Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zdepros
9. únor 2010

J.cien, před porodem má být zajištěna, já už jí mám 🙂

Zuzi a jak ti je?, bolí tě bříško nebo píchá tě v něm a to tvrdnutí máš pořád?

j.cien
9. únor 2010

Diky Hancas...tak me to napadlo..ze kde potom budu na rychlo schanet deckaře..

zuzka72
9. únor 2010

zdepros-to tvrdnutí mám pořád a je mi, no však si to umíš představit, jak s vagónem před sebou. 😀

beruska5
9. únor 2010

j.cien hned po návratu s porodnice musíš zavolat detský lékařke a ona do 24h musí přijet k vám domů na prohlídku miminek 😉
dnes sme kvuli počasí nebyli venku a doma des bes ☹

j.cien
9. únor 2010

Jejda,tak to jsem vubec nevedela!Diky za info 😉 !

Zuzi vydrz.uz to mas fakt za par a ja ti zavidim!!! 😉 ☹ 😉

hancas
9. únor 2010

j.cien ---oni ti myslím řeknou kde a jaká dr,je měli to i u nás v porodnici na nástěnce tak uvidíš

hanula83
9. únor 2010

Lucy, my jdem na vítání 27.2., tak se toho taky děsím už teď. Začínají totiž trošku rozeznávat známé a cizí lidi a nevím, jestli je to trochu neznervozní... A jak jako ze šikma? Nedovedu si moc představit, jak to bude vypadat na té fotce 😉.. Manžel byl s tebou - předpokládám 🙂.

Elly, taky mi krvácelo z nosu, teda ne moc, ale při smrkání jsem tam měla vždycky krev. Prý je to tím, jak je v těle takové obrovské množství krve a tím tlakem.

kocule
9. únor 2010

Já půjdu chrnět po dnešním dni, to bylo něco. ☹

My měli jít na vítání 22.01. jenže jsme potom měli očkování a v té zimě jsem jít nechtěla. Tak jsem zavolala na naši matriku a vítají až do jednoho roku věku dítěte, kromě prázdnin celý rok. Můžu si vybrat z termínů, které mi řeknou, tak to nechám až na léto až budou malí třeba sedět a bude hezké počasí. 😉

J. cien, doktorku musíš mít před porodem, v porodnici se hlásí ke komu chodíte, protože dělají miminkům spoustu vyšetření a musí vědět, kam v případě nálezu poslat výsledky, viz. krev z patičky. 😉

Holky dobrou, zítra jdeme na cvíčo, aspoň bude výlet v téhle hnusné inverzi. U nás to normálně smrdí, jak lidi pálí bordel a to jsme na kopci. 😠

sarri
9. únor 2010

Kočule, vydrž. Já sa teda nechcu chválit, ale dnešek pro mě super. Holky byly moc hodné a babička a děda pomohli, tak byla i dlouhá vana a večer vínko (tuším po něm su celá vláčná a spací) a zitra dojede tatínek, tak sláva 🙂

Trocha ponaučení, co jsem dnes nastudovala:
HRA NA ZÁDÍČKÁCH 2.-3. měsíc
Jakmile je děťátko klidné a má otevřené oči, snaží se dospělý zachytit jeho pohled a upoutat jeho pozornost. Při svém snažení zpravidla děťátko „zdraví“, jak jsme to popsali v předchozí kapitole. Takové chování přispívá k navození úzkého kontaktu mezi dospělým a dítětem.

Když se podaří navázat s děťátkem zrakový kontakt, můžeme zkoušet, zda upoutá jeho pozornost také nějaká hračka. Nejdříve děťátku ukazujeme hračku ve střední linii nad jeho hrudníčkem. Dvouměsíční děťátko se obvykle na hračku zadívá a pak v radostném vzrušení zvedne k hračce prudce ručky i s nožkami.

Na konci 3. měsíce se některým dětem již podaří nabízenou hračku uchopit oběma rukama.

Když dítě zafixuje hračku zrakem, můžeme s ní zkusit pomalu pohybovat na jednu stranu a pak zase zpět do středu a pokračovat na druhou stranu a lákat tím maličké, aby pohyb hračky sledovalo očima i hlavičkou.

Nejmenší děti obvykle nejvíc zaujmou hračky kontrastních barev, jako jsou černá s bílou nebo v barevném pásmu od oranžové k červené. Sledování bývá snadnější, jestliže hračka vydává nějaký zvuk, protože pozornost upoutá nejen podnět zrakový, ale i podnět sluchový. Proto bývají v oblibě zejména různá chrastítka. Děťátku můžeme ukazovat i větší hračky, které mají v sobě zabudované hrací strojky. Je-li taková hračka navíc barevně kontrastní, pak spolu s její opakující se melodií může malé dítko dobře zklidnit a upoutat jeho pozornost.

Ke hře nepodněcujeme dítě jen tím, že mu sami ukazujeme hračky. Dobré je, aby mělo děťátko v době bdění hračku nad sebou zavěšenou. Potom má možnost pozorovat hračku i tehdy, když se jím přímo nezabýváme.

V tom můžeme vidět počátky samostatné hry. Postupně se bude náš potomek ručkama zavěšené hračky dotýkat. Nejdříve jen náhodně, což časem upoutá jeho pozornost. Opakováním si začne uvědomovat vztah mezi pohybem paží, dotykem hračky, jejím rozhoupáním, a pokud to bude třeba chrastítko, tak i zvukem. Z náhodné činnosti se postupně stane činnost úmyslná a děťátko si začne samo hrát.

Můžeme také zkoušet vložit našemu maličkému hračku do ruky. Zpočátku mívají děti ještě prstíky sevřené do pěstičky, takže je vhodné, když se hračkou ručičky nejdříve dotkneme, čímž navodíme její rozevření. Potom hračku vložíme do dlaně a děťátko ji zpravidla prsty sevře. V tomto věkovém období si děti uchopení a držení hračky ještě neuvědomují. Pokud však mají příležitost k takové činnosti, může se stát, že ke konci 3. měsíce se ručka s hračkou dostane do zorného pole dítěte a ono se krátce na hračku, kterou drží, zadívá.

zuzka72
10. únor 2010

Holky-kde jste? Všechny s mimčama, anebo rodíte? 😀 A já pořád nic ! ☹

j.cien
10. únor 2010

Cau Zuzi,jak se citis??Da se to vydrzet nebo je to cim dal tezsi 😕 ?

zuzka72
10. únor 2010

j.cien-no je to asi tak, stojí to za prd, ale je to hlavně tím, že je hnusny počasí a nikdo doma. 😉 Takže blbě přemýšlím a to je na nic. Kdyby bylo venku hezky, byla bych s pejskama na zahradě a alespoň měla lepší náladu. Ale takhle je to na nic, za chvíli jedu do města, tak mi to aspoň rychleji uteče. To víš, teď počítám hodiny a oni né a né utíkat, ale strašně se vlečou, navíc mě nic nebaví, šicí stroj stojí a práší se na něj a už bych to potřebovala tak dodělat a ještě čoklíkum ušít pelíšek novej, protože Eda si včera poblil ten svůj starej. Ale mě se vůbec nechce a nic mě nebaví!!!! Přeskládala jsem oblečení ze tří skříní a vůbec to neuběhlo. Ach jo, ať už je pondělíííííííííííííííííííííí. 😢 😝

monika.tdm
10. únor 2010

to neni mozne Zuzi co tu porad delas??? Zkus umyt okno, to prej porod vyvolava!!! 😉

zuzka72
10. únor 2010

Moni-nevěř všemu, já už zkusila všechno, zaručeně 100% recepty a nic. 🙂

monika.tdm
10. únor 2010

no tak to je jasne, me se taky do mrazu nechce, radeji sedim doma u pc 🙂

lita
10. únor 2010

Zuzi, a co zkusit zvedat pracku? Moje mama me prenasela, tak si ze zoufalstvi dala posilovani s prackou a to pomohlo 😀

zuzka72
10. únor 2010

LIta-díky za radu, nevím kolik váží skříně, jesli míň nebo víc než pračka, každopádně jsem včera tři stěhovala a přes 2prahy a nic. Jsem asi slonice a budu těhotná 2roky. 😀

lita
10. únor 2010

No, tak skrine asi tomu odpovidaji, tak uz zbyva jen ten planovany cisar a cekat 😖 Ale zase jsou chlapecci v teple u tebe v budce a je jim tam lip, nez v tomhle mrazu 🙂
Kdyby se ti nechtelo sit s polstarem pro Edika, tak my mame tenhle pro nasi Megudli a ma ho moc rada, je hezky polstrovany. Navic pro Edu by stacil nejaky maly, ty maji uz od 70-100 Kc a hodne vzoru, treba by si kluk vybral 😀 http://www.allpet.cz/593-lkv-polstare/ (je to ceska vyroba a prodavaji je ve vice eshopech, treba bys ho sehnala nekde u vas).

petranela
10. únor 2010

Zuzi, Ty jsi teda nezmar 😀 No ale zas buď fakt ráda, že kluci budou tak pěkně dopečení!!!

Já jsem dnes přišla z měření na cukrovku a jsem grogy. Ta sladká voda mi nevadila, nebylo to vůbec strašný, ale asi hodinu po vypití mi bylo strašně mdlo a blbě, nemohla jsem ani nic číst a jediné co pomáhalo bylo pomalinké chození po chodbách nemcnice, takže jsem se tam ploužila jako mátoha. Ale za dvě hodinky po vypití už bylo všechno v pohodě. Snad cukrovku mít nebudu, protože teď toho sladkýho jím nějak moc. 😔

lita
10. únor 2010

Holky, me doktor tim gluko testem trapit nebude, ale zitra jdu na odbery krve a moci ve tretim trimestru, tak snad to tam z toho nezjisti a bojim se i zeleza, uvidime. Sestricka rikala, ze kdyz je podezreni na cukrovku, tak muj dr. preferuje mirnejsi test, ktery si delas sama doma po dobu 5 dnu, rano si pry das sladky caj a pak se pichnes do prstu a odeberes kulicku krve.
Na prohlidce ok, jsem zavrena, ale cervix skore uz mam CS2, pristi tyden jdu na ten velky utz ve 30tt a tam mi budou delat i cervikometrii, jsem zvedava, kolik nameri.

zuzka72
10. únor 2010

Lita-dík za tip, proberu to s Edou 😀 , ale Maggie mu zase bude závidět 😀
No teď raději neblbnu a musím čekat do pondělí, mno ale nevím, kdyby mě to chytlo kam jet, asi do toho Šternberka, ale falkt nevím.....
Fůůůůůůůj železo-to beru já-to je hnus a to mám kapky, já po tabletách blila a blila... 🙂

zdepros
10. únor 2010

Ahojky holky, tak dnešní kontrola nic moc, čípek už je hodně zkrácenej, cs3, tak ležet a nic nedělat, příští týden už jsem objednaná do nemocnice, tak to už vidím že si mě tam nechaj, jestli tam nebudu muset dřív 😔

mrkvicka28
10. únor 2010

Tak držím palečky at mimisci u tebe vydží co nejdýl.

petranela
10. únor 2010

Lito, máš dobrého doktora, že Tě nechce trápit s gluko testem. Někdo ho asi špatně snáší...
Celé odpoledne mi není moc dobře, po obědě se mi to zhoršilo a cítím se hrozně divně, unaveně a nepříjemně ☹ Byla tam se mnou ještě jedna těhulka a taky jí bylo zle, ostatní holky vypadaly úplně v pohodě, četly si, jen my dvě jsme chodily po chodbách a rozdýchávaly to a na žádné čtení jsme se nemohly soustředit... Výslledky budu vědět až zítra, tak snad cukrovku nemám.... začínám mít z těch výsledků trochu strach.

Zdepros, klidovej režim je strašně důležitej, tak fakt jen lež. Snad si Tě v nemocnici nenechají.

salu
10. únor 2010

Ahoj holky, jsem v práci v jednom kole, ale alespoň vás stíhám dočíst a vždycky se dozvím něco nového. V pondělí jsem byla na krvi na 16tt, tak se modlím, aby to bylo OK. Doktor mě strašil, že u dvojčat to vychází zkresleně, tak kdyby mi někdo volal z laborky, ať se nelekám. No a dneska zmeškaný hovor - skryté číslo!!!! trnu hrůzou. Byla jste některá na plodovce? To se musí brát 2 vzorky - od každého mimi?

zuzka72
10. únor 2010

Jááááááááááááááá byla, přečti si to v albu, snad jsem to nesmazala. 😀

salu
10. únor 2010

Zuzi, tak to je síla!!!! Prošla jsi si peklem. Já zatím frajeřím, jak mi nic není a ono může být z ničeho nic mnohem hůř.Jak tě mohli nechat takhle dlouho čekat na výsledky?

j.cien
10. únor 2010

Zuziku vydrz,musis!!Nic jinyho ti nezbyva..nejak se snaz zabavit,vzdyt pondeli uz klepe na dvere 😵 a ber to tak,ze je jsou to tve posledni tehotne dny v zivote 😵 😵 😵 A jak ses rozhodla,nechas si ty vejcovody hned i podvazat??Promin,jestli se ptam nevhodne..ale jednou jsme se o tom tusim bavily spolu...

Ja na tom gluko testu byla vcera,vypila jsem to s chuti-zadna hruza to teda neni,ale pak mi taky nebylo dvakrat dobre a silene mne z toho prohnalo...

lita
10. únor 2010

Zdepros, to je mi lito, zrovna jsem psala, ze mi doktor take napsal horsi cervix skore nez minule. Rozhodne lez, moc se neohybej a nestresuj a treba jeste mesic ci dva vydrzite 3v1. Byly tu preci holky, co si v nemocnici nebo doma polezely a pak to dotahly do jeste krasneho tydne, navic ty budes pristi tyden uz 33tt. Pokud by si te tam nechali, tak to jeste neznamena porod, spis by si te tam ohlidali a sledovali. Navic by te pak treba jeste propustili domu. Ty jdes do Motola, vid? A mas to jako nastup do nemocnice nebo jen jako prohlidku?
Pokud ti nejak hodne tuhne deloha, tak rada sestricky z nemocnice je si na brisko vubec nesahat (clovek ma porad tendenci se kontrolovat) a lezet jen boku a ne na zadech.

lita
10. únor 2010

Petranelo - hodne holkam je po tom dost spatne, je velka zatez na organismus a jeste tehotny, proto jsem vdecna za pristup meho doktora. A ty si vubec nedelej hlavu, to ze ti bylo spatne neznamena, ze mas cukrovku, proste je to hnus a je to prirozena reakce tveho tela 😉

J.cien - vidis, ja na gluko testu nebyla a dneska jsem take mela hnacku a jak to ve mne bublalo, to museli mit kluci dobry orchestralni zazitek u me v brisku 😀

Salu - a byla jsi na tom tripl testu (to je ten odber krve v 16tt) na stejnem pracovisti, jako ti delali NT screening ve 13 tt (predpokladam, ze ti ho delali)? Drzim palecky, at je vsechno v poradku! Ja take byla jak na trni a z kazdeho ciziho cisla jsem byla nervoza, protoze pry by byvali volali za tyden, pokud by to nedopadlo dobre, nastesti ne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru