Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jana321969
20. čer 2012

@zvalentova ahoj ahoj mamino co kuřátka dobré a jak zvládáš????

zuzka.o
20. čer 2012

@jana321969 Objednala jsem ho a dorazil mi v pořádku, cokoli jsem v obchodě potřebovala, nebyl problém, vždy vše v naprostém pořádku. Smontovaný byl jedna dvě. Mně ten EW nějak nešel do ruky nebo co. Měla jsem černý a prodala jsem ho nedávno (2měs, používala jsem ho od narození).
Na fotkách to je, jen nemám na nich dané ty hračky. Vibrace byla úžasná. Fakt jsem to s dvojčátky hojně využívala. Hlavně Davídek byl velký požitkář a miloval to.
http://www.123kocarky.cz/detail.php?zbozi=2632235
tohle je ono

beruska1982
20. čer 2012

@jana321969 Já už vím co mám v bříšku za pohlaví, ale napíšu ti to až budeš vědět co máš ty. No tak to jsme s tím IVF stejně nám taky vždy nezbylo na zamražení a ted čekáme dvojky.

jana321969
20. čer 2012

@beruska1982 ahoj my tušíme uz na to dr. řekla asi 3x ale čekáme zda nam to dr. potvrdí - HOLKA A KLUK.

beruska1982
20. čer 2012

@jana321969 Tak já kluk a kluk 😎 no sice jsem chtěla holky, ale doktorka říká, že to jsou kluci. A já furt věřila tomu, že tam je jedna holka ☹

beruska1982
20. čer 2012

@jana321969 to ti teda tajně závidim. 🙂

jana321969
21. čer 2012

@beruska1982 AHOJ AHOJ VÍŠ CO MĚ TO BYLO JEDNO HLAVNĚ AT SE TO PODAŘÍ A VŠE JE OK - ALE PŘIZNÁM SE V DUŠI JSEM CHTĚLA PÁREČEK NEVÍM PROČ!!! PROSTE MUJ JAK VIDEL PRVNÍ UTZ Z 8TYDNE TAK RIKA TO JE HOLKA TO JE KLUK 🙂 TAK UVIDIME CO ZITRA ŠAK SE VÁM OZVU. OPATRUJTE SE.

gretta
21. čer 2012

@jana321969 Tobě řekl už v 8 tt pohlaví ? To je docela mazec. Já jsem strááášně zvědavá, co budeme mít my 🙂 Jak píšeš, hlavní je aby byla miminka zdravá.. 16.7. jdu na NT , tak by mi mohla alespoň naznačit jak to asi vypadá.

Byla jste některá na NT v Brně na Obilňáku? Kolik to stálo, co všechno vám řekli a jak to probíhalo, měli jste s sebou muže? Dik moc 😉

jana321969
21. čer 2012

ahoj v 8tydná je brzo v 13 tydnu, že by to tak mohlo byt pak da další kontrole kolem 19 tydne že to tak furt vypada tak čekám, že teda v 21 tydnu me potvrdí co mě řekl dr. v Brně v 13tydnu a moje dr. v 19 tydnu, že je to pár. My jsme byl na NT - Brno, Veveří Prenatal a muj byl semnou vevnitř. Platily jsme 1450,- Kč dostala jsem fotky a vzaly mě krev- výsledky volaly večer.

gretta
21. čer 2012

Holky mám ještě jednu otázku. Dr. nám zakázal sex.. ☹ S přítelem jsme se "neviděli" už stráášně dlouho, protože jsem po odběru měla strach z hyperstymulace, po transféru to bylo zakázané a pak mi našli hematom :( Chápu, že hematom je riziko, ale co myslíte, pak když by se vstřebal??? Máte zkušenosti? Dr. prohodil něco jako, že čekáme dvojčata po IVF, automaticky budu na rizikovém a automaticky budeme mít zákaz sexu po celou dobu těhu... 😖 popravdě mi můj dr. připadá trochu na baterky.. jezdí po třech vesnicích, má naučené jedno a to samé a vůbec nebere ohled na to, že by mohla být u jiné holky jiná situace.

bobecek79
21. čer 2012

@gretta no tak názor za mě. Těhotenství s dvojčátkama je určitě rizikovější. To Ti potvrdí každý a se všude o tom píše. Já mám špatnou placentu u jednoho mimíska,tak to máme taky zakázané. Víš,já myslím,že člověk po tom,co si musel vytrpět vydrží všechno,aby se miminka narodila zdravoučká. Já bych si to potom vyčítala do konce života,kdyby se něco stalo,začala krvácet a o mimi přišla. Takže já jsem opatrná ve všem od začátku těhotenství...................

maja89
21. čer 2012

@gretta Ahojky, my tedy sex zakázaný nemáme, ale já sama mám strach, s dvojčátky je těhu bráno jako rizikové už od začátku. U mě zatím naštěstí žádné komplikace nenastaly a nebudu ti lhát, že za dobu co jsem těhotná na mě manža "nesáhl" ale čím je těhu pokročilejší tím větší mám strach, takže pokud u tebe nějaké komplikace nastaly a doktor ti doporučil vydržet, nebrala bych to na lehkou váhu. Přeci jen jsi si něčím za vytouženými dítky prošla a myslím, že tohle je už jen malá daň za to štěstí co tě čeká 🙂

gretta
21. čer 2012

@bobecek79 Samozřejmě, taky mám něco za sebou a absolvovali jsme velký boj, než se nám podařilo otěhotnět ☹ a určitě to bereme tak, že kvůli "hloupýmu" sexu neublížíme miminkům a nedej bože o ně přijít. Ale zdá se mi, že dr. to odříkal jako básničku... třeba se mi to zdá a je pouze opatrnej.. 😒

gretta
21. čer 2012

@maja89 a vy jste po IVF nebo se vám to podařilo přirozeně? Čekáte jednovaječné nebo dvouvaječné???
Ano, ano, samozřejmě to tak beru a jsem ochotná to všechno podstoupit, jen jsem se chtěla zeptat.. a myslíš, že čím dýl jsi těhotná tím je sex rizikovější?

zvalentova
21. čer 2012

@gretta ahoj, my jsme měli sex zakázaný u od stimulace, po potvrzení těhu to bylo pak víc než logické. Pak se stejně dostavily obavy, aby to čípek zvládnul a dítka udržel. Takže nám zbylo jen příjemné tulení a společné těšení se. Ale stálo to za to 🙂

gretta
21. čer 2012

@zvalentova Jojo, při prvním pokusu (nevědomky nikdo nám nic neřekl) jsme na to vlítli po odběru. A den před ET jsem si prošla hyperstymulací se vším všudy, zvracení, průjem, šíílené křeče v podbříšku. Měla jsem natočený vaječník. Nevím jestli tomu pomohl sex, ale při druhém pokusu jsme si dali pozor a sex jsme sami od sebe úplně vyškrtli a ejhle,... podařilo se.

maja89
21. čer 2012

@gretta My jsme právě že po IVF a čekáme dvojvaječné princezny 🙂 Já už jsem se hrozně bála od začátku těhu, protože mě od transféru sem tam chytali silné křeče do břicha a ty polevily asi tak před měsícem. Dr.mi sex nezakázala, ale já se teď už docela bojím, jak mi roste bříško, do toho to teplo, skáče mi tlak, otíkají mi nohy a tak celkově. Už jsme za půlkou a kdyby se něco stalo kvůli sexu, neodpustila bych si to. Dodržuji klidovější režim, jsem ráda že je u nás zatím až na ten tlak vše v pořádku a nemusím do nemocnice, jako třeba jiné maminy, kamarádka v ní ležela od 24 - 32 týdne, takže to pro mě nemá cenu ani nijak pokoušet

gretta
21. čer 2012

@bobecek79
@maja89
@zvalentova

Děkuji za reakce. 🙂

gretta
21. čer 2012

@maja89 Tak to naprosto chápu. A princezny závidím 🙂 strašně bych chtěla dvě holky nebo páreček.. ale pořád mám pocit, že to budou dva kluci. No hlavně aby byli zdraví to je to nejdůležitější !!!!! Tak držím pěsti ať všechno vyjde jak má!

maja89
21. čer 2012

@gretta Děkuju 🙂 Mě bylo taky jedno co čekáme, hlavně aby všebylo v pořádku a fazolky byly zdravé. Muž tajně doufal v páreček, ale teď je taky rád 😵 Tak se hlavně opatruj, odpočívej a užívej si to 😉

rychetkami
21. čer 2012

@maja89 přesně jak píšeš, klidový režim odně pomůže při problémech...nemyslím tím lehnout na kanape a nic nedělat, ale fakt to není úplně prča. TAky jsme z těch, kteří si musí ten sex odříct, no jaký to je, nemusím popisovat, ale člověk se musí trochu omezit a podepsala bych se pod větu, že ybch si nikdy neodpustila, kdyby kvůli mému požitku mimča odešla...
@gretta taky jsem si myslela, že mám dva kluky, a upřímně se na ně těšila, a podle všeho to tak není. Ale na uzv jsou ty holčičky leckdy nejisté, tak jsem připravená na překvápko u porodu, že z Vikinky se může vyklubat Adámek🙂

gretta
21. čer 2012

@maja89 Jo jo chlapi křičí že jeden kluk musí být a pak se z těch holek rozpustí. Už jsem to slyšela několikrát, jak jsou z těch holčiček pak unešení 😀 Doufám, že to rychle uteče.. 😀

gretta
21. čer 2012

@rychetkami Jsi v 36 tt tak to se určitě brzy dozvíme 😉 už se těším. Nezapomeň na nás a určo pak písni. Držím pěsti!

maja89
21. čer 2012

@rychetkami Jé tak to by bylo teda parádní překvápko 😎 Nám potvrdily jednu kočenu na 100% a druhou na 99%, takže počítáme s babincem...aby jsme se pak obě nedivily 😀

rychetkami
21. čer 2012

@gretta určitě...sama nevěřím, že jsme to dotáhli až tak daleko, měla jsem mezi 12 a 16t celkem problémy, ale mimča to zvládly a pak už to šlo🙂 tak doufám, že se u mě mají pořád dobře.
@maja89 jo, holky, jsem připravena skoro na vše v této otázce...pak to bude pro mě velká neznámá

bobecek79
21. čer 2012

holky,tak jestli se můžu pochlubit já,tak čekáme páreček. Já to už ale nějak cítitla od začátku. Manžel myslel,že budeme mít dvě slečny......Ale jak píšete,hlavně atˇ jsou dětičky zdravé........

maja89
21. čer 2012

@bobecek79 Já jsem zas od začátku měla tucha že to budou holčičky 🙂 Pak jsem taky doufala v páreček, ale bylo mi to jedno. Hlavně že je vše jak má...

jannysek
21. čer 2012

Jé, tady je to debatička o pohlaví, já jsem ležela 4 dny ve špitále s krvácením, zatím je to ok, ale bojím se a musím ležet. Měla ste s tím některá taky problémy? jsem 11 tt- Díky

rychetkami
21. čer 2012

@jannysek já jsem na konci 11tt jednorázově krvácela, a poměrně silně, pak měsíc slabé špinění, při kterém jsem byla i na poradně - jak mě doktor prohlížel hrdlo těmi háky, do hodiny se objevilo krvácení, po půl dni přešllo a špinila jsem po tom ještě tak týden. Od té doby je ale vše OK. určitě vydrž ležet, to mi asi pomohlo, protože v tomhle obdoí nemocnice v Praze nic nedělají - jinde je to prý lepší. Mně si nechali s krvácením jen přes noc, kdybych prý náhodou potratila...a udrželi se. Tak nevěš hlavu, udržuj klid, bude to dobré🙂

maja89
21. čer 2012

@jannysek Souhlasím se @rychetkami , nejlepší je ležet, odpočívat, nenamáhat se a být v klidu 🙂 Velkou roli hraje i psychika, zkus se něčím odreagovat, třeba filmek, knížka, časopis...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru