Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
1. únor 2010

Holky, asi vás nedočtu, jsem úplně kaput, tak doufám, že se mě někdo něco třeba neptal 😉 ... Aňula má od včerejška hrozny ječáky, jenom venku byla hodná a mně od soboty večer tak šíleně bolí hlava, že jsem se už dívala do zrcadla, jestli tam nemám prasklinu ☹ ... nevím z čeho to je, vůči křiku jsem už otupělá. Ale ani prášky mi nezabírají, no hrůza.

Sarri, Já mám pořád ty nejmenší lahvičky, takže asi jedničku? Popravdě dnes mi úplně vytekly nervy z těchto lahviček. Že těčou a musím je na několikrát šroubovat, abych se trefila a netekly, tak na to už jsem si zvykla. Ale dnes v noci Aňa už šíleně ječela u papání a já jak jsem byla rozespalá, tak jsem si myslela, že má zas ten svůj ječák... no a ona jí ta lahvička netekla (z dudlíku). A teď ráno taky. Ucpany to není, prostě jakoby ta dírka byla zatáhlá... fakt nevím....

kocule
1. únor 2010

Haňulko, nám se stalo, že se mi zdálo, že nám jedničky netečou, jsou doporučovaný do cca 3 měsíců. Dala jsem teda dvojky a malá se začala trošku nadýmat. To jí zas teklo dost, tak jsme přehodila zpátky jedničku a už to bohužel do původního stavu nešlo, hrůza, moc nepapáme. 😠 Dřív jedla krásně tak nevím, jeslti to může být tím dudlíkem. 😝 Není to třeba u vás vyvařováním? Já se přiznám, že na to už nějak prdím, hážu to do Miltonu a hotovo. 😝

hanula83
1. únor 2010

Kocu, já myslím, že to vyvařováním není. Já je vyvařuju jednou za čas, ne pořád. A jak jsi mi poradila ten Jar, tak když jsou už špinavé, tak čistím Jarem... Jsem ale na ty lahvičky úplně na.raná, člověk už si všechno usnadňuje, na noc mám navařenej Nutrilon, aby to bylo vše rychlé. No a pak se zdržím půl hodiny s debilníma lahvičkama... no děs a běs... A to jsem si ty lahvičky nemohla vynachválit... právě nevím, jestli nepřejdem rovnou na Nuky, protože mají Nuky dudlíky a ty jim taky vyhovují. Jedinej problém je v manžovi, protože on zas nesnáší hledání té dírky na dudlíku, aby jim to správně dal... Ale zas tak často je nekrmí, že... Je fakt, že je pohodlné stále se neohlížet, jestli je dudlík správně.

sarri
1. únor 2010

My teď dlabeme z těch dvojek, bo ty větší dávky z jedniček hrozně dlouho trvaly a holky z toho byly hotové, takže většinou ani všechno nesnědly.

Sice to už všechny dávno víme...
http://www.novinky.cz/ekonomika/finance/190741-...

sarri
1. únor 2010

Hani, já krmím i z babynovy - v naší rodné obci nic jiného nebylo a manža vyvyřoval v mikrovlnce bez vody, tak nám skleněné flaše popraskaly a akutně jsme to museli řešit- a nejsou špatné. Mnohem levnější než Avent a dudlík teče víc (asi jako Avent 2), tak je krmení rýchlé.

hanula83
1. únor 2010

Sarri, díky za tip, budu muset nějaké lahvičky pořešit, ty jedničky jim stejně už nestačí, tak musí mít větší... a když zas s dvojkama není spokojená Kocu, že jsou ještě velké, tak nevím... A ty Babynova mají jaký dudlík?

beruska5
1. únor 2010

kocule nemyslím že sme nějak drobnější,Samko má přes 6kilo a Saška 5,5kg ale nekopou se ani neškrábou,
😎
jen se na seebe usmívají a hrají se každí se svím aspon zatím

hanula83
1. únor 2010

Beru, nestihla jsem vše dočíst, ale přečetla jsem, že je máš stále v jedné postýlce? To by u nás taky vůbec nepřicházelo v úvahu, už začínám vymýšlet alternativu, co s nima přes den, protože když jsem je dosud měla přes den v jedné postýlce, tak už to začalo být neúnosné. Na noc musí být každá ve své, aby se vyspaly...

sarri
1. únor 2010

Hani, ten dudlík vypadá stejně jako tento http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb...
My z těch velkých aventek pijeme - pravda, ty malé se líp drží, ty velké jsou hrozně buclaté. Ty 250 ml Babynovy se drží líp http://beruskakocarky.mimishop.cz/detail.php?zb...

j.cien
1. únor 2010

Dobre ranko holky 🙂 ,tak jsem docetla,jak vam deticky davaji zabrat 😕 ..ale hlavne,at jsou vsichni zdravi-ty zazitky s rychlou..to musi byt naprosto silene!!!

HOlky,nekde jsem cetla,ze dudlik-jako ta savicka z flasky,se ma as od casu vycistit soli-ze se tim krasne procisti ty usazeninky,co se normalne nevymyjou..nasypat do neho sul a promnout v prstech a pak jeste prostrouchnout dirku jehlou...tak to tam psali 😉

belatka
1. únor 2010

Zdravím všechny unavený dvojmamky... 🙂 Dneska se hlásím do klubu...noc byla taky krušná...Zalehli jsme všichni s prckem v půl deváté a koukali z postele na pohádku a usnuli...Anetka se vzbudila kolem půl druhé a do tří strašila... 🙄 u jídla nějak prozřela a nemohla zabrat a pak se už jen chodili dávat dudlíky... 😖 no a pak jsem nemohla usnout já,páč mi z ničehonic začalo pískat v uších 😠 takže jsem spala cca 4hodinky..chjo...ale jinak jsou holky šikovný...nakrmíme v osm a musím si řídit budíka tak na 2:30 páč by spaly až do rána... 🙂 ale občas..... 😔

jinak musím komentovat ty Aventy...máme je taky a nic moc teda...opravdu,jak se netrefíte přesně na šroubování tak tečou a dírku která nám vyhovuje jsme nenašli...1-je málá,dvojka je už velká... 😖 takže máme babynovy,ty jsou opravdu fajn a jak říká sarri líp se drží...a pak máme i babylove z DMka...s malým jsem používala nuk,a byl skvělej,ale nevím,jestli by si holky ted převykly na placatej dudl...

holky nemáte někeerá zkušenost s tabletkama Pyridoxin?Anetce vyšlo v krmi o něco mín železa a dostala kapičky a pak ten B6 a mudr říkala půl tablety denně,ale v letáčku píšou že půl tablety je dávka pro dospěláka.. 😖

j.cien
1. únor 2010

Holky mam dotaz-kdy naroste ten konecny rozmer prsisek?Jestli mam jeste pockat s koupi kojici podprdy,nebo tato velikost je uz konecna.... 😕 ?

j.cien
1. únor 2010

Belatko B6=pyridoxin,tj.vitamin rozpustny ve vode-nejde se s nim predavkovat,nadbytek se automaticky vylucuje moci...ale dala bych asi 1/4 tbl...

hanula83
1. únor 2010

J.cien, já myslím, že po porodu se ti ještě o doooost zvětší... 😉 To se teprve pořádně nalejou...

Sarri, moc díky, podívám se na ně v obchodě a rozhodnu, něco vybrat musíme a reference jsou nejlepší kriterium...

Belatko ahojky, máš krásné holčičky 🙂, moc roztomilé 🙂... s Pyridoxinem zkušenost nemáme, tak neporadím...

😕 ... mně pískání v uších skončilo a začala ta hlava, ale tak nehorázně, že nevím, jestli ji nestrčím někam do kýble a nenechám ji tam...

belatka
1. únor 2010

j.cien díííky...jinak mě prsa vyrostly na konci 8.měsíce... 🙂

kocule
1. únor 2010

Hani, nám už ty dvojky vyhovujou, jenže když jsme na ně přecházeli, tak malýmu byly akorát a malé by ještě stačila jednička, což jsem nedomyslela. 😝 Jídlo je u nás každodenní boj, ale asi je to tím, že už tolik nepapáme. Prostě nejsme tak žraví, dohnali jsme všechno a teď už tolik nepijeme. Malej tak cca 750 ml, malá cca 650 ml za den. Docela se mi to zdá málo, ale co nadělám. 😀 Krásně teda přibírají, tak se asi nic neděje. 😝 Já jsem s flaškama moc spokojená, netečou a umývám je jarem, pak vrznu do miltonu a je to. Musím je akorát víc šroubovat, což jsem dří nedělala a jak tam máme ten protivzduchový kolíček, tak se to při šroubování hýblo a tekly. Už jsem na to přišla a je to OK. Nepamauju si, kdy to bylo naposledy. 🙂 Jinak je malá vyčůraná 😀 😀 😀 , papá i 40 ml 😝, ale toho rýžovýho mlíka do sebe nasouká i 200 ml, mrška malá, je vybíravá. 😅

kocule
1. únor 2010

Hani, zkusila jsi Nalgesin? Já mám občas migrény jako blázen a tohle jediné zabírá. 😝
A venku je zase zima, beeee. 😝 😝 😝

salu
1. únor 2010

Milton je sterilizátor, nebo tablety? 😉

hanula83
1. únor 2010

Kocu, jaký kolíček? Vím, že jsou protivzduchové, ale žádného kolíčku jsem si nevšimla, to se musím jít mrknout 😉... No mně holky každá vypijou teď 900 ml za den, jsou strašně žravé, přitom před 14 dny měly 5,5 kg a 5,2 kg, tak teď už budou mít k 6 kilům... Kdy jsi jim začala dávat to rýžové mléko? Já taky uvažuju, že bych jim dala na noc něco sytějšího...

hanula83
1. únor 2010

Kocu, to jsem nezkoušela, tak hned zaúkoluju manžílka, jsem opravdu už vyřízená...

Holky, tak jsem si všimla, že tu převládají holčičí jména Adélka, Anetka, Anička a Eli tu máme taky pár 🙂

belatka
1. únor 2010

Haničko,a zkusila jsi si vzít dva ibalginy najednou?Doktorka mi říkala,že při silné bolesti klidně dva naráz..bud 300 a nebo jednu šestistovku...nemáš to třebas od krční páteře?já to od ní mám a bolest je to fest velká...zabere prohnahnat si krk větrovou mastí...děkujeme za pochvalu ... 😵 vás taky musím pochválit... 😵 moooc krásnoučký holčičky a v těch šatičkách s mašličkou na hlavičce jsou jako panenky...

sarri
1. únor 2010

Holky, já su nejhorší matka na světě. Dobře mně tak. Teď tu řvu. Adélka mně spadla ze sedačky na koberec kolmo hlavou. Vlastně nevím, jestli se uhodila, seděla jsem u ní a ruce ihned vystartovaly, ale byla to rychlovka. No, myslím, že se do té hlavy přece jen asi praštila. Su fakt kráva. Na sedačce nikdy nepaseme, ale v posteli spala od ranního krmení Eliška, tak sme byly tady a myslela jsem si, že když u ní sedím, tak je to v poho.
Mám strašný strach, aby to nemělo nějaké následky ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

kocule
1. únor 2010

Salu, Milton jsou tablety na sterilizování. Jen se rozpustí ve vodě a je to. Brácha říká, že malí lohají bazén 😀 😀, ono to tak smrdí, ale je to účinné cca 24 h. 😉 Takže když není pára nebo hrnec, stačí nechat 15 minut a je vysterilizováno.

Hani, já mám Dr. Brown´s a tam se dává speciální kolíček, který redukuje koliky. Proto mi to šlo blbě šroubovat. 😖 Začala jsem cca 4 dny před 4 měsícem, ale nepomohlo to. 😀 😀 😀 Budí se mi v noci pořád. 😝

kocule
1. únor 2010

Sarri, klid. To se fakt stane, neboj. Pozoruj ji a když tak val k doktorce, kdyby se chovala jinak. Mě se malej v prvním měsíci dost zaklonil, padla mu hlavča dozadu a taky jsem z toho byla šíleně hotová. Dost se lekl, ale byl ok a vyváděl jako vždycky, tak jsem to nechala plavat. 😝 😝 😝 Pokud si ale nejsi jistá, tak radši pediatře zavolej, pro klid v duši. 😔

hanula83
1. únor 2010

Kocu, aha aha, já zapomněla, že nemáš Avent 😉... už jsem si říkala, že bych si nějakého kolíčku snad všimla 😉...

Sarri, a brečí Adélka? Jestli nemá nějaké viditelné poranění a nebrečí, tak se snad nic nestalo. Mým kámoškám a švagrovým se to taky stalo, že jim spadly děti třeba z postele a v poho, akorát se lekly... Když si nebudeš jistá, tak ji vem na prohlídku... to se stane...

irminka
1. únor 2010

ahojte babule,
tak jsem vás ted hodinku četla neb chlapáci spinkají, konečně.....

Mám také aventky a zatím jsem s nima spokojená, ale čas budoucí ukáže, jestli se to bude chlapečkům a mamince líbit, zatím jdou šroubovat, tak jsme spokojeni. Já jsem si je hlavně vybrala proto, že se o nich píše, že jsou protikolikové a musím napsat-klepy,klep, že kluci prdíky zatím nemají a doufám, že ani mít nebudou.

Boříka už musím také dokrmovat, protože je chudátko furt hladný, prdím na to, nebudu stresovat děcko ani sebe, vím, že kojení je nejlepší, ale když je furthladný, tak proč ho trápit,že? Brunda je na Nutrilonu a je spokojený. objednala jsem si Nutrilon1 pro spokojenost a dávám ho na noc ahoši jdou spát kolem 9 večer a budí kolem 2 až 3 hodiny ráno, tak to je paráda.

Kluky mám zatím také v jedné postýlce, přes den v obyváku, v noci v ložnici, potom jdou stejně nad ránem za náma do postele, protože držíme dudle 😠 a mám ještě jednu postýlku v kuchyni, když vařím, takže máme doma přepostýlkováno. ¨

Také nevím, co je to milton 😕 , neznám

A kolíček na flaštičce avent také nevím, kde je... 😉

hanula83
1. únor 2010

Belatko, dva Ibalginy jsem nezkoušela, ale jeden mi nezabral. Ten Nalgesin by měl být na způsob Ibalginu, teď jsem volala s manžou a říkal to (pracuje v lékárně), tak ho zkusím, máme ho doma. Je možné, že to mám od krční páteře, protože už několikátou noc spím v obýváku na gauči, mám tu Elenku a v postýlce v ložnici je s manžou Anička... takže mám ten krk možná bloknutej... Větrová mast, taky zkusím, díky za tip 🙂... Taky děkujeme, ty mašličky jsou hezoučké, příležitostně je dávám, jsem na takové cukrové oblečky 🙂)

irminka
1. únor 2010

kocule: a ty tablety se prodávají v lékárn nebo v drogerce?

sarri
1. únor 2010

Holky, řvala jak tur, ale jen chvilku, asi jak se lekla, bo to byla fakt rychlovka, pak lupla 110, přečetla si krtka (pase a přitom kouká do otevřeného leporela s krtkem a usnula.

salu
1. únor 2010

sarri, to bude v pohodě. Pokud si nebudeš fakt jistá, tak jí udělají RTG, ale většinou jsou děti gumový. Hlídej, zda nezvrací. Nám se to řekne, viď. drž se!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru