Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
2. dub 2010

Balina-já ti psala do IP, asi jsi to přehlídla. Kde se prosímtě dají koupit deky které mají tvé holčičky na fotce? 🙂

hanula83
2. dub 2010

Vlckulko, já začala cítit pohyby v 16 týdnu, ale vůbec jsem nevěděla, že to jsou pohyby. Když jsem to nikdy předtím nezažila, tak jsem si myslela, že se třeba děje něco ve střevech 😉... ale byly to už opravdu pohyby, jak jsem později zjistila. Já jsem taky macek. Třeba je cítíš a ani si to neuvědomuješ. A i kdyby ne, tak každá to má úplně jinak, ještě máš čas.

balina
2. dub 2010

Zuzko přehlédla jsem to. Myslíš ty ružový huňatý? Ty jsem dostala od ségry takže to musím zjistit a dám vědět. Holky jsou v nich teď zachumlaný a chrupkaj, tak jim nechci koukat na značku 😀

j.cien
3. dub 2010

Krasnou sobotenku vsem 🙂 ,my mame dokonce slunickovou 😵 !

Holky,nikdo jste mi neodpovedel-daji se klasicky v hrnci s vodou vyvarovat silikonove dudliky Nuk?Mam na nem napsano,ze ne...a taky i na kojicich silikon.klobouccich...ale nechce se mi tomu verit... 😕
A jeste 1dotaz-takova ta draha "spanelska deka"-muze se klasicky po vyprani zdimat ??Dostala jsem je,chci si je pred prvnim pouzitim vyprat,ale tem symbolum nerozumim...praveze mam pocit,ze je to jakoze nezdimat..... 😕

MOC DIKY!

zuzka72
3. dub 2010

Bali jj ty huňaty

hancas
3. dub 2010

zuzi napiš mi do IP a prosím pravdu nebo......

pavcahola
3. dub 2010

Ahoj holky prosím o radu.Trápí mě zácpa a doktorka mi poradila lněné semínko,ale já nevím jak si ho mám připravit a nebo jestli ho jíst jen tak samotný?

rejchl
3. dub 2010

Pavcahola,me na zacpu pomohly suseny merunky nebo svestky.K telce jsem snedla cely pytlik a druhy den jsem malem nedobehla 😀 S tim seminkem ti bohuzel neporadim.Nemam zkusenost. 😒

zuzka.o
3. dub 2010

Ahoj, tak hlásím, že páteční kontrola dopadla skvěle, jsem uzavřená, mimčo A je KP a mimčo B je tak nějak hlavičkou dolů, ale víc našikmo. Za 10dní jdu na první monitor do porodnice, tak jsem na to zvědavá, jak to funguje. Váhové odhady jsou dle mého názoru dost zcestné, přišlo mi, že ten doktor v nemocnici dělal utz snad poprvé v životě.... A dle něj je 2070g a B 2400g, ale to se mi zdá nějak moc..... že by za 14dní přibralo z 1750g na 2400g?????? Tak to beru s velkou rezervou.
Hlavní je, že je vše v pořádku.

Pavcahola.... zkus švestkový nebo třešňový kompot 😉

petranela
3. dub 2010

J.cien, to vyvařování by mne taky zajímalo. Jsem zvědavá, co holky napíšou.
Já mám taky ty drahý španělský deky, jsou náderný. Vyprala jsem je na 30 stupnů v programu ruční praní i se ždímáním. Vůbec nic se jim nestalo, vypadají jak z obchodu. Taky jsem měla obavu, ale kamarádka mi říkala, že nesplstnatí a můžou se normálně prát a ždímat, ale raději na co nejmíň stupnů.

Zuzko, graluluju ke kontrole 😉 Super, že jsi uzavřená. Váhy vypadají moc dobře, řekla bych, že to podle Tvého tt odpovídá, ale jsou to odhady, je tam myslím rezerva plus mínus 200g. Na monitor jsem taky zvědavá, já jdu ve čtvrtek taky na první.

yorinkay
4. dub 2010

J.cien, kup si od Aventu ten parní sterilák do mikrovlnky, je to šup šup za 5min. Ve vařící vodě to musí být dýl a myslím, že ten latex to nevydrží, ale nezkoušela jsem to. Tak to vyzkoušej s jedním dudlíkem a uvidíš co se stane.

zuzka72
4. dub 2010

Tak a je to tady, ráno jsem Lukáškovi musela dát flašku,pořád plakal a kolem prsa se jen ochomýtal a sem tam potáhl, spíš to jen žmoulal. Péťovi to stačí tahá, jak divej, prsa mám pořád nalitá, ale myslím si, že Lukajda už nemá sílu tahat, je takovej pořád slaboučkej. Tak jsem mu dala tu flašku a vypil 120 a předtím tahal tak 1/2hodiny z prsa-no tahal-cucal. Ach jo, chudáček. Teď spí, chuďátko moje maly. 😒

j.cien
4. dub 2010

Krasnou nedelicku vsem 🙂 !
Yori,diky za radu 😉 se tu ptam furt do kola a vseci na mne kaslou 😀 😀 😀 ...
Zuzko.O,gratulka k uspesne kontrolce-mne rikal dr.,ze odhad ma odchylku az cca 300g...takze to berme s rezervou,ale odpovidaji tt,takze parada 😵
Na prvni monitor jdu taky az pristi tyden,pry to trva dlouho u dvojcatek...a doufam,ze u toho muzu byt na boku..pac na zadech bych umrela 😀 ..

Petranel,diky za info ohledne zdimani spanelek 😉 !!Jsem se bala,at to neznicim pri prvnim zdimani.kdyz je to tak drahe a jsou fakt krasne 😵

rejchl
4. dub 2010

Ahoj devcata,ja jsem asi jina.Kdyz lezim na zadech tak je mi fajn.😀 Na monitor mam zacit chodit az ód 36tt a to musim jeste na porodni,protoze u nas na ambulanci nemaji pro dvojcatka😀Uz se vidim jak se skrabu do 4.patra na porodni.Je mi blby jezdit tim ohromnym vytahem sama 😅 Vcera a predevcirem me bolelo bricho jako pro menses obcas sileny chvilkovy krece.Je to normalni priprava delohy na porod???? Cim vic se to blizi,tim vic se bojim 😀

elly01
4. dub 2010

Rejch, já jsem asi taky jiná, protože se mi na zádech také dobře spinká 🙂 Snažím se usínat na boku, ale ráno se většinou probouzím na zádech.
J.Cien, ty už jdeš př. týden na monitor? Já až za 14 dnů ☹
Holky, jaký máte váhový rozdíl u miminek? Naše slečna má odhadem přes dvě kilča a klučík se pěkně fláká a má kolem 1800g ☹ Beru tedy to měření s rezervou, ale třeba bříško mu odpovídá na 30 + 2tt, a malá má všechno v normě a odpovídá stáří těhu ve kterém jsme.

j.cien
4. dub 2010

Rejchl,sem tam mam taky boleni bricha jako na mrchu...asi je to normalni,podle dr.se zatim neotviram,tak snad OK...Nekdy mam silene bolesti v noci,kdyz se prevratim z boku na bok...uplne krece..tak se ruzne podkladam malyma polstarkama-no komedie 😀

Na ten monitor se asi chodi az od toho 36.tt...to ja uz pristi tyden budu..holky to lezenicko na zadech vam zavidim!!!
Nekdo jste psali o silnejsim vytoku-taky ho ted mam silnejsi...minule mi brat kultivaci na streptokoka,tak snad bude vysledek OK....je to jen ten bily,nesvedi to....

j.cien
4. dub 2010

Ellly,to mereni je asi jen fakt ohad vahy....ja se tim moc nezabyvam,ani se na ty "presne "cisla neptam...dr.rika,ze je to OK,tak se v tom nestouram...pokud se tvuj dr.taky tvari,ze je to OK,tak se tim zbytecne netrap 😉
Jedno mimi asi stejne vzdy byva mensi...tak se nestresuj,dr.si to urco pohlida...a kdyby ten rozdil byl moc velky,tak te asi vezmou driv 😵

petranela
4. dub 2010

Rejchl a Elly, to máte štěstí, že se vám leží dobře na zádech, to já nevydřžím ani chviličku, musím jen na boku a taky podkladam břicho polštářkama jako J.cien. 😅 Noci jsou horší a horší, budím se bolestí na ms a dnes i s křečí, ale naštěstí trvala jen chvíli. Ta bolest na ms je asi normální, ptala jsem se na to mého dr. a ten říkal, že pokud je to krátkodobé, je to normální, horší by byla dlouhodobá bolest, to by asi bylo nebezpečný. Mně to trvá vždycky max. pár minut a hlavně v noci, přes den se mi to stalo jen jednou.

J.cien, ty španělky fakt stojí za to, jsou tak příjemný na dotyk. 🙂 Já když jsem si je přinesla domů, tak jsem od nich nemohla odehnat našeho kocoura, ten je úplně miloval. Teď je mám před ním pečlivě schovaný.

Zuzko 72, držím palce, ať Lukášek brzo zesílí co nejvíc.

elly01
4. dub 2010

J.Cien, já mám při otáčení v posteli to samé. Jsou to takové křeče, já u toho hekám jao stařenka, pak to rovnou spojím s návštěvou toalety, no je to sranda.
S tím měřením to beru také trochu s rezervou. Zatím nikdo nic neříkal a je fakt, že jedno mimi asi vždycky bude menší. Hlavně že je všechno ostatní v pořádku.
Já jdu na 1. monitor vlastně ve 35+1.
Holky, už víte, jak budete rodil? Mě posledně řekli, ať nepočítám s přirozeným porodem, Áčko je hlavičkou dolů a Béčko koncem pánevním. Já se toho císaře ale strašně bojím ☹

j.cien
4. dub 2010

Elly,ja mam od zacatku slibenou planovanou sekci ve 38tt...pry uz jen vzhledem k veku,ze je to lecbe sterility..poIVF...
Za deticky jsem rada,ale za sebe se taky bojim....mam totez:A hlavickou,B KP

elly01
4. dub 2010

j.cien, já si říkám, že pro děti to bude jistě bezpečnější, ale já jsem normálně srababa 😉
vím, že někde rodí A hlavičkou dolů a B KP i přirozeně, ale asi je ta sekce vážně lepší.
Budeš v plné narkóze nebo jen epidurál? Já chci být vzhůru, ať děti hned vidím, ale právě se děsím toho, že to všechno uslyším a uvidím ty nástroje....
A už víš konkrétní datum?

balina
4. dub 2010

Zuzko ty deky segra koupila v normalni galanterce u nas v Řičanech. Ale okoukla jsem cedulky a dovozce je Svitap j.h.j. ze Svitav. Jo a ty deky sou fakt užasný, už je mám dost opravný protože je holky furt oslintavaj a nedaj bez nich ani ránu, ale furt se držej krásně huňatý

j.cien
4. dub 2010

Elly,presne tak,pro deti je to bezpecna cesta na svet 😉 a my to nejak musime zvladnout 😉 !
Jj,mam uz predbezne termin slibeny-29.4.a v epiduralu chci urcite,at je aspon hned vidim 😵 ...chtela bych ,aby mi je hned i prilozili,kvuli rychlejsimu nastupu laktace atd....,ale to asi moc nepujde,uvidime...

lucy82
4. dub 2010

Elly taky jsem se bála císaře, ale fakt děsně, no a nakonec se to dalo přežít 😉 Měla jsem taky A hlavou dolů a B koncem pánevním, a měla jsem jen epidurál a nic jsem skoro neslyšela, doktoři se bavily o věcech co dělaly večer 🙂 Takže to tak strašný nebylo, ale já jsem to stejně moc nevnímala, manža mě držel za ruku, já mu ji tiskla a než jsem se nadála už říkaly. Jéé to je macek vlasatej 😀 A hned na to křik, pak hned druhá a znova křik, já slzy v očích, manža taky, no úžasný to bylo 🙂 Ale pak to šití, bylo takový dost nekonečný, to jsem byla ráda že tam manža je 😉

zuzka72
4. dub 2010

Bali díky zkusím to pohledat. 🙂

zlatovlaaska
4. dub 2010

ahoj ve spolek, momentálně zlatíčka spinkají, tak v rychlosti jukám 😉

elly, neboj se císaře v epidurálu, nic neuvidíš, budeš mít před sebou plachtu, jen budeš cítit jakoby tahání, nebolí to, jen to je takový divně nepříjemný. v naší porodce smí i mužský na sál, teda my jsme se s manželem domluvili, že bude na chodbě před sálem a že prcky uvidí hned, jak je odnesou na měření a vážení, takže je viděl o pár vteřin později než já a kdyby tam byl, tak sedí u mé hlavy a přes tu plachtu taky nevidí. co bylo legrační, jak si ty dva mudři spolu povídali, už nevím o čem, ale tak v pohodě, jako by nebyli na sále, ale na kávě 😉 dodávalo mi to na klidu je poslouchat... jsem po císaři 18 dní... takže to mám v živé paměti 😀 jo, jinak já měla oba hlavičkou dolů ve 36tt a při příjmu nemohla sestřička natočit monitor, hledala srdíčko Béčka a nemohla ho najít, až přišel mudr a že mi udělá utz, ať se s tím nemusí hledat a zjistil, že se béčko otočilo do polohy KP. O to víc jsem byla ráda, že mi naplánovali císaře, na porod to u mě nevypadalo, takže kdyby mi to vyvolávali, dopadla bych s největší pravděpodobností stejně na sále, takhle mě picli ve 38+1 tt - plánovaně. a bylo.

j.cien, neboj, na sále to nebolí, na JIPce tě dopují léky proti bolesti, o ty jsem si říkala i navíc. horší bylo, když druhý den po císaři jsme musely vstát a jít se osprchovat a mě zrovna odezněly tišící léky, myslela jsem, že to nepřežiju a přežila... a pak mě okolo desátý odvezly na normální pokoj, řekly, tady je tvoje postel, děti přivezeme odpoledne, ukážeme, jak se přebalují a starej se... další den ukázaly, jak se koupe a den na to jsem koupala sama... jen mi broučánci hodně plakali přes noc, tak jsem chodila za sestrama, že to jsou asi prdíky nebo co... teprve doma jsem zjistila, že to bylo nejspíš tím, že měli hlad, chudinky, přidělený dávky, co jsme dostávali jim nestačily...

určitě tady byl tenhle odkaz, je to video porodu dvojčat císařem. tak jestli chceš vidět, to co neuvidíš, tak se můžeš podívat.
http://www.dvojcataolomouc.estranky.cz/clanky/c...

hani, těch zážitků je tolik každý den 😵 užívám si to včetně vožvejkanejch bradavek, který pěkně bolí, no ale nedá se nic dělat. jen si nedovedu představit kojit rok jako moje kamarádka.

kocu, to je jasný, že tady máme samý krásný dětičky a ještě k tomu 2x 🙂

zlatovlaaska
4. dub 2010

to jsem se rozepsala 😀

tak se jdu natáhnout, netuším, jak jim to spinkání dlouho vydrží...

papa

zuzka72
4. dub 2010

🙂 🙂 🙂

zlatovlaaska
4. dub 2010

zuzko, máš to ale úžasný dětičky 😉

salu
4. dub 2010

Ahoj, krásné Velikonoce.

Kamarádka mi poslala odkaz, tak se musím podělit 🙂 Mamince je 20 let.

http://www.emimino.cz/fotoalba/nase-trojcatka-1...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru