Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

juliet
5. pro 2008

Bede mooc, mooc gratulujeme. Děti mají krásné míry. Stehy taky pohoda a hlavně, že to šlo rychle.

skarbek
5. pro 2008

jéééééééééé,to je paráda! zase o těhulu méně a o maminku více 😵 gratulace i ode mně a přání jen toho nejlepčejšíííího pro všecičky tři! Páreček to byl sen asi každé z nás... 🙂

z359
6. pro 2008

Ahoj lidičky, tak jak jsem slíbil svojí sestřičce tak Vás informuju, že je v pořádku a dnes cca v 5h se z ní stala mamka. Daniel se narodil první (4h28m) s váhou 2,3kg a 45cm a Lili o pul hodky (4h58m) po něm, měla 2,45kg a tajké 45cm. Všechno šlo jak po másle do konce i švára, tedy jejich otec byl u porodu. 😀

jirule33
6. pro 2008

Téda... tady se to rozrodilo 🙂 Myslím, že i Fanys měla na včera naplánovaného císaře 😕

Takže Z taky velikááá gratulka 😉 A další páreček, to je krásný 🙂 Tak to byl asi taky další přirozený porod, že? No krásně jste to zvládli a navíc s tatínkem 😉

Přeji ti to co Bedě, zdravíčko pro všechny tři hodně mlíčka a ať jste brzy z nemocnice doma 😉

jaanja
6. pro 2008

Ahoj holky, mam snad par minut.... Moc gratuluju k novym miminkum, nas pustili teprve vcera, rikala jsem si, ze uz vsechny budete mit taky miminka 🙂 tak jeste Jirule 🙂

Byly jsme v porodnici dlouho, toho 17.11., jak jsem litala na pohotovost s ruzovou moci, tak jsme tam byli jeste odpoledne, pak litali po lekarnach pro antibiotikum, byla jsem uz pekne unavena, doma sup do postele a zhruba za hodinu ze me vylitla voda, postel cela zmachana. Byla jsem dost nestastna, frceli jsme zas na pohotovost, kde mi rekli, ze jsem vlastne teprve 35. tyden, napichli me magnezium, antibiotika a injekce kortikoidu. Na dva dny, slysela jsem kazdej porod 😉 Ve stredu rano se slo na cisare, Julie byla stale zadeckem dolu, dala jsem si spinal, sice jsem se klepala, ale bylo to fajn, byt pri tom, a nespat a holky hned videt. Jsou jak panenky, Julie mela 2080 a Zuzka pres 2300, ja uz to ani presne nevim 😅 Nedali je na JIP, ale na novorozenecke a obcas mi je vozili, prosly jsme si zloutenkou, holky porad spaly a neprisaly se k prsu. Kazde dve hodiny jsem pak zacala prikladat, zkouseli jsme i kloboucek, ale reakce nic moc, navic mi porad sestry opakovaly, ze jsou nedonosene... ☹ tak jsem mela a mam vycitky, ze jsem se moc honila a tak sly driv... taky jsem mela problemy se strevama a s curanim, ale 6. den to vsechno odeznelo, i ta jizva. Pak jsme konecne dostaly nadstandard, a ja lahvicky, stridave s mym mlekem a s Nenatalem, do holek jsem to ale vubec nedokazala dostat, tak jsem porad musela jezdit na dokrmy. Tento tyden se to trochu zlepsily, chudinky holky dostaly antibiotika. Mleka jsem v porodnici stihala odsrikavat dost, ale jak to budu stihat doma, to nevim ☹ V pondeli musime jeste do porodnice na nejaky test, pak taky na ocni vysetreni... holkam uz delali sono ledvin a hlavicky. Byla jsem z te nemocnice dost v soku, v zivote jsem nemela tolik leku, jak tam.. Kolem maminy meli 4kg mimca, co hltala z prsu jak diva.. Nase holky uz ale taky ji lip, jen v tom mame hokej, nejedi pravidelne, nekdy to vypijou, nekdy ne, to se pak budi driv.. v pondeli prijde nas detsky doktor, a pak se to doufam srovnam..

Zlomte vaz, a nezlobte se na me, kdyz se treba zase dlouho neozveme...
Jo, Olda vam nedal odkaz na fota: www.oldino.cz/samalici

septim
6. pro 2008

jaanja:velika gratulace, holky jsou moooc krasne.Zadne vycitky nemej vse se udala tak jak proste melo, holky jsou zdrave a v poradku a to je dulezite. Taky jsme si prosly vsema vysetrenima, taky moc nepily a ted je vse uz v pohode. Preji vam hodne zdravicka a at krasne rostete. 🙂

septim
6. pro 2008

jinak vsem velika gratulace 🙂 🙂 🙂

jirule33
6. pro 2008

Ahojky 🙂

Jaanjo, hlavně, že jste to zvládly 😉 Holky jsou opravdu moc krásné 🙂 Já mám z toho spinálu teda lufta, to přiznám bez mučení, přeci jen to asi dost bolí, že?

No my jsme se teď vrátili z oslavy, tchýně měla 60 a zítra slavíme -decentně moje narozky. Potkali jsme sousedku-její dcera pracuje u nás v nem. jako por, asistentka a prý má v úterý denní tak jestli se chci domluvit už na úterý na císaře😕 I manža mě na to přemlouvá, že jde až na noční a byl by celý den s námi 😉 Ale zdá se mi to nějak narychlo

😀

jaanja
6. pro 2008

Holky jsou ted pres den lepsi nez v noci, tolik se nebudi mezi, ale stejne nedokazu usnout, uz jsem jak zombiee 😉

jirule: spinal neni nic hrozneho, boli to, ale da se to v pohode vydrzet, mela jsem primoveho anesteziologa, na sale se vtipkovalo, ja zuzlala kaminek pro stesti, az mi tekl z dlane curek potu.. pak je legracni, ze mas nohy jak hadrova panenka... to teda ta jizva pak boli vic, ja hrdinka jsem si po prichodu z JIPu vzala jen semtam cipek na bolest na noc, ale 5. den uz toho bylo moc, no a pak se to velmi rychle zlomilo, a jizvu fakt uz vubec necitim.. Takze jestli vas nekoho ceka spinal, tak si pak ty cipky vezmete, je to opravdu otazka prvnich dnu, a ulevi se vam. Ja myslela, ze me ta jizva bude tahat treba mesic, tak jsem si nechtela zvykat na nejake oblbovaky..

markytkaaa
6. pro 2008

Pardonec, že Vám sem lezu ... ale ...

Moc moc gratuluju Bedušce a párečku 🙂 Jsem ráda, že ti to takhle vyšlo 🙂 Vánoce už jako pětičlenná rodinka, to je krásnýýý 😵 😵 😵

A Smilers hodně hodně štěstí, v pondělí na Vás všechny budeme myslet 🙂 Sleduju tvoje těhu od začátku a držím pěsti 🙂 35 týden je teda s trojkama naprosto luxusní! 🙂 😵

lenule76
7. pro 2008

Zdravím všechny,
VELIKÁNSKÁ GRATULACE bede a z359 k miminkám !!!Hlavně hodně zdravíčka !!!!!

Smilers: Budu na tebe a trojky myslet, ať jde vše co nejlépe !!! Až budeš moci tak písni. Držím všechny palečky.

Lenka

rezinka
8. pro 2008

tak jsem rychle jukla, dokud holky spinkaji a koukam uzasne novinky, huraaaaaaaa 😵
bedo a z359 gratulujuuuuuuu 😵 😀 🙂 😵 !!!!!!!

dada134
8. pro 2008

To je krásný,moc a moc bede a z359 gratuluji!To jsou krásné vánoční dárečky 🙂 🙂
.Holky,chci se zeptat,kolik jste si brali ubrousků a plenek do porodnice,už nad tím začínám přemýšlet 😒 A ještě jedna otázka,jak se pozná,že teče plodová voda?Jaký je rozdíl od výtoku?Je průhledná?

markytkaaa
8. pro 2008

Tak jak to vypadá se Smile ... jsem jak na trní 😉

jirule33
8. pro 2008

ahojte 🙂

tak hlásím, že po dnešní kontrole je vše OK a zítra mám nástup do porodky a ve středu ráno císař 😒 Tak mi prosím držte palce ať vše dobře dopadne a jsme brzy doma 😉

dado, u nás se dostane 20plínek na celý pobyt/dítě, ubrousky teda nevím. Takže beru si 1x ubrousky a 1balík plínek 2-5kg, je tam 28kousků.Pokud bude potřeba manža zase doveze, stejně bude v nemocnici každý den.Teda beru, doveze to manžel až se holky narodí, teď si vezmu jen věci pro sebe.
A s plodovkou neporadím, to nevím 🙂

lenule76
9. pro 2008

Zdravím všechny těhulky a maminky,
také jsem jak na trní co je s Smile ... ale já předpokládám, že je vše O.K. a že je hodně unavená .. ani se nedivím 🙂

Jirule33: Gratuluji k výsledkům a budu držet palečky !!!!! Až budeš moci, dej nám prosím vědět. Budu na tebe myslet !!!!

dada134: co se týká plenek a ubrousků ... všude je to jinak, raději se optej v porodnici, kde by jsi se rozhodla rodit 🙂 já se na toto budu také ptát, nerada bych něco zapomněla ... i když to může manžel přivést ... 😀
někde jsem četla, že plodovka může mít barvu od průhledné po světle zelenou nebo žlutou ... otázkou je zda se nějak nemění zbarvení plodové vody. Když jsem byla na AMC tak jsem raději na plodovku co mi odebrali nekoukala 😕 a když jsem se ptala manžela tak mi nedokázal "barvu" popsat. To jsem Ti asi moc nepomohla vid? 😨

fiallinka
9. pro 2008

tak holky, gratuluju moc! Ještě Jirule a už porodí asi všechny spolutěhule 🙂, tož ještě ve středu sem mrknu, budu držet všechno, co mám 🙂

lajcikova
9. pro 2008

PROMINTE ŽE SEM LEZU ALE NĚKDO SE PTAL NA SMILINKU-TAK V TUHLE DOBU JE UŽ ASI NA POR.SALE A ZA CHVILY BUDE MIT BOBKI U SEBE.MOC JI DRŽIME VŠICHNI PALCE 🙂

ilci
9. pro 2008

holky, mám zprávu od jirulky :

" Ahoj, tak už jsme na světe! Lucka 3140g a 49cm a Pavlínka 2835g a 48cm, vylouply jsme se dnes v 7:17h mamce k narozeninám."

Tímto gratuluju jirulce k nádhernému dárečku 🙂

juliet
9. pro 2008

Z a Jirulce veliká gratulace 😵 😵 😵

fiallinka
9. pro 2008

no teda, vidím, že holky předběhly "termín", gratuluju

dada134
9. pro 2008

No teda,holky,tady to jde jak na běžícím pásu 🙂 Jirulka má nádherný dárek k narozeninám,holky jsou docela veliký,ne? A moc myslím na Smilers co a jak.
Já jsem teď dělala inventuru v hadříkách a zjistila jsem,že nemám žádnou 50 a mám málo 56 bodýček a dupaček.Myslíte,že je 50 potřeba? A kolik tak máte 56 bodýček a dupek na jednoho drobka??? 😨

murecka
9. pro 2008

Ahoj holky,
Jirulce už jsem psala a teď jsem na snažilkách četla, že Smil má 3 holčičky, všechny kolem 2 kg.

lajcikova
9. pro 2008

SMIL UŽ TO MA ZA SEBOU-AJSOU TO TŘI HOLČIČKY,MAJ KOLEM DVOU KIL 😵

fanys
9. pro 2008

ahoj holky
bede,Z359,jirull a smil moooc velká gratulace,hooodne zdravíčka,papánička a at ste všichni v pořádku 😅

tak a máte to všechni za sebou,bohužel kromě mne ☹

já pořád ležím,a vzhledem k tomu že se tady maluje tak čekáme,nechci nám delat antireklamu ale nebaví mne to tady,píšu od holek z odílka.........mám špatný krevní obraz a srážanlivost,krvácavost,jen se tuknu a mám megamodřiny,praskají mi žilky,nohy nabrali třikrát svuj objem,tvrdne nám břicho stokrát za den,mimískové sou zatím v pohode ale mamina se totálne rozsypala ☹ ležím na infuzích a snaží se mi dát do kopy krevnák,protože se bojí po císaři velkých krevních strát tak je to v háji,mela sem to mít za sebou už 5.a akurát se to posouvá.....kovářova kobyla.

no jo holky mějte se krásne,já tem maminám tak moc závidím až to hezký není............murečko až to bude tak ti napíšu na mob.co si mi napsala do ip,zatím se tady hezky opatrujte

v15
9. pro 2008

nechcem vám sem vtrhnut do českého koníka, ale bola by som rada keby ste mi poradili s vlastnej skúsenosti kočík pre dvojčatá máme s manželom dilemu ktorý prejde cez dvere a tak, bývame na prvom poschodí v paneláku. za odpovede a rady vám velmi pekne ďakujem 😉

septim
9. pro 2008

v15: ja mam easy walker a projedu v pohode 🙂 Jinak vsem maminam velika gratulace 😅

markytkaaa
9. pro 2008

No a jak se trojčecí jmenují? 🙂

skarbek
10. pro 2008

jehééé! to je nadílka přímo vánoční 😀 😵 je to nádhera! Holky moc blahopřeju k miminkům a přeju kopec zdraví a hodně síly a trpělivosti 😉 carpe diem(užívej dne)! letí to jak ďas!

lenule76
10. pro 2008

Ahojky všem,
tak to jsem také byla jako na trní kvůli Smile 😕 Jsem moc ráda, že jsou holčičky na světě, velikánská gratulace !!!! A na to, že to jsou trojky tak úplně úžasné jak dlouho vydržely u maminky v bříšku, myslím že váha kolem dvou kg je super !!!!
Také samo, že velikánská gratulace Jirule33, především k narození holčiček, kterým přejeme hlavně zdravíčko !!!! A také blahopřání Jirule k narozeninám !!!! Dostala ten nejnádhernější dárek.

fanys: drž se !!! Přeji Ti, aby se Ti vše upravilo do normy, aby jsi už mohla konečně porodit a držet svoje zlatíčka v náruči. Moc na tebe budu myslet.

v15:v této době zrovna řešíme s manželem jaký kočárek budeme kupovat. Sice nemám vlastní zkušenost, ale pokud bdueš chtít pošli mi IP a mohu Ti k tomu poslat odkazy jaké kočárky jsou u nás v užším výběru a jaké jsme si vlastně vybrali a proč.

zatím se mějte všechny moc hezky.
zdraví Lenka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru