Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
12. čer 2008

dai: ahoj, už jsme si říkaly, kde jsi 🙂, a s těma lahvičkama a tak to asi má pravdu, když bude potřeba, tak zajde do obchodu kdokoliv - možná jen ty lahvičky, ty se použijí i později při dokrmování nebo na pití, ne? A říkali něco na kurzu zajímavého? Jestli jde většině mamin kojit nebo jsou větší problémy u dvojčat a tak?

asi k tomu doktorovi skočím dneska, jen tak se uklidnit, navíc mne teď chytají křeče do nohy, tak si myslím, že mi dá aspoň magnézko 🙂

daiquiri
12. čer 2008

fiall: psala jsem to rezi, pořád mám ty dny nějaký hektický, takže si jen přečtu novinky a už se zase odpojuju, dneska je to klidnější 🙂
Určitě na oboje. Jo a prý nejlepší značky jsou Medela a Avent, ale to je myslím známo i normálně. Prý většina maminek se naučít kojit obě současně, hlavně je to jednodušší, jen to může chvíli trvat. Říkala, že vždycky přikládat jako první to šikovnější, aby spustilo laktaci. Zkoušely jsme si tři ty nejznámější polohy. Tak nějak nás i uklidnila. Přímo ten klub dvojčat má laktační linku, takže kdyby něco budu tam hned volat 🙂

Je to lepší, budeš hned klidnější. Já taky někdy plaším, ale lepší když tě uklidní, že se nic neděje, než abys něco zanedbala. Jinak já ty křeče v břiše na jedný straně měla taky. Hlavně v noci, to byla hrozná bolest. Ale už to přešlo.

rezinka
12. čer 2008

se mnou hormony zatim cloumaji nastesti jen pozitivne, proste se u vseho dojmu. jinak mam asi stesti na to, ze me nikdo nerozciluje natolik, abych obrecela nejake negativni emoce, ale radsi to zatukam 😅

a jeste k te vybave - je fakt, ze odsavacku a ohrivac lahvi asi ted nema smysl kupovat. no a s tim vlastne souvisi i ta lahvicka, co? kdyz budeme dobre kojit, nepotrebujeme z toho nic. ale ja nevim, pak to nekde narychlo shanet ... ty jo, fakt nevim, poradim se o tom s doktorkou. Holky a co dudliky ?? A daiq ty mas teda 4 osusky? Ja mam zatim objednane 2, ale to je jasny, ze jeste prikoupim. Takze myslite, ze 4 pak staci?

rezinka
12. čer 2008

jeee daiq, ty dve nove fotky jsou uplne umelecke dilo 😉 To te fotili doma nebo v nejakem atelieru? Taky se porad chystam vyfotit se jenom v pradle, coz mi porad rika i manzel, jenze me se vzdycky nechce na to prevlikat a vzdycky mu nakonec reknu, at me vyfoti proste v tom, co mam zrovna na sobe a neresi to. Ale vypada to hezky, taky se k tomu uz musim dokopat ...

rezinka
12. čer 2008

daiq a s tema rekonstrukcema ve vasem okoli - myslis, ze se nestihnou dokoncit, nez se miminka narodi? alespon neco z toho snad urcite, ne 😖 ?? my mame zase jiny "problem", bydlime u zeleznicni trati, sice na malem meste, takze tech motoracku tam moc neprojede, ale i tech par staci, je to pekny hukot 😠 , bydlime uz pul roku a porad jsem si na to nezvykla. Ono je tezke si na to zvyknout, kdyz clovek spi a najednou hukot jak blazen a do toho nekdy jeste ten vlak zahouka, tak to by se probudil asi i hluchej 😖

daiquiri
12. čer 2008

rezi: mně stačí fakt poznámka od manžela, nad kterou bych normálně mávla rukou a už to je... Včera mě už pálily oči z toho breku 🙂 Co já budu dělat v šestinedělí....Snad na to nebudu mít čas...

S těma dudlíkama taky nevím, v pondělí nám říkala, že je lepší to vydržet bez nich, ale já si nejsem jistá. Prý se nemají dávat hlavně ze začátku, kvůli právě tomu, aby se děti naučily dobře přisát k prsu...

Myslím, že 4 budou stačit... Jo na kurzu nám říkala, že ideální je koupat jeden den jednoho prcka, druhý den druhýho a třetí odpočívat 😀

Kamarádka to fotila u nás doma, jen jsme mezi dveře daly deku. Ono jí moc baví focení, jen já jsem takový nefotogenický objekt, tak jsem nevěděla jak se postavit, natočit a tak 😖 Ona mě fotila i nahoře bez, ale to sem moc dávat nechci 😀

Střechu prý dodělají do konce července, zbytek doufám, že taky maximálně do konce léta, tak děti už pak budou mít klid. Mně se vždycky hrozně líbil zvuk vlaků, ale z dálky, máme tu kus dál přeřadiště. Ale bydlet asi kousek u trati musíme být děs. Neotřásá se vám celý barák? Asi si budeš muset zvyknout co? 😢

rezinka
12. čer 2008

ja myslela a ted jsem to i nekde cetla, ze dudlicek je pro dite docela dobry, ale ty duvody uz nevim, ale mam je doma v nejakem prospektu. ted doma nejsem, ale az budu, tak na to jeste kouknu a kdyztak sem ten odstavecek o dudlickach prepisu. ale v obchode me trochu vydesili, kdyz mi pani rekla, ze bych mela dudlicky kazde 3 mesice menit podle velikosti. Dokonce se jeste deli i podle mekkosti ... no to aby na to clovek fakt uz mel pomalu VŠ materskou 😅

no vidis, tak to vam tam vetsinu dostavi a dobouchaj, nez budou miminka na svete. ale kdyby ten hluk mely od zacatku po narozeni, tak by jim to asi problem nedelalo. ale samozrejme lepe klidne prostredi, ze 😵

a s tema stavama place apod. - ja nevim, ja se citim fakt hodne v pohode, vsichni jsou na me takovy hodny, dokonce vcera manzel, kdyz obcas zahulakal u TV u fotbalu, tak se me hned omluvne ptal, jestli male nevydesil, tak to me skoro az dojimalo 😅 To vis, ze se obcas kvuli necemu rafnem a ja to pak treba taky obrecim, ale to je nastesti malokdy. Ale aby me takhle rozhodila jenom nejaka poznamka, tak to ne. Zatim. Ale co neni, muze za mesic byt, ze 😅

zanettt
12. čer 2008

ahojik vsichni tak ja bych se zitra mela dozvedet jestli cekam jedno mimisko nebo dve tak jsem moc zvedava!!! 🙂 🙂

z359
12. čer 2008

rezi tak ti moc přeju, aby ti to Ústí vyšlo. Jinak já jsem taky z menšího města, ale naštěstí to do LTM nemám daleko a hlavně mám auto a stejně tam pravidelně jezdím. Zatím jsem si objednala prví věc a to kojící polštář, tak už se moc těším až mi přijde.

Daiq taky jsem slyšela o tom, že se miminka nemusí koupat každý den, ale mě to přijde nehygienické. I v nemocnici na oddělení kojenci-batolata ty prcky koupou častěji než jednou za 3 dny a mají tam hafo dětí a jsou tam třeba jen 2 sestry. A hlavně se tím podle mě líp zamezí opruzeninám atd, zvlášť až jim porostou zoubky. Myslím, že ten čas na tohle obětuju a budu je koupat pravidelně. Vždy se dájí vykoupat i přes den, když se nejde potom ven. Ale je to určitě každého věc, toto je jen můj názor. Byla jsem 3 roky na zdrávce, tak o tomhle něco málo vím 😉. Je pravda, že se taky trošku bojím jak to všechno zvládnu,ale naštěstí mám trochu zkušeností s malými dětmi, tak to snad půjde

daiquiri
12. čer 2008

Tak to najdi, mě to zajímá. Jsem ze všeho taky docela zmatená. Byla jsem na předporodním kurzu, tam nám říkali spoustu informací, teď jsem byla na tom kurzu pro dvojčata a tam mi zase spoustu těch informací vyvrátili. Už nevím co si vybrat 🙄 Asi se nakonec budu řídit mateřským instinktem, spolíhám na něj 😀
S těma dudlíkama je to věda, taky ani nevím jaký pořídit.

No jo, ale už teď ten hluk musej poslouchat, tak snad z toho nejsou vyděšený 😀

rezi: ještě tak před deseti dny jsem se vznášela na oblaku štěstí a najednou hup takový změny. Ale mě to zas přejde 🙂 Udělala jsem si radost, prodala jsem ty kalhoty a hned jsem 280,- Kč utratila u nás v sekáči za věci pro děti, vyfotím je a hodím do alba 😀

zanett: držím palce, i když vlastně nevím jestli bys raději dvě nebo jen jedno 😀 😀 😀

z359: právě, že nám paní co má taky dvojčátka říkala, že stejně je hned omýváš, když se pokaká nebo počůrá, tak máš ty vlhčený ubrousky a obličej taky otíráš navlhčenou plenkou. Ale je to samozřejmě věc názoru, každý si to udělá jak mu to vyhovuje.

rezinka
12. čer 2008

zanettt tak to nam dej zitra vedet, jak jsi dopadla 😵 !! ale at uz se dozvis cokoli, bude to krasna zprava, hlavni je, ze jsi tehulka !!

s tim koupanim taky vetsinou slycham, ze neni treba uplne mala miminka koupat kazdy den, takze se tim asi budu ridit. a presne jak pise daiq, opruzeninky snad nehrozi, kdyz je porad utiras a davas jim novou plinku, takze jsou v cistote a suchu cely den. to by to jedno vecerni vykoupani stejne nezachranilo. ale kazdeho vec, nazory se lisi, jako asi se vsim. treba i s dudlickama, ted jsem nasla ten clanek, tak vam to jdu hned napsat:

takze dudlicky (teda odborne receno "siditka", to me teda dostava, ze tomu nemuzou normalne rikat dudlik 😝
Je to clanek od urcte znacky, takze se v tom samozrejme ta znacka objevuje jako reklama. Ale napisu vam to cele. Takze cituji:
"Ortodontický, stlačitelný a symetrický sosák (sosák, no to je jeste silenejsi, nez siditko 😀 ) AVENT respektuje přirozeny vyvoj dasni, zubu a zubniho patra ditete i v pripade, ze se siditko v ustech ditete otoci. Miminka se siditkem klidne spi, mene se ve spanku pohybuji a predevsim zustavaji lezet na zadech, coz je doporucovano pediatry. ( a uz se dostavame k vyhodam ...) Pouzivani siditka zmensuje zavislost miminka na lahvi, snizuje moznost poskozeni zubu a muze snizit riziko dentalnich problemu v pozdejsim veku ve srovnani s dlouhodobym cucanim palcu, ktere vytvari nevhodny tlak na patro a predni zuby. (tak, tady to mate). Vsechna siditka Avent jsou silikonova. Silikon je bez chuti a zapachu, siditka maji delsi zivotnost (ale pritom pisi, ze se maji kazde 3 mesice menit - jsou pak ruzne velikosti podle veku miminka) a lepe se cisti nez siditka kaucukova. "

Tak tohle tam pisi ...

daiquiri
12. čer 2008

No teda to je článek, to aby si k tomu člověk pomalu vzal slovník 😀 Myslím, že to pak vyřeším tak, že dojdu do lékárny a zeptám se co by mi doporučili 😀 😀 😀

marrha
12. čer 2008

Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla...

už nneí tolik času..mám doma dva divochy..už mi chodí kolem nábytku,kristýnka už asi měsíc...takže jen k nim lítám a foukám bebí.. 😀

KOukám,že řešíte dudlíky 😀 to je docela věda...
nejde tak o to co kdo doporučí,ale mimi jsou pěkně vybíravé..já měla s každého druhu jeden....a chtěli jen ty klasické kytičky z té hnědé gumy 😝 ale ty se mi vůbec nelíbily..už je totiž žvýkala Niky..tak jsem si je naučila na Aventy 😀 ale takové ty zkosené...u těch jsme se třeba nechytala vůbec 😀

fiallinka
12. čer 2008

holky, tak jsem zpátky od doktora, samozřejmě jsem v pořádku, děloha už 25 cm 🙂, a ty bolesti jsou jen od vazů - různě mně prohmatával, tak snad by problém poznal, a na křeče v nohách jsem dostala magnézko, no, sice si připadám blbě, že tam létám s kravinama, ale na druhou stranu jsem klidná a je mi hned líp 😀

z359: s tím koupáním miminek: co jsem kde přečetla, tak se všichni shodují na tom, že není potřeba koupat mimča každý den. To denní koupání je dobré proto, že si mimčo vytvoří takový večerní rituál a potom dobře usíná, ale z hygienických důvodů to není, naopak častým mytím se může narušit přirozená ochranná vrstva kůže, docházet ke kožním problémům, apod. - ale ten problém hrozí spíš u častého používání kosmetiky. Když se mimčo koupe každý den, tak hlavně u citlivých dětí není vůbec potřeba prý dávat mýdlíčka, apod, spíš občas, taky se tím mytím kůže vysušuje, takže pak se spíš děti natírají olejíčky a krémy, atd... My to asi budeme dělat prostě tak, jak to budeme zvládat 🙂

dai: škoda, že tady ten kurs taky není, hodil by se... ještě nás informuj...

zanettt
12. čer 2008

holky urcite vam zitra napisu jak jsme dopadli!!! rikala jsem ze by dve byli moc hezky a taky bych si je prala ale kdyz tam mude jen jedno tak se neda delat nic a budem vlastne za nej radi a hlavne aby bylo zdravoucke!!!!!!!!!zitra se vam ozvu ale az vecer bo nevim v kolik dorazime domu..chceme jet jeste na vylet....udelat si den jen my dva a uz se mocinky tesim bo je furt v praci nebo na melouchu a ja respektive my 😉 jsme stale sami doma 😢 tak si to aspon trosku zitra vynahradime 🙂 🙂 a uz se nemuzu dockat jen hlavne aby nam zitra rekli jen pozitivni zpravicky kdyz je to blbe datum 😒 ale co treba pro nas zrovna bude pozitivni!!! 😀

rezinka
12. čer 2008

marrha ahojky 🙂 No to musi byt ted asi pekny hukot, kdyz uz oba zacinaji tapat, jsou to pekny ciperky, kdyz zacali takhle brzo, vid? Ale pro maminku to znamena mnohem vetsi zvyseni opatrnosti, vid 😵 Tak hlavne, at kdyz uz maji prckove bebicko, tak je to jenom takove, na ktere staci mamincinno pofoukani ... 😉

fialinko juklaj sem do tehu-prukazky a ja mela delohu ve 20t 27 cm, tak to mame tak nastejno, kdyz ty mas 20cm v 19tt 🙂

zanettt tak at mas zitra pro nas same pozitivni zpravicky 🙂 !! a uzijte si vylet!

jinak holky, dneska jsem tu mela segru a se seznamem vybavicky v ruce jsme jeli polozku po polozce a hned jsem zase klidnejsi. zitra to sem trosku rozepisu, jestli chcete, ale je jasny, ze je to asi hodne individualni. fialinko ale to s tim koupanim mi potvrdila, i to, ze neni do koupele vubec potreba davat nejaka mydlicka nebo peny a kdyz, tak jenom fakt trosilinku ... to jsem si treba myslela, ze se dava bezne do kazde koupele ...

rezinka
12. čer 2008

jo a fialinko super, ze ti dopadla kontrola dobre, tak to jsi hned klidnejsi - kvuli tem bolestem v brisku, vid? ale dokud cloveka nekdo neujisti, ze to opravdu nic neni, tak to v tobe porad hloda ... tak je fajn, ze uz muzes byt zase klidna 🙂

fiallinka
12. čer 2008

rezi: jj, mně to s tím koupáním hlavně říkaly v podstatě všechny holky na jedné diskuzi na ženě-in, kam chodím, taky jsem si dřív myslela, že se musí koupat každý den 🙂.. a jinak, to víš, že jsem zase úplně "ožila" 🙂, sice si připadám trošku trapně, že tam chodím s blbostma, no ale ten uklidňující pocit stojí za to.

a klidně zítra rozepiš, co ses dozvěděla...

a dai hezky musí hlásit, co se dozvěděla v kurzu o dvojčatech 🙂, to mne zajímá nejvíc...

rezinka
13. čer 2008

ahoj holky, dneska strasim nejak brzo, ale alespon muzu tu pulhodinku, nez se vzbudi manzel a budeme snidat, vyuzit k tomu, ze vam napisu, co jsem vcera vykoumala s mou segrou - dvojnasobnou maminkou. kazde jeji dite melo trosku jine navyky, takze zkusenosti se hodily. moc jsme neresily oblecky, spis me zajimaly takove veci jako dudliky, osusky apod. ... takze to vezmu nejak postupne, pokusim se strucne, ale u neceho se treba trochu rozepisu. pocty tech polozek budu psat proste rovnou na dvojcatka ... :

povleceni a prosteradlo: 4x
podlozka na ochranu matrace: 2x (segra mi poradila, ze existuje takove navlekaci na mataci - driv byl jen takovy ten hnusny silnejsi igelit) a z jedne strane je nepropustne a z druhe je frote, takze to ani nesusti pod prosteradlem a je to i pro miminko prijemnejsi), na to pak prijde prosteradlo - staci pry do kazde postylky jedno
zavinovacka: 2x
larisa: no tak to je asi hodne individualni - to bych se spis zeptala vas, kolik jich budete kupovat - jestli 2 do kocarku, pak 2 do postylek, popr. jeste nejakou na lezeni na gauci, na "zemi" ... ??
vanicka a lehatko do vody: 1
detska kosmetika: tak tady jsme toho moc nevykoumali, max. olejicek na natreni a event. neco setrneho do koupele
masticka na opruzeniny: 1
kartacek na vlasy: 1
vatove tycinky, vlhke ubrousky ...
papirove podlozky na prebalovani: 1 balik (pak muzu vzdycky prikoupit, pry je tam asi 10 ks) - stejne budeme prebalovat nejvic na prebal. pultu, takze jde spis o narazove prebalovani na gauci nebo nekde na navsteve ...
nuzky na nehty: jsou i specialni, zaoblene, segra mela, ale pouzivala pry stejne normalni, protoze jak jsou zaoblene, nemohla se poradne k tem malinkym nehtikum dostat, takze s tema spicatyma ji to slo lepe (samozrejme je potreba vetsi opatrnost, ale stejne se pry nejcasteji miminka strihaji, kdyz spi)
lahvicka, kartac na lahve: zatim pry dopredu ne, az bude potreba, koupime, kdyz budeme dobre kojit, pul rku ji nemusime vubec potrebovat,v opacnem pripade se proste dokoupi a je to
odsavacka: mam si koupit tu uplne obyc., je za par korun a u jednoho mimca ji potrebovala hned v porodnici (jen aby se tim odsanim zmekcila bradavka), pak to parkrat pouzila jeste doma, takze ji kupovali hned cestou z porodnice. u druheho mimca si ji vezla rovnou sebou, no a vubec ji nepotrebovala, takze je to individualni, ale pry je opravdu jen za par korun (casteji se meni), tak si tuhle obyc. asi pro jistotu koupim
dudliky: pry zatim uplne staci jen 2 ty malinke silikonove, taky doporucovala Avent (vetsi velikosti se pak dokoupi a hlavne je mozne, ze nektere mimco ani dudlik nebude chtit - u segry holcicka chtela hned po narozeni, chlapecek si na dudlik naopak vubec nezvykl, tak mu ho proste nedavala)
odsavacka hlenu: jsou ruzne typy, sestra nedoporucovala takovou s tim velkym balonkem, jak vytahnete nudlicky podtlakem (zmacknete balonek, date do nosu, pustite a ono to tim tlakem vytahne), to ji prijde pry moc drasticke, nemate v tom cit, takze pry by uprednostnila takovou tu hadickovou - jedna hadicka jde od nosanku do balonku (kde zustanou ty nudlicky) a dalsi jde od balonku k vam (musite natahnout vzduch a tim vytahnete nudlicky, ktere zustanou pak v tom balonku). ja vubec nevim, jak to vypada, ale umim si to predstavit a poptam se na to ... (pry je to taky jen za par korun)
teplomer: tak to jsem zatim taky na vazkach, jestli koupit klasicky nebo ten do ucha nebo ten na prilozeni k celicku ... tezko rict, jestli jsou ty novinky (do ucha a na celo) 100% spolehlive, chci se na to zeptat doktorky, co vy si o tom myslite, jaky budete kupovat ??
osusky: 4-6 - taky, kolik kupujete vy ??
latkove pleny (na ublinkavani apod.): cca 20 ks
normalni pleny: 2-3 baliky (nejmensi vel. je pry od 3kg, ale sezenou se i mensi - jake budete kupovat?)
zinky: 2-3 ks
lih a bunicite tamponky (ctverecky) na osetreni pupicku

no a zapomneli jsme probrat teplomer do vany a rektalni trubicku - je to nutne? budete to kupovat?

Tak takhle nejak jsme to zhodnotily. Samozrejme je to dost individualni, ale clovek je rad za kazdou radu ze zkusenosti. Tak treba vam to v necem taky pomuze a naopak i ja tam mam nekolik otazek, tak treba zase poradite vy me 🙂 Od toho tu prece taky jsme, ne 😉

fiallinka
13. čer 2008

ahoj rezi, tak mně se to zdá přiměřené, co jste napsaly 🙂, aj to tak nějak odpovídá tomu seznamu. Co se týká osušek, tak asi budu mít nějaké froté, ale většina lidí mi říkala, že pro ty malé mimíše jsou lepší takové ty plenkové osušky - tetra pleny - prostě ta největší plenka, pevná a velká, je jemnější než to froté, tak ty asi pro každého mimíša dvakrát... s odsávačkou asi fakt ještě počkám, kdyby byl s kojením problém, tak možná koupím hned tu elektrickou, hlavně v případě, že by byli malincí, mně by se mléko tvořilo, ale oni by neuměli pořádně pít, jinak tu obyčejnou nebo nic.. no prostě to ještě nevím. Jo, a ty deky - já počítám se dvěma do kočárku (už mám od emitexu k fusakům, ty už mám taky - koupila mi to tchýně) a dvěma do postýlky, a na zem mám takovou starou pevnou naši deku, na zem je ještě dobrá, ale na přikrytí už ne 🙂. Ale pokud by byla jen jedna dvojice dek + něco na zem, určitě to stačí, v postýlce můžeš přikrývat čímkoliv. A ta podložka pro matraci je asi dobrý nápad, ale všichni to nepoužívají, ještě se poptám 🙂

septim
13. čer 2008

Ahoj holky koukam na vas kazdy den ale molo se pridavam, radsi si vas ctu, vzdy se tesim co tu noveho napisete. I kdyz nekdy jsou to moc spatne zpravy ☹ Koukam ze ted resite dudlicky a vybavicku. Ja teda dudliky zatim nebudu vubec kupovat, co mam prvni holcicku tak jsem ji dudlik nikdy nedala a vyrostla v poho i bez neho, myslim ze jde jen o zvyk. Jinak tu odsavacku do nosanku, budu opet kupovat tu co se nasazuje na vysavac, zni to drasticky, ale je super a deti tim vubec netrpi, ba naopak hodne se jim ulevi kdyz maji velikou rymu. Taky jsem zacinala s tou s hadickami ale kolikrat se mi stalo ze jsem male spise ublizila nez abych ji pomohla. Jestli budete potrebovat odsavacku na mleko to poznate pozdeji. me ji teda dali v porodnici 4 den protoze jsem mela strasne opravdu strasne moc mleka, vozila jsem ho pak i do porodnice do banky. Nejdrive jsem koupila tu obycejnou a byl to opet des, aby clovek neco odsal sedel by u toho celej den, druhy den jsem si jela pro jednu z tech lepsich a byla to velika uleva. Tak s tou odsavackou bych taky pockala az se uvidi jak to vse pujde 😉 rektalni trubicku kupovat rozhodne budu, je to minimalni polozka a kdybych ji nevyuzila tak me to mrzet nebude. tenkrat stala kolem 20 korun a musim priznat ze se nam dost hodila, holcicka totiz strasne trpela na vetry az do 4 mesice. Jinak jak jste psaly o tom koupani taky si myslim ze neni potreba koupat kazdy den, staci treba jen otrit zinkou. Ja jsem si rikala ze to budu stridat a koupat obden. 😉

fiallinka
13. čer 2008

septim: ahoj, tak co ledviny, je ti líp? Díky za poznámky, to je supr, že už dítko máš, tak víš, co a jak.

rezi: jo, s těma zavinkama: záleží na děcku, ale některé tak šermují rukama, že prý neusnou ze začátku jinak než v té zavince, tak pak je jich potřeba víc jak jedna (často ji můžou poblinkat), ale některé děcka to zas nesnáší...

daiquiri
13. čer 2008

Ahoj marrha, to musí být hukot když už dětičky dosáhnou na věci 🙂 Já tu měla v pondělí kamarádku s patnáctiměsíčním chlapečkem a pomalu jsem nestihla odstraňovat věco z dosahu 🙂

fiallinka: to mám radost, že jsi v pořádku a hlavně že jsi klidnější. Já taky jednou plašila jak jsem myslela, že krvácím, tak jsem hned raději jela k doktorovi, jinach bych byla vynervovaná. U doktor mi řekl, že je lepší přijet zbytečně než něco zanedbat.
Jinak ten kurz byl fajn, ale na všechno si nevzpomenu, spíš takhle když něco řešíme, tak se mi to najednou vybaví a přidám to co nám říkala 🙂

rezi: deky mám čtyři, kdybys měla cestu do Ikey, tam mají deky za 49,- takový slabší, ale třeba na doma ti to stačí, pak máme silnější právě do kočárku. S těma osuškama mi paní taky říkala, že ty jako velký látkový pleny jsou jemňoučký a pro děti ideální, ale my stejně koupili klasický dětský osušky, byly takový veselejší.
S tou rektální trubičkou taky souhlasím, kamarádka jí hodně vychvalovala, většinou každý mimčo trpí na prdíky.

Jo a vidíte teď jsem si vzpomněla - na tom kurzu nám na prdíky doporučovaly tymiánovou mast od Justu, prý výborná na prdíky.

Na odsávačku se teď vykašlu, co vím, tak je mají i v porodnici. Jinak na kurzu doporučovaly ne mechanickou, ale elektrickou - nejlépe Medela nebo Avent. Mají tam i možnost půjčení cca 50,-/den. Tak uvidím podle situace.

Jinak i na spuštění kojení je dobrá předtím teplá sprcha. A taky prý by se měly měnit polohy kojení, což jsem teda nevěděla, že v určité části prsou ti pak to mlíko může tvrdnout. A řídí se to podle toho kam směřuje bradička miminka. Taky se nemají nosit podprsenky s kosticema, protože tlačí na tu mléčnou žlázu a opět může dojít k tvrdnutí. Tak to jsem si teď vzpomněla 😀

rezinka
13. čer 2008

no vidite, jak si tu pekne predavame zkusenosti, to je hrozne fajn 😵

osusky mam objednane 2 frote, taky takove vesele, az budou, dam do alba, jinak asi dokopim teda ty "plenkove", kdyz je kazdy doporucuje, i kdyz segra rikala, ze si mysli, ze na tom zase tak nesejde ...

ty decky si urcite nakoupim, ja jsem porad jak z jinyho sveta, myslela jsem ,ze do kocarku koupim jednu (jako na ty tasky pod ten nanoznik), ale segra mi vcera vysvetlila, ze i do kocarku musim mit samozrejme dve, protoze ty miminka budou tak malickaty, ze do tech deček je budu balit uz v te tasce. no cloveku tyhle veci proste nekdy nedochazeji, kdyz nema zadne zkusenosti 😅 A daiq ty dečky z Ikey mam v hlave, vim, ze je tam maji a planuju, ze si tam prave alespon dve koupim, vypada to, ze se tam uz brzo vydame (hlavne kvuli vecem do baracku, ale pri te prilezitosti samozrejme opet prosmejdim detske odd. 😵 )

holky a co ty teplomery - jake kupujete nebo uz mate koupene ?? jo a budete kupovat teplomer do vody ??? taky se vsude doporucuje, ale driv maminky namocily loket a hned bylo jasne, jestli pritocit teplou nebo naopak 🙂 , tak nevim ...

septim
13. čer 2008

fiallinka: dekuji za optani, ledvina se zatim drzi. Kazdych 14 dni chodim na kontrolu krve, moci a ultrazvuk. Tak doufam ze uz to nejak doklepeme. 😉 Je dobre ze ti vcera u doktora dopodla vse dobre. 🙂

daiquiri
13. čer 2008

My máme z Ikey i přebalovací pult, nebyl drahý a snad bude stačit.
Od kamarádky mám teploměr - rychloběžku, snad to stačí. Do vody mám taky, nestál moc a raději jim tu vodu změřím, loktem bych to neodhadla 🙂

daiquiri
13. čer 2008

Jo a taky jsem se chtěla zeptat jestli uvažujete koupit chůvičky? A případně jestli máte nějaký echo, který jsou dobrý?

fiallinka
13. čer 2008

dai: no, určitě budu mít monitor dechu, asi nanny, jeden budu mít od kamarádky a druhý kupuju použitý, ale oba jsou ještě v záruce, a chůvičku asi taky chci, ale to myslím až budou děcka větší, zatím budou stačit monitory - no uvidím, ale kámošky si to pochvalují (dají třeba děcko spát na balkon a k tomu chůvičku, takže si v klidu udělají, co potřebují...). Na značku se poptám.

rezi: já mám teď dva fusaky od emitexu a ty jsou fakt hrozně naducané a teplé a holky říkají, že do toho ani deky už nedávají, takže já s ní počítám spíš na teplejší počasí.

rezinka
13. čer 2008

daiq prosim te co je teplomer rychlobezka 😅 ???

ten teplomer do vody teda taky jeste zvazim. no a chuvicky si budu kupovat urcite a urcite hned, jak pise fial - kdyz je necham na terase nebo na zahrade, tak k nim dam chuvicku a nebudu pak muset porad behat k oknu a kontrolovat, jestli jeste spinkaji ... znacku zatim netusim, ale mozna bych zvazila Phillips ...

taky jsem jukla na deky na webovkach Ikey, ale nemaji je tam vsechny, vim, ze tam maji ruzne, krasne, barevne, ale na netu je asi vsechny nemaji, takze si holt budu muset pockat az na vylet 🙂

fial a co presne myslis tema "fusakama"? ja mam do toho sport. kocarku dve prenosne tasky, ale to ty asi nemyslis, vid? a zavinovacky tim taky asi nemyslis, tak ted si nejsem jista ...

rezinka
13. čer 2008

jo a jeste me napadl dalsi dotaz - budete kupovat fusaky na spani? takove ty, co jim z toho koukaji jen rucicky ... ??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru