Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
26. bře 2010

Hani, dávalas jim tu brokolicu třeba ty 4 dny, i když jim to nejelo?

sarri
26. bře 2010

Já si říkám, že bych jim do toho prdla zitra erteplu - mrkva jim taky jela víc s ertepličků.

lucy82
26. bře 2010

Hani já nevím co jim dám, volala mi kámoška s kterou má sraz ve městě a prý je tam celkem zima, ale obloha se už začíná protrhávat, tak nevím, buď jim dám body s dlouhým, triko s dlouhým, punčochy a rifle, ponožky a capáčky, a na vrch buď zateplenej svetr a když bude svítit sluníčko tak asi jen jarní bundičku, v kočáře mají fleesový fusak, a ten nánožník nebo to co kryje tu vloženou tašku, jinak by jim asi už bylo vedro 😒

Sarri já brokolici dala jen jednou víc ne 😝

hanula83
26. bře 2010

Sarri, já brokolicu zkoušela jen včera a dnes ten zbytek jim smíchám s mrkvou, po včerejší zkušenosti.. No uvidíme, třeba to budu zkoušet tak, že jim do toho něco přimíchám a uvidíme... Stejná myšlenka 🙂

Lucy, já už nánožník nedávám, akorát včera jsem dala, protože foukalo, ale na to je myslím už fakt teplo... Do Emitexů a tašek je ještě dám... No a na oblečení body (nevím, jestli krátkej nebo dlouhej), svetřík, a takovou semiškovou polomikinu teplou. No a na nohy punčošky, semiškové kalhoty, a ponožky... Už aby sakryš bylo úplné teplo, ať tohle nemusíme věčně řešit, co....

sarri
26. bře 2010

Já bych ty punčochy nedávala, nohy jsou v emitexu dobře zabalené. Ve stínu bylo před chvílí 16, to bude dobrý pařák. Já bych zas radši tu zimu - už se vidím, jak se vracím z vycházek splavená vedrem. Pro mě je těch 16 pařák. Ideální teplota je pro mě 5-10. Asi mám nějakou severskou krev.

hanula83
26. bře 2010

Sarri, máš pravdu, když byla obrovská zima a mráz, tak jsem dávala jen o jednu vrstvu víc než teď, ty punčochy už být nemusí 🙂... Zima jim jistě nebude. I teď když chci jen vyjít ze dveří, tak držím třeba jednu v náručí, a jsou oblečené jen v domácím... S tou zimou jsi jako můj manža, ten při vyšších teplotách odpadá a něco nad nulou je pro něj ideální... To já mám ráda teplíčko, akorát teda ne dusno, to ne-eee, když se nedá dýchat..

kocule
26. bře 2010

Tak ta teplota šla dolů, ale dnes máme opět s prochajdou smůlu, přece jen. 😝 Jinak já dávám body s dlouhým rukávem, fleece mikču, punčocháčky a někdy tepláčky, čepičku na hlavu a do sporťáku. Přikreju dekou, když je zima. Ve středu měli v sedačce jen body a punčochy, v Emitexu, ale mám zatím jen ty zimní zavinky, letní ještě nedošly. Už jim ty zimní do kočáru nedávám, ani vložné tašky, jen nánožník a hotovson. A malá byla docela uvařená. 😝 Taky jsem je měla jak balíky, ale dost se potili, tak jsem dala míň a jde to. Jenže ve stínu je zima a na slunko horko a pak se v tom má člověk vyznat. 😝

rejchl
26. bře 2010

Krásný prosluněný den přeji,hlásím se po utz.Kluci mají 1,85kg a 1,9kg.Jsem uplně překvapena že už mají tolik🙂 Až na polohu hlavičkama dolu mi dělaj samou radost. 😀 😀

zuzka.o
26. bře 2010

Ahoj 🙂
Rejchl....gratuluju, krásné váhy mají ti tví chlapečci. Chichi....ještě se můžou otočit, nepropadej beznaději. Ty bys chtěla rodit císařem? A jak se na to tváří tvůj gyn?

rejchl
26. bře 2010

Ahoj Zuzi,moje gyndr je zasadne proti cisarum.Ale ja uz jsem takova rozpolcena a je mi jedno jak budu rodit.Hlavne aby byli kluci zdravi.Jen se bojim tech kontrakci 😅 ale to k tomu proste patri.Hlavne budu mit u prirozenyho chlapa u sebe,tak aspon nejaka podpora.Kazdopadne az budou mit tak 2,5kg chci zacit rodit😀😀 Ale prirode neporucis.Jsem pro ne ukazkovej pripad.Nikde zadnej problem,kluci krasne rostou a jsou hlavickama dolu. 😎

zuzka.o
26. bře 2010

Rejchl.... tak to je fajn, že ti je dobře a že to takhle skvěle snášíš. Porodu ať už jakéhokoli se bojím taky, ale nedá se nic dělat, prcci nějak ven musí. Při přiroz bych taky měla manžu sebou. Ale jestli zůstane jedno KP, druhé hlavičkou a budu mít na rozhodování, jak rodit, tak fakt nevím, jak se rozmyslet...... co bude lepší..... ale snad je ještě času dost. 😉

j.cien
26. bře 2010

Ahojky vsem 🙂
Mam pro vas velike pozdravy od Lity a take info:
V nedeli rano ji prdla voda,tak jeli k Apoli,kde ale nemeli volne ikubatory..takze fofrem do Krce.Tam ji pichli kortikoidy,ze se bude cekat idelane do utery...ale v noci se porod rozbehl,takze akutni cisar v celkove narkoze v 0.30 rano v pondeli.Oba chlapecci 2,2kg,43 a 47cm 🙂 Jeden sel na podporu dychani,oba do inkubatoru..vcera uz byli spolu ve vyhrivane posteli a dnes uz budou spolu s Litou na pokoji 😵 Vcera vecer prvni kojenicko 😵 a dobrodruzstvi zacina 🙂 !!
Jinak sestrciky a pece pry super!!Manzel muze denne na 4hod navstevu,bolesti po cisari pry jako prase prvni den...nechtela totiz nic od bolesti..ale od uterka funguje,chodi,takze OK!
Vsechny moc pozdravuje!!!Poslala mi MMS,ale ja to neumim vyndat z telefonu...takze pockame az na fotecky od Lity 😉

hanula83
26. bře 2010

Cien, tak ji od nás pozdravuj, jestli můžeš 🙂. No to taky bylo drama, když je to tak nečekaně, že. Hlavně, že je to všechno v pořádku a jsou to teda macíci na to, že rodila o něco dřív! 🙂

zuzka.o
26. bře 2010

J.Cien.... tak to bylo drama. Moc Litu pozdravuj. Kluci mají hezké váhy, brzo to všechno doženou. Těším se na fotečky. Nepsala, kdy je pustí domů?
Docela mi to včera dostalo, jsem se tak nějak lekla, že už tady prcci můžou být každým dnem..... 😕

j.cien
26. bře 2010

JJ,vyridim ji vase pozdravy 😉
Zuzko,na mne to taky padlo... 😕 vsak Lita mela termin jen o tyden driv nez ja... 😕
Tak jsem dnes dokokupila jeste veci z lekarny..a vyprala plinky a zitra je vyzehlim..a budu uz jen cekat 😀 😀
Lita psala,ze snad 2tydny by mela byt s klukama na tom intermedialu...tak nejak..A taky manzel ,ze byl dojaty a pysny 😵 ze jsou to 2 synove 🙂 sikovne to zamlzila,tak cekal parecek 😵 ...

eirin
26. bře 2010

Tak to tedy koukám, že Lita už má chlapečky na světě! No takže cien, zuzko, na mě to taky padlo. Mám tak polovinu věcí, tak musím tedy vše urychleně pořešit.
Cien, ode mě prosím taky Litu moc pozdravuj!

salu
26. bře 2010

Ahoj, CIEN děkujeme za zprávy od Lity. Holky, já si taky říkám, že do 30tt musím mít vše připravené, protože člověk nikdy neví.

Dnešní poradna OK, za 3 týdny 2,5 kg nahoře 😀 Koupila jsem si tu Vincentku, tak snad pomůže. Dýchá se mi děsně.
O víkendu malování ložnice a pak začnu připravovat 😎
U nás dneska krásně slunečno. Krásný víkend.

petranela
26. bře 2010

J.cien, taky Litu ode mne moc pozdavuj!!!! Asi to byly pro Litu nervy, ale kluci jsou na tom jistě moc dobře, že ani nepotřebují inkubátor a už jsou u maminky 😉 To je skvělé!
No a na mne to taky dost padlo, dětičky tu opravdu můžou být každým dnem. Hrozně rychle to letí!

nasticka
26. bře 2010

Ahojte těhulky a maminky dvojčátek. Mám na Vás dotázek: kdy a jak jste zjistily (či začaly mít podezření), že čekáte dvojčátka? Já už mám 3 letou holku a za sebou zamlklé těhotenství a v obou případech mi testy ukázaly těhotenství až tak v den očekávané menstruace, a to jsem si dělala ještě testy citlivější (10jednotek). Tentokrát jsem si dělala test normální (25jednotek) a dělala jsem ho 4 dny před očekávanou menstruací a byl pozitivní (testy jsem dělala 2 a 2 dny po sobě, abych měla "jistotu")! Je možné, že je hladina hormonů vyšší, protože čekám víc než jedno mimino? Na kontrolu jdu až za 14 dní, do té doby se zblázním nejistotou..dík za odpovědi.

sarri
26. bře 2010

Nasticko, u mně to zjistili "až" v osmém týdnu - a to už jsem byla předtím 2x na ultrazvuku a bylo vidět srdíčko, ale jen jedno. Podle Hcg se to tak brzy nepozná.

salu
26. bře 2010

Nasticko, jsem na tom podobně. V 7tt jedno mimi, ve 12tt dvě mimi - vše dle UTZ. Asi budeš muset opravdu vydržet na UTZ 😒

hanula83
26. bře 2010

Nasticko, já měla první test negativní, druhý se nepovedl a pak jsem šla rovnou k doktorovi, který potvrdil těhotenství z krve. To ale na ultrazvuku byla vidět jen jedna černá tečka a doktor říkal, že si není jistý, jestli je to těhotenství, ale měl těžké podezření, tak mi vzal tu krev na potvrzení 😉)) Byla jsem tak v 4 - 5 tt a měla jsem z té krve prý extrémně vysokou hladinu HCG, ale to se ještě nevědělo, že je to kvůli dvojčatům... No a potom se dvojčata ukázala v 7 nebo 8 tt.... Takže ano, určitě je u dvojčat hladina hormonů vyšší. No ale na druhou stranu to nutně dvojčata znamenat nemusí...

zlatovlaaska
26. bře 2010

ahoj holky, tak krakeni leží, tak mám vteřinu, než se vyvaří lahvičky a půjdu to zalomit.

prý je tady sháňka po litě:

dostala jsem smsku 21. března, že jí praskla voda a že tedy se jí nepodaří dětičky donosit do takového týdne jako já. u Apolináře jí nemohli přijmout, protože neměli volné inkubátory, tak jí převezli do Krče, porod měl být buď v pondělí nebo v úterý.

a pak psala myslím v úterý, že po půlnoci se jí kluci narodili, oba mají 2,2 kila, dýchají samostatně a že jsou šikovní!!!!!!!!

odpověděla jsem jí blahopřejnou smsku. možná jí ještě napíšu, ale já byla ze všeho tak vyplesklá, že na některé smsky odpovídám ještě dneska 😲

tak zatím páčko

kocule
27. bře 2010

Ty brďo, tak to je mazec. Ještěže to dobře dopadlo, kluci jsou moc šikovní, že to tak krásně zvládají. I váhy mají moc pěkné, my měli takové až v 38. týdnu. 😲 Je vidět, že je Lita krásně vykrmila. 😀 😀 😀 Snad se nám ozve, jak se daří jí i chlapečkům, ale určitě dobře, když už můžou být u maminky. 😉 Ještěže její manžel neumí asi moc česky, kdyby si přečetl naši drbárnu, tak by přišel o krásné překvapení. Někdy si tak říkám, že jsme si to beměli nechat říct, jenže člověk je táááák zvědavej. 😀 😀 😀 Ale muselo to být nádherné!

Nastičko, já si dělala test hned ten den, co měla přijít menses, byly tam dvě čárky, ale dvě miminka jsme ani náhodou netušili. Docela se zpětně divím, že to bylo vidět tak brzo, ale předtím mě to ani nenapadlo to zkoumat. Já šla na kontrolu až na konci 2 měsíce, blbě jsem si spočítala týdny. 😅 A pak to byl šok, takže jsme tucha ani trochu neměli a podle mě se to moc poznat jen tak nedá. 😉

Dnes už je nám dobře, žádná teplotka, sluníčko nám vykukuje a trošku se ochladilo, takže vlastně paráda. 😀 😀

Cien, ne že budeš vyvádět blbiny! My si tě tady pohlídáme, pěkně kuklit! A hybaj hybaj, tentokrát si prču radši dělat nebudu. 😀 😀 😀

kocule
27. bře 2010

A Zuzka taky, hlavně se opatrujte a opovažte se umývat okna! 😀 😀 😀

zuzka72
27. bře 2010

j.cien-A kde je lita? uniklo mi něco?

kocule
27. bře 2010

Zuzi, Lita je v Krči v porodnici, porodila chlapečky. 😉

j.cien
27. bře 2010

😕 Peknou sobotenku vsem 🙂
Zuzi,na teto strance o neco vyse je info o porodu nasi Lity 😵 😵 😵
OMG,ani nechci myslet na to,ze uz jsem skoro na řadě!!!! 😕 😀 😀

nasticka
27. bře 2010

Děkuji za odpovědi. No budu muset vydržet na kontrolu. Jsem ze všeho vyplesklá, bojím se, aby se to zas nepokazilo, a proto mne zarazilo, že ty testy byly pozitivní už tak brzo 😕 Vždycky jsem si přála dvojčata, bylo by to pro mne splnění snu 😵 Tak uvidím, co bude u dr. na ultrazvuku.

yorinkay
27. bře 2010

Hezký víkend všem! Mám takový dotaz, pořád se totiž vrtám v tom porodu ☹ . Zažil jste někdo, že by vám dali miminko na hruď a nechali vás spolu, jde to prý i po císaři! Teď jsem o tom četla, říká se tomu bonding, a tekly mi slzičky, připadám si o ten zážitek docela ochuzená. Mě zezačátku připadali ty dětičky cizí a myslím si, že by to tak nebylo, tohle zažít. Co si o tom myslíte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru