Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: to víš že budu nakukovat, dvojčata se mi teď naštěstí (TUK TUK) zklidnila, takže doufám že budu moct zase pravidelně nakukovat 😉

heli: taky chápu že nechceš číst nic špatného, ale to k životu prostě patří. A já i když jsem o tom četla, jsem si nikdy nepřipouštěla /ani nepřipouštím/ že by se to mohlo stát i nám. Třeba ta ztráta šestitýdenních dvojčátek, já si prostě nepřipustím že se to stane mě, ale vím, že se to děje. No ale to je tvoje věc, jestli tě špatné zprávy odsud odradí 😉
Jinak, koukla jsem ti do albíka a máš krásný přebalovák 😵 a kapsář si ušila sama? Klobouk dolů, pěknej 😵
Noční košili mám normální na ramínka a když kojím, tak to prostě stáhnu, vytáhnu prso a kojíme 😉

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: tak to se ve zlíně teda nemažou...mě dr řekl, že pokud to bude ok, že nás nechá co njdýl, že je to ve prospěch prcků, tak sem zvědavá, ale prý dýl jak do toho 37tt mě asi stejně nenechají, takže tak jak tak je to za pár... být ve zlíně, tak už sou kluci na světě brrr 😀 dneska sme 34tt+5 a já se modlím, aby sme ještě aspon celej příští týden vydrželi...
a kolik měli váhu ti prcci, nepamatuješ si?

helisek: já mám super noční košile s MMB, jsou jako nové, na knoflíky tam holky taky hodně prodávají 😉

rezi: jj, vidíš, to mě nenapadlo, taky to tak sem dělala, matýsek byl moc aktivní, a filípek moc ne, jak sem psala, tak sem taky přelehávala naboky a dycky se aspon škobrtl, tak sem věděla, že je ok, vidíš, to mě ani nenapadlo, helisek má pravdu

fialllinka: jj, nejhorší podle mě bude ta doba do porodu, po porodu budou jiny myšlenky a hlavně tam budu mít kluky, i kdyby byli v inkubátoru, tak tam s něma můžu být...

xenie131
24. kvě 2008

sem domluvená s Kristou z plánovalek, že jí budu posílat info, jak bude něco nového a ona to napíše jak do plánovalek, kam chodím taky, tak sem 😉

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: moji prcci se narodili v 35tt+5 a váhy byly Vikys - 2980g a Vikinka - 2730g 😉 Ale ten 35tt byl podle MS, podle ultrazvuku i vývinu byli asi od 2 týdny starší, takže už jsme byli v pohodě 😉

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: jj, u těch dvojvaječnych bývají prý pěkny váhy, to ste měli dobry...
a nevíš, kolik měla ta jdnovaječná?

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: tak to vůbec nevím, ale přes 2kilča měli myslím. Ono od toho 36tt je to už úplně v pořádku a od 32tt se to dá dobře dohnat 😉

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: snad buou mít kuci taky co nejvíc, před necelyma dvouma týdnama měli kolem dvou kil, tak aspon na ty dvě a půl kila, kdybysme se dostali...

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: to snad dostanete 😉 Hlavně aby jste byli všichni 3 v pořádku, děti to dorostou 😉

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: jj, taky sem to říkala, pokud pude jen o váhu, tak tto budelepší, než kdyby neměli něco dovyvinuto nebo tak...

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: přesně, pokud půjde jen o váhu, je to to nejmenší. Hlavně ať jsou pořádně dopečení, ale to už budou, toho už se bát nemusíš 😉
My třeba jsme se taky narodili dopečení a v pořádku, ale teď nám paní doktorka objevila, že jsou oba nějací línější a mohla by se jim vývojově opozdit páteř, takže musíme chodit na rehabilitaci a snad se to spraví. Všechno je o náhodě a o osudu 😉

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: no snad jo...
jj, taky to říká, co se má stát stane sem, každej má něco napsáno a tomu se nevyhne... ono s těma dříve narozenyma je prý třeba s něčím počítat, že se něco stane nebo objeví po sléze...

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: jj, taky nám říkali, že máme počítat s tím že se něco objeví. Naštěstí se na to přišlo ještě relativně brzy, takže by to ty rehabilitace měly zachránit, takže doufám, že to bude v pořádku.
Ale ne vždy se něco objeví, klidně můžou být děti naprosto v pořádku 😉

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: pokud to chytli včas, určitě to zvládnete, ste šikulky a pak už bude vše jak má být, budu na vás myslet, at ste v pořádku co nejdřív 😉
jj, jak říkám, kdo má co psáno, to se stane, někdo nic a jinej hold jo..

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: děkujem, taky doufám že se to srovná.
A co ty? Máš sbaleno do porodky? A doma všechno nachystáno? 😉

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: určitě, dneska sou na tech rehabkách profíci 😉
jj, doma taky vše řipraveno, i postýlka, jen MP ještě upevní komudu, je tu trochu křivá zem, tak ju přišroubuje a bude... taška zabalená, pak ještě nějaká ta kosmetika co používám a je to...

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: tak to jste úplně připraveni 😉 😵

xenie131
24. kvě 2008

dvojmama: takhle si zatím myslím snad jo, ale ono se určo ještě něco ukáže, co není připraveno nebo tak... už jen hold čekat...

dvojmama
24. kvě 2008

xeni: jsem ti koukla do alba, postýlky máte krásně přichystaný 😵 A máte hezkej kočárek 😉
Já když jsem byla v porodce, tak nebyla přichystaná ani půlka věcí, MM teprve skládal postýlky, kámoška nám povlíkala, skládal se kočárek, vytahovaly autosedajdy, zavinovačky, doplňovaly skříně, no docela chaoz 😀

rezinka
24. kvě 2008

fialinko vis, ze ja nedokazu rict, kdy jsem prcky citila poprve? je to hrozne tezky, kdyz to clovek nikdy nezazil, tak jsem si nebyla jista, jestli jsou to miminka nebo mi jenom "skrunda" bricho po nejakem jidle ... ale tak jako celkem rekla bych uz zretelne je citim az v tomhle tydnu. Min. tyden jsem citila obcas takove jakoby malinkate skubnuti, jakoby vnitrni tik, no a tenhle tyden uz je to takovy proste jakoby malinkaty zatlaceni zevnitr bricha na nejakem miste ... hned tam vzdycky prilozim rychle ruku, ale hned je to pryc, jen prave sem tam mi prijde, ze jsou uz malinkato citit i napomak, kdyz jsem trpeliva a vydrzim ty ruce na tom brichu mit ... takze zacalo to tak v 19tt a ted, kdyz jsem o tyden vic, uz je to zase malicko intenzivnejsi 🙂

jinak holky diky za radu s tim prevalovanim na boku, to urcite zkusim 🙂

rezinka
24. kvě 2008

helisku ten prebalovaci pult s tou skrinkou je uplne super, ten mas pres MMB nebo novy ??

dvojmamo mrnousci jsou krasny 😵 !!! A co v noci, jak to zvladate se spanim, nechaji te alespon trosku prospat? jak casto tak v prubehu noci kojite?

dvojmama
24. kvě 2008

rezi: v noci spím tak těch 6 hodin 😉 Ještě to jde - kojíme dvakrát - po půlnoci a potom kolem 4 ráno. Ale chci si je už přeučit na jedno kojení v noci, to by jim už mělo stačit 🙂
to ty asi spinkáš víc vid? Bříško ještě není tak velký, spinkat se dá 😵 Jééé jak já ráda vzpomínám na tohle období 😵

rezinka
24. kvě 2008

jenom 2 x v noci ??????? tak to mi prijde uplne neuveritelny, ja mam porad za to, ze se takhle mala miminka koji treba po 2-3 hodinach ??

no jo, me se zatim spi docela dobre, i kdyz taky uz si musim bricho podvykladat perinou, abych nemela pocit "tahnouciho" bricha, kdyz lezim na boku 🙂 , ale jinak si ted prave tohle obdobi fakt strasne uzivam, je to krasny, taky na to urcite budu jednou hrozne rada vzpominat, proto se snazim si uzivat a uvedomovat fakt kazdicky den tohohle obdobi ... 🙂

dvojmama
24. kvě 2008

rezi: po dvou po třech hodinách se kojí ty úplný mimča 😉 My už jsme vcelku velcí, od 3 měsíců by jim už mělo stačit to 1 papkání v noci 😉
Ale ze začátku 100x pojedete po 2-3 hodinách, to jsme jeli taky. Ale dvojčata jsou velcí spáči, takže si brzy zvykli na tenhle režim a to jsem je ještě musela budit, jinak by spali 😵

rezinka
24. kvě 2008

tak to jsi me docela hodne uklidnila 🙂 !!

xenie131
24. kvě 2008

spadlo mi připojení

dvojamama: díky, postýlky sme složily hned jak je dovezly, a tak sem si to naaranžovala, ale nachystaná je jen jedna. kočárek se nám taky moc líbil, tak nás snad nezklame..

xenie131
24. kvě 2008

tak zas třeba zítra, MP přijel z garáže, tak se du tulit a asi vytuhnu, zatím papa a dobrou

fiallinka
24. kvě 2008

xenie: já myslím, že už jsi tak krásně daleko, že mimíši budou v pořádku, vždyť 37. týden už se považuje za porod v termínu a ty se tam nezadržitelně blížíš...
rezi: díky, takže mám ještě čas 🙂

xenie131
25. kvě 2008

fiallinka: díky, taky tak nějak furt doufám, že už budou kluci v ohodě, dovyvinutí a i váhově přijatelní

rezinka
25. kvě 2008

holky tak zitra mi drzte palce, jdu na kontrolu a pak na utz, tak hrozne doufam, ze vsechno bude v poradku! a taky ve skrytu duse doufam, ze se nam alespon jeden mrnousek ukaze a reknou nam, co to bude 😅 Sice se snazim si porad rikat, ze nemusi byt videt ani jeden, ale i kdyz si tohle rikam a pak to tak opravdu bude a oba na nas vystrci prdelky, tak mi to bude stejne asi trosicku lito. Ale ja jim v cekarne domluvim 😀 Hlavne, at od doktoru slysim, ze jsou v poradku ! To ostatni uz budu brat jako bonus 😵

xenie131
25. kvě 2008

rezinka: neboj, to bude v pohodě, to bys poznala, kdyby se s jedním něco stalo, ale taky sem byla vystresovaná, když sme šli na ten velekj utz, klepala sem se a jakmile najel obázek a já ty prcky viděl, všechno ze mě spadlo a nahrnuly se mi slzy do očí. Prcům domluv, at sou hodní a ukážou se, at víte, jak jim říkat a máte radost. Budu na tebe myslet, už se těším na zprávičky, hned pak napiš, jak ste dopadli, tfuj tfuj tfju, at to dobře dopadne 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru