojčátkama, doufám, že to zvládnu, ale myslím taky, že budu mít docela velkou podporu manžela, tchyně apod., a taky nemám doma dalšího prďolu... když to ale nepůjde, tak za každou cenu to hrotit nebudu...

fiallinka
5. zář 2008

ladybird: to je mi fakt hrozně líto, ani nevím, v kterém jsi byla týdnu, tak jen doufám, že ne moc daleko... máš doma mrňouska, tak snad ti zažene nejhorší chmury, a pak přijdou další ...

rezinka
6. zář 2008

ladybird taky je mi to moc lito, je to hrozny, kdyz se neco takoveho stane, kor kdyz vis, ze tomu slo treba zabranit a muze za to ta hadka ☹ A kdo je vlastne ta Donna? Co to je za zenskou, ze te takhle obvinovala a byla na tebe takhle neskutecne hnusna, coz by bylo hrozny i za standardnich okolnosti, natoz kdyz jsi ted byla tehotna ... ?! A jak se po tom tydnu citis ?? No musi to byt hrozne ☹

issaga
6. zář 2008

ahoj holky, nemam vas vubec doctene, ale nesu jednu zpravicku...

Skarbek v utery prirozene porodila Mikulase a Tadeaska a uz i uspesne koji - vsichni jsou v poradku! jupi! 🙂 ...podrobnosti necham na ni at vam sdeli, az se tu objevi (kluci maji slusne vahy, tak snad pujdou brzy domu). V galerii uz jsou i fotky 😉

skarbek
6. zář 2008

Ahoj,tady šťastný táta je to přesně jak píše issaga...byl jsem u porodu,voda odešla v 19:30 a kolem 22:00 to začalo a po páté hodině ranní byli kluci venku,Skarbek byl moc rád že jsi zvolila tuto cestu která byla méně snadná a trnitá...nelituje a je šťastná že se tak rozhodla a to měla na výběr.Hluboce před ní smekám a obdivuju.Přeju všem ať to vyjde jako nám.Tomáš

rezinka
7. zář 2008

no a uz se mi chce zase brecet - teda skarbek, jak to, ze jsi na me nepockala 😉 😅 ?! Je to super, nadhera, tobe i tatinkovi strasne mooooc gratuluju, o to vic je to parada, ze vsechno probihalo prirozene, to je vazne super, i to, ze uz kojite, no jste proste velikansky sikuly - cela rodina 😵 !!!!

rezinka
7. zář 2008

jeeeežiš ty jsou kráááásníííííí !!!!!!!! a ty skarbek teda fakt nevypada, jako po porodu dvojcat, mohli by te rovnou vyfotit i s mimiskama do nejakeho casopisu 😉 !!

daiquiri
7. zář 2008

Skarbek:moc moc gratuluju!🙂 Az budu na netu,kouknu i na fotecky,ale urcite mas prekrasny deticky.Taky tobe i Juliet zavidim-v dobrem-to kojeni.My se na pul morime s kojenim,na pul s lahvickama.Snad se stane zazrak a jeste se mi udela vic mlika.

skarbek
7. zář 2008

Ahoj Rezinko,vše vyřídím,díky T.

fiallinka
7. zář 2008

Skarbek - júúú, tak jsem na tebe myslela 🙂, máte nádherné kluky, zdravíme mamku i taťku 🙂... taťko, a jak byli uložení - oba hlavičkama dolů?

Teda, vidím, jak všichni rodí brzo, už na to připravuju manžela....

fiallinka
7. zář 2008

a jak to tak vidím, asi řeknu před čtvrteční kontrolou manželovi, ať smontuje aspoň jednu postýlku. I když mám pocit, že tam ještě nezůstanu, ale pocit nic neznamená 🙂

rezinka
7. zář 2008

fial ja mam jednu postylku smontovanou uz asi 3 tydny a druhou dneska manzel snad uz taky domontuje, i kdyz taky cim dal vic premyslim, ze necham mrnousky zezacatku v jedne spolecně. no, uvidime. dneska uz si taky chci alespon trochu predpripravit tasku do porodnice, kdyz vidim, jak holky tady z chatu ve 35tt uz bud maji po porodu nebo uz byly s nejakym problemem v nemocnici, tak si rikam, ze uz to asi fakt muze prijit kazdym dnem ... ale stejne je to pro me zatim porad takovy nepredstavitelny, ze bych mela treba do 14 dnu porodit ... 😅

rezinka
7. zář 2008

a jestli byla miminka skarbek obe hlavickou dolu, to by me taky zajimalo. a jeste, z jakeho duvodu jela do nemocnice, nastaly nejake potize ??

fiallinka
7. zář 2008

rezi: skarbek právě původně říkala, že má B koncem pánevním...

murecka
7. zář 2008

Ahojek holčiny!
No to jsou teda zprávičky!!!!!!!
Skarbek, moooooc gratuluju, klucí jsou nádherní a přesně, jak psala Rezinka, vůbec nevypadáš jak po porodu dvojčat. A ještě přirozeně. A samozřejmě gratuluju ke kojení a přeju vám všem, ať to v pohodě zvládáte.

Fial, ty jdeš ve čtvrtek na kontrolu? Jestli jo, tak to jdeme ve stejný den 🙂. Taky jsem zvědavá, jak dopadnu. Ale ještě ve středu jedu do Brna na velkej UTZ. Nám postýlky stojí ve sklepě, do bytu je můžeme dát, až odvezeme druhou válendu od Marti z pokoje, jinde není místo.

Rezi, tak bys měla teď být na řadě, co 🙂? Je naprosto neuvěřitelný, jak to strašně uteklo. Přijde mi to jako onehdy, když jsem se sem poprvé přihlásila, že na utz byly 2 srdíčka. A jak jsem byla vyděšená a teď si to ani jinak nedokážu představit. A najednou tady všichni kolem rodí a naše týdny se počítají od 30. nahoru a finále se blíží 😀 . Začínají se mi klepat kolena....

fiallinka
7. zář 2008

muri: tak to máme fakt stejně, já jdu ve čtvr. na kontrolu i ultrazvuk, zase mne jímá panika, že si mne tam nechají, tak ještě musím dokoupit asi pro jistotu nějaké ty věci do porodnice, jeden nikdy neví... i když žádné problémy nemám, ale když to tu vidím 🙂...

holky, ale když je průměr porodu dvojčat ve 36. týdnu, tak někdo musí tvořit i ty horní hodnoty, ne? 😉

murecka
7. zář 2008

fial, s těma horníma hodnotama to zatím zachrańuje Rezinka 😀. Já už mám pro jistotu zabaleno, taky panikařím, aby bylo všechno v pořádku a aby si mě tam nenechali. Pokud by to bylo na nemocnicu, tak by si mě nechali v Brně a to je od nás dost z ruky, takže bych tam byla úplně odříznutá od všech známých.

dostalova42
7. zář 2008

Ahojky maminy . Mi se máme fajn rosteme jak zvody máme skoro už 5cm a cucáme si palce . 16 jdeme na genetiku kvůli vívojovím vadám . Snad to bude všechno v pořádku a hned po genetice na UTZ a dostaneme těhotenskou průkazku a půjdeme do čtvrtého měsíce . Utíká to jako voda .A jak jste na tom vy ??

fiallinka
7. zář 2008

muri: no, já zabaleno ještě nemám, ale asi to raději do toho čtvrtka udělám 🙂, mně by asi nechali tady u nás na Vsetíně, takže naopak to mám blizoučko, ale kdyby hrozil už akutně porod, tak by mne šoupli do Zlína. Ale řeknu ti, sice mne to taky stresuje, jak se to blíží, na druhou stranu už ale mám pocit, že je to strašně dlouho a že s tím břichem nemůžu přece dlouho vydržet 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru