Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fanys
28. lis 2008

jirulle on se monitor natáčí ofiko tech dvacet minut,nejdřív sem sedela v kardiackém křesle pak to zase nešlo tak mne donutili lehnout,pak procházka aznova....říkala sem si v duchu že mne budou zvedat jeřábem,.......jo vyšetřoval mne normálne vnitřne,chtel vedet jaký je nález,jestli si mne tam nenechaj hned a tak to pos.........takže tak,jo a ty průtoky neumí každej dr.,u nás je jich sedum a pro všechny jejich tehule je delá jeden chudák.
nástup mám v po večer
v tech čekárnách se toho člověk dozví víc než je libo víd?doktor bude pekné čune,takových magoru je bohužel spousta,neboj tohohle kreténa nechytneš,to bys musela mít na kontě nejmín vraždu...aby se ti to tak vrátilo 😵 ber to tak že jedna baba povídala-a co člověk to názor,každýmu vyhovuje něco jiného a někdo jiný-neřeš to

smilers
28. lis 2008

Z359 drzim moc moc palce,v nemocnici si te urco pohlidaji,tak se drz🙂

jirule33
28. lis 2008

Leni, tak buchta je opravdu mňam 😉 Už je půl plechu pryč a to já jsem měla jen odřezky a jeden kousek a manža je pryč, vše zvládla návštěva i děti baštily, dokonce i náš mladej a to je takový nejedlík 😉

Ještě zkusím o víkendu ten perník 🙂

Fanys, no pokud ty průtoky nedělá každý doktor tak je to jasný.Kromě již zmiňovaného mudra tam byl i primář a ten mi nechtěl už ve 20tt udělat spec.ult.srdíček, že do dvojčátek nejde, odkázal mě na kolegu který se tomu více věnuje a měla jsem přijít za týden.Tak asi se mu nechtěl dělat ultr. ani teď 😕
Hlavně aby byly děti zdravý 😉

Odpoledne jsem četla na dvojčátkách, že se narodily děti a měly 3kg, tak to už jsou pěkní macíčci 😀

beda
28. lis 2008

smil:a jak je to s tebou,jsi doma nebo vnemocnici?
Jojo mne taky prutoky dělají jakoby ob den,akorát ví buch co to tam znamená,ale vždy řeknou dobrý.Miminka se ale otočily,jedno je stále hlavou dolu a to druhé sice tayk,ale jasi šikmo,je tam psané ke kyčelní jamce má hlavičku,tož doufám,že to furt bude normál porod!
Jinak.....hend v uterý jak jsem odešla si Luciu u našich roztrhla obočí,nikdo mi to neřekl,až dnes,takže to má zelený,ale prý byla moooooooooooc statečná neplakala.Je to jen roztrhlá kuže,má to jen zamyšličkovaný!Achjo to mi vubed nedodává chut tam jít znova myslím do enmocnice......!Ale musím myslet taky na miča,snad už brzo porodím...blbá asi otázka,ale nevíte jakpřivolat porod?Docela bych už fakt rodila....!a mimča si myslím,že by byla už taky dostatečně vyvinutá?!

smilers
29. lis 2008

Beda ja jsem preventivne v nemocnici od 24tt🙂

lenule76
30. lis 2008

ahojky všem těhulkám,
fanys: já vím, že bych měla být v klídku, souhlasím s tebou. Ta kuchyň byla nárazová akce, i když to samo není důvod. Jinak se snažím se šetřit a odpočívat. U mě je problém, že nejsem člověk, který by vydržel nečinně sedět popř. ležet ... do té doby kdy jsem otěhotněla a i chvíli v těhotenství jsem byla strašně akční, pořád jsem něco podnikala. To také není dův od a omluva. Tak pokud něco dělám a cítím se unavená tak vše odchdoím a jdu se natáhnout. Pokud by byly nějaké komplikace tak bych pak, vzhledem k mimi nedělala nic, to bych si zase nelajzla. ale je určitě lepší těm komplikacím předcházet tím, že se budu šetřit.
Tudle jsem někde četla, že každý 50 porod jsou dvojky. Téda to se fakt pěkně rozmáhá 😀 Ale nevadí. U nás jsme mi páté dvojky, a to naše městečko má cca 6500 obyvatel. V sokolově je dokonce Klub dvojčat a vícerčat, za což jsem moc ráda.

Jirule: Jsem moc ráda, že Ti uchta chutnala i návštěvě a rodině, je to fakt mnamka. Pak mám ještě jednu ta se skládá z piškotového těsta (dke vůbec nešleháš bílek), pudinku, be-be sušenek a polevy 😀 Kdysi jsem ho také měla ale rozpis byl takový všlijaký, v tomto novém receptu jsem vše přesně na hluboký klasický pekáč, a jde to rychle. Po vychlazení jsem ráda, že mi zbyde plech. a také mám jeden super receptík na tvarohový koláč od mé bývalé kolegyně, manžel ten koláč miluje, dá se do toho přidat jakékoliv ovoce .. pokud budete holky chtít, tak Vám je sem vložím. Upřednostňuji rychlovky a to po čem se "zapráší".
Jinak jsem četla, že tě pálí žáha, občas..holka já jsem na tom stejně, ale u mě se osvědčil Rennie, fakt to funguje. Někomu to nepomáhá, ale mě stačí si vzít jednu a po chvilce je úlevička.

Beda: Držím palečky, aby jsi porodila co nejdříve ... já jsem četla, že porod urychlí pití čaje malinovníku od cca 36 tt, ještě mrknu do knížky a také sex (což v nemocnici, asi není zrovna praktikovatelné, že 😀 )
Dnes nastupuješ zpět nebo v pondělí?

Smilers: Ještě jednou gratulace k mimískům a držím všechny palečky co mám !!!!!

Všechny Vás zdraví Lenka

lenule76
30. lis 2008

Těhulky,
můžu Vás prosím požádat o vysvětlení měření průtoků? Asi Vám připadám jako totální negramot, ale nic mi to neříká ☹
Moc díky všem předem. Optám se na to doktorky. Jinak jak už bylo napsáno ... co člověk to jiná zkušenost, ale občas když slyším ty informace "jedna bába povídala" tak mám husí kůži ... kdysi jsem pracovala na ORL v Chebu, sice jsem měla na starosti jen papíry, ale byla jsem přímo na oddělení a přišla do styku s pacinety a to je teprve ta správná škola. Člověk si pak vůbec nepřipouští své problémy ... ale tato práce mě moc bavila, ale vzhledem k financím jsem byla nucena ji opustit. Jinak já musím zaklepat, zatím jsem do styku nepřišla s doktorem-debilem, ale je dost možné, že to ještě může přijít.

Dnes jedeme k jedné mamince dvojčátek-kluků do Sokolova se mrknou na věcičky, i když jich máme celkem dots tak to nebude na škodu, a také jsem paní požádala o radu ohledně kočátku. Tak uvidíme ... paní sama má korbičkový ... ale jak sama říkala, kluci mají teď každý cca 9 kg (jsou narození v květnu 2008) takže žádní drobkové 😀 uvidíme .. uvítám každou radu a postřeh.

Mějte všichni hezkou neděli.
Zdraví Lenka

jirule33
30. lis 2008

Ahojte 🙂

Leni, receptíky klidně přihoď 🙂 Já jdu teď dělat ten perník.

Jo žáha to je prevít, renii nemám jen sodu, taky zabere, ale je to hnus.Já si v lékárně nikdy nevzpomenu, to bych tam musela jít cíleně 😠

Jak jsem psala o té paní v nemocnici tak to byla její zkušenost, že ji málem poslal na revizi a o té cestě do Olmika, to zrovna ležela na oddělení když se to stalo, tak tomu věřím.
Jinak jí se holčička narodila v 36tt a měla jen 2,2kg pak spadla na 2,07 a klidně ji po 4dnech propustili ne domů, ale do kojeňáku, kde teda byla 14dní a hrozně to tam chválila, přístup sester a ochotu 🙂 Tak jsem ráda, že alespoň někde jsou sestřičky ochotné poradit 🙂 Za těch 14dní nabrali na 2,4kg tak šli domů.

Všem co jdete dnes nebo zítra do porodky držím palce 😉 A ozvěte se 🙂

beda
30. lis 2008

Ahojík všem.
No nastupuji dnes zpět mězi 5-6h.večer.No nejraději bych podepsala revers,pač málá má od včera horečkya je nějaká marodná,tak je mi jí líto a nevím zda ji v takověm stavu mám nechat!Achjo,proč se to musí tak komplikovat?
Kdybych alespon měla jistotu že dokonce týdne porodím,ale doktorka nic neřekne,ale v pondělí si fakt dupnu!
Slim a ty máš tedy noteboook v porodce,či jak?

smilers
30. lis 2008

Beda ne ja datluju pres mobil😉 leni doppler alias mereni prutoku se dela utz a zjistuje se,zda se mimco dobre vyzivuje pres pupecnik,podle toho se pak vyhodnocuje stav,vetsinou je vysledek optimalni,nekdy se ale stane,ze muze byt vysledek hranicni nebo kriticky hranicni a to se musi sledovat,tzn.ktg deti a znovu dalsi utz,nekdy se stane ze to ditko si hraje s pupecnikem a zim se vysledek muze tak zkreslit

z359
30. lis 2008

Ahojky, tak jsem se tu ještě na skok stavila a dočetla vás, ale už se opravdu loučím, tak všem přeju krásné těhulkování a co nejlepší porod

Smil: taky se drž a přeji hodně štěstí 😉

Beda: já bych ti taky doporučila ten sex a taky prý ostré jídlo pomáhá, tak si vem s sebou do porodky chilli a vždy si ho trochu nasyp do jídla a ten sex zkus stihnout ještě než dneska odjedeš 😉

murecka
1. pro 2008

Ahoj holky,
vkládám další vzkazík od Bedy:
Ahojik, tak dneska dr. říkala,že ve středu udělá vyšetření, a že by to do konce týdne snad ukončila, tak potichu volám sláva a snad to bude vše ok. Uz nemůžu ani spát, ležet, jak mě vše bolí. Další kolegyně na pokoji rodí zítra, tak snad do třetice budu já! Zdravím všechny, pa Beda.

Večer si vás přečtu a napíšu Bedě, co je tady nového.

Smil: držím pěstičky, seš úžasná, jak se držíš 🙂.

fanys
1. pro 2008

ahoj holčiny¨
tak já už taky pádím,mám tam být před šestou,vyprala sem poslední pračku,uvařila manžovi pár jídel,převlíkla povlečení když mne videl tak mi řekl že sem se zbláznila,tak sem mu řekla že kdybych se náhodou nevrátila a on si tam nastehuje nejakou novou tak at mne aspon nepomlouva 😵 a nejak se mu to nelíbilo 😒
opatrujte se ,držte se.....hezky si užívejte adventu,moc neblbnete s pečením,vařením,nakupováním dárku a užijte si krásné a spokojené vánoce.papa

jirule33
1. pro 2008

Ahojte 🙂

tak jsem dnes byla opět na ozvách, mimča jsou OK, jen jedno se otočilo 😕 Ale A zůstalo KP tak snad to nakonec ten císař bude.Dokonce mi dělali ultr.,tak jsou asi o 14dní menší ale prý je fajn že jsou stejně velké, dělali i průtoky taky dobrý.
Jen tlak mám hraniční, ale to jsem měla i minulý týden.Kontrolu mám v pondělí 8.12. a už naplánují císaře, buď ještě ten týden nebo začátek dalšího, vše podle vyšetření.
Mimča mají asi 2400g tak jsou to drobečci 🙂

Jo taky jsem ráno vžehlila a pobalila dárky na vánoce 😀 tašku nachystanou ssebou a zase mě nechtěli 😀 Ale co ten týden ještě vydržíme, snad 😉

jirule33
1. pro 2008

Fanys a převlíkala jsem o víkendu 😀 a světe zboř se, manža dnes umyl okna, to jsem teda koukala, slibuje mi to už od léta.Původní dohoda zněla, že sexík bude odměnou 😀 no ale to už má teda smůlu 😀

Holky v nemocnici, moc vás zdravím 🙂 Nakonec budeme mít ty drobečky tak nějak nastejno 😉

satana
2. pro 2008

Ahoj holky, tak jak tak na Vás koukám, tak tady jsou už samé skoromamky 🙂 . Já jsem zrovna včera obdržela těhotenskou průkazku 🙂 🙂 🙂 s dvojnásobnou radostí 🙂 🙂 !!! Bohužel jelikož pracuji jako zdravotní sestra, tak jsem hnedka od začátku na rizikovém, tak teď nevím co mám doma roupama dělat ... ono teda stejně nemám ani energii něco dělat, ale když jsou všichni v práci, tak si člověk říká, že by se k něčemu měl ,, dokopat ,, 😉 . Jo a mám jeden mini problém, těhotenské nevolnosti určitě trápily všechny, nebo skoro všechny, ale jídla jakš takš snesu, to mě maximálně pálí žáha, s tím už jsem smířená, ale co nemůžu, tak je pít vodu. Jakmile vypiju deci vody, mám žaludek úplně na vodě a je mi hodně špatně.

kuzelka
2. pro 2008

Ahojte dvojtěhulky,
snad nevadí že Vám sem lezu, prodávám Nannynky po svých dvojčatech, tak kdybyste měla některá zájem tak mi písněte IP. Jinak mě najdete v diskuzi Dvojčátka 😉
Všem Vám přeju hodně štěstí s dvojkama a hlavně hodně síly!!

murecka
3. pro 2008

Ahojky holky,
mám tady nadějný vzkazík od Bedy:
Ahoj.Otevřená jsem na 2 prsty a zítra jdu na vyvolání porodu, kdyby něco, bude císař. Tak na mě myslete a snad bude vše v pořádku. papa Beda.

jirule33
3. pro 2008

Ahojte 🙂

Tak já už od rána nakukuju co Beda napíše 🙂 Budu jí moc držet palce.Mury jestli ji zase večer budeš psát, tak že na ni budu už od rána myslet 😉

alik30
3. pro 2008

Ahoj holky, po dlouhé době zdravím. Vidím, že jste se pěkně rozrodily a některým se to už pěkně krátí, tak ať všechno dobře dopadne 😉
My jsme dnes 29+6, byli jsme asi na posledním ultrazvuku. Obě miminka jsou hlavou dolů a vážíme 1500g a 1700g. Jsem zvědavá, jestli budem rodit normálně 🙂

skarbek
3. pro 2008

Hello Kuličky 🙂

bedlivě váš sleduju... a teď hlavně bedu 😀 tak se ji to určo splní být na vánoce doma jako že se skarbek jmenuju! 😀 A co asi jaanja s prťatama 😕 snad se tu ukáže,aby nám poreferovala! Tak se ,holky,pěkně držte a kdo chce rodit,tak roďte! 😉

a muri: jakpak pomohly rady stran kojení?...bylo to k něčemu 😅 četla jsem tu,že úspěšně kojíš holčičky najednou!Paráááda!A jinak se daří?

jaanja
4. pro 2008

Hola Mamči,
tu taťka Oldíno. Dlouho jsem se neozývál, pardon, pardon, ale v sérdci svém Vás těhulky stále mám... 😀 . U nás je to tak, že Jaanje se zalíbilo na nadstandardu 😎 a špuntíkům téže... Teda, už zase práším... 😎 . Tak popravdě. Julča a Zuzka se rozhodli, že budou modelky, a že jako si budou hlídat váhu. No a hlídali si ji tak, až zůstaly příliš lehké. Tak teďka těžknou... 😀 Včera jsem použil že tloustnou... a hnedle jsem byl maminama v práci opraven, že přibírají.. tak nevím... 😎 . Jinak trošku testosteronového pohledu s dovolením... přidám. Od té doby, co jsou holky venku si připadám jak lev, co na svou smečku dopustit nedá. Taky úžasné pocity z prvního koupání Julči ve mě jsou - s vodou si zatím moc netyká - bude asi po Jaanje 😀 . No a včera jsem poprvé přebaloval. Nálož Zuzi byla nevídaná... 😀 . Někde jsem čet´, že je fajn na prcky hodně mluvit, co se s ním právě děla a tak... Nehledě na poučky - na ty se přiznám moc nedám - jsem začal brebendit: jakože, že jsme to zvládli bez mámy - i když Jaanja radila 😝 - jakou nálož, už dokáže vyrobit... a tak... 🙂. Dívat se je prima, ale zažít to, je větší prima! 🙂 Jinak jestli holky potvrdí picí trend včerejších dnů, tak od zítra jsou holky domaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Jupí 🙂. Držím palce Kuličkám (skarbek - moc hezké označení 🙂) čekatelkám. Oldino

dada134
4. pro 2008

Ahoj holky,prosím napište mi jak to chodí,příští týden jdu na KO ve 32.tt a potom půjdu asi až po Novém roce,to vychází 35.tt,termín mám podle 12.tt 14.2.,,tak se chci zeptat,zda ten příští týden dostanu papíry ohledně mateřské?Dáva to dr.?Jsem na neschopence a to jsem četla,že se chodí 6 týdnů před termínem porodu.Je to tak? 😨
Jinak dnes od rána myslím na Bedu,jsem zvědavá co a jak.

jirule33
4. pro 2008

Ahoj Oldino 😀

Moc holky pozdravuj 😉 A držím palce ať jste brzy pohromadě doma 😉

Bedě držím palce už od rána, ale písne určitě až večer nebo zítra, záleží co si na ni v nemocnici vymysleli 😕

Dado, mě dala mudra papír o nástupu na mateřskou 6týdnů před termínem, myslím, že ti to dá ten příští týden. Pak jsem šla k obvoďákovi protože u něj mám neschopenku a pak vše zanýst do práce. A na mateřskou můžeš 6-8týdnů před termínem, určitě se nějak domluvíte.Nebo tě pozve jen pro ten papír ještě před vánocema.

alik30
4. pro 2008

Ahoj dada, ja byla na kontrole vcera a zadny papir o materske jsem zatim nedostala, ale pocitam, ze ho dostanu na dalsi kontrole. To jdu 22.12. pokud teda neporodim 🙂 Termin porodu mam 12.2.

rezinka
4. pro 2008

Ahoj holky, vubec nestiham s prckama docitat, ale dneska jsem jukla, byla jsem hrozne zvedava, kdo uz porodil, tak jsem koukala, ze jaanja, uz jsem ji napsala gratulaci do IP 🙂 A z359 a beda uz jsou v nemocnici, pokud jsem to dobre pochopila (jen jsem prelitla zrakem par radku, holky se mi napreskacku budi, tak fakt neni moc casu ☹
Jinak nam se dari dobre, holky rostou jako z vody, uz mame pres dva mesice, hrozne to leti ...
Tak vsechny zdravim, spousta maminek "cekatelek" je tu novych, tak holky, drzte se a hlavne si to tehotenstvi maximalne uzivejte, kazdy den, hrozne to utece, tak at mate na co vzpominat 🙂 Hlavne at jste vsechny i s miminkama zdravi !!

smilers
4. pro 2008

Ahojjky vsem,gratulka k mimcum a jinak hlasim,ze v pa mame naplanovaneho cisare🙂

smilers
4. pro 2008

Omlouvam se za preklep pisu z mobilu,cisare mam naplanovaneho na po.

murecka
4. pro 2008

Tak holky a je to tady!!!! Vzkaz od Bedy, přepisuju, jak to poslala:
"Celému světu oznamujem tuto krásnou větu - JSME NA SVĚTĚ! Jmenujeme se Martin, vážím 2480kg a měřím 47cm a Eliška, vážím 2570kg a měřím 44cm. Narodili jsme se v 11:24 a 11:27 hod. Máma i miminka jsou v pořádku."
Samozřejmě mi to nedalo, protože je jasný, že se všichni budeme ptát, jak rodila, tak jsem obdržela ještě jednu sms:
"No rodila jsem přirozeně, o pul 7 tabletka na vyvolání, podle mě jsem 37+0tt. Ke konci hrůza, ale malý se narodil rychle, ani doktoři pomalu nestíhali. Kontrakce hrůza. Mám 2 vnitřní a dva vnější stehy. Bobci odpočívají u sester, já odpočívám sama na pokoji. Už jsme i kojily. Pa a všechny zdravím."

Je to naprosto úžasný, děti jsou veliký a Beda má můj velkej obdiv, že rodila přirozeně (a opravdu vím, o čem mluvím, ještě stále jsem nezapomněla). Tak teď už jen aby děti krásně papaly a přibíraly a můžou frčet domů.

jirule33
4. pro 2008

Ahojte 🙂

Bedo super zpráva a moooooc gratuluju 😉 Oba jsou krásně velcí a navíc páreček 🙂 Krása 😉 I to byla docela rychlovka a jen dva stehy, no zvládli jste to prostě skvěle 😉

Trošičku závidím, že už to máš za sebou 🙂 Tobě i miminkům přeji moooc zdravíčka, mlíčka a brzký návrat domů k taťkovi a Lucince 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru