Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

karina1
1. bře 2012

@ostrava8 ja ked zazijem nieco velmi neprijemne / traumaticke, tak si hned po tom zazitku zacinam vsugerovavat, ze sa to v skutocnosti nikdy nestalo, ze sa mi to iba snivalo v noci.. (niekedy som mala tak zive sny, ze sa mi zdalo, ze je to skutocnost, tak som si povedala, ze to musi fungovat aj naopak ;) a mne to naozaj hrozne pomaha... (samozrejme, ze rozumovo si to budes vzdy uvedomovat, ale tie zle pocity sa u mna uplne stratia, ked si nahovaram, ze to bol iba zly sen...). A druha alternativa - rychlo to vytlacit z hlavy peknymi zazitkami, ist do kina, s kamoskou na kavu, ist na nakupy.. ono to chce vzdy iba cas, neprijemne pocity sa vytratia..

ostrava8
3. bře 2012

holky kde jste všechny ? to už rodíte ??, 🙂 Krásné sobotní dopoledne 🙂

zvalentova
5. bře 2012

krásné pondělní ráno všem 🙂

luciferka29
6. bře 2012

tak co maminky dvojčátek už máte všechny odroděné? 🙂

ostrava8
6. bře 2012

ahoj holky, tak už nám včera přišly korbičky a díky bohu vše pasuje 🙂 tak už ho máme u švagrové 🙂 Chtěla jsem se zeptat .... potřebuji ještě dokoupit do postýlek matrace a ochranné mantinely + nějaké dečky, peřinky asi nebudu kupovat páč rodíme v květnu ... nevíte zda-li se dají koupit nějaké sety ? popř. kde jste objednávaly ... díky .

luciferka29
6. bře 2012

@ostrava8 ahojky sety určitě jsou kupovali jsem set u malé, teď se spíš dívám i na bazárky, najdeš tam hodně věcí co jsou málo nebo někdy vůbec nepoužívané, protože toho někdy těhulky nakoupí až moc a potom to neužijí 😀

zvalentova
6. bře 2012

@ostrava8 věcí se dá koupit hafec, záleží co preferuješ a v jaké ceně. Je zároveň spousta serverů pro dvojčata kde se občas najde slevy na sudé počty.
Určitě jukni na aukro apod., také tam toho bude hafec.

ostrava8
6. bře 2012

díky moc za rady ... já už z toho šílím ... včera jsem vyprala první várku bílého, dneska peru růžové a modré 🙂 a čeká mě žehlení ... 🙂 pak ještě nějaké drobnosti a můžu válet šunky 🙂
zvalentova: jak se cítíš ? vše v pořádkku ? už to máš pomalu za pár vid ? a co ta cukrovka? ja vyfasovala glukoměr a musim se 1x týdne píchat

zvalentova
6. bře 2012

@ostrava8 taky píchám 1x týdně, ale výsledky jsou směšné. Po jídle se dostávám sotva na hodnotu 5,9 😀
Teď zas volali z porodnice, že mám žalostný krevní obraz. Málo bílkovin a železa. Nějak si nenechala vysvětlit, že nejsem vegetarián, jím všechno a ve velkém, ale krev mám od puberty špatnou. Oni tam každou těhotnou nejdříve vyděsí a pak zjišťují jestli to tak náhodou nemá normálně.

Od včerejška také peru, jen do žehlení se mi nechce 😉 Ještě připravit tašku do porodnice a mám skoro hotovo.

Věcinky jsem objednávala tady http://www.edvojcatka.cz/index.php a z Malvíka; ještě mám schované toto http://www.dvojcatka.cz/.
Ale serverů je nepřeberné množství.

rychetkami
6. bře 2012

@zvalentova koukám, že u vás už to spěje do finiše🙂...,teda do pomalého finiše, přece jen ještě chvíli by to mohli vydržet u tebe 😎
dík za ty odkazy, zatím nenakupujeme, čeká nás ještě za 2 týdny genetický uzv, tak se mi nechce cokoli před ním( jsem trochu vyklepaná, aby byli zdraví), ale pokuds to půjde dobře, tak začneme

terka82
6. bře 2012

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat, jaký jste kupovaly kočárek pro dvojky a jak jste byly/nebyly spokojené? My máme na nákup kočárku ještě čas, ale zajímaly by mne vaše názory. Předem děkuju za info. 🙂

zvalentova
6. bře 2012

@rychetkami taky jsem to brala ať před pár týdny, holky co jsou těhotné sotva týden a už nakupují milion věcí nějak nechápu 😎

ostrava8
6. bře 2012

@terka82 ahoj my jsme dlouho neuvažovali máme TFK twin duo, sice použitý, ale korbičky mám nové, zrovna včera došly, foto mám ve svém albu. vypada to že je supr, ma brzdu na vrchnim madle, ovladat. konstrukci a korbičky jdou zplacatet. vleze nam to v pohode do auta.

ostrava8
6. bře 2012

ja začla nakupovat až v 7 měsíci a myslim si, že je to akorát...

ostrava8
6. bře 2012

@zvalentova zuzi a tebe pak gyndař předal už do porodnice? nebo jak to chodí??? nevíš? a už jsi nastoupila na mateřskou??? jsem se dočetla, že tě posílá 6-8 týdnu před porodem.já jsem od začatku na nemocenské, tak me to zajima.... snad me tam necha co nejdyl kvuli penezum

terka82
6. bře 2012

@ostrava8 děkuju moc za info. Nákupů se zatím bojím. Mám za sebou tři potraty, sice na začátku těhotenství, ale stejně, takže nákupy hnedtak ne, ale abych měla nějakou představu... 🙂

zvalentova
6. bře 2012

@ostrava8 ee, zatím jsem u svého a do porodnice fakt až na porod. Tady je to utrpení, resp. to čekání, neskutečné zástupy matek atd. Nástup na mateřskou mám cca za 3 týdny. Ještě jsem to nepočítala jak to vychází finančně, ale zas takový rozdíl to nebude.

veronika.m
6. bře 2012

Ahoj holky,

tak já byla dneska na kontrole a nějak mě ten můj doktor děsí. Prý jsem stvořená k těhotenství neboť nemám žádné komplikace, otoky a čípek tuhý. Prý by to klidně viděl že je donosím až do konce. (Blázen 😀 ) No tak sem z toho trochu vystresovaná, příští týden jdu už do porodky, a budu chodit už tam tak asi začnu dost značně fňukat neboť si to do úplného konce fakt nedovedu představit. Na mateřskou nastupuji taky za tři týdny a od nemocenský se to moc neliší, i když od novýho roku nemocenskou trochu zvedli. 😀 Mě asi o cca 1tis. měsíčně.

Kočárek už mám doma, pěkně složenej připravenej pro ty dva ďáblíky tak sem ráda. Už fakt jenom vyžehlit to prádlo a je to.

@zvalentova a co Zuzi? Jak se cítíš?

ostrava8
6. bře 2012

@terka82 jasně tomu rozumím, my to taky neměli zadarmo , ale člověk musí být optimista ... tak at to těhulkování rychle utíká bez problémů nám všem .)

zvalentova
6. bře 2012

@veronika.m ahoj Veru, je mi relativně fajn, ale mít menší břicho je mi líp 😎
Čípek se mi také srovnal, dlouhý a tvrdý. Předpokládám, že se dítka udrží fakt dlouho. Což mi trochu prudí.
Zrovna jsem to psala na jinou diskusi.
Podlehla tlakům z okolí o tom jak se dvojčata rodí brzo. Mám tolik věcí pro nedonošené a čerstvě narozené, že bych musela mít 5 dětí. Ani to nevezmou na sebe a už to budu prodávat. Vrrrr

veronika.m
6. bře 2012

@zvalentova Tak já tyhle pidi věci nemám skoro žádný. Jen dvě teplejší kombinézky v 50 jinak nic. Vím že ty mimina rostou fakt rychle tak sem to nějak nehrotila. Ani mě tentokrát nepohltila nakupovací mánie, tak sem ráda nebo bych zase vybílila konto. 😀 S břichem mi ani nemluv, víš co jdu se změřit...................... přes nejvyšší bod 105 cm...... no krása 😀 Neboj Zuzi musíme je trochu vypudit. Já půjdu stejně na císaře, pánové sedí jak v tramvaji takže nic z normálního porodu nebude. Příští úterý ti napíšu jak sem fňukala u Apo a jestli to pomohlo 😀

zvalentova
6. bře 2012

@veronika.m joj, návštěva u Apo je děsivá. Stačí že jsem tam dneska volala a hnedka chlupy v pozoru z toho supr přístupu.

Počítám s císařem, mladá už nechtěla být hlavou dolů, takže mám smůlu. Moje břicho má 109cm, taky masakr 😀

veronika.m
6. bře 2012

@zvalentova No vidíš, tak si alespoň nepřipadáš obrovská sama, už jsme v tom dvě 😀 Já tam chodila předtím s Lili celých 9 měsíců do poradny takže už sem tam proseděla fakt dost hodin. Klidně budu sedět i teď ale ať mi udělají císaře max 37tt nebo prasknu. Hlavně už jdu 14.5. do práce tak si chci doma zaběhnout nějaký režim a né jít rovnou z porodnice. To teda nevím jak by to Dan zvládnul. 😉

zvalentova
6. bře 2012

@veronika.m ty bláho, už nehtit? Sice mi to chybí, hlavně kluci z práce, ale myslím že budu ráda chvilku doma.
Mám osobní plán na 11.4., což by bylo cca 37tt, takže se toho pořád držíme, ju?

veronika.m
6. bře 2012

@zvalentova Ano tak přesně takový plán mám taky. Hned po Velikonocích. Takže se toho držíme Zuzi 😀 Jo jo už jdu takhle brzy do práce já fakt nemůžu být doma. A hlavně, já si chodím do práce odpočinout. Však to taky poznáš, s Lili sem byla ráda že jdu z domu do práce. A to byla a je doteď extra hodná... 😀

ostrava8
7. bře 2012

ahoj holky, téda to už máte za pár, vy si už tady plánujete porod, to je hezké, ale čím déle v nás mimi budou tím lépe... 🙂 trochu se musím smát těm vašim rozměrům přes bříško. Jako já před těhu měla velikost 40/42, takže takový zlatý střed, měřím 175 cm a ted když se změřím přes pupek tak mám 🙂 držte se ... 121 cm a to jsme ve 29 tt .( zítr jedeme na kontrolu, tak snad bude vše v pořádku ... Holky mám na vás takovou intimní jednu ... cikra 14 dní se mi stává, že po malé straně mi vždy ukápne něco málo do kalhotek. Musím nosit intimku, já si myslím ,že to je tím tlakem , ale moje ségra mě vystrašila, že si mám dát bacha, že to může unikat plodovka ... :( nemáte s tím zkušenost ? jinak zítra to samo řeknu doktorovi

leeela
8. bře 2012

🙂 Ahojte holky, máte to krásně naplánované 🙂 Já měla taky, ale mě ti naši prcci moc neposlouchají, tak se rozhodli, že 28.2 je ideální datum(34+1tt) (já měla v plánu tak toho 20.3 ) Takže Vám moc přeju, aby to vyšlo jak si přejete Vy 🙂
@ostrava8 Jestli máš strach, že ti uniká plodovka, tak si kup roztok, co používají v nemocnici tuším "Tamesváryho roztok" - když kapneš na vložku a zbarví se ti to modro-zeleně tak je to plodovka. Není drahý - v Brně na Obi stál 60 korun. Já ho v pondělí koupila a v úterý ráno použila...a bohužel to byla plodovka.... 🙂

ostrava8
8. bře 2012

@leeela ahoj děkuji za radu, dneska jdu na kontrolu tak se zeptám, budu věřit že to nic není ..

ostrava8
8. bře 2012

@leeela a moc gratuluji k miminkům, jsou krásní ....jak to zvládáš ? a jaký byl porod ?

lenny2
8. bře 2012

Holky, neblázněte, buďte rády za každý další den, kdy miminka zůstanou v bříšku......já vím, že je to náročný, ale fakt se neuspěchá. Však já rodila v 38. týdnu a i tak si myslím, že tam mohla Linda s Kryštofem ješté pobýt, i když měli oba skoro 3 kila 😉 A ještě budete vzpomínat na ten klid 😀 Já, když už v noci po pátý vstávám a jsem jak mrtvola, tak si vzpomenu, jak jsem si proválela dny u televize 😀 Přeju hodně trpělivosti 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru